Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
To jest już pewne czy tylko spekulacje?
Co do intela to tak, intel potwierdził że nowa generacja procesorów będzie miała premierę dopiero na początku 2 kwartału 2015,(intel broadwell, czyli ulepszony haswell ale w 14nm) następnie pod koniec 2 kwartału skylake z zablokowanymi mnożnikami ale z obsługą ddr4.
Co do kart Nvidii to jakiś tam zespól overclockerów dowiedział się nieoficjalnie ze na początku 2015 będzie premiera nowych gtxów, ale kto wie, nvidia milczy póki co do daty premiery.
 
Co do intela to tak, intel potwierdził że nowa generacja procesorów będzie miała premierę dopiero na początku 2 kwartału 2015,(intel broadwell, czyli ulepszony haswell ale w 14nm) następnie pod koniec 2 kwartału skylake z zablokowanymi mnożnikami ale z obsługą ddr4.
Co do kart Nvidii to jakiś tam zespól overclockerów dowiedział się nieoficjalnie ze na początku 2015 będzie premiera nowych gtxów, ale kto wie, nvidia milczy póki co do daty premiery.

Są również spekulacje na temat tego iż GTX 8xx mają pojawić się w Q4 tego roku.Z tym że wydaje się to mało prawdopodobne,
Ponoć GTX 880 ma być 10% wydajniejszy a przy tym tańszy od GTX 780 Ti co za tym idzie posiadacze (szczególnie podkręconych) 780 Ti czy nawet 780 na przesiadkę nie mają co się szykować, ciekawe co pokaże 880 Ti i ile by na niego trzeba było czekać. Chociaż osobiście wydaje mi się że dopiero warto będzie się w takim wypadku przesiąść na GTX 980/980 Ti.No chyba że ceny serio będą atrakcyjne a wcześniej w dobrej cenie się opchnie obecną karta.
 
Witam, Bardzo długo już zwlekam z kupieniem komputera ze względu na brak oficjalnych informacji dotyczących wymagań W3.
Czy wiadomo kiedy konkretnie zostaną wymagania podane? Chodzi mi o datę.
Druga prośba: Nie znam sie na komputerach, czy ktoś może mi podpowiedzieć jaki komputer do 3 tys prawdopodobnie pociągnie grę?
Bardzo byłam bym wdzięczna za konkretną odpowiedź.
pozdrawiam Wszystkich.
 
http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyNULsOwjAM$BfPFcrLacI$IEYGxBC1GaqWgppWCBD$jh1aCbHQwT77crqT84TrcKmndoTtEdCXHgpANILBW0OQR2eQQAvH71Yo3tCiJTBoHG9GLur$dSqg6S6p4lBJzFLia$6t1c5V7AMba8!Uw2xaLhItuatPz3c6l2edu1oXM0el6UxRoFEwNYQx7NshJqKkmoldE1MTq0efhcpuLH$are1CfehC6u9EC3i9AckrUAg*

Na szybko powybierałem co i jak, spokojnie można zjechać do 3000 zł :) Procesor można podkręcić i będzie jeszcze wydajniejszy.
Nie uwzględniłem monitora bo w tej cenie ciężko byłoby się zmieścić z puszką + monitor. Można ewentualnie poobcinać to i owo, i brać GTX 770 zamiast 760 (ale i tak w granicach 3500 by wyszło). Albo najlepiej poszukać używki GTX 680/670 na Allegro i byłoby taniej z kartą a lepiej niż GTX 760. Jeśli potrzebujesz pomocy konkretniej, napisz na priv.
 
Last edited:
Osobiście bym dołożył do karty z 400zł i kupił jednak GTX 770 na przyszłość. Potem można żałować.

A no i zdecydowanie przepłaciłbyś za chłodzenie do procka. Za 80zł można kupić porządne, a po co przepłacać.
 
Osobiście bym dołożył do karty z 400zł i kupił jednak GTX 770 na przyszłość. Potem można żałować.

A no i zdecydowanie przepłaciłbyś za chłodzenie do procka. Za 80zł można kupić porządne, a po co przepłacać.

To schłodź podkręconego I5 4690K chłodzeniem za 80zł :D

Zresztą napisałem że to i owo można podciąć i cenowo lepiej to wyjdzie. Co do karty NAJLEPIEJ byłoby dorwać GTX 680 np ASUS Direct CU II czy MSI Lighting, podkręcić i ma się taniej kartę szybszą niż GTX 770.
 
