Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Zabrzmię może zaraz jak jakis fanboy czy coś, ale... Dopiero przeglądając ten temat dowiedziałem się, że ten teaser to CGI. Byłem przekonany, że, prócz ostatniej sceny, wszystko jest nagrywane, a Geralt ma soczewki/postprocessing oczu. SERIO.
Ja też byłem święcie przekonany, że jest to live action trailer. Dopiero Marcin wyprowadził mnie z błędu. :)
 
Było. Wygląda to świetnie. :D Nie pamiętam żadnej innej gry, w której słońce autentycznie waliłoby po oczach. IMO to plus.
 
Skoro jasne noce można wytłumaczyć tym, że Geralt widział w nocy równie dobrze, jak za dnia, to analogicznie słońce nie powinno go oślepiać, bo zawsze może zwęzić źrenice w szparki. :p
 
Okaże się, że Redzi zrobili sobie tak na prawdę z nas żarty tym teaserem. Scenariusz trailera będzie taki, że Geralt wchodzi do szopy w poszukiwaniu Jaskra, a on pijany opowie mu o doświadczeniach z ostatniej doby:
 
Czyli nic nie wiemy bo to napisał jakiś ziomek, który z REDami nie ma nic wspólnego. Stanowisko oficjalne REDów już w tej sprawie było i zaprzeczają wszystkiemu.
Wiemy za to co oficjalnie najważniejszy człowiek CDP Red napisał jakiś czas temu w oficjalnym wywiadzie, cytuję :

"Przy okazji Wiedźmina 3 niewiele mówiliście o sprawach technicznych. Zacytuję twoją wypowiedź dla Game Industry z marca 2013: „PC pozwala na więcej w tym momencie, ale next-geny go doganiają, w przyszłości będzie łatwiej zunifikować wymagania”. Uważasz, że ta przyszłość już nadeszła?

Myślę, że tak. Nie da się wyprodukować gry na trzy platformy, która będzie korzystała z wszystkich wspaniałych nowinek i usprawnień unikalnych dla poszczególnych urządzeń. To jest fakt techniczny. Tworzenie tytułu ekskluzywnego pozwala na wyciśnięcie znacznie więcej z danej maszyny. Wiedźmin 3 jest bogatą produkcją, mamy mnóstwo nieszablonowych postaci, kilka tysięcy głów, dodajmy do tego zamki, dwa duże miasta oraz ogrom świata, który trzeba wypełnić. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby gra wyglądała rewelacyjnie. I to nie jest zależne od platformy... Na PC moglibyśmy podnieść rozdzielczość, bo sprzęt jest mocniejszy, ale nie byłoby nas stać w tym czasie na zrobienie czegoś nowego, np. na przepisanie silnika renderującego, który byłby w stanie wyświetlić tak dużą ilość trójkątów. Może gra wyglądałaby bardziej gładko, gdybyśmy mieli lightmapy wnętrz, ale nie dalibyśmy rady jednocześnie zrobić dynamicznego oświetlenia w otwartym świecie. Zjedlibyśmy całą pamięć, nawet na pecetach. Unifikacja platform istnieje – mamy jeden build, który jest dystrybuowany na każdą z nich, gra jest dokładnie taka sama, zasięgi rysowania traw są wszędzie identyczne. Różnice wynikają z tego, że np. GPU jest inaczej sparametryzowane na poszczególnych konsolach, co może powodować różnice np. w temperaturze barw.

A wszystkie modele i tekstury są takie same?

