Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
@DUDIAS, zapomnij. Redzi zapomnieli skąd pochodzą i przy finale serii już się nawet nie cackają. Ta multiplatformowość odbije im się jeszcze czkawką.
 
@DUDIAS, zapomnij. Redzi zapomnieli skąd pochodzą i przy finale serii już się nawet nie cackają. Ta multiplatformowość odbije im się jeszcze czkawką.

Nie odbije im się, nawet gdyby te kilkaset tysięcy graczy PCtowych ich zbojkotowało, to wciąż sprzedaliby kilka milionów na konsole najmniej :p
 
Ściągnij GPU-Z, zainstaluj i sprawdź czy to HD 7950 czy 7970.
Co prawda i tak nie ma to znaczenia, odpalić odpalisz ale płynność będzie słaba.

Dobra.
Procesor: i5 4670k
Płyta ASUS MAXIMUS VI FORMULA
16 gb ddr3
Karta: XFX Radeon HD 7970, 3gb, PCIe v3.0 x16 (8.0 Gb/s) @ x16 (2.5 Gb/s)

Wklejałem, mniej wiecej.
 
Nie odbije im się, nawet gdyby te kilkaset tysięcy graczy PCtowych ich zbojkotowało, to wciąż sprzedaliby kilka milionów na konsole najmniej :p
A powinno. Zapracowali na miano "Mojżesza wśród deweloperów" tylko po to, żeby to zniszczyć przez przerośnięte ambicje? Aż mi się smutno zrobiło po tych dzisiejszych wiadomościach.
 
Dobra.
Procesor: i5 4670k
Płyta ASUS MAXIMUS VI FORMULA
16 gb ddr3
Karta: XFX Radeon HD 7970, 3gb, PCIe v3.0 x16 (8.0 Gb/s) @ x16 (2.5 Gb/s)

Wklejałem, mniej wiecej.

Odpalisz bez problemu, ale na razie trudno powiedzieć na jakich ustawieniach.
Procek i RAM masz bardzo dobre, tylko karta graficzna zaniża notę :)
 
A powinno. Zapracowali na miano "Mojżesza wśród deweloperów" tylko po to, żeby to zniszczyć przez przerośnięte ambicje? Aż mi się smutno zrobiło po tych dzisiejszych wiadomościach.

A słyszałeś o tym jakie fajne poboczne zadania będą w grze, albo czy widziałeś jak te latające stwory zapikowały do wody by zaatakować Geralta? Gra to nie tylko grafika :p Te rzeczy są świetne i dają dużo więcej frajdy niż grafika która robi wrażenie na początku gry a potem się do niej przyzwyczajamy :p
 
No ale na niskich ustawieniach powinno działać bez problemu.

Prawdopodobnie masz rację. Sęk w tym, że te karty są dużo mocniejsze niż układy w konsolach. W szczególności to, co w XBoxie One stoi, a wydajnościowo jest w praktyce na poziomie HD7790. Tak więc tymi niskimi mogą się wypchać, bo to kompromitacja.

Nie odbije im się, nawet gdyby te kilkaset tysięcy graczy PCtowych ich zbojkotowało, to wciąż sprzedaliby kilka milionów na konsole najmniej

Obie części rozeszły się w przeszło 8 milionach egzemplarzy. I niemal wszystko na PC, sprzedaż na klocka była grubo poniżej oczekiwań. Nieźle jak na jedną tylko platformę. Więc na zdrowie im to nie wyjdzie na pewno. I nie powinno. Postawa studia jest szalenie rozczarowująca i skrajnie nie fair.
 
Last edited:
Obie części rozeszły się w przeszło 8 milionach egzemplarzy. I niemal wszystko na PC, sprzedaż na klocka była grubo poniżej oczekiwań. Nieźle jak na jedną tylko platformę. Więc na zdrowie im to nie wyjdzie na pewno. I nie powinno.

A może i rację masz, pamiętam że w Polsce ogólnie było chyba coś około 100 tyś z większym hakiem sprzedanych na PC drugiej części, w Rosji też mogą grać w większości na PCtach.
 
A słyszałeś o tym jakie fajne poboczne zadania będą w grze, albo czy widziałeś jak te latające stwory zapikowały do wody by zaatakować Geralta? Gra to nie tylko grafika :p Te rzeczy są świetne i dają dużo więcej frajdy niż grafika która robi wrażenie na początku gry a potem się do niej przyzwyczajamy :p
Tak, wszystko ładnie, tylko niech to będzie zawarte w rozsądnych wymaganiach, a nie jakieś przerośnięte monstrum się zrobiło. Skoro dostajemy grafikę identyczną z konsolową, to wypadałoby i wymagania gdzieś w tych rejonach umieścić. Prawda?
 
Jak by Redzi mieli gdzieś optymalizację to by po prostu nie przekładali premiery.
Jestem pewien że jak gra wyjdzie to będzie ZNACZNIE lepiej.
Szczególnie polska mentalność ma to do siebie żeby ciągle narzekać, masakra to jest po prostu.

Dlatego pisałem , jak ktoś nie rozumie że to nie jest finalny produkt to niech nie zawraca rzyci...Kupi sobie ta konsolkę i da już święty spokój z wywodami bez sensu.
Tego się czytać nie da...
Komentarze w stylu "to nie czytaj" też są o kant rzyci, bo prawda jest taka że zaśmiecanie forum lamentem jest bez sensu.
 
