Wiedźmin 3 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

+
Cóż ja za niemal ideał postawił bym kamerę z Soul'sów bądź W1. Może nie najlepsze pod słońcem, ale na pewno nigdy nie maiłem takich sytuacji jak z W2 na arenie że nie do końca zawsze widziałem co się dzieje. Z drugiej jednak strony jest to poniekąd kwestia gustu więc najlepszym rozwiązaniem (z perspektywy gracza) byłoby umożliwić użytkownikowi na dobór ustawień kamery do jego własnych preferencji
Tak, już właśnie pisałem o kamerce z Dark Souls na ten przykład. W sam raz do eksploracji i walki:
Obejrzyjcie i ewwntualnie klinąć Dzięki ;)
 
uś w tym znaczeniu - wschodnia Polska w XIV-XVIII wieku, a nie Rosja.
Nie musisz mnie uświadamiać, w tym względzie... Ja bym to co prawda rozszerzył także na XVIII a kto wie czy nie XIX wiek.Wszak dopiero w XIX wieku pojawił się białoruski ruch narodowy. Poza tym ruś to także południe polski. Zapomniałeś o rusi czerwonej.
Aczkolwiek dzisiejsza Ruś (Białoruś) jest bardziej duchowym spadkobiercą Wielkiego Księstwa Litewskiego.
Ale z uwagi na to że nie chce dostać kolejnego ostrzeżenia za robienie off-topa to wracając do kamery i samej gry to moim zdanie nie jest w tym nic złego że kamera trochę "odjeżdża" od postaci w trakcie walki, ale jak ze wszystkim w życiu musi być z tym umiar.
W W2 czasami powodowało to problemy różnorakiego rodowodu (pomijam, frustrujące zblokowanie kamery). Zna ktoś może jeszcze tytuły w których kamera mogła by posłużyć za swoisty ideał dla graczy? Dla mnie to były to Soul'sy i W1. Choć pole widzenia nie jest tam ogromne to chociaż nie musiałem się obawiać że nagle kamera sprawi mi niespodziankę.
 
Ja bym to co prawda rozszerzył także na XVIII a kto wie czy nie XIX wiek.Wszak dopiero w XIX wieku pojawił się białoruski ruch narodowy. Poza tym ruś to także południe polski. Zapomniałeś o rusi czerwonej.
Aczkolwiek dzisiejsza Ruś (Białoruś) jest bardziej duchowym spadkobiercą Wielkiego Księstwa Litewskiego.

Dzisiejsza Ruś to bardziej zachodnia i południowa Ukraina i południowa Białoruś, a nie sama Białoruś.
O XVIII wieku napisałem, a w XIX w. nie było Polski na mapie.

Dobrą kamerę miał Wiedźmin 1 przełączony w TPP, oczywiście pomijając to, że tam obrót kamery był niezależny od obrotu postaci.
 

Attachments

  • m2.jpg
    m2.jpg
    133.2 KB · Views: 51
Dobrą kamerę miał Wiedźmin 1 przełączony w TPP, oczywiście pomijając to, że tam obrót kamery był niezależny od obrotu postaci.
To mi się właśnie podoba w kamerze z W1. Jak stoimy to możemy się dowolnie rozglądać. Natomiast gdy trzymamy jakiś klawisz kierunkowy to postać obraca nam się razem z kamerą, więc poruszanie się jest bardzo przyjemne.
 
To mi się właśnie podoba w kamerze z W1. Jak stoimy to możemy się dowolnie rozglądać. Natomiast gdy trzymamy jakiś klawisz kierunkowy to postać obraca nam się razem z kamerą, więc poruszanie się jest bardzo przyjemne.
Ale w dwójce też tak jest. Niczym się te kamery nie różnią.
 
Ale w dwójce też tak jest. Niczym się te kamery nie różnią.
Dziwne, przed chwilą grałem i przysiągł bym że mogę patrzeć na Geraltową facjatę w czasie biegu co w W1 jest niemożliwe.
Edit: Specjalnie odpaliłem wieśka 2 żeby to sprawdzić i miałem rację, jednak kamery w W2 i W1 się różnią.
 
Last edited:
Dziwne, przed chwilą grałem i przysiągł bym że mogę patrzeć na Geraltową facjatę w czasie biegu co w W1 jest niemożliwe.
Edit: Specjalnie odpaliłem wieśka 2 żeby to sprawdzić i miałem rację, jednak kamery w W2 i W1 się różnią.
Bo w jedynce nie ma biegu w tył, Geralt się nie odwraca. To różnica animacji, nie kamery.
 
Bo w jedynce nie ma biegu w tył, Geralt się nie odwraca. To różnica animacji, nie kamery
Być może, o tym nie pomyślałem.
Kolejna sprawa to czy rozwiązanie z W1 nie jest trochę niewygodne czasami, w jedynce nie miało to zbyt wielkiego znaczenia czy przeciwnik próbuje Cię zaatakować od tyłu więc potrzeba oglądania się za siebie zbyt duża nie była, w W2 to była już zdecydowanie inna bajka
 
W związku z przekonaniem, że kamera od kolan w górę jest zła, nic nie widać, ciężko ją zrobić i już wgl. nie pasuje do Wiedźmina.


Pozdrowienia dla Rustine.

genialne, jest moze link do tego moda?

rozumiem ze zmienia tylko kamere i nie dodaje piruetow?
 
W związku z przekonaniem, że kamera od kolan w górę jest zła, nic nie widać, ciężko ją zrobić i już wgl. nie pasuje do Wiedźmina.

No bo nie pasuje? Od razu się w oczy rzuca ścięte widzenie peryferyjne. Wygląda to paskudnie. Jeśli miałem jakiekolwiek wątpliwości względem łatwości implementacji różnych ustawień kamery, tak ten filmik całkowicie je rozwiał. Nie twierdzę, że bliższy widok jest niegrywalny, ale ewidentnie walka musi być projektowana z uwzględnieniem dostępnych ustawień kamery.
 
Last edited:
Ta kamera jest piekielnie łatwo edytowalna, zmienia się kilka numerków i można ją diametralnie zmieniać.

Ja mam ustawioną nawet bliżej, niż jest na filmiku, i gra mi się bardzo dobrze, oczywiście to wrażenie subiektywne.
 
Top Bottom