To schłodź podkręconego I5 4690K chłodzeniem za 80zł :D

Zresztą napisałem że to i owo można podciąć i cenowo lepiej to wyjdzie. Co do karty NAJLEPIEJ byłoby dorwać GTX 680 np ASUS Direct CU II czy MSI Lighting, podkręcić i ma się taniej kartę szybszą niż GTX 770.

GTX 680 w tym momencie jest droższy niż GTX 770, a w tej samej cenie można kupić wersje z 4gb pamięci vram. Co do chłodzenia to nie chłodzi się pieniędzmi, a sprzętem i skoro nie możesz uwierzyć, że chłodzeniem za 80zł da się schłodzić porządny procesor to twój problem :)
 
GTX 680 w tym momencie jest droższy niż GTX 770, a w tej samej cenie można kupić wersje z 4gb pamięci vram. Co do chłodzenia to nie chłodzi się pieniędzmi, a sprzętem i skoro nie możesz uwierzyć, że chłodzeniem za 80zł da się schłodzić porządny procesor to twój problem :)

Czytaj ze zrozumieniem to (pisałem o poszukaniu używki 680 na Allegro, nie dawno widziałem po 850zł) raz.
Dwa widać że słabe masz pojęcie o sprzęcie...Pakowanie się w 4 GB vram na 680/770 tak na prawdę g. Wielkie daje.
Co do procka...Powodzenia w takim razie z chłodzeniem Haswella z instrukcjami AVX na chłodzeniu powietrznym za 80 zł :rly?:
 
Nie ufam używką, nie wiadomo co możesz dostać. SilentiumPC Fera 2 za 95zł trzyma temperatury w normie na moim komputerze przy podkręconym CPU i7 4770k
Widać, że się nie znasz na sprzęcie i nie warto tracić czasu na dyskusje z tobą :laughing:
 
Nie ufam używką, nie wiadomo co możesz dostać. SilentiumPC Fera 2 za 95zł trzyma temperatury w normie na moim komputerze przy podkręconym CPU i7 4770k
Widać, że się nie znasz na sprzęcie i nie warto tracić czasu na dyskusje z tobą :laughing:

No ja dyskutował z Tobą nie będę bo amatorem jesteś i nie ma to sensu, tylko nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jeżeli na takim miernym chłodzeniu trzymasz sobie tego 4770K to albo masz MEGA chłodną sztukę, albo jej nie kręciłeś (po co więc procek z K?).Ewentualnie masz niskie napięcie albo skalpowałeś procka i zmieniłeś intelowskiego gluta na LCU. Zapuść sobie konkretnego wygrzewacza na tej swojej "pierdziawce" i miłego patrzenia jak w cztery sekundy dobija Ci to 100C :)
Tak się składa że ja mam Noctuę NH-D14 (dodałem jej trzeci wentyl) i łącznie 9 wentylatorów w kompie 6x140mm i 3x120mm i mam mega przewiew a za równo mój wcześniejszy I7 4770K 4.3 ghz 1.29v dobijał do 98C i obecny I7 4790K @4.7 ghz 1.23v też potrafi dobić do 89-93.Także taka Fera by się schować mogła.
"Fajnie" że sam sobie bajki stwarzasz na temat owego chłodzenia ale albo na YT siedzisz na swoim kompie albo tylko w gry grasz i nawet nie sprawdziłeś jak należy stabilności (możliwe też że nie podkręcałeś sprzętu).

Będzie mi tu jakiś "Antek" kity wciskał no...:) Jak ja od czasów Abita NF7 rev.2.0 i Athlona 2500 Xp-M/ (+ drut mod) się w OC bawię konkretne (Azot też był grany) i w przeciwieństwie do Ciebie mam solidne pojęcie o czym piszę.
Tak czy owak zakończyłem dyskusję z Tobą, żyj dalej w świecie marzeń. Pozdrawiam :)
 
Last edited:
Polećcie jakąś jak najtańszą kartę graficzną od nvidii, która waszym zdaniem powinna pociągnąć W 3 na wysokich ;P Jak się nie uda kupić, to mam nadzieje ze mi na laptopie Wiedźmin pójdzie chociaż na średnio niskich ;p
 
Ale Panowie spokojnie, nie ma się co gorączkować. Zaraz upomni Was Moderator i się skończy. Na temat chociaż się kłóćcie, a nie takie drobne docinki jak na końcu.
@gialdonar , nikt nie wie. Być może będzie to karta zbliżona do tych w konsolach, a być może trochę lepsza, z powodu stałej specyfikacji konsol i wynikającej z tego łatwiejszej optymalizacji na nie.
 
