Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
I to mówi osoba związana z witchersite.pl

Związana z Warownią Starego Morza. Poza tym nie znasz powodów dla którego ta strona tak się nazywa... jestem przeciwnikiem nazwy witchersite, ale paj licho. Zwracam uwagę na niepotrzebne nikomu zangielszczenia, a jak zwykle tutaj - ktoś musiał zrobić mi doczepkę...
 
Last edited:
Tak sobie myślę, ile osób zamówiłoby pre-order tej gry, gdyby w momencie otwarcia przedsprzedaży Edycji Kolekcjonerskiej podali te wymagania systemowe na PC. Ja na pewno łapałbym wersję na PS4 (wiem, że brzydsza itd, proszę bez ShitStorm'u). Ile może kosztować komputer spełniający zalecane wymagania, cztery tysiące?
 
Tak sobie myślę, ile osób zamówiłoby pre-order tej gry, gdyby w momencie otwarcia przedsprzedaży Edycji Kolekcjonerskiej podali te wymagania systemowe na PC. Ja na pewno łapałbym wersję na PS4 (wiem, że brzydsza itd, proszę bez ShitStorm'u). Ile może kosztować komputer spełniający zalecane wymagania, cztery tysiące?

3, w porywach do 3,5k.
 
Mówisz o składaniu samemu od podstaw czy o kupnie gotowego kompa w jakimś sklepie? Może nie wiem po prostu gdzie szukać, a że kompa i tak kupić będę musiał, wiedza o dobrym źródle będzie dla mnie na wagę złota.
 
@MrCloudancer
Masz różne stronki, które pomagają w dobraniu podzespołów. Od jakiegoś czasu swoje propozycje publikuje np. PurePC
Swoje "5 groszy" dorzucił także PCCentre
Masz podzielone wszystko fajnie według cen. Tyle, że z obecnym kursem dolara to jest trochę kupa. Strasznie wszystko poszło w górę i obecny komp za 3.5k nie jest współmierny do kompa za 3.5k sprzed kilku miesięcy...
Po więcej info przeżuć się na ten wątek: Co nieco o sprzęcie, tam Ci też sporo doradzą :)
 
Ok, z drugiej strony złożenie z samych podzespołów np w Komputroniku to kwota równie niewyobrażalna, stąd moje pytanie gdzie składać kompa w okolicach W-wy żeby nie przepłacić (przy wrzucaniu do koszyka i7 z GTX780 i Ramem już mi wyszło 4000...).

@ximord PurePC wygląda bardzo fajnie, zestaw za 3500 jest całkiem spoko (tylko procesor i5), do tego opcja gotowego koszyka z morele.net. Dzięki za radę, zapamiętam tą stronkę. Peace!
 
Last edited:
Kiedyś już się o to pytałem ale mam wątpliwości

Mam laptopa Dell Inspiron 17r nie mam możliwości niestety na kupno piecka (konsoli tfu tfu tymbardziej - never)
lapek nie jest za mocny niestety
I5 3210M
pamięć RAM: 8 GB DDR3 (1600 MHz);
grafika: Intel HD Graphics 4000, Nvidia GeForce GT 650M (2 GB GDDR5)

pytanie moje czy pogram sobie chociaż na rozdziałce jakiejś 800/600 ? :D
ewentualnie czy jest sens troche kręcić te karte i procka ? czy to nic nie da?
 
@miszczandre nie oszukujmy się, jak ten komputer odpali Wiedźmina 3 to będzie cud, nawet w 800x600.
I nieważne ile byś kręcił z dwóch rdzeni czterech nie zrobisz.
 
Ok, z drugiej strony złożenie z samych podzespołów np w Komputroniku to kwota równie niewyobrażalna, stąd moje pytanie gdzie składać kompa w okolicach W-wy żeby nie przepłacić (przy wrzucaniu do koszyka i7 z GTX780 i Ramem już mi wyszło 4000...).

@ximord PurePC wygląda bardzo fajnie, zestaw za 3500 jest całkiem spoko (tylko procesor i5), do tego opcja gotowego koszyka z morele.net. Dzięki za radę, zapamiętam tą stronkę. Peace!

