Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
O, a gdzie ?

ED: Przeczytałem u góry :)

Tylko, jak już wielokrotnie było mówione, szkoda że gry tak drogie. Gdyby u nas tak jak na zachodzie (vide: Amazon.com) gry na PC kosztowały tyle co na konsole to to drugie bardziej by się opłacało (Wiedźmin 3 na PC i konsole po 60$). A tak nastolatka z kieszonkowym albo faceta który utrzymuje rodzinę bardziej stać na grę za 150zł (albo, jeżeli wie gdzie szukać, za 75% ceny tydzień po premierze) niż za 250zł. I owszem, PC droższy, ale wydaje mi się że bardziej użyteczny. Ja na szczęście mam żonę która też lubi grać w gry ale myślę że przeciętnemu facetowi łatwiej jest ogarnąć kompa który jest wielofunkcyjny, może służyć do pracy itp itd niż konsolę na której 'gra się tylko w te niemądre gierki'.
 
Tylko, jak już wielokrotnie było mówione, szkoda że gry tak drogie. Gdyby u nas tak jak na zachodzie (vide: Amazon.com) gry na PC kosztowały tyle co na konsole to to drugie bardziej by się opłacało (Wiedźmin 3 na PC i konsole po 60$). A tak nastolatka z kieszonkowym albo faceta który utrzymuje rodzinę bardziej stać na grę za 150zł (albo, jeżeli wie gdzie szukać, za 75% ceny tydzień po premierze) niż za 250zł. I owszem, PC droższy, ale wydaje mi się że bardziej użyteczny. Ja na szczęście mam żonę która też lubi grać w gry ale myślę że przeciętnemu facetowi łatwiej jest ogarnąć kompa który jest wielofunkcyjny, może służyć do pracy itp itd niż konsolę na której 'gra się tylko w te niemądre gierki'.
Ja niestety skłoniłem się na konsolę ponieważ nie mam aż tyle pieniędzy na kompa za 3k :/ Na garnuszku rodziców, tu wydatki tam wydatki, jeszcze opłacić prąd i tak dalej i nie bardzo skąd rodzice mają mi dołożyć pieniędzy :/ Trzeba zbierać i mieć nadzieję że płynnie będzie się grało na konsoli :)

Ed:
Wiadomo że komp bardziej użyteczny, łatwiej go ogarnąć, ale jak to mówią: Lepszy rydz niż nic
Grami można się wymieniać, chociaż i tak Wiedźmin u mnie by został :D Jestem bardziej typem zbieracza :))
 
Ja niestety skłoniłem się na konsolę ponieważ nie mam aż tyle pieniędzy na kompa za 3k :/ Na garnuszku rodziców, tu wydatki tam wydatki, jeszcze opłacić prąd i tak dalej i nie bardzo skąd rodzice mają mi dołożyć pieniędzy :/ Trzeba zbierać i mieć nadzieję że płynnie będzie się grało na konsoli :)

Ed:
Wiadomo że komp bardziej użyteczny, łatwiej go ogarnąć, ale jak to mówią: Lepszy rydz niż nic
Grami można się wymieniać, chociaż i tak Wiedźmin u mnie by został :D Jestem bardziej typem zbieracza :))

Zgadzam się - każdy orze jak może. W najlepszej sytuacji są ludzie którzy pracują i mieszkają z rodzicami - najlepszy hajs wpada do kieszeni. Kumpel pracuje, dorzuca się rodzicom i a jeszcze mu koło tysiaka zostaje. Jakby nie rozwalał na głupoty to by sobie smoka złożył w pół roku.
 
Na średnich raczej tak.
R9 280 jest "nieco" słabszy od GeForce GTX 770 (rekomendowanej karty, na której gra miała chodzić na mieszance średnich i wysokich ustawień).
Do premiery zobaczymy jak mocno pójdzie downgrade optymalizacja, bo jak już ponoć GTX 980 nie jest zarzynany*, to tli się światełko w tunelu.