@Zawiszay, @GosuPl

Parę postów poleciało. Proszę na forum stosować się do Regulaminu, w tymwypadku szczególnie do punktów odnoszących się do kultury wypowiedzi i nie obrażania rozmówców. Jeśli macie do siebie jakieś uwagi, proszę przekazywać je via PW. Kolejne tego rodzaju wyskoki będą odpowiednio nagradzane.
 
Ale Panowie spokojnie, nie ma się co gorączkować. Zaraz upomni Was Moderator i się skończy. Na temat chociaż się kłóćcie, a nie takie drobne docinki jak na końcu.
@gialdonar , nikt nie wie. Być może będzie to karta zbliżona do tych w konsolach, a być może trochę lepsza, z powodu stałej specyfikacji konsol i wynikającej z tego łatwiejszej optymalizacji na nie.

Co racja to racja dla tego też ja podsumowałem temat i tyle. Nie lubię jak się wprowadza w błąd innych ludzi, ktoś później kupi sobie Haswella I5 4690K/4790K. Będzie chciał go podkręcić i się mocno zdziwi...
Chłodzenie jak taka Fera 2 starczy ale w wypadku kiedy się procesora nie podkręca albo ma MEGA farta i trafia na super sztukę która wysoko leci z niskim napięciem.
No chyba że stwierdza się stabilność procesora po tym że działa wszystko ok w Windowsie czy grach, to nie mam pytań...A potem nagle w najmniej oczekiwanym momencie BSOD i pozamiatane :)
Zresztą wystarczy ruszyć głową i poszukać informacji w internecie jak te procki się grzeją i co jest tego powodem a nie wypisywać bzdury żeby chyba bronić honoru swojego chłodzenia ;-)
Koniec offtopu a z tamtym panem nie dyskutuję więcej bo człek owy nie wie co pisze i idzie w zaparte z głupotami.

@gialdonar Co do pytania o kartę graficzną to podaj jaki masz budżet i resztę konfiguracji komputera :)
 
Last edited:
@gosuPI budżet nie wysoki, tak max 800 zł :p Reszta specyfikacji to: AMD Phenom II x4 945 3,0 GHz, ramu mam tylko 4 GB, trzebą będzie pewno dokupić drugie tyle, a obecnie posiadam Geforce GTX 260.
 
#1
@gosuPI budżet nie wysoki, tak max 800 zł :p Reszta specyfikacji to: AMD Phenom II x4 945 3,0 GHz, ramu mam tylko 4 GB, trzebą będzie pewno dokupić drugie tyle, a obecnie posiadam Geforce GTX 260.

To nie ładuj do tego kompa karty za 800 zł, procek będzie ją zbyt ograniczał. Lepiej sprzedaj obecną platformę i kasę którą masz przeznacz na zmianę na chociażby I5 2500K, podkręć ile wlezie , dodaj 4gb ramu i zbieraj pieniądze na kartę. Wsadzanie karty za 800 zł do tego kompa to strata pieniędzy. EWENTUALNIE poszukaj uzywki GTX 470 (poniżej 300 zł możesz wyrwać) i tyle, chociaż przy tym procesorze i tak i tak nie wykorzystasz potencjału nawet 470ki.


#2
@GosuPl

Masz 9 wiatraków w budzie ?
Nie jest to przy tej ilości głośne ?

Nie, buda jest mimo wszystko dobrze wyciszona, regulatory obrotów wentylatorów robią też swoje. Po za tym jak gram to w słuchawkach. Bez słuchawek słyszę przyjemny szum, lekki i przyjemny ;-)

Przepraszam za niescalenie posta, coś mi nie zadziałało oO.

@GosiuPl

Zamiast pisać posta pod postem, używaj opcji "edytuj".

Nars.
 
Last edited by a moderator:
To nie ładuj do tego kompa karty za 800 zł, procek będzie ją zbyt ograniczał. Lepiej sprzedaj obecną platformę i kasę którą masz przeznacz na zmianę na chociażby I5 2500K, podkręć ile wlezie , dodaj 4gb ramu i zbieraj pieniądze na kartę. Wsadzanie karty za 800 zł do tego kompa to strata pieniędzy. EWENTUALNIE poszukaj uzywki GTX 470 (poniżej 300 zł możesz wyrwać) i tyle, chociaż przy tym procesorze i tak i tak nie wykorzystasz potencjału nawet 470ki.
A myślałem że procek spokojnie starczy :p na tym pc grałem w W 2 na najwyższych bez ubersamplingu ;)
 
Top Bottom