Aktualizacja 1.07 już niebawem na wszystkich platformach!

+
Dobre wieści. Mam cichą nadzieję, ze w końcu będzie można zrobić dowolny bind na klawisze bo niestety obecnie potrafi się skopać np. zmienimy wsiadanie do łodzi na np. X. Nasz bohater chwyci ster ale już go nie puści :) Brak przypisanego klawisza. Inna sprawa - szybsze płynięcie łodzią. No kuźwa - dlaczego nie mogę zmienić na prawy CTRL :/ Bo nie ma w opcjach :p
 
Rustine - nie marwie się. Poprostu gdy dysk jest aktywny świeci sie dioda, więc u mnie w trakcie tych sekwencji video dioda dysku nie mruga, a dopiero po filmiku zaczyna,... Dlatego wnioskuje, ze wczytywanie zaczyna u mnie działać dopiero po zakończeniu filmiku...
Może jest faktycznie tak jak piszesz, ale dioda nie świeci a dysk pracuje ?:) Po installacji W3 za kilka dni zmieniałem karte graficzna, z 1gb vram na 2gb i co ciekawe oczywiście gra działa lepiej, ale samo wczytywanie lokacji przez kilka dni trwało znacznie dłużej, potem samo wróciło do normy... To dla mnie zagadka...
 


Jak zapewne wiecie, prace nad najnowszą łatką, oznaczoną numerem 1.07 są już na ukończeniu. Uaktualnienie wprowadzi szereg zmian, a do najważniejszych z nich można zaliczyć:

  • Nowy, alternatywny (opcjonalny) tryb responsywności poruszania się Geralta
  • Skrzynia dla gracza dostępna w różnych miejscach w grze. Lokacje skrzynki będą oznaczone na mapie.
  • Materiały potrzebne do wytwarzania przedmiotów oraz składniki alchemii nie będą już miały wagi.
  • Książki będą teraz umieszczane w specjalnej zakładce w ekwipunku, a pozycje przeczytane będą oznaczone graficznie.
  • Cała masa poprawek dotyczących zadań głównych oraz pobocznych
  • Rozmaite usprawnienia w zachowaniu konia
  • Dodano kilka metod sortowania przedmiotów w ekwipunku
  • Przepisy (alchemia oraz wytwarzanie przedmiotów) mogą być teraz przypinane, co będzie skutkowało odpowiednim zaznaczeniem potrzebnych do ich wykonania składników w panelu sklepu.
  • Usprawnienia dotyczące wydajności (efekty wizualne, cut-sceny, rozgrywka)

Jako że wszyscy pracujemy nad tym, aby aktualizacja 1.07 została ukończona i wydana na czas, chcemy poinformować iż w tym tygodniu nie zostanie udostępnione darmowe DLC (nie martwcie się - bezpłatna zawartość powróci już w przyszłym tygodniu). Mamy nadzieję, że rozumiecie naszą decyzję. Zebraliśmy od Was mnóstwo sugestii i uwag na temat tego, co moglibyśmy poprawić i pragniemy zaimplementować tyle, ile będziemy mogli. Pełna lista zmian jaką przyniesie ze sobą patch 1.07 zostanie opublikowana w tym tygodniu. Więcej informacji na temat dokładnej publikacji łatki zostanie udostepnionych niebawem.

Bardzo dobra wiadomość, dzięki CDPR! :)

Jedno, czego nie rozumiem to:


  • Materiały potrzebne do wytwarzania przedmiotów oraz składniki alchemii nie będą już miały wagi.

Skoro wprowadzone zostały skrzynie na przechowywanie ekwipunku, to po co ta zmiana? Rozumiem, że rudy metali, drewno, sukno, skóry itd. będą miały teraz zerową wagę? No kwiatki to jeszcze rozumiem, że ważą tyle co nic, więc zerowa waga tutaj akurat pasowałaby. Ale rudy metali? Drewno? :/
 
Nie narzekajcie :) Mi tam się podoba. Nie chcę wam się chyba co 10 sekund latac i wkładać do skrzyń tych skladników, których roi się po ekiwpunku po brzegi.
 
