Wymagania sprzętowe gry Wiedźmin 3: Dziki Gon ujawnione!

+
W minimalnych stoi sprzęt wydajnościowo mocniejszy od PS4 (2500K/HD7870).
Nic to nie oznacza, oznacza że era PC przy zastosowań do gier się kończy jeszcze tak z kilkanaście - 30 lat i koniec :) Twórcy potwierdzili że konsole to High ( PC ) Nie wszczynałbym burzy znowu na twoim miejscu :D

@Marcin Momot w ogóle a nie miało być przy wymaganiach potwierdzone jak na konsolach to będzie działać rozdziałka / fps ?
 
Pozwoliłem sobie wpaść na Proline (bo Komputronik chwilowo nie banglał) i zrobiłem mały research. Bazowałem na produktach Intela i NVidii, bo w AMD nie bardzo się orientuję. Przykładowe zestawy, to samo pudło bez monitora, peryferiów i systemu. Sugerowałem się w dużym stopniu ceną, jednak brałem pod uwagę również stosunek cena/wydajność.

Zalecane:


Prawdopodobnie dałoby się zbudować zestawy troszkę tańsze lub ciut szybsze w tej samej cenie, ale leniuszki, którym nie chce się grzebać po konfiguratorach powinny docenić moją pracę ;).

Sorka, coś się skiepściło - zaraz to naprawię :)


Ed. 2:
TinyPic się zbuntował, mimialne muszę wrzucić na inny hosting :(.


Minimalne:
 
Last edited:
Wymagania bardzo dobre, wystarczy że sobie je porównamy z drugą next genową grą tylko czyli AC Unity: http://blog.ubi.com/assassins-creed-unity-pc-specs/ . Biorąc pod uwagę że Wiedźmin 3 będzie znacznie większą grą, większy świat/pole widzenia itd to uważam że świetną robotę wykonali.

Znacie jeszcze jakieś gry z 2014 oprócz Unity które były tylko na PC,PS4,XBOXONE, bez starych złomów? To można by porównać też, ale żadna gra mi do głowy nie przychodzi. No i jeszcze do Dying Light można porównać który wygląda gorzej od W3, i jest mniejszej skali a wymagania ma porównywalne, minimalne ma niższe, ale rekomendowane wyższe bo wymaga 780.
 
Twórcy potwierdzili że konsole to High ( PC ) Nie wszczynałbym burzy znowu na twoim miejscu :D

Tja, już widzę ten high. Jeśli faktycznie 2500K z HD7870 będą wymagane aby odpalić W3 płynnie na low (w co cholernie wątpię), to owe low jest wszystkim na co można liczyć na PS4. Ewentualnie miks low i medium przy zejściu z rozdziałką do 900p.
 
Śmiech na sali, minimalne to powinny być minimalne, chrzanic grafike, chce fabułę poznać, liczyłem, że odpale na Y580 na gtx 660m, ale jak w minimalnych jest zwykla wersja to jestem ciekaw czy moja odpali na prawdziwych minimalnych w 720p. Przewiduję ktoś coś? Wiem, że mocno się różnią, no, ale w końcu i to 660 i to :D
 
@sneky, Lords of the Fallen chociażby ;)

Dzięki, Lords of the Fallen ma niższe z tego co widzę ale to jest corridor, zamknięty świat - małe przestrzenie więc ciężko porównywać. W każdym razie gdy porównamy do innych bardziej otwartych gier jak Unity czy Dying Light, to jest według mnie więcej niż dobrze. Trzeba czekać na gry z tego roku i zobaczymy jak to będzie wyglądało. :)
 
Założę się, że W3 na minimalnych będzie wyglądał gorzej, niż W2 na ultra. Ale co z tego, skoro "dwójka" na ultra chodzi mi płynnie, a trójka nawet na tych minimalnych nieszczęsnych nie ruszy.
:hmm:
 