Mocne i5 spokojnie ci wystarczy. I7 nadal uważam za twór dla ludzi bardziej zajmującymi się profesjonalnymi rzeczami. Poza tym różnicy w grach aż takich nie zobaczysz, a w cenie już owszem :p Co do komputronika to mogę spokojnie polecić nawet jak przepłaci się na wszystkim 100-200 (chociaż w sklepie nie raz dostałem ładne zniżki) to za jakość obsługi czasami warto bo nie robią żadnych problemów z gwarancją. Czego nie moge powiedzieć o morelenet i ich gwarancjami/reklamacjami/zwrotami może w ciągu ostatniego pół roku coś się zmieniło, poczytaj na forach :p
edit:
jeszcze nawet mam z przed paru dni konfig co kumpel zamawiał: http://postimg.org/image/jo7zbnef3/ tylko bez grafiki bo ma dobrą. Ale z tym spokojnie pośmiga sobie w W3 i nie tylko
 
Last edited:
Ja tam kupiłem sobie pod Geralta PS4 i to co oferuje ta konsola starczy mi w 100%. Wiem, dobry PC ma swoje smaczki, potrafi dużo.. Tyle że inwestycja w dobrego kompa to duży interes, w dodatku trzeba go dość często przerabiać żeby utrzymywał poziom potwora, więc zrezygnowałem z tej opcji. Fakt że lubię produkty Sony, miałem PS1, mam PS3 i dość nową PS4, z PC nie mam się czym chwalić :D 10 lat temu miałem dobrego kompa jak na tamte czasy, potem lapek ale już nie pod granie.. potem znów lapek (większość gier na średnich był wstanie odpalić) No a teraz tak jakoś zostałem już całkiem z next-genem i nie zamierzam inwestować w dobry komputer :) Jest to naprawdę dobra opcja dla tych którzy lubią sobie pograć na spokojnie, bez nerwów typu "kurde czy załapie się na minimalne..? "
 
Moderacjo - może Wy nie bądźcie już tacy do przodu z tymi upomnieniami, ponieważ odpowiadałem na zaczepny komentarz i już nikomu niepotrzebne upomnienie, ale po Was więcej się nie można spodziewać (dobrze, że Vatt i Keth jeszcze u Was są). W każdym razie odpowiedziałem i temat zakończyłem tamtym komentarzem.

Wracając do tematu - zastanawia mnie, czy ludzie posiadający mocną kartę, a słabszy procesor są w jakiś sposób ograniczani? Wpłynie to na odbiór gry?
 
Last edited:
@Warzoch, a może przypomni pan sobie panie Warzochu, że prywatne utarczki załatwiamy na PW, a jeśli ktoś nas obraża to używamy opcji raportowania?
 
Wracając do tematu - zastanawia mnie, czy ludzie posiadający mocną kartę, a słabszy procesor są w jakiś sposób ograniczani? Wpłynie to na odbiór gry?
Raczej nie, wiedźminy jak dotąd bardziej męczyły kartę graficzną niż procka. no chyba że ktoś ma i3 albo niżej. ja celuje w i5 4460/4590 + gtx 970 pod wieśka ;) (jak tylko kurs dolara się uspokoi)
 
Według mnie w W3 procesor będzie miał spore znaczenie. Dlaczego? Po pierwsze: sandbox, czyli duży, otwarty świat. Pełno to drzew, roślinności - fizykę (nie piszę tu o samym Physx) tego wszystkiego liczy procesor. Pamiętacie Crysis 3? Gra chodziła dobrze na 4 rdzeniach, ale w miejscach pełnych roślinności (trawa) to i7 pokazywała swoją moc:) Z ciekawości testowałem to niedawno i faktycznie, po przesiadce z i5 sandy na i7 (haswell) różnica jest KOLOSALNA. Po drugie: skoro REDZi wykorzystali ten sam build na konsolach i PC, to pewnie wielowątkowość będzie miała spore znaczenie - konsole posiadają przecież osiem rdzeni/wątków.

Rzecz jasna to takie moje gdybanie, w praktyce może być tak, że i5 Sandy Bridge (podkręcona do 4-4,5ghz) i późniejsze dadzą radę. Mimo wszystko bez powodu nie podali chyba tej i7 w zalecanych. Pożyjemy, zobaczymy.
 
