Wiedźmin 3: świat

+
Inni mogą? To ja też zrobię sobie porównanie. A co! Panie i Panowie, Daggerfall vs. Wiedźmin 3:

 
Bo widać ze Novigrad jak i Oxenfruit mają może i sporo chałup, ale jest ich nawciskane obok siebie od groma, co wcale miasta nie powiększa (ale czyni bogatszym w detale, fakt). Zresztą Wyzima też miała podobną ilość.
Dlatego właśnie uważam, że porównanie jest sensowne. Ale spoko, możemy spojrzeć również na ulice (/ zaułki / placyki). Wyzima Klasztorna miała z 8, 10. Handlowa jakoś tyle samo (przyznam, że piszę z pamięci). Stara z 5, 6. Przyjmijmy zatem, że cała Wyzima = ok. 25 ulic. Novigrad - na oko mi wychodzi jakieś 60-70. Czyli znowu ok. x3.

Rewiduję zatem - Oxenfurt to jakieś 75% Wyzimy, a Novigrad jakieś 280%. Razem z Kaer Trolde i "Wrońskiem" powinniśmy mieć czterokrotność "klimatów miejskich" (pod względem objętości), co w W1. Nie wspominając o wiejskich (Podgrodzie i Odmęty vs. z 20 porównywalnych i drugie tyle mniejszych osiedli).
 
Last edited:
60-70 ulic? Chyba takich długich na 20 metrów.
Szacowałem wg ilości domów.

Swoją drogą, ciekawe gdzie w tym Novigradzie jest cmentarz... w samym mieście jakoś miejsca nie widzę. Poza miastem? Może ten nerkowaty w kształcie, ogrodzony teren na samej północy mapy?
 
---------- Zaktualizowano 20:09 ----------

Dobra. Zrobiła na Was wrażenie mapka głównego huba? Tutaj macie Novigrad + NML + Skellige + Biały Sad. Tym razem lepiej ogarnięta skala.

<zły link, zara poprawię>

Oczywiście nie muszę pisać, ze brakuje jeszcze Doliny Kaer Morhen i tych paru nieujawnionych hubów :p

Ilu miesięcy będzie trzeba by to wszystko zbadać...

No gdzie ten link? :D Ja też chcę się zapaść w sobie!
 
Szacowałem wg ilości domów.

Swoją drogą, ciekawe gdzie w tym Novigradzie jest cmentarz... w samym mieście jakoś miejsca nie widzę. Poza miastem? Może ten nerkowaty w kształcie, ogrodzony teren na samej północy mapy?

Mogli w sumie zaczerpnąć ideę z Gry Wyobraźni - mieszkańcy Novigradu dla uniknięcia rozmaitych epidemii czy problemów z trupojadami mieli kremować zmarłych w Wiecznym Ogniu, urny z prochami układali w specjalnie wybudowanych do tego celu kamieniczkach.
 
Dobra. Zrobiła na Was wrażenie mapka głównego huba? Tutaj macie Novigrad + NML + Skellige + Biały Sad. Tym razem lepiej ogarnięta skala.

No jest trochę tego ;)

urny z prochami układali w specjalnie wybudowanych do tego celu kamieniczkach.
Może pod lub w okolicach Świątyni będą jakieś katakumby albo coś w tym stylu.
Swoją drogą, ciekawe czy będzie jakiś Zakład Pogrzebowy? :rofl:
 
Last edited:
Ja jestem ciekawy jak to się faktycznie ma do takiego Skyrim. Świat był olbrzymi. Do tego nie zwiedziłem go całego od razu, tylko stopniowo, powoli odkrywałem nowe regiony. Jeśli Wiedźmin jest faktycznie tak potężną grą jak mówią i sam archipelag (wraz z wodami) jest wielkości Skyrim - to przyjdzie mi spędzić w grze grubo ponad pół roku. W Skyrim 230h zajęło mi ponad pół roku.
Do tego dochodzi praca kamery i uczucie filmowości przy dialogach (niby nieistotne w cRPG) ale w Dragon Age mi tego brakowało, npc stały jak kloce, przerywniki filmowe obejmowały tylko główny wątek i krótkie misje towarzyszy. Do tego brak cyklu dobowego - te rzeczy zabiły Inkwizycję i w połączeniu z zadaniami mmo zdyskwalifikowały jako cRPG godne do stanięcia w szranki z Wiedźminem. Świat stworzony przez Redów póki co powala, wszystko w nim żyje.
 
Top Bottom