Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Ja nie znam się na sprzęcie i tak wyszło, jeśli nie będę miał komfortu z grania poszukam kogoś uczciwego kto mi skręci:) Już wiem żeby upierać się przy i7 4790k a karte mam dobrą bo akurat wychodziła 980 i w tym chociaż nie oszukali.
 
Last edited:
Ja nie znam się na sprzęcie i tak wyszło, jeśli nie będę miał komfortu z grania poszukam kogoś uczciwego kto mi skręci:)

Jeśli będziesz potrzebował pomocy w złożeniu zestawu, doborze części itd.
Napisz do mnie PW :)
A mój komp to że tak powiem, moja wizytówka w tych sprawach ;-)
 
Last edited:
No ten procek niestety może być solidnym ograniczeniem.
Lepiej I5 2500K i go kręć na te 4.5 ghz .
I5 3570K czy I5 4690K CAŁKOWICIE wymiotą tego I7 950.
Ciężko będzie bo całą płytę główną musiałbym wymienić. Nie ten socket. ;) Będę musiał podkręcać i liczyć na to, że jakoś uciągnie. Daje radę do 4GHz podkręcić, do tego GTX970 i 16GB ramu.
 
Ktoś się może orientuje jaka karta od czerwonych pozwoli mi na full detale w HD Ready i czy opłaca się brać ją już teraz?
 
@zimny

Ciężko powiedzieć jak się AMD będzie sprawowało w W3. Raz, że Nvidia maczała swoje palce w produkcji gry (Gameworks itp.). Dwa, AMD ma często problemy z narzutem sterownika na CPU. W grach mocno zależnych od procesora zdarza się, że sterownik "zamula" procesora, a karta działa na 3/4 mocy. Trzy, wszystkie prezentacje W3 siłą rzeczy odpalane były na PC z kartami Nvidii, więc współpraca kart AMD z najnowszym Wiedźminem stanowi jedną, wielką zagadkę. Wg mnie najlepiej poczekać do premiery i pierwszych testów. Najłatwiej byłoby oczywiście napisać "290/290x starczy do tych detali" lub "kup Nvidię", ale nie o to tu chodzi. Zalecam spokój i cierpliwość, za 50 dni wszystko będzie jasne:)
 
Panowie planuję zakup kompa
Pamięć GoodRam PLAY 8GB/1600 (2*4GB) CL9
Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache
Płyta główna ASRock H81M S1150 H81 2DDR3 USB3/HD/DVI/DS BOX
Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX
Karta graficzna XFX Radeon R9 270X 1050M Boost 2GB GDDR5 (256-bit)
Zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm

I ten komp pociągnie Wieśka na Wysokich jak plejka czy lepiej jeżeli odpalę na PS4? (wolę grać na PC w takie gry)
Jeżeli nie uciągnie na Wysokich to czy przynajmniej na średnich? :D
 
@dunio Zgodnie z podanymi oficjalnymi wymaganiami to pociągnie na minimum. Mam podobny komputer i wierzę że uda się wyciągnąć chociaż średnie, ale wszystko okaże się w maju.

Tak nawiasem, uważam że PS4 to tak na prawdę max średnie z PC a nie wysokie, lecz to tylko moje przypuszczenia.
 
Zgodnie z podanymi oficjalnymi wymaganiami to pociągnie na minimum. Mam podobny komputer i wierzę że uda się wyciągnąć chociaż średnie, ale wszystko okaże się w maju.

I ten komp pociągnie Wieśka na Wysokich jak plejka czy lepiej jeżeli odpalę na PS4? (wolę grać na PC w takie gry)
Jeżeli nie uciągnie na Wysokich to czy przynajmniej na średnich?

GTX 660 = R9 270, wersja z Xem zdaje się dorównuje już 760, średnie powinny być.
 
@dunio Mam praktycznie identycznego PC i jedynie grafikę bez X.. Porównując wymagania W3 do AC Unity, które są bardzo do siebie zbliżone to jest szansa, że odpalimy W3 w FHD na wysokich. Unity na tym PC i podkeconej lekko grafice i procku chodziło mi na High w FHD, ale już nie było to pełne 30 klatek, ale coś w przedziale 20-30 :)
 
Panowie planuję zakup kompa
Pamięć GoodRam PLAY 8GB/1600 (2*4GB) CL9
Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache
Płyta główna ASRock H81M S1150 H81 2DDR3 USB3/HD/DVI/DS BOX
Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX
Karta graficzna XFX Radeon R9 270X 1050M Boost 2GB GDDR5 (256-bit)
Zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm

I ten komp pociągnie Wieśka na Wysokich jak plejka czy lepiej jeżeli odpalę na PS4? (wolę grać na PC w takie gry)
Jeżeli nie uciągnie na Wysokich to czy przynajmniej na średnich? :D

Jeśli możesz to zrób tak jak ja i kup kompa bez karty graficznej, a tę dokup po wyjściu nowych radeonów- ceny powinny trochę spaść, może wtedy będziesz mógł pozwolić sobie na trochę lepszą. ;)
 
Co sądzicie o celowaniu w detale ultra i 30 fps w 1080p przy konfiguracji:

i5-2500k 4.3, gtx 970 wersja gaming msi lub gigabyte, 8gb ram.

Myślę, że wystarczy.
 
Patrząc na to jakie są spadki fps-ów (około 10) w GTX 970 w stosunku do 980 to wg mnie pesymistyczna opcja to spadek o 20. Jak ktoś ma słabszy procesor, np. I5-3570k to widząc spadki w Skyrimie (około chyba 20fpsów było), można pesymistycznie założyć spadek równy 30. Czyli z 60fpsów wychodzi 10. A jak się wyłączy futro, albo bedzie się przebywać w miejscu gdzie tego futra za dużo nie ma to można spokojnie założyć ponad 20fpsów. A z lepszym procesorem ponad 40fps.
 
Jeśli doniesienia o cudownym wzroście optymalizacji są prawdziwe, to 970 musi sobie poradzić z ultra w co najmniej 30 klatkach w 1080p.

Ale ten i5 2500K mi się nie widzi.
 
Tak sobie oglądam proponowane konfiguracje na PurePC i strasznie drogo to wychodzi. 970, i5-4590, 8GB ramu to zestaw za 3700zł ale bez obudowy i OS'u, czyli cały komp ok 4500zł... Na morelach. Pytanie brzmi, jakie osiągi na tym można wycisnąć. Obecnie mam kompa z ostatnim upgrade'm w okolicach 2008 roku więc nawet średnie ustawienia wywołają u mnie opad szczęki. Jak myślicie, ile wyciągniemy na takim sprzęcie? 30fps/1080p/Medium będzie?
 
Ceny ostatnio są bardzo spore, ja komputer składałem prawie 1.5 roku temu i gdybym w tym momencie go składał, zapłaciłbym prawie tyle samo.
 
Top Bottom