Wiedźmin 3 - grafika

+
@auros123 Udzielając się na forum zaakceptowałeś regulamin, w którym wyraźnie stoi, że:
Regulamin said:
• na forums.cdprojektred.com zakazane jest wszystko to, co zakazane jest przez polskie prawo; w szczególności posty:
- obrażające inne osoby i użytkowników forums.cdprojektred.com
• Każdy użytkownik zobowiązany jest do:
- zachowania kultury wypowiedzi,

Wulgarny ton Twoich postów i agresja wobec innych użytkowników nie będzie tolerowana. Następny post w takim stylu zostanie odpowiednio nagrodzony.

E: Tyczy się następujących postów:
http://forums.cdprojektred.com/threads/1974-Wiedźmin-3-grafika?p=1412043&viewfull=1#post1412043
http://forums.cdprojektred.com/threads/1974-Wiedźmin-3-grafika?p=1412144&viewfull=1#post1412144
 
Last edited:
Niestety, nie boli mnie, ponieważ mi także działa na ultra, tylko, że nawet na ultra wcale piękny nie jest, za to posiada wielce irytujące rozmywanie obrazu mające na celu ukrycie nieróbstwa. No i fakt, Wiedźmin 3 nie wygląda tak super jak na trailerach. Jednakże nadal mimo wszystko wygląda super, a już na pewno ma o lata świetlne przyjemniejszą dla oczu grafikę niż crapy Cryteku.
Świetnie, gratuluję. Szkoda tylko, że twoje jakże "dorosłe" wypowiedzi całkowicie przeczą twym słowom ;)

Wiesz nie zgodzę się z tym że "Crysis 3" słabo wygląda, jak grasz ze wszystkim na maksa w 1440p + AA nawet SMAAtx2 to jest bajka, a MSAAx4 czy x8 też robi swoje.
W 4k Crysis wygląda po prostu NIESAMOWICIE ale żeby grać w 4K to jednak sporo trzeba wydać na same karty graficzne. Tak czy owak nie jest to crap graficzny i jeżeli "Wiedźmin 3" będzie zbliżony poziomem grafiki do "Crysisa 3" to będzie miazga. A podejrzewam że będzie jeszcze lepiej :)
 
A mnie nie przekonują w ogóle klimaty Crysisa, i nie potrafię docenić tej grafiki. Gdyby to była II WŚ albo nawet czasy współczesne, chętniej bym w to zagrał, przypatrzył się, może nawet porównał ze światem rzeczywistym. Wiedźmin jest mi znacznie bliższy pod tym względem i mogę być nieobiektywny, bo mi W2 się bardziej podoba niż Crysis 2 czy 3.
 
Ja już mówiłem, mam gdzieś grafikę w W3 - ja mogę grać swobodnie na minimalnych detalach, ale najważniejsze by gra miała superową fabułę i gameplay!
 
Ja już mówiłem, mam gdzieś grafikę w W3 - ja mogę grać swobodnie na minimalnych detalach, ale najważniejsze by gra miała superową fabułę i gameplay!
Grafika, be, grafika się nie liczy. Ty masz to gdzieś, ale jak jest możliwość by gra była naprawdę ładna, to czemu miałoby tak nie być? Jeżeli chodzi o grafikę i gameplay, zacytuję klasyka:

a już na pewno ma o lata świetlne przyjemniejszą dla oczu grafikę niż crapy Cryteku.
Gdyby Wiedźminy miały mieć poziom szczegółowości rodem z gier od Crytek, to uwierz mi, ten temat miałby 90% narzekania mniej w sobie. Ale tak się nie stanie, bo to niemożliwe. Ja rozumiem, że coś może być "przyjemniejsze" (cokolwiek to znaczy), ale gry od Niemców jeśli chodzi o realtime są póki co niedoścignione.
 
Last edited:
Odnośnie ryse to ja tu tylko to zostawie

screeny pochodza od userow portalu neoGaf











screen z wieska nieskompresowany z 150,6 GB video
 
2 posty wyżej

Przeglądając te zdjęcia odnoszę wrażenie że tekstury są lepiej dopracowane w Wiedźminie np. podłogi, jednakże cienie i oświetlenie Ryse robi swoją bardzo dobrą robotę, ale było to możliwe dzięki właśnie temu ograniczeniu jakim jest liniowy świat (zamknięty) przez co efekty i wszystkie procesy graficzne są wykonywane na ograniczonej, mniejszej i nie bardzo dynamicznej ilości obiektów ( W dużo mniejszym stopniu niż w Open World ).

