Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Zaraz, zaraz z Wiedźminem 3 nie jest tak jak z reklamami proszków do prania, które udają, że produkt xyz jest cudowny i usunie wszystkie plamy, a w rzeczywistości nie radzi sobie dobrze np. z plamami po winie.

Wiedźmin 3 był/jest pokazywany na różnych materiałach (w ruchu) od czerwca 2013 roku. Filmów z rozgrywki jest w sieci kilkadziesiąt, pochodzą z różnego okresu prac nad tytułem i każdy może sam ocenić czy są między nimi różnice i jeśli tak, to jak bardzo znaczące. Każdy może też ocenić czy to co widać na ostatnich materiałach się podoba, czy nie.

Podoba się - OK, świenie.
Nie podoba się? - Trudno, nie kupuj gry, albo zaczekaj na opinie jak sprawdzają się inne elementy gry (fabuła) i wtedy decyduj, czy może jednak warto nabyć tę grę.

Ale błagam, nie pisz jeden z drugim o oszukiwaniu, bo nikt was nie oszukał (a już na pewno nie macie na to dowodów).
Czy istniał build gry w jakości trailera VGX? Ja tego nie wiem. Jeśli nie istniał, to proszę o dokładne informacje - może sam przejrzę na oczy!
Natomiast jeśli istniał, to o jakim kłamstwie tutaj piszemy?

Zastanówcie się, czy ktoś celowo obniżył jakość grafiki tylko po to żeby zrobić nam na złość? A może twórcy tylko porwali się z motyką na słońce i później uznali, że nie są wstanie zrobić tak wyglądającej całej gry, bo moc obliczeniowa konsol na to nie pozwoli i/lub kosztowałoby to horrendalne pieniądze?

OK. Na pewno zrobili jeden błąd pokazując grę zbyt wcześnie, nie będąc pewnym czy uda się tę jakość powtórzyć w sklepowej wersji, ale tylko tyle. Nic więcej - tradycyjnie, jak ktoś wie, że już w grudniu 2013 wiedzieli, że gra tak wyglądać nie będzie, to dajcie na to jakieś dowody.
Spekulacje, spiski i inne historie mnie nie interesują. Albo twarde dane, albo nic.

Piszecie też, że mamy tutaj moralność Kalego, bo bronimy REDów, a krytykujemy innych za te same grzechy.

Serio nie czujecie różnicy między dramą z W3, a dramą z Watch Dogs?
Jedna podstawowa różnica. W plikach gry WD były poukrywane różne opcje graficzne znacząco poprawiające wizualia i zbliżające grę do jakości z filmiku z E3. Czy taka sama historia spotka Wiedżmina? Tego nie wiem. Jeśli tak, to odszczekam tego posta, ale jeśli nie będzie, to co to będzie mówić o oszustwie?
Po za tym, na prawdę wg was skala downgrade WD i W3 jest taka sama? SERIO!?

O Aliens: Colonial Marines się wypowiadać nie będę, bo to jakby porównywać rower z czołgiem. Tak bardzo różne są te dramy.

Na koniec. Uważam, że tego typu krucjaty jak wasze nie mają sensu. Czujecie się oszukani? Nie rozumiem was, ale trudno. Macie prawo się czuć jak chcecie. Nic mi do tego, ale uważam, że lepiej energię spożytkować na robienie czegoś dobrego, a nie na zwalczanie zła...hejtem.
 
Czy REDzi mogliby powiedzieć otwarcie o tym że był downgrade? Gdyby to zrobili to by ich gamingowe strony, reddity i inne takie zjadły. Nie doceniliby szczerości, po prostu wyłapaliby łatwy kąsek do nabijania odsłon lub do pohejtowania a przecież grafika niczego w gameplayu nie zmienia no i poza tym jest bardzo ładna.

Reddity, IGNy itd. to pikuś przy inwestorach którzy zrównaliby CDPR z ziemią.
 
Ci co tak płaczą o tą grafikę rozumiem, że grali w grę osobiście w bulild z VGX o ile taki istniał i w premierowy build i mają dlatego porównanie i nie opierają się na filmikach z YT bo to by było śmieszne prawda?

