Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Nie wiem czy to było już powiedziane, ale chyba nie, więc zapytam. @Marcin Momot Aby spełnić wymagania rekomendowane W3 należy mieć kartę GTX 770 z 2GB pamięci czy 4GB? Jeśli możesz napisać to chciałbym też się dowiedzieć jak się mają te wymagania na pamięć dla ustawień wysokich i ultra.
 
Ale w sensie że bardziej nadaje się do tych wyższych? Bo w nowszych gierkach jak AC:Unity czy Watch Dogs gram własnie na x4 bo nie wiem jak poradzi sobie na x16

---------- Zaktualizowano 23:26 ----------

@Macjeg Na dzień dzisiejszy różnica miedzy i5 a i7 w grach jest minimalna
Dzięki za wyjaśnienie bo słabo orientuje się w prockach, po prostu widziałem porównanie kilku modeli i myślałem że i5 może nie dać rady
 
Wiedźmin 3 (na obecnym stadium) w wymaganiach zjada AC:Unity oraz Watch Dogs razem wzięte.
I to nie jest do końca żart, bo na GTX 970 da się spokojnie grać na Ultra w Full HD w Watch Dogs, a nawet bez większych stresów w AC: Unity.

Produkcja RED'ów obecnie (wedle relacji dziennikarzy) powoduje zauważalne dropy na GTX 980 oraz najmocniejszym i7, a wszystko bez włączenia ustawień Ultra oraz bajerów od nVidia.
 
Wiedźmin 3 (na obecnym stadium) w wymaganiach zjada AC:Unity oraz Watch Dogs razem wzięte.
I to nie jest do końca żart, bo na GTX 970 da się spokojnie grać na Ultra w Full HD w Watch Dogs, a nawet bez większych stresów w AC: Unity.

Produkcja RED'ów obecnie (wedle relacji dziennikarzy) powoduje zauważalne dropy na GTX 980 oraz najmocniejszym i7, a wszystko bez włączenia ustawień Ultra oraz bajerów od nVidia.
Za rok powstanie gra która będzie zjadać wymagania W3, a za 5 lat powstanie gra, która zje wymagania gry, która zjadła wymagania gry, która zjadła wymagania tej gry, która zje wymagania W3 za rok.

A po drugie to jaki jest sens oceniać to jak chodzi gra, jeśli nie jest ukończona?

Trzeba czekać do premiery, i wtedy porównywać do innych końcowych produktów. A nie brać coś w trakcie produkcji, i porównywać z czymś co już powstało.
 
Last edited:
Wiedźmin 3 (na obecnym stadium)
Nie, nie na obecnym stadium tylko 2 miesiące temu. A tak się składa, że gdy nad optymalizacją pracuje blisko 150-200 osób po kilkanaście godzin dziennie 2 miesiące wydają się czasem wystarczającym by choć trochę poprawić sytuację. Zwłaszcza w świetle wypowiedzi REDa, że gry optymalizuje się "od dołu" i relacji dziennikarzy z Ameryki, którzy ogrywali grę tydzień później i spadków nie odczuwali.
 
@Swooneb

W sumie racja.
Ale pamiętamy jak wszyscy jechali po AC: Unity i jego kiepskiej optymalizacji, a teraz - jeśli "źle zawieje" i optymalizacja będzie skopana - przy Wiedźminie 3 będziemy się śmiać z niskich wymagań gry od UBI.

@Kuboniusz

Ci amerykanie ponoć grali na SLI z GTX 980, więc trudno by było o dropy :harhar:
 
Tak, czy owak wszyscy jechali po AC:U dopiero PO jej wydaniu, a jeżeli rzeczywiście "źle zawieje" tak, jak @IwaN wyżej napisał - to z mojej strony będzie to ostatnia kupiona od Nich gra (a na pewno w dniu premiery). Wtedy będzie można też trochę poflejmować.
Mi się zdaje, że graliby bez przycinek na rozkompilowanym kodzie na tych 2-óch 980tkach:p

Mam nadzieję, że na 970-tce pójdzie wiesiek w FHD na wysokich/ultra - przecież tej karty nie było jeszcze na rynku, gdy gra była już prezentowana publice (na o wiele wolniejszych sprzętach).
 
