Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
GTA V działa nawet na gt630m w 20-30 klatkach ;) Oby Wiedźmin miał taką dobrą optymalizacje ;)
Jak juz Rockstar nie spierniczył optymalizacji to tym bardziej REDZI tego nie zrobia :D Gorsze optymalizacje to tylko w Ubisofcie, zwłaszcza jak sie team z Ukrainy za niego wezmie
 
Pamiętajmy, że Max Payne 3 był już zoptymalizowany bardzo dobrze. Więc Rockstar jakiegoś dużego przeskoku w kwestii jakości optymalizacji nie zrobił.
 
co do Ubisoftu, to co się dziwić jak wydają te swoje Assassiny pare razy w ciągu roku, a ludzie to kupują mimo że praktycznie niczym się od siebie nie różnią. kwestia zaledwie paru lat i seria AC będzie miała więcej odsłon niż Final Fantasy ;) Co do rockstara to wiadomo, że musieli się postarać z optymalizacją, ludzie przecież by ich żywcem pożarli gdyby schrzanili dwie odsłony GTA pod rząd.
 
Hmm jak będzie W3 będzie miał dobrą optymalizację to raczej pójdzie na gtx 650 ti 2gb co? ( na tym poszedł ACU z rzekomo beznadziejną optymalizacją na srednio-wysokich)
 
@Draxid45

Nie pograsz teraz, pograsz później (po zmianie GPU), a kolekcjonerek ani nie przybędzie, ani nie stanieją.

@mitmichael

Powiedziałbym raczej, że różnie to było. Jak dotąd RED'zi mistrzami optymalizacji nie byli.
 
i5 4460 + 750 Ti

Witam graczy ;)
Mam pytanie jak się zapatrujecie na grę w Wiedźmina 3 w rozdzielczości 1680x1050 na następującej konfiguracji:
- Intel i5 4460 3,2 GHz
- 8 GB RAM
- GeForce GTX 750 Ti StormX Dual (w wersji podkręconej od Palita)


Wiem, że 750 Ti, nawet w wersji chyba najwydajniejszej spośród wszystkich 750 Ti, to nie jest mega wydajne GPU... ale po prostu lepsza karta mogłaby wymagać ode mnie zmiany zasilacza (ledwie 430W dość starego Corsaira), a nie chciałem dodatkowych kosztów. Z tego powodu niedawno zdecydowałem się jednak na takie GPU (szczególnie, że nie gram wiele). Nadzieję pokładam w rozdzielczości - 1680x1050.

Co mówi Wasza szklana kula? Będzie ok? Na medium? Czy jednak minimalne?
 
Last edited:
Ale GTA IV to był optymalizacyjny bubel

Yep, przy Maksie trzecim było już o niebo lepiej, przy piątce również się postarano. Imo wygląda i działa lepiej niż "konkurencyjne" WD. Trzeba zaznaczyć, że GTA V potrafi dać w kość nawet najmocniejszym kartom, ale zarazem dobrze się skaluje i zjazd z maxa na high skuktuje bardzo dużym boostem wydajności, a to jest warunek niezbędny aby móc uznać grę za dobrze zoptymalizowaną. Nawet w niskich ustawieniach po podbiciu cieni i roślinności gra wygląda dobrze i dostaje kolejnego kopa fps'ów. Wracając do W3, sama informacja, że trzyma te 60 klatek przez większość czasu (na GTX'ie 980), choć napawa optymizmem, tak naprawdę niewiele mówi. Dopiero suche testy dadzą odpowiedź, czy i jak gra się skaluje, a więc czy jest zoptymalizowana należycie. W każdym razie Rockstar z GTA V jest tutaj przykładem tego, jak powinno to zostać zrobione i warto w tym względzie R* naśladować.