Bo VGX nie było na YT? SoD też nie, a kompresja działa bardziej na na gameplaye.
Teraz pytanie, kupujesz dom, dostajesz piękne zdjęcia idziesz oglądasz, wszystko wydaje się ok. po zakupie okazuje się że wszędzie jest grzyb który był ukryty przez lekki lifting zrobiony przez biuro które Ci go sprzedało, czujesz się oszukany? Albo inny przykład (bardziej adekwatny), deweloper ma wybudować Ci willę z basenem, perskie dywany, nabłyszczane panele, itd. oczywiście wszystko po bardzo okazyjnej cenie i w ogóle, dostajesz piękną makietę i budowa się rozpoczyna, dostajesz na dodatek filmy i zdjęcia z budowy żeby było wiarygodniej i w pewnym momencie dostajesz coraz to gorsze zdjęcia, ale ogólnie wszystko wydaje się w porządku, w końcu to budowa, zapienienia że już jest lepiej itp. Na koniec zamiast pięknej willi, masz nie gorszy dom, jednak zamiast perskich dywanów masz polskie, ale nadal ładne, zamiast nabłyszczanych paneli masz takie zwykłe, również ładne, itd. mówisz deweloperowi, "panie ale ja tu downgrade spadek jakości widzę" dostajesz w odpowiedzi "downgrade spadku jakości nie było"... czujesz się oszukany, czy nie? w końcu zapłaciłeś dużo mniej niż inni chcieli, a to że deweloper za to nie dał rady zrobić nic innego, choć się zobowiązał, to przecież chyba jednak nie oszustwo, w końcu "spadku jakości nie było"? Nawet jeśli nie zapłaciłeś z góry (załóżmy że tak było), to jasne możesz powiedzieć do widzenia panu, tyle że gdy to zrobisz zostaniesz bezdomnym, a na inne domy Cię nie stać (chyba że na ruderę albo nie, rudera to złe słowo, nie odpowiadają Ci po prostu inne oferty), bo miałeś odłożone na tą super okazję... która wciąż jest super okazją, tyle że nie do końca taką samą super jak kiedyś. Chyba tu mamy bardzo analogiczną sytuację.

Czy REDzi mogliby powiedzieć otwarcie o tym że był downgrade? Gdyby to zrobili to by ich gamingowe strony, reddity i inne takie zjadły. Nie doceniliby szczerości, po prostu wyłapaliby łatwy kąsek do nabijania odsłon lub do pohejtowania a przecież grafika niczego w gameplayu nie zmienia no i poza tym jest bardzo ładna.

Teraz też ich zjedzą, tyle że będą mieli więcej powodów do szydzenia, bo się nie przyznali.

Podoba się - OK, świenie.
Nie podoba się? - Trudno, nie kupuj gry, albo zaczekaj na opinie jak sprawdzają się inne elementy gry (fabuła) i wtedy decyduj, czy może jednak warto nabyć tę grę.

Nie kupuj, albo zamknij ryj, słabe to, to trochę.

Ale błagam, nie pisz jeden z drugim o oszukiwaniu, bo nikt was nie oszukał (a już na pewno nie macie na to dowodów).

Dla mnie "brak downgrade" i "SoD to najnowszy build", a gra jest "teraz tylko łatana z bugów, a prace się zakończyły", to dowód, jeśli dla Ciebie nie, to cóż...

Czy istniał build gry w jakości trailera VGX? Ja tego nie wiem. Jeśli nie istniał, to proszę o dokładne informacje - może sam przejrzę na oczy!

A napis "in game", gdy build nie istniał, nie by6łoby oszustwem? To tak jak wrzucić CGI nie pisząc o tym, z napisem "in game" i powiedzieć że nikogo się nie oszukało, bo to było CGI

Natomiast jeśli istniał, to o jakim kłamstwie tutaj piszemy?

No nie wiem, o takim ze jeśli istniał, to gra która "NIE ZOSTAŁA ZDOWNGRADOWANA", powinna tak wyglądać?

Zastanówcie się, czy ktoś celowo obniżył jakość grafiki tylko po to żeby zrobić nam na złość? A może twórcy tylko porwali się z motyką na słońce i później uznali, że nie są wstanie zrobić tak wyglądającej całej gry, bo moc obliczeniowa konsol na to nie pozwoli i/lub kosztowałoby to horrendalne pieniądze?