Last edited:
Ci amerykanie ponoć grali na SLI z GTX 980, więc trudno by było o dropy
Nie siej plotek :) To była opinia jednego gościa z Gamespot, który w dodatku, nie był tego pewny. Właściwie to był bardzo mało pewny.

---------- Zaktualizowano 08:46 ----------

Wtedy będzie można też trochę poflefmować.
Chyba tak:
View attachment 10976
 

Attachments

  • 1108871600_1351189703.jpg
    1108871600_1351189703.jpg
    400.7 KB · Views: 46
Wiedźmin 3 (na obecnym stadium) w wymaganiach zjada AC:Unity oraz Watch Dogs razem wzięte.
I to nie jest do końca żart, bo na GTX 970 da się spokojnie grać na Ultra w Full HD w Watch Dogs, a nawet bez większych stresów w AC: Unity.

Produkcja RED'ów obecnie (wedle relacji dziennikarzy) powoduje zauważalne dropy na GTX 980 oraz najmocniejszym i7, a wszystko bez włączenia ustawień Ultra oraz bajerów od nVidia.

Już powoli zaczynają być męczące twoje narzekania na optymalizacje W3. Po 1 masz gtx 970 a nadal biadolisz na prawo i lewo. Po 2 wciąż wypominasz, że gra zwalniała na gtx 980 (na jakimś niezoptymalizowanym buildzie).. Wreszcie po 3 to nie masz zielonego pojęcia (jak my wszyscy) jak gra działa obecnie, a najprawdopodobniej dowiemy się tego już dziś kolo 17. Tak więc biadol dalej, a koniec końców okaże się, że W3 na ultra będzie na GTX 970 hulał aż miło i klaskał uszami.
 
Nie, nie na obecnym stadium tylko 2 miesiące temu. A tak się składa, że gdy nad optymalizacją pracuje blisko 150-200 osób po kilkanaście godzin dziennie 2 miesiące wydają się czasem wystarczającym by choć trochę poprawić sytuację.
Mieli sporo czasu. Jednak ciekawy jestem na jakiej podstawie określili wymagania rekomendowane (średnio-wysokie ustawienia), skoro ustawienia wysokie zżerają nawet gtx 980. Aż taka byłaby różnica między średnio-wysokimi, a wysokimi? Z GTX 770 na GTX 980? Chyba byłoby to przesadą. Obawiam się, że te podane wymagania są wynikiem działań wróżki :p
Swoją drogą kiedy amerykanie grali i nie mieli spadków płynności? Masz może linka?

A co do Unity. Początkowo wydawało mi się, że ma lepszą grafikę niż W3, ale myliłem się, bo patrzyłem na wypolerowany trailer. Jak teraz porównuję sobie gameplay'e, to W3 ma prawo mieć wyższe wymagania niż AC :p
 
Last edited:
@Swooneb

W sumie racja.
Ale pamiętamy jak wszyscy jechali po AC: Unity i jego kiepskiej optymalizacji, a teraz - jeśli "źle zawieje" i optymalizacja będzie skopana - przy Wiedźminie 3 będziemy się śmiać z niskich wymagań gry od UBI.

@Kuboniusz

Ci amerykanie ponoć grali na SLI z GTX 980, więc trudno by było o dropy :harhar:

Nikt nie grał na żadnym SLI:) To była jedna karta.
 
Mam nadzieję, że na 970-tce pójdzie wiesiek w FHD na wysokich/ultra - przecież tej karty nie było jeszcze na rynku, gdy gra była już prezentowana publice (na o wiele wolniejszych sprzętach).

Nowych konsol też nie było jak już robili na nie gry.
 
Top Bottom