Hmm jak będzie W3 będzie miał dobrą optymalizację to raczej pójdzie na gtx 650 ti 2gb co? ( na tym poszedł ACU z rzekomo beznadziejną optymalizacją na srednio-wysokich)

Jeśli CDP RED pójdzie drogą Rockstara będzie dobrze (650 Ti wyciąga średnio 80 klatek!), jeśli Ubi to wiadomo.
 
Last edited:
Do tej pory Redzi mnie nie zawiedli z optymalizacja i mam nadzieje, ze teraz bedzie tak samo

Wiedźmin drugi był dla ciebie dobrze zoptymalizowany? Z wczytującą się wodą, która była pod każdą teksturą, nawet w miejscach gdzie być jej nie powinno? ^^
 
Witam serdecznie, któryś z kolegów doradziłby mi jaki komputer mam kupić pod Wiedźmina? Zaznaczam, że nie znam się na tym. Mój aktualny budżet to 5k, i teraz mam pytanie czy tyle pieniędzy starczy aby cieszyć się Wiedźminem na ultra? Oczywiście chodzi mi o komputer stacjonarny.
 
Last edited:
Mój aktualny budżet to 5k, i teraz mam pytanie czy tyle pieniędzy starczy aby cieszyć się Wiedźminem na ultra? Oczywiście chodzi mi o komputer stacjonarny.
Spokojnie na ultra pójdzie i to z mniejszym budżetem. IMO 3,5k powinno wystarczyć na mocną maszynę ciągnącą W3 w ultra w co najmniej 30 klatkach.

Meh, masa kasy idzie na niepotrzebne pierdoły :p Lepiej złożyć kompa samemu. Bez 16 GB RAMu i dysków SSD, które są drogie jak nie powiem co.
 
Last edited:
Witam graczy ;)
Mam pytanie jak się zapatrujecie na grę w Wiedźmina 3 w rozdzielczości 1680x1050 na następującej konfiguracji:
- Intel i5 4460 3,2 GHz
- 8 GB RAM
- GeForce GTX 750 Ti StormX Dual (w wersji podkręconej od Palita)


Wiem, że 750 Ti, nawet w wersji chyba najwydajniejszej spośród wszystkich 750 Ti, to nie jest mega wydajne GPU... ale po prostu lepsza karta mogłaby wymagać ode mnie zmiany zasilacza (ledwie 430W dość starego Corsaira), a nie chciałem dodatkowych kosztów. Z tego powodu niedawno zdecydowałem się jednak na takie GPU (szczególnie, że nie gram wiele). Nadzieję pokładam w rozdzielczości - 1680x1050.

Co mówi Wasza szklana kula? Będzie ok? Na medium? Czy jednak minimalne?

Myślę, że w tej rozdzielczości raczej nie powinieneś mieć problemów z zagraniem w przyzwoitych detalach. Taki zestaw zapewnia bezproblemową rozgrywkę w właściwie każdym tytule. Oczywiście, jeśli Redzi się nie postarają z optymalizacją, to może być różnie. Niemniej, stawiam, że będzie ok przy Twojej konfiguracji ;)

edit: Jeśli nadal będziesz się wahał, to poczekaj. Mam podobny zestaw, zdam relację w dniu premiery ;)
 
Last edited:
@CannibalisticCorpse
Na ten zestaw z Allegro nawet nie patrz, ma bezsensownie dobraną płytę, słaby dysk SSD, budżetową obudowę i nie ma chłodzenia na procesor. Idź do działu sprzętowego, tam ktoś powinien Ci złożyć coś dużo lepszego :)
 
Witam, teraz jak zobaczyłem, że mój GeForce gtx650 to zaczynam się bać czy nie będę musiał zainwestować w nową kartę, a to z kolei sprawi, że będę musiał jeszcze cierpliwie czekać żeby zagrać. Jak myślicie da rade jakkolwiek na tej karcie zagrać? Reszta wymagań jest spełniona.
 
@Honint jeżeli wierzyć wymaganiom to na nic innego jak minimalne nie licz. I to też nie w FHD. A jeżeli wymagania są zawyżone to kto wie.
 
Top Bottom