Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Tak jak Tares napisał - problemem może być wąskie gardło (ale przynajmniej głębokie! :huh:)
Tutaj należy pamiętać, żeby procesor nie ograniczał karty graficznej i na odwrót. I3 może nieco ograniczać GTX960, aczkolwiek obie te rzeczy są też odpowiedzialne za nieco inne zadania. Polecałbym zmienić jednak i3 na jakąś tańszą i5 :) Zależy oczywiście jakie LGA tam masz.
 
Dziękuje wam obu za pomoc :) Na innych stronach spotkałem się tylko z odpowiedzią typu "Nie zagrasz bo nie", a tutaj dostaję jeszcze ew. propozycje. Jeszcze raz dziękuje.

PS: Co do kupna i5 to rozważam taki zakup ale w lecie a w grę chciałbym zagrać relatywnie niedługo po premierze. Gra zapowiada się fenomenalnie więc nie wypada czekać :D
 
Last edited:
Najlepsze jest to, że pan Monnier napisał ostatnio o tym, że wolałby grać w W3 na minimum niż grać na XONE :D A i mam nadzieję, że taka przyjazna atmosfera będzie cały czas! Aż miło się to czyta :)
 
Witam
Pytanie do was

Intel i7 - 4510u 2.00GHz
8,00 Gb RAM
NVIDIA GeForce 840M

dam radę na tym pograć w nowego Wiedźmina?
 
Osobiście wymieniłbym Radeona na trochę droższego R9 270
http://www.morele.net/karta-graficz...56-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-270-gaming-2g-599531/

warto dołożyć, pójdzie pewniej, może nawet na średnich. Obniżyłbym nawet próg dla procesora i znalazł coś tańszego do 3 - 3.2 GHz (czterordzeniowiec koniecznie!) :)


Tak czy owak - zestaw starczy spokojnie na minimum.

Może pod koniec kwietnia wymienił bym procesor na FX-8320 lub 8350 był by lepszy efekt? . Karty na razie nie chce wymieniać gdyż ona jest odpowiednikiem R9 270 tylko po liftingu. I czytałem też że karty od Sapphire są bardziej wydajne niż Msi , Asus czy nawet główny producent AMD.
 
Będzie ciężko. To jednak laptop, więc procesor raczej przeciętny, a i karta niespecjalnie wydajna.

Mam podobnego laptopa i bardziej wymagające gry mają wyraźny problem z utrzymaniem przyzwoitej liczby klatek, nawet na najniższym poziomie grafiki
 
@dc_korba. Z reguły laptopy nie są najlepsze do gier, ale pewnie zadziała zależy też jakie masz wymagania co do grafiki. Na low-medium powinno być dobrze ale to dalej laptop, więc nic nie obiecuję. Jeśli masz możliwość to zainwestuj w jakiś dobry komputer.
 
http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/msi-radeon-r9-270x-gaming-vs-radeon-hd-7850
Zapoznaj się z tym badaniem i tutaj już stwierdź sam :) Ja mimo wszystko dalej polecam R9, ale to też twoja decyzja i w pełni ją szanuję.

Co do procka - ośmiordzeniowiec to dobra inwestycja na przyszłość, nie sadzę, by Wiedźmin w pełni wykorzystywał ich moc - ale nie zaszkodzi :) Chociaż polecam bardziej procesory Intela, na dłuższą metę działają lepiej, aczkolwiek to też może być kwestia osobistych preferencji - moje AMDki po prostu się przegrzewały, w przeciwieństwie do Inteli.

---------- Zaktualizowano 20:40 ----------

Witam
Pytanie do was

Intel i7 - 4510u 2.00GHz
8,00 Gb RAM
NVIDIA GeForce 840M

dam radę na tym pograć w nowego Wiedźmina?

Będzie naprawdę ciężko. To laptop, a to już znacznie ogranicza możliwości, zwłaszcza, że duży pobór mocy może powodować przegrzewanie się i obniżenie wydajności sprzętu. Nie wspomnę już o kombinowaniu z trybem zasilania. Polecam zainwestować w PCta - a jeśli nie da rady, to przeczekać premierę i zobaczyć jak ludziom działa na podobnych konfiguracjach.
 
Last edited:
http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/msi-radeon-r9-270x-gaming-vs-radeon-hd-7850
Zapoznaj się z tym badaniem i tutaj już stwierdź sam :) Ja mimo wszystko dalej polecam R9, ale to też twoja decyzja i w pełni ją szanuję.