*a ponoć chodzi na Ultra w 60 fps
 
Ja rozumiem, czyli twórcy Wieśka 3 podpisali cyrograf z Nvidią. Ja jakoś nie lubię kart Nvidii (kiedyś ta firma mnie mocno wkurzyła, jak jeszcze miałem Gforce 6600 na AGP), Zresztą Radeony mają cudowny obraz a nVidia strasznie brzydki. Moją kartę R7265 część softu wykrywa jako Radeona 7850 zauważyłem, no i ma ona szynę pamięci 256 bit. Gra Dragon Age Inkwizycja śmiga mi na tej karcie bardzo ładnie. Gra wykorzystuje technologię Mantle wbudowaną w Radeona. Czy Wiesiek też będzie umiał z niej korzystać? Czy jak mówię cyrograf podpisany z Nvidią na to nie pozwala?
 
Czy Wiesiek też będzie umiał z niej korzystać? Czy jak mówię cyrograf podpisany z Nvidią na to nie pozwala?
Podobno ma nie być mantle. Mi w DA I mantle powodowało shuttering (czy jakoś tak się to piszę) a po patchach już nawet nie testowałem tego a podobno coś tam poprawili w tej sprawie.
 
Ja rozumiem, czyli twórcy Wieśka 3 podpisali cyrograf z Nvidią. Ja jakoś nie lubię kart Nvidii ?
Bardzo dobrze. NVidia to Hitler i wspieranie tej firmy jest równoznaczne ze przyzwoleniem na zakopywanie małych kotków na wsiach.
 
A cóż co za hejty na zieloną firmę? To że wkładają serduszko, aby gracze kupowali ich najnowsze karty poprzez "współprace" z twórcami... nie robią nic takiego.
 
Gra wykorzystuje technologię Mantle wbudowaną w Radeona. Czy Wiesiek też będzie umiał z niej korzystać? Czy jak mówię cyrograf podpisany z Nvidią na to nie pozwala?

Gry z mantle są z programu partnerskiego AMD, wiedźmin jest objęty nVidią więc nie ma opcji tak jak w grach z programu AMD nie ma ficzerów od zielonych.
 
Witam, jak mam kartę graficzną AMD Radeon HD 7800 Series, to czy będę mógł pograć w Wiedźmina? Resztę wymagań mój komputer spełnia, tylko nie jestem pewien, czy karta graficzna poradzi. Pozdrawiam.
 
Witam, jak mam kartę graficzną AMD Radeon HD 7800 Series, to czy będę mógł pograć w Wiedźmina? Resztę wymagań mój komputer spełnia, tylko nie jestem pewien, czy karta graficzna poradzi. Pozdrawiam.

Minimum to HD7870, ale na moje jak masz HD7850 te tez pójdzie płynnie na minimalnych (najwyżej rozdzielczość troszkę zmniejszysz) :)
 
Raczej pograsz ale dowiedz sie dla spokoju duchowego co tak naprawde siedzi tam w srodku. W sumie resztę też możesz podać z obawy że podales jak podales mode karty, forumowi spece pomoga. :p
 
pewnie pograsz, zależy jeszcze co rozumiesz jako granie, czy stałe 30 fps czy co? Pójść na 20 na low to może nawet na low endzie.
 
Witam wszystkich!!! Zamierzam kupić laptopa tak do 5500 zł. Oczywiście pod wiedźmina ;) Wiem, że za tą cenę miałbym PC co na ultra by odpalił ale jestem często w podróży i nie mam możliwości noszenia ze sobą skrzyni z kompem, dlatego lapek wygrywa. ;) Więc mam takie pytanko/prośbę znacie może dobre lapki w tej cenie co by wiedźmina odpalili Ja myślałem o tym: http://www.mediamarkt.pl/notebook-lenovo-y70-70-80du00b7pb,id-1029771 ?? Może mi ktoś pomóc?? Dziękuję bardzo za odpowedź. ;)
Pozdrawiam
 
Top Bottom