Sami są sobie winni, mam ich za to żałować? A może klepać po plecach? Jasne, mógłbym, gdyby ktoś o tym napisał, ale "downgrade nie było" i wuj.

OK. Na pewno zrobili jeden błąd pokazując grę zbyt wcześnie, nie będąc pewnym czy uda się tę jakość powtórzyć w sklepowej wersji, ale tylko tyle. Nic więcej - tradycyjnie, jak ktoś wie, że już w grudniu 2013 wiedzieli, że gra tak wyglądać nie będzie, to dajcie na to jakieś dowody.

Tradycyjnie, "downgrade nie było" i wuj.

Spekulacje, spiski i inne historie mnie nie interesują. Albo twarde dane, albo nic.

Albo klepmy po plecach, albo spier...niczać. Bo w końcu "downgrade nie było, to tylko stary build"

Piszecie też, że mamy tutaj moralność Kalego, bo bronimy REDów, a krytykujemy innych za te same grzechy.

Serio nie czujecie różnicy między dramą z W3, a dramą z Watch Dogs?
Jedna podstawowa różnica. W plikach gry WD były poukrywane różne opcje graficzne znacząco poprawiające wizualia i zbliżające grę do jakości z filmiku z E3. Czy taka sama historia spotka Wiedżmina? Tego nie wiem. Jeśli tak, to odszczekam tego posta, ale jeśli nie będzie, to co to będzie mówić o oszustwie?
Po za tym, na prawdę wg was skala downgrade WD i W3 jest taka sama? SERIO!?

Widzę tą samą sytuację, gra na pierwszych pokazach wyglądała znakomicie, później już niekoniecznie (na pewno nie tak znakomicie), a to że downgrade mniejszy, czy większy "w końcu go nie było".
No i jasne, Ubi nie wyciął wszystkich plików, REDzi to zrobią, więc to nie to samo :p

Na koniec. Uważam, że tego typu krucjaty jak wasze nie mają sensu. Czujecie się oszukani? Nie rozumiem was, ale trudno. Macie prawo się czuć jak chcecie. Nic mi do tego, ale uważam, że lepiej energię spożytkować na robienie czegoś dobrego, a nie na zwalczanie zła...hejtem.

Typowe, sami hejterzy na tym forum, hejtują kamerę, grafikę i inne, a biedni REDzi przecież bez winy, pierwsi kamieniem i te sprawy...

Miałem nie odpisywać, ale takich bzdur po prostu nie zdzierżę, jestem hejterem, wszyscy co napiszą coś złego są hejterami, a nasza krucjata nie ma sensu, bo... bo nie pasuje kamera/grafika/itp., nie kupuj i nie pisz nic złego, żeby tylko nie skalać wizerunku nieskalanego. Widzisz ludzie mogli by być wredni i robić antyreklamę, ale nie są i wolą napisać to na FORUM REDów, które ponoć czytają, po to by pokazać swoje niezadowolenie i tym samym może coś zmienić. To Wy ciągniecie tą rozmowę, pisząc że to tylko hejty i w ogóle nie kupować i spieprzać... dajmy już spokój, downgrade był, niektórzy czują się pokrzywdzeni i o tym piszą, inni nie więc milczą, lub starają się wmówić tym pierwszym że nie mają racji, to nie ma sensu.
 
Last edited:
Teraz też ich zjedzą, tyle że będą mieli więcej powodów do szydzenia, bo się nie przyznali.

Kto ich zje? Większość graczy nawet nie będzie widziała różnicy między tym co było kiedyś a jak jest teraz( i większość nie będzie wiedziała jak wyglądała kiedyś). Nie przeczytają o tym nigdzie, więc nikt im nie wykreuje negatywnego wizerunku gry, w internecie czeka ich obecnie sam hype jeśli chodzi o tę grę. W magazynach drukowanych to samo. Więc jeśli redzi nie zechcą nagle zacząć strzelać sobie po stopach to przemilczą ten temat, bo kto chce wiedzieć jak gra wyglądała kiedyś ten wie. A reszcie jak się podoba to co jest teraz, więc po co im gadać jakieś nieprzyjemne rzeczy na temat firmy która zrobiła grę ze wspaniałą fabułą, ze wspaniałym światem i tylko grafika zamiast wspaniała będzie bardzo ładna(teoretycznie bo niewiele widziałem).
 