Co do procka - ośmiordzeniowiec to dobra inwestycja na przyszłość, nie sadzę, by Wiedźmin w pełni wykorzystywał ich moc - ale nie zaszkodzi :) Chociaż polecam bardziej procesory Intela, na dłuższą metę działają lepiej, aczkolwiek to też może być kwestia osobistych preferencji - moje AMDki po prostu się przegrzewały, w przeciwieństwie do Inteli.


Rozumiem że nowsza technologia = lepsza optymalizacja gier. Ale patrząc na mojego peceta to procek mam lipny. Zmieniał bym na intela ale wiesz jeszcze dochodzi do tego nowa MOB`a i wgl jeśli bym zmieniał na intela to i5 jakiś dobry model zaczynając od 1000zł + Moba tam 300-400zł a tyle to nie mam wolę teraz zmienić procek a za rok pomyśleć nad nową R9 290x jeśli trochę stanieje :)
 
Rozumiem że nowsza technologia = lepsza optymalizacja gier. Ale patrząc na mojego peceta to procek mam lipny. Zmieniał bym na intela ale wiesz jeszcze dochodzi do tego nowa MOB`a i wgl jeśli bym zmieniał na intela to i5 jakiś dobry model zaczynając od 1000zł + Moba tam 300-400zł a tyle to nie mam wolę teraz zmienić procek a za rok pomyśleć nad nową R9 290x jeśli trochę stanieje :)

Nie do końca, bo co innego optymalizacja, co innego dopasowanie technologii gry i samego silnika do szerokiego spektrum technologicznego jakim dysponują odbiorcy, a co innego sam sprzęt :D Ale na ogół się zgadza - lepszy sprzęt, to gra lepiej chodzi :)

Tak czy owak - w porządku, nie ma sprawy. Wiedźmin 3 Ci powinien pójść, jednak muszę Ci powiedzieć, że gra jeszcze nie wyszła, więc łapy sobie uciąć nie dam. Jakby co, to zawsze można poczekać kilka dni i ludzie (w tym ja) zdadzą relacje jak chodzi na jakiej konfiguracji. Mam nadzieję, że pomogłem. :cheers:


PS. A biznesplan bardzo dobry, podoba mi się! :D
 
Last edited:
@misieqk2 ja mam Radeona R7 265 i właśnie jego szybciej można porównać wydajnościowo do Radeona 7850. W sumie niedawno temu go kupiłem (firmy Asus z dwoma wiatrakami) i dałem 600 zł. I do niego dokupiłem FX-8320 w miejsce Phenoma II 955. Również szybko się okazało że i pamięci musiałem wymienić, gdyż przy Kingstonach które miałem (przy taktowaniu 1600 i napięciu 1,65V) komputer miewał niebieskie ekrany (Pod Windows 8.1), Pamięci wymieniłem na Goodramy 2x4GB 1866 MHz z napięciem 1,5V i komputer chodzi jak skała.
 
Witam, sądzicie że Lenovo Y50-70 da radę udźwignąć Wieśka 3 w 1360x768 na nisko średnich z 30 stałymi klatkami? I tak mam zamiar kupić konsolę w okolicach września i wtedy także nabędę Wiedźmina, ale skoro już dysponuję takim laptopem i mam zamówioną EK na PC to fajnie by było to uruchomić i pograć sobie :)
 
Witam, sądzicie że Lenovo Y50-70 da radę udźwignąć Wieśka 3 w 1360x768 na nisko średnich z 30 stałymi klatkami? I tak mam zamiar kupić konsolę w okolicach września i wtedy także nabędę Wiedźmina, ale skoro już dysponuję takim laptopem i mam zamówioną EK na PC to fajnie by było to uruchomić i pograć sobie :)

Lepiej podaj konkretną specyfikację (Procesor, karta graficzna oraz ilość pamięci RAM). Modele laptopów występują czasem w różnych wersjach i mogą się nieco różnić bebechami ;)
 
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=91232 Gta może zajmować nawet 7 płyt :p
Ciekawe na ilu nasz Wiedźmin się zmieści, 4 ? 5 ? Była w ogóle jakaś informacje czy jeszcze nic o tym nie było ?

W wymaganiach piszę że gra ma zajmować na dysku ok 40GB coś w podobieństwie do Assassyna z ubiegłego roku więc obstawiam że 5 płyt gra będzie zajmowała. Plus jeszcze jakiś patch pobrany w dniu premiery :)
 
Top Bottom