Spokojnie... Niedługo wymagania GTA na PCty się pojawią i albo R zaskoczy optymalizacją albo spieprzeniem takowej... Tak czy siak dyskusja nie meega ożywi. :)
 
JAk wymagania Dying Light mogą być gorsze od Wiedźmina? Przecież tam do odpalenia gry potrzebny jest : Intel Core i5-2500 3.3 GHz/AMD FX-8320 4.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 6870 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8/8.1 64-bit
POdejrzewam że jako tako polatam...
A tutaj nawet nie ma szans, minimalne jakieś wysokie jak na minimalne, za to wysokie nie wiele lepsze od minimalnych. Znowu przytoczę PanOptikuma, gra będzie wyglądała w jakichś detalach jak wiedźmin 2, ale to nie oznacza że będzie tak chodzić. Nie wiem z czego tu się cieszyć?
Obstawiam słabą optymalizację, amen.
 
Swoją drogą, wymagania muszą być zawsze zawyżone.
Dla przykładu, to cholerne Unity.

Wymagania minimalne:
Intel Core i5-2500K 3.3 GHz/AMD Phenom II x4 940 3.0 GHz,
6 GB RAM,
karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/3 GB Radeon HD 7970 lub lepsza,
50 GB HDD,
Windows 7(SP1)/8/8.1 64-bit

I do uzupełnienia mojej wypowiedz ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=3lLLTNtTDF0
Jak widać, konfiguracja na której koleś tu gra na pewno nie spełnia tych wymagań, a naprawdę nie jest źle. Tym bardziej uwzględniając tragiczną optymalizację AC:U. ;)
 
To już wiem, że kolekcjonerka będzie się pięknie prezentować na półce. Teraz jeszcze muszę kupić nowy sprzęt żeby nacieszyć się samą grą.
Za wszelkie datki na ten zbożny cel z góry dziękuję :p
 
JAk wymagania Dying Light mogą być gorsze od Wiedźmina? Przecież tam do odpalenia gry potrzebny jest : Intel Core i5-2500 3.3 GHz/AMD FX-8320 4.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 6870 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8/8.1 64-bit
POdejrzewam że jako tako polatam...
A tutaj nawet nie ma szans, minimalne jakieś wysokie jak na minimalne, za to wysokie nie wiele lepsze od minimalnych. Znowu przytoczę PanOptikuma, gra będzie wyglądała w jakichś detalach jak wiedźmin 2, ale to nie oznacza że będzie tak chodzić. Nie wiem z czego tu się cieszyć?
Obstawiam słabą optymalizację, amen.

Dying Light ma w rekomendowanych 780 a Wiedźmin 3 770. Czyli Dying Light ma wyższe rekomendowane, a niższe minimalne. Tylko zobacz jak wygląda Dying Light a jak W3, jest się z czego cieszyć, ja się ciesze i większość internetu również z tego co widzę po szybkim researchu na zagranicznych stronach. :)
 
Last edited:
Wymagania do GTA V już wyciekły. Teraz tylko czekać na jakieś potwierdzenie:

Minimalne wymagania dla GTA V:
- CPU: Core 2 Duo E8200 2.66GHz or Phenom II X2 545
- GPU: GeForce GT 530
- RAM: 4 GB
- System: Windows 7,8,8.1 64bit (64bit, aby obsłużyć min. 4 GB RAM)
- Wolne miejsce na HDD: 20GB

Rekomendowane wymagania dla GTA V:
- CPU Core i5-2500T 2.3GHz or Phenom II X4 975
- GPU: GeForce GTX 480 or Radeon HD 6970
- RAM: 6 GB
- System: Windows 7,8,8.1 64bit (64bit, aby obsłużyć min. 4 GB RAM)
- Wolne miejsce na HDD: 20GB

http://www.frazpc.pl/aktualnosci/927676,wymagania-sprzetowe-gta-v-dla-pc.html
 
Top Bottom