Last edited:
@adventus.991
Jak dla mnie praktycznie 2 tyg do dość dużo czasu, na napisanie rzetelnej recenzji.

No nie wiem czy dużo, czy wziąłeś pod uwagę że taki recenzent niema wolnego czasu po 10h dziennie, może miec jeszcze inne recenzje do napisania, może być jeszcze gdzie indziej zatrudniony, ma rodzine dzieci, no i na koniec do tego trzeba doliczyć umiejętności w grze samego recenzenta.

W ciągu tych dwóch tygodniu musi jeszcze napisac recenzje, wykonać zrzuty jakieś z sensem, jak się doliczy do tego wypadki losowe (natury technicznej bądz inne ) to te dwa tygodnie to tak naprawdę nie za wiele, przy takiej skali gry.

@shasiu No nie wiem czy można mówić o tym że przypadek Watch_dogs był taki sam jak W3 są pewne róznice
Pamiętny trailer watch był dość długi i prezentował gameplayy całość trwała niemal 10min, a VGX to jest trailer taki typowy w którym gameplay mamy migawkowo po raptem 3-4 sekundy i jakiś inny wyrywek, gdzie na VGX tak naprawdę kopiących zad ujęć było raptem kilka, wobec niemal 10minut z WD?
No trochę nie to samo, owszem W3 spotkał downgrade i to widać, ale skali WD raczej to nie ma, bliżej temu
downgrade' owi do Bloodborne.
 
Last edited:
@shasiu musisz być strasznym masochoistą skoro cały czas chcesz grać w tak szpetną grę od studia, które od kilku lat Cię tylko oszukuje i okłamuje.
 
@shasiu musisz być strasznym masochoistą skoro cały czas chcesz grać w tak szpetną grę od studia, które od kilku lat Cię tylko oszukuje i okłamuje.

Zbędna ironia, zadaj sobie trud czytania mych postów, bo mi się już pisać nie chcę po raz kolejny tego samego, sorry taki mamy klimat już jestem i mam swoje zasady, których się trzymam, a że inni ich nie rozumieją, Geralta też nie rozumieli, wyzywali od odmieńca, a nadal im pomagał.

a jeśli mimo nich ktoś będzie pluł jadem, że go oszukano, to tak jak napisałem w innym poście, niech kupi The Order, albo Battlefielda, bo widocznie to właśnie grafika jest tym, co go "jara"

A może "tym co go jara" jest sama gra, ale na to jak na nią patrzy mają również wpływ wypowiedzi deweloperów? Nie wiem czy zadajecie sobie trud czytania, czy tylko widzicie napis "downgrade", znaczy hejter, nie czytam dalej?
 
Last edited:
Zbędna ironia, zadaj sobie trud czytania mych postów, bo mi się już pisać nie chcę po raz kolejny tego samego, sorry taki mamy klimat już jestem i mam swoje zasady, których się trzymam, a że inni ich nie rozumieją, Geralta też nie rozumieli, wyzywali od odmieńca, a nadal im pomagał.

Pomagał bo mu za to płacili :D
 
Ludzie, Watch Dogs zostało ocenione tak beznadziejnie, bo poza grafika, która miała być kapitalna, ta gra nie miała NIC. Nic a nic :) . I tylko cudowną grafiką, którą reklamowano, mogła się wybronić. Skopali to, obniżyli grafikę i nie zostało nic, stąd frustracje. W Wiedźmnie 3 grafika to tylko dodatek do pięknej historii i wspaniałego świata i nawet, jeśli jest gorzej niż w obrazkach sprzed paru lat, to gra się wybroni innymi zaletami (a grafika wg mnie w wersji gold jest przepiękna), a jeśli mimo nich ktoś będzie pluł jadem, że go oszukano, to tak jak napisałem w innym poście, niech kupi The Order, albo Battlefielda, bo widocznie to właśnie grafika jest tym, co go "jara" :)
 
Te recenzje tydzień przed premierą to pewnie też sposób na lepszą reklamę. Jak już recenzje wyjdą i pojawią się te 10/10, to REDzi będą mogli do swoich zwiastunów premierowych wrzucić te oceny i cytaty, jaka to gra nie jest wspaniała.

