Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Tylko Skyrim był dziwnie przeskalowany i fizyczna większośćWiedźmina nad Skyrimem pewnie będzie dużo mniejsza :) ze względu na inne skalowanie i prędkość poruszania się postaci
 
Ja w Skyrim w pewnym momencie wlazłem na Czarnygłaz i zobaczyłem, że mogę stamtąd zobaczyć: Białą Grań, Falkret, Morthal, Samotnie, Port w Gwieździe Zarannej i Wichrowy Tron (Pęknine, Markart i Zimową Twierdzę zasłaniały Góry), Właśnie wtedy uświadomiłem sobie, że ten świat jest może 1,2 razy większy niż wszystkie lokacje z Gothic 2 razem.
 
Ja w Skyrim w pewnym momencie wlazłem na Czarnygłaz i zobaczyłem, że mogę stamtąd zobaczyć: Białą Grań, Falkret, Morthal, Samotnie, Port w Gwieździe Zarannej i Wichrowy Tron (Pęknine, Markart i Zimową Twierdzę zasłaniały Góry), Właśnie wtedy uświadomiłem sobie, że ten świat jest może 1,2 razy większy niż wszystkie lokacje z Gothic 2 razem.

Czyli nie za duży ten świat :)
 
Ja w Skyrim w pewnym momencie wlazłem na Czarnygłaz i zobaczyłem, że mogę stamtąd zobaczyć: Białą Grań, Falkret, Morthal, Samotnie, Port w Gwieździe Zarannej i Wichrowy Tron (Pęknine, Markart i Zimową Twierdzę zasłaniały Góry) [...].

I tego trochę się obawiam. Mam nadzieję, że ze szczytu wieży w Nowigradzie nie będzie widać Skellige, czy Wyzimy. Widoczność może być skrócona poprzez manipulację fov, mgłą, czy w jakikolwiek sposób - ale niech będzie ograniczona.
 
I tego trochę się obawiam. Mam nadzieję, że ze szczytu wieży w Nowigradzie nie będzie widać Skellige, czy Wyzimy. Widoczność może być skrócona poprzez manipulację fov, mgłą, czy w jakikolwiek sposób - ale niech będzie ograniczona.
Takie coś by zabiło całą ,,wielkość'' świata.
Znaczy - wrażenie wielkości.
 
Wierz mi, nie będzie. W końcu Skellige to oddzielna mapa.

Oddzielna mapa ale dostać się do lokacji będzie można bez wczytania - jest to oddzielna mapa bo jak było mówione jest to duży hub i musiała by być mapa w bardzo dużej skali
 
Ostatnio mówili że między Skellige a kontynentem będzie obraz wczytywania, z racji odległości je dzielącej...
 
Skellige jest osobnym hubem i będzie wczytywanie pomiędzy hubami.

No nie wiem, na tym filmiku Damien powiedział że nie będzie żadnego wczytywania. Ciekawe jak to będzie wyglądać. Być może jednak nie będzie bardzo dużych odległości?


Moja opinia jest taka, że wole mniejsze odległości ale bez zadnego wczytywania. Otwarty świat to otwarty świat te 10 minut na przepłynięcie łódką czy łodzią było by według mnie jak najbardziej w porządku. Później już niektórzy będą mogli fast travel użyć jak nie będzie im się chciało tracić czasu.
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Już dostaliśmy widok z lotu ptaka nad Novigradem i jest całkiem ok. Widać chyba tylko Oxenfruit, ale ledwo ledwo.
 
Powoli dobijamy do wielkości świata 20 razy większego niż Skyrim, zamiast o 20%.

Bez przesady do dwudziestu daleka droga, ale to daje nam świat 6 razy tak duży! Nieźle.
Aż nie chce się wierzyć, gdzie tkwi haczyk?

Takie coś by zabiło całą ,,wielkość'' świata.
Znaczy - wrażenie wielkości.

E tam, bez przesady.
Skoro w Skyrimie nic mi tego wrażenia przestrzeni nie zabiło, to tu tym bardziej nie ma prawa.
W porównaniu z klaustrofobicznym W2 ten świat jest gigantyczy.
R-e-w-e-l-a-c-j-a.
 
Czyli w tym momencie wychodzi na to, że Świat jest większy 6x od Skyrima ? Pamiętam mapę (tak z tej akurat gry to mapa mi zapadła w pamięć ;) ) była spora. Nawet bardzo spora, a tu 6x. No nie wiem, nie wiem.
To byłby ogrom piękny, no i rewelacja ! :)
 

Guest 3669645

Guest
Haczykiem może być woda, spory obszar wokół Skellige i obok części kontynentalnej. Ale według danych, że wyspy mają 8x8 km, Novigrad z przyległościami 8,5x8,5 km to haczyka raczej nie ma i wszystko się zgadza.

No prawie wszystko. Mapę nadal przebywa się dość szybko. Za szybko jak na takie liczby.
 
Aż nie chce się wierzyć, gdzie tkwi haczyk?
Niedostępny do eksploracji "pierścień" wokół lądu (i wód).
Peter w jakimś wywiadzie powiedział, że ten obszar ma około 2km. No, ale to było tłumaczone najpierw z rosyjskiego (lub niemieckiego, nie pamiętam) na angielski, a później jeszcze na polski, więc mógł się pojawić błąd.
 
Top Bottom