Tak, jest tylko jedna wersja, bez tego nie bylibyśmy w stanie stworzyć gry na czas. Musielibyśmy ją rozebrać, budować i testować osobno na trzech platformach, co jest niewykonalne. Więc robimy to na jednej bazie, a potem dystrybuujemy ją na wszystkie urządzenia. Na platformach, na których jest mniej pamięci inaczej nią zarządzamy. Ładują się mniej złożone modele, wszystko zależy od tego, co dzieje się na ekranie w danym momencie. Reasumując, jest niewiele różnic pomiędzy PC, PlayStation 4 a Xboksem One, raczej rozwiązują pewne błędy niż zmieniają konfigurację.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=1132&STR=3


Dłuuuugo temu pisałem o tym że to przez te zafajdane chińskie jednorazówki mamy bardzo ograniczony produkt ;-)

Jak pisałem wcześniej to nie tyle kwestia konsol, ile błędnej decyzji o współpracy z Nvidią, tworząc grę multiplatformową nie powinni się wiazać z żadnym konkretnym producentem sprzętu - a przynajmniej nie jeśli chodzi o producenta układów GPU. Są inne otwarte technologie - DX,Direct compute (obsługiwane przez PC i XOne) oraz OpenGL i OpenCL(obsługiwane przez PC oraz PS4). Wszystkie one pozwalają uzyskać znakomite efekty graficzne oraz fizyczne bez decydowania się na technologie konkretnego producenta sprzętu. W dodatku w przypadku GameWorks ich "rewulucyjne" technologie sprawiają problemy nawet na sprzęcie z ich GPU, a co dopiero mówić o konsolach które z racji 100% AMD są z GameWorksem niekompatybilne. I nie chodzi tu tylko o parę efektów obsługiwanych tylko przez GPU Nvidii - część technologii z pakietu GameWorks wpływa bezpośrednio na kod gry (ze względu na współpracę cpu-gpu) i w przypadku braku na pokładzie sprzętu od zielonych wydajność leci na mordę.

To właśnie GameWorks był przyczyną obsuwy terminu wydania gry - podobnie jak to było w przypadku Project Cars, tyle że Slighty Mad Studio było na tyle uczciwe wobec graczy że powiedziało wprost w czym jest problem i że nie moga się ze współpracy z Nvidią wycofać ze względu na umowę. W przypadku CDP nie dość że pomimo iż nie musieli to połakamili się na teoretycznie łatwą kasę od Nvidii (na czym stracili bo wzrósł koszt developingu, a i na giełdzie dostali po d.. ze względu na obsuwę terminu wydania gry) to jeszcze do końca idą w zaparte pomimo kilku przecieków i nie powiedzą wprost że to właśnie błędna decyzja i zastosowanie GameWorks są przyczyną problemów.

Mam tylko nadzieję -jak już wcześniej pisałem, że zarobią na Wiedźminie 3 tak dużo, iż nie będą musieli się w przyszłości łakomić na współpracę z jakimkolwiek producentem sprzętu. Chociaż znając głupotę i pazerność marketingowych oszołomów może się okazać że znowu popełnią ten sam błąd.
 
<iframe width="640" height="390" src="https://www.youtube.com/embed/_XXOofl2cXE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe> Jeśli to jest wersja na ps4 to jak jeszcze naturalniej mają wyglądać włosy w technologi hair works dla mnie świetnie wyglądają na ps 4.
 
Wygląda na to, że jednak dodanie skrzyń na loot może być bardziej pilnym problemem, niż się wydawało. Może jest szansa na zawarcie w day one patchu?

And while it doesn’t matter for a good ten to fifteen hours, eventually encumbrance becomes an issue. It’s nit-picking, and I know that, but it’s absurd that suddenly an arbitrary number is hit and you can’t move as quickly. I feel as though it should either be there and be realistic, or not be there at all – and the fact Geralt is carrying eight swords, four changes of clothes, and enough ingredients to open a herbalist shop, but suddenly can’t move quickly any more because he’s picked up a ninth sword is just plain daft, even if you can buy gear for your horse than allows you to carry more.

http://www.godisageek.com/reviews/the-witcher-3-review/
 
Downgrade nie downgrade, nie interesuje mnie to. Właśnie oglądałem grę na twitchu ign i gra wygląda pięknie. niczego więcej do szczęscia mi nie potrzeba.
 
Top Bottom