A te porównania typu Batman, FC4 czy crysis są śmieszne bo jeśli chodzi o Crysisa to graficznie jest ładny ale bez szału i byłem zadziwiony bardzo teksturami jak sobie przełączyłem z ultra la low, mała różnica, w porównaniu do tego co oferował np. Crysis 1 który na prawdę był przełomem. Z kolei batman i FC4 są grami nieukończonymi FC4 będzie na pewno okrojone - czytaj zoptymalizowane bo to ubisoft oni gry tną nie optymalizują przykład WD gdzie grafika się znacząco pogorszyła do premiery albo ACB gdzie mogło by to działać na słabych komputerach a trzeba mieć nie lada komputer żeby zagrać all on, bo zmasakrowana optymalizacja gry. Batman graficznie od poprzednich batmanów jak już ktoś wspomniał ogromnie się różnić nie będzie bo tamte prezentowały się ładnie. Zaś Wiedźmin jest grą nieukończoną też, gdzie zawsze pokazywany był stary build choć wątpię żeby różnica była drastyczna to czekam na aktualny. NIe powinno się porównywać całkowicie innych gatunków gier do siebie. Ale jestem przekonany że grafika w wiedźmienie będzie bardzo ładna i już jest tak na prawdę. Czekam na hejty bo wg mnie W2 w 4K Ultra np zjada C3 w 4K Ultra, choć klimat i wszystko jest inne i nie ma jak porównać za bardzo to rzekłem :) i W3 na hiper ultra na pewno też będzie się prezentować

Tak 150 gb :D wow strumień jest w filmie zapisany w 300 fps'ach to dlatego :p
 
Last edited:
Fajnie jakby kamera w W3 podczas eksploracji była w podobnej odległości od postaci jak w Ryse. Wiedźmin 3 naprawdę nie ma się czego wstydzić i nawet screen z wczesnej wersji gry godnie prezentuje się przy takim Ryse gdzie cała para poszła w oprawę.
 
Jak to miło po dniu nieobecności trafić na takie kwiatki jak parę ostatnich stron tematu xD.

Najśmieszniejszą rzeczą jest to, że wszelkie kontrargumenty ci antyfani grafiki w W3 konstatują słowami - "klapki na oczach, nie widzicie, spinacie się bo mówię źle o waszej ulubionej grze" - podczas kiedy sami okazują się największymi napinaczami, kiedy ktoś ma odmienne zdanie.

Isn't it ironic? Jak śpiewała Alanis Morissette.

@sebogothic
Mnie kamera w W2 (a taka jest bliższa tej z Ryse) podczas eksploracji wyłącznie irytowała. Decyzji jaka stała za "nieruszalnym" przymocowaniem kamery do pleców Geralta nie zrozumiem.
 
Mnie kamera w W2 (a taka jest bliższa tej z Ryse) podczas eksploracji wyłącznie irytowała. Decyzji jaka stała za "nieruszalnym" przymocowaniem kamery do pleców Geralta nie zrozumiem.

Bez przesady. Przecież była możliwość perspektywy 360st , w jakiś sposób maskowało to efekt przytwierdzenia wieska do ekranu
 
Odnośnie ryse to ja tu tylko to zostawie

screeny pochodza od userow portalu neoGaf








screen z wieska nieskompresowany z 150,6 GB video
Skriny Ryse są z wideo czy z gry? Jeśli z gry to nie ma co porównywać. Stop klatka z wideo zawsze będzie gorzej wyglądać niż skrin zrobiony w grze.

150,6 GB skąd pobrałeś to wideo ;)
 
@tommiyacht
Kamera oddalała się w trakcie walki. Jak wiedźmin biegał po mapce, to widzieliśmy go od kolan w górę - i kiedy okazało się, że nie mogę kamery oddalić byłem co najmniej skonfundowany - ale jeśli była by od niego oddalona i nie dałoby się jej przybliżyć efekt byłby taki sam.

Dlatego najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest możliwość oddalania/przybliżania kamery - która, mam nadzieję, tym razem będzie zaimplementowana.
Nikt nie mówi przecież o rzucie izometrycznym, jak W1, tylko o większej kontroli nad polem widzenia. Wtedy każdy mógłby eksplorować tak, jak mu wygodnie.
 
Skriny Ryse są z wideo czy z gry? Jeśli z gry to nie ma co porównywać. Stop klatka z wideo zawsze będzie gorzej wyglądać niż skrin zrobiony w grze.

150,6 GB skąd pobrałeś to wideo ;)

bo to taaaaka wielka roznica jest. Stopklatki z video najwyrazniej gubią cienie, jakosc postprocesingu i co tam jeszcze mozna wymyslec.
róznica pomiedzy 2 ostatnimi ujeciami jest ogromna


http://forums.cdprojektred.com/threads/1974-Wiedźmin-3-grafika?p=1412295&viewfull=1#post1412295
http://forums.cdprojektred.com/threads/1974-Wiedźmin-3-grafika?p=1412304&viewfull=1#post1412304
 
@szincza nie dam sobie głowy uciąć ale chyba było gdzieś na forum potwierdzenie z drugiej strony barykady ze ruchoma kamera będzie.

Coś było, ale szkopuł w tym, że informacje są sprzeczne. Raz jest to potwierdzone, raz nie. Zresztą nie tylko kamery to dotyczy, nie wiem z czego to wynika.
Jakieś problemy z komunikacją są wśród CDP RED.
 
Jeżeli ludzie przestaną porównywać skończone gry, z tunelowymi lokacjami do wiedźmina, który będzie powstawał jeszcze przez kilka miesięcy, to byłoby świetnie.
 
Top Bottom