Wiedźmin 3: świat

+
Mapa jest świetna :) Jak ja się cieszę że to nie żadna satelita Skyrimowa, tylko normalna mapa.
A ja właśnie miałem nadzieję, że to będzie coś w stylu Skyrima. Przy tych pięknych lokacjach mapa prezentowałaby się nieziemsko. No, ale ta też nie jest zła. Tylko te ikonki małe i ciężko je wypatrzeć. I oczywiście nie bardzo czuć jej rozmiar, bo nie wiemy ile zajmuje pokonanie jakiejś tam odległości.
A propos, archipelag Skellige jest na tej mapie?
 
Dalej nic nie wiem, jakaś skala albo nazwy by się przydały. Według mnie na tej mapie Oxenfurt nie ma prawa się zmieścić, o Wyzimie już nawet nie wspominam.
To jest cała mapa?
Skellige podobno jest na osobnej, wydzielonej mapie.
 

Attachments

  • oxenfurt.jpg
    oxenfurt.jpg
    83.3 KB · Views: 222
A ja właśnie miałem nadzieję, że to będzie coś w stylu Skyrima. Przy tych pięknych lokacjach mapa prezentowałaby się nieziemsko. No, ale ta też nie jest zła. Tylko te ikonki małe i ciężko je wypatrzeć. I oczywiście nie bardzo czuć jej rozmiar, bo nie wiemy ile zajmuje pokonanie jakiejś tam odległości.
A propos, archipelag Skellige jest na tej mapie?

Nie, nie ma archipelagu.
Obejrzyj gamplay - zobaczysz tam zaznaczoną trasę do pokonania, odległość - na pokonanie jej w pełnym galopie musielibyśmy poświęcić conajmniej 15-20 minut.
Mapę na pewno będzie można przybliżać i oddalać.
Dodatkowo - jak już ktoś pokazał widać "zatokę" w Novigradzie i na mapie i na nie jednym gameplayou.
Dodatkowo miasto było pokazywane na różnych obrazkach, gifach i gameplayejach - można sobie mniej więcej wyobrazić co jak wielkie i odległe jest...
Dodatkowo gdy Geralt jest na górze koło gniazda harpii - jest powiedziane, że odległość jaka "nas" dzieli od Nowigradu z jest (mogę się teraz mylić) około 14 x większa niż do drzewa, które widzimy w oddali (w linii prostej)

To powinno pomóc w wyobrażeniu sobie wielkości świata :D

----------------------------

Dodatkowo poniżej mapki z oznaczonymi miastami itd.
 
Last edited:
To powinno pomóc w wyobrażeniu sobie wielkości świata :D
To wychodzi na to, że jest zajebiście wielki :D Świat poszatkowany jest przez rzeki a nie bardzo widać mosty. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie porzucać konika by pojechać w inne miejsce oddzielone rzeką.
 
Last edited:
Na początku pomyślałem że Novigrad leży gdzieś na jakimś bagnie, a później się skapnąłem, że ten cały spory obszar to Novigrad :p
No właśnie nie, to jest Novigrad + Ziemia Niczyja. Na drugiej, oddzielnej mapie będzie Skellige.

A propos "15-20 minut galopem", jakie miałby zająć przejazd z Novigradu na bagna koniem. Spójrzmy na skrin poniżej. Na zielono zaznaczyłem z grubsza fragment, jaki przejeżdża Geralt (do wizyty u Dijkstry), prawie wyłącznie truchtem. Zajmuje mu to niecałe 3 minuty (zaokrąglając). Jest to mniej więcej 1/8 całej trasy pokazanej na mapce. Czyli przy tej samej prędkości powinna ona zająć jakieś 25 minut. Powtórzmy jednak - truchtem. Galopem byłoby na pewno szybciej niż 20 minut, bliżej 15 - chyba że (co w sumie byłoby logiczne) koń się męczył, i co jakiś czas musiał zwalniać.

 
Nie nie ma archipelagu.

Dodatkowo gdy Geralt jest na górze koło gniazda harpii - jest powiedziane, że odległość jaka "nas" dzieli od Nowigradu z jest (mogę się teraz mylić) około 14 x większa niż do drzewa, które widzimy w oddali (w linii prostej)




Nie mylisz się :) :)
 

Guest 3669645

Guest
Możliwe. Ale na rzece było też małe miasteczko Biały Most. Może to nie Oxenfurt, tylko Biały Most właśnie?
http://monikazawistowska.files.wordpress.com/2013/03/white_bridge9_flatten.jpg
Pasuje prawie że idealnie do tego co widzimy na concept arcie.

Tu też coś widać:


Może to Oxenfurt? :p Albo ten Biały Most. Ech, trza czekać aż wersja z Gamersyde się ściągnie.

EDIT: Tia, to co widać na gameplay'u na pewno Biały Most. W końcu widać też most.
 
Last edited by a moderator:

Guest 2686910

Guest
Ta wyspa to może być "temple isle" o którym pan Gelsencer mówił w gameplayu.
 
To co niestety (według mnie) się okazało prawdą, to umieszczenie Novigradu na wyspie. Jak tak można o wszelkie świętości :p
 
Zajrzyjcie do glosariusza od dwójki. Biały Most leży w pobliżu twierdzy La Valette, przynajmniej w Redowym lore.
 
Chcecie odebrać Mikiemu robotę? Na co on zrobi ten W3 ROTWW jak będzie wszystko zgodnie z sagą? Ładnie to tak zabijać czyjeś marzenia? (Bezduszni złośliwcy ;_;)
:troll:
 
Chcecie odebrać Mikiemu robotę? Na co on zrobi ten W3 ROTWW jak będzie wszystko zgodnie z sagą? Ładnie to tak zabijać czyjeś marzenia? (Bezduszni złośliwcy ;_;)
:troll:
Ale RotWW to primo, nie tylko moje dzieło, a całego zespołu, secundo, głównym celem było przemodelowanie interfejsu, a że przy okazji całkiem sporo poprawiliśmy, to kwestia przypadku raczej :p

Zamiast trzeciego RotWW wolałbym raczej dorobić znane z Sagi miasteczka Grabową Buchtę, Pianę i Żurawią Kępę, o ile Redzi ich nie zrobią. Te wysepki aż się proszą o zagospodarowanie i chętnie się tego podejmę :D
 
Ale RotWW to primo, nie tylko moje dzieło, a całego zespołu, secundo, głównym celem było przemodelowanie interfejsu, a że przy okazji całkiem sporo poprawiliśmy, to kwestia przypadku raczej :p

Zamiast trzeciego RotWW wolałbym raczej dorobić znane z Sagi miasteczka Grabową Buchtę, Pianę i Żurawią Kępę, o ile Redzi ich nie zrobią. Te wysepki aż się proszą o zagospodarowanie i chętnie się tego podejmę :D

To taki rozbudowany skrót myślowy, a chodziło mi najbardziej o kolor tych nieszczęsnych dirad (w końcu im jeszcze macki na głowie zrobią nie daj Boże), ale tutaj posty tak leciały że zginęło to pod nawałem kolejnych postów o mapie.
 
Chodziło mi bardziej o MOBA i karty postaci, a skoro tam pojawiła się Eithne, to na 50% driady pojawią się w W3, zresztą akcja gry dzieje się tak z 12 rzutów beretem od Brokilonu, chyba jakaś odważniejsza dziwożona przebyła ten dystans.
 
Top Bottom