Jak by Redzi mieli gdzieś optymalizację to by po prostu nie przekładali premiery.
Jestem pewien że jak gra wyjdzie to będzie ZNACZNIE lepiej.
Sądząc po najnowszym gameplayu mają większe problemy niż jakieś tam wymagania, uwierz mi. Już tutaj jakiś narodowych mentalności nie mieszaj, bo sytuacja jest po prostu beznadziejna.
A słyszałeś o tym jakie fajne poboczne zadania będą w grze, albo czy widziałeś jak te latające stwory zapikowały do wody by zaatakować Geralta? Gra to nie tylko grafika :p Te rzeczy są świetne i dają dużo więcej frajdy niż grafika która robi wrażenie na początku gry a potem się do niej przyzwyczajamy :p
Mam się cieszyć bo dostanę kolejnego (tuż po Unity) dobrze zapakowanego potwora? Dziękuje, wole wylać swoje żale w internetach.
 
@GosuPl
Ale co ci się tam zmieni? Bugi spróbują ponaprawiać i tyle. Myślisz, że teraz zaczną w kod ingerować by silnik działał dwa razy sprawniej na pc? Nie będzie znacznie lepiej, może być tylko jeszcze gorzej pod względem grafiki, bo tylko na tym mogą przyoszczędzić.

Tak, mamy problemy, dotyczą one graczy, a nie posiadaczy skrzynek na podzespoły.
 
Oj tam ludzie, przestańcie się martwić na zapas. Opinie na temat rzekomych "zawiech" gry na GTX 980 czy czemuśtam podobnych są tak bardzo podzielone, że chyba tylko REDzi wiedzą jak to w praktyce jest na prawdę. Gram.pl nie ma zastrzeżeń do płynności gry, GOL również, CDP jako niby niezależny blog (ehe, akurat!) również. Jak na razie tylko na GameZilli widziałem faktyczne sprawozdanie, które zmieszało grę z błotem. Tyle, że to sprawozdanie kupy się nie trzyma już przez sam argument jakoby grafika była na poziomie Wiedźmina 2, a sama gra jest rzekomo brzydsza od Inkwizycji... toż to chyba pierwszy bullshit w 2015 roku. Nawet na tej makabrycznej YouTubowej kompresji gra wygląda w każdym aspekcie lepiej od Inkwizycji, a między W2-W3 momentami jest widoczna spora przepaść na korzyść W3.

Osobiście nie miałem zastrzeżeń do wymogów Wieśka pierwszego. Część druga śmigała równie dobrze, a nawet lepiej, przy czym o dziwo zestaw Core 2 Duo E8500 i GTX 260 Core 216 by GIGABYTE pozwala gierkę bezproblemowo odpalić w rozdzielczości 1080p i ustawieniach Ultra (bez uberwiadomoczego) w 50 klatkach co spokojnie wystarcza, by płynnie pograć. Biorąc pod uwagę W1 i W2 po prostu nie uwierzę, że nagle Czerwoni spartolą na całej linii optymalizację W3. Hejty były, są i będą. Jedyny słuszny argument GameZilli to "załamywanie się obrazu". Tyle, że to akurat powodowała domyślnie wyłączona synchronizacja pionowa i uruchomienie jej problem definitywnie rozwiązało co raczył opisać bodaj GOL albo Gram w swoim artykule.
 
@GosuPl
Ale co ci się tam zmieni? Bugi spróbują ponaprawiać i tyle. Myślisz, że teraz zaczną w kod ingerować by silnik działał dwa razy sprawniej na pc? Nie będzie znacznie lepiej, może być tylko jeszcze gorzej pod względem grafiki, bo tylko na tym mogą przyoszczędzić.

Tak, mamy problemy, dotyczą one graczy, a nie posiadaczy skrzynek na podzespoły.

Zapytam po prostu tak - Czy już konsola zakupiona ? ;-) W drodze już, do pudła pakują ? Jak można się nie śmiać z ludzi którzy nie myślą, pojęcja nie mają o czym piszą i lamentują jak dzieciarnia jakaś...
 
Gram.pl nie ma zastrzeżeń do płynności gry, GOL również.

Nic nie ujmując rzeczonym portalom, to w kwestiach sprzętowych laicy, redaktorzy golowi bladego pojęcia o sprzęcie nie mają. Za to PurePC czy PCLab (abstrahując od ich obiektywizmu) jak najbardziej. I te portale rysują wizję gry, której strona techniczna na PC jest dosłownie katastrofalna. Na chwilę obecną W3 działa, bardzo, bardzo źle względem tego, co sobą przedstawia. Takie właśnie są fakty.
Nie jest wykluczone, że obsuwy miały na celu poprawić optymalizację, ale na pewno nie w przypadku blaszaków. Skoro kiedyś W3 działał płynnie w przyzwoitych detalach na GTX'ie 660, a teraz ten sam GTX, choć mocniejszy od układów z konsol starcza jedynie na minimum, to o jakiej optymalizacji niby jest mowa? Gra ledwie na PC dyszy, co znaczy, że wersji na tę platformę nie poświęca się wiele uwagi. Smutne, ale wszystko na to wskazuje.
 
Top Bottom