I dobrze. IMO trailery z takimi wstawkami robią 2x większy hajp :p
 
@shasiu większość z obecnych na forum i tak nie czyta, tego co napiszesz, więc oszczędź sobie trudu tłumaczenia tego co myślisz.
I tak każdy rzuci okiem na to co napisałeś, resztę sobie dopowie i odpiszę Ci, że przecież rok temu dostałeś 35-minutowy gameplay, dzięki to któremu, mogłeś zobaczyć co Ci się podoba, a co nie - a następnie zadecydować o kupnie gry.
Problem w tym, że ludzie chyba nie pamiętają, że ilekroć wypomina się jakieś niedoskonałości RED`om, słyszymy - "spokojnie, to nie jest najnowszy build", "do premiery to zmienimy", "trailery odzwierciedlają oprawę wizualną gry"- tak mówiono o SoD, o tym świadczył VGX i napis "in-game footage w nim zawarty.
Zobaczymy, czy faktycznie złoty build podciągnie grafikę do poziomu dawnych trailer`ów. Natomiast różnice między dzisiejszymi trailerami, ( już nawet nie gameplay`ami) a dawnymi widać gołym okiem. I nie ważne czy to jest yt, czy kompresja, czy jej brak.
 
Prosiłem "przenieście się do tematu do grafice, nie każdy chce i lubi czytać ciągle narzekania na downgrade". Ale nie, wy piszecie nawet całe ściany tekstu na ten temat w tym wątku. Tak, wiem "nie musisz tego czytać" itd, ale czasem pojawi się tu post traktujący o czymś, co mnie (i nie tylko mnie) interesuje (recenzje na przykład) i muszę je wykopywać spod sterty (dla mnie) nieciekawych postów nie na temat.
Oj ludzie, ludzie :D.


Proszę jeszcze raz - przenieście się do tematu o grafice!
 
A może "tym co go jara" jest sama gra, ale na to jak na nią patrzy mają również wpływ wypowiedzi deweloperów? Nie wiem czy zadajecie sobie trud czytania, czy tylko widzicie napis "downgrade", znaczy hejter, nie czytam dalej?

Oczywiście, że czytam, ale musisz brać pod uwagę, że Twoje wypowiedzi nie zawsze będą tak interpretowane, jak Ty tego chcesz :) . Widziałem na forum opinie, że REDzi KŁAMALI, że będą mieli grafikę z tego legendarnego VGX i to, że kamera w walce jest tak daleko i to sprawia, że cała gra jest NIEGRYWALNA - hehe.

Wszystkich nie zadowolą i to widać, bo niektórzy zawsze znajdą powód do narzekania. Ale faktycznie 35 minutowy gameplay był już dawno temu i można było się przyzwyczaić do tego, jak gra mniej więcej będzie wyglądać. Już tamten wygląd absolutnie mnie zadowalał, a jeśli ktoś liczył na to VGX, to nie zna się zupełnie na "biznesie". Ja też absolutnie nie jestem specjalistą, ale komputery mogące udźwignąć taką grafikę ma pewnie (strzelam) 2% graczy. To by się nie sprzedało, REDzi wydaliby miliony dodatkowe, żeby to zrobić, a zarobiliby miliony mniej, bo nikt by tego nie uruchomił. I CDP by zbankrutowało. Trzeba mierzyć siły na zamiary. A jak ktoś powie, że CDP się "sprzedało", to powinien dorosnąć, bo to jedyna firma w branży, która naprawdę stara się zadowolić swojego fana i klienta i dostarczyć coś więcej. Dostajemy coś wspaniałego, czym zdecydowana większość graczy będzie się mogła cieszyć bez posiadania komputera przyszłości.
 
Ale dzisiaj posucha w link`ach. RED`zi się chyba nas obrazili za zjechanie wczorajszego trailer`u :D
Teraz mi przykro :( Mogliśmy być bardziej łagodni xd
 
Top Bottom