Mocne i5 spokojnie ci wystarczy. I7 nadal uważam za twór dla ludzi bardziej zajmującymi się profesjonalnymi rzeczami. Poza tym różnicy w grach aż takich nie zobaczysz, a w cenie już owszem :p Co do komputronika to mogę spokojnie polecić nawet jak przepłaci się na wszystkim 100-200 (chociaż w sklepie nie raz dostałem ładne zniżki) to za jakość obsługi czasami warto bo nie robią żadnych problemów z gwarancją. Czego nie moge powiedzieć o morelenet i ich gwarancjami/reklamacjami/zwrotami może w ciągu ostatniego pół roku coś się zmieniło, poczytaj na forach :p
edit:
jeszcze nawet mam z przed paru dni konfig co kumpel zamawiał: http://postimg.org/image/jo7zbnef3/ tylko bez grafiki bo ma dobrą. Ale z tym spokojnie pośmiga sobie w W3 i nie tylko

Ja jak patrzyłem na kompa gotowego co prawda w komputroniku to taki pod zalecane kosztował koło 4800zł... Po dorzuceniu grafiki w podany przez Ciebie obrazek wyjdzie pewnie koło 3.900. Z drugiej strony do maja może się jeszcze sporo wydarzyć, jednak bardziej spodziewam się zmiany cen komponentów niż optymalizacji gry.
 
A ja radze poczekać na R9 380X (nie wspominając o 390X) bo jesli przynajmniej część z tych słupków jest prawda to szykuje sie coś pozytywnego. Ja tam czekam, najwyżej przemęczę W3 na leciwym 7950, potem będę miał przynajmniej frajdę z przejścia gry na kopie wizualnym
 
Moderacjo - może Wy nie bądźcie już tacy do przodu z tymi upomnieniami, ponieważ odpowiadałem na zaczepny komentarz i już nikomu niepotrzebne upomnienie, ale po Was więcej się nie można spodziewać (dobrze, że Vatt i Keth jeszcze u Was są). W każdym razie odpowiedziałem i temat zakończyłem tamtym komentarzem.

Wracając do tematu - zastanawia mnie, czy ludzie posiadający mocną kartę, a słabszy procesor są w jakiś sposób ograniczani? Wpłynie to na odbiór gry?

Mocna karta NIGDY nie działa dobrze w parze ze słabym procesorem. Procesor ogranicza kartę przez co jest znacznie mniejsza płynność.
Jak ktoś np do jakiegoś Pentiuma czy słabiutkiego Core I3 ładuje GTXa 980 to niech się nie dziwi że wydajność jest słaba że o wszelkich ułomkach CPU od AMD nie wspomnę ;-)
 
wszelkich ułomkach CPU od AMD nie wspomnę ;-)
Wiesz, jeżeli ktoś chce przepłacać za to, że FPS w grach na maxymalnych ustawieniach będzie miał o 30 klatek większy na i7 to proszę bardzo. Z tym, że w testach te różnice wyglądaja tak, że np fx8350 wyciąga 100fps na gtx970 a i7 140 fps gdzie komfort grania jest od 50 fps a od 60fps nie czuć żadnego dyskomfortu.
Po 2 nie każdego stać na sprzęt, który np ty masz opisany w profilu. Oczywiście rozumiem, że na swoim sprzęcie grasz w 4K albo jesteś grafikiem komputerowym bo inaczej nie widze sensu ładowania takiej kupy kasy na takiego kolosa po to, żeby pograć w full hd z wygładzaniem:)
Podsumowując, jeżeli potrzebujemy kompa to grania to rozsądniej jest kupić AMD FX 8370 i JEDNEGO Gtx980 i grać spokojnie w 60fps w fullhd niż składać kompa za 7000zł tylko po to, żeby grać w 4k albo jarać się świadomością, że fps w grach z WYŁĄCZONYM V-SYNC osiąga 200fps... AMD faktycznie robi słabsze procki od Intela, ale są to procki do gier i są w pełni wykorzystywane w grach a I7 kosztują ponad 2x tyle i fakt są lepsze ale nawet nie wiecie ile rezerw zostaje niewykorzystanych. Ale skoro niektótrzy wolą przepłacać dla wykresów i cyferek to już ich sprawa

---------- Zaktualizowano 13:11 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=yjjsFyR08AI

mała ciekawostka. Filmik poakzuje różnice między i7 za 1600zł a fx8350 za 900zł. Nie wiem czy warto przepłacać 700zł dla 10 klatek powyżej 50 fps na maxed out ustawieniach.
 
Top Bottom