Jakies info kiedy ten patch ma wyjsc? Ten tydzien/miesiac? Bo ostatnie info - ze "wkrotce" - bylo ponad 2 tygodnie temu ;] W kazdym badz razie swietne info, miejmy nadzieje ze wiekszosc bledow w questach rowniez zostanie naprawiona, nic tak nie frustruje w RPGach jak questy ktorych nie mozesz ukonczyc z powodu jakiegos bledu i pozniej one wisza w quest log`u :p
 
No to będzie dla każdego coś miłego, oby to co ważne też naprawili, a nie tylko dodawane były skrzynki dla śmieciarzy idt... :)
Ale moim zdaniem sama skrzynka nie wiele rozwiązuje, bo zaraz i tak się okaże, że śmieciarze będą narzekać na to, że muszą wyciągać z niej śmieci, bo inaczej kowal nic nie zdziała :D
Więc rozsądniej było by przemyśleć to a nie kierować się spontanicznymi sugestiami graczy :D
Zwłaszcza, że mamy wakacje i mnogość gimbusów w domach...
Zmiana organizacji samego ekwipunku była by znacznie lepszym rozwiązaniem, jak? NP. osobna zakładka z mieczami z serii zrób to sam (czyli te ze wszystkich szkół wiedzmińskich - pozdrawiam, a oczywiście będą płakać, że ważą nadal :D
no to magiczna zakładka na te mieczyki, niwelująca wagę np. o 75% _ z czasem to docenią jak nie będą musieli grzebać przed pójściem do kowala za odpowiedniki elementami w skrzyni, oraz w której to było :D

---------- Zaktualizowano 14:57 ----------

Jeszcze napiszę do szcęśliwych posiadaczy kart graficznych AMD Radeon, zwłaszcza R9-tek...
Wyłączcie sobie antyaliasing w grze i w CCC włączcie filtrowanie morfologiczne. Aktualnie jest to jedyna na rynku metoda wygładzania krawędzi, która działa na CAŁYM ekranie - inne metody NIE wygładzają wszystkiego tylko różne części wyświetlanego aktualnie obrazu :)
NP, ruchome skośne krawędzie, razem z anizotropowym, lub oświetlone itd. itp. Polecam :)

I NIE ruszać trybu TESELACJI. Zostawić pod kontrolą aplikacji, inaczej grozi Wam błędne wyświetlanie połączenia normalmap i samych tekstur wody z wszelkim terenem !!!
 
Last edited:
Bardzo dobra wiadomość, dzięki CDPR! :)

Jedno, czego nie rozumiem to:


  • Materiały potrzebne do wytwarzania przedmiotów oraz składniki alchemii nie będą już miały wagi.

Skoro wprowadzone zostały skrzynie na przechowywanie ekwipunku, to po co ta zmiana? Rozumiem, że rudy metali, drewno, sukno, skóry itd. będą miały teraz zerową wagę? No kwiatki to jeszcze rozumiem, że ważą tyle co nic, więc zerowa waga tutaj akurat pasowałaby. Ale rudy metali? Drewno? :/
Co tu rozumieć. Kilo pierza nić nie waży ;)
 
Jak będzie wyglądać sprawa z mutagenami, które trzeba wstawiać na nowo po każdym uruchomieniu gry aby dawały bonus?
 
przeczytałem ten temat, kilka postów wczesniej napisane o chodzących ze skrzynkami postaciach w Novigradzie tak jak M.Jackson (moonwalk) Znalazłem to samo u siebie, zaraz napadnieto na mnie i po tym została skrzynka w powietrzu, da się nawet na nią wejść...do likwidacji ten błąd, razi jak diabli i psuje immersję
tu fotka http://imgur.com/voVAkrz
ja siedzę na niej - tak dobrze widzisz

ponadto bardzo złę jest to ze po reloadzie trzeba mutageny wyjac i wsadzic aby dzialaly staty jak nalezy...
 
Last edited:
U mnie ładuje się znacznie szybciej bez tej animacji. Nie dziwota, jak sama animacja potrafi trwać ze 20 sekund, a po niej i tak widnieje ekran wczytywania (wczytuje od początku).

U mnie podobnie, bez animacji i tekstów Jaskra gra się wczytuje znacznie szybciej.
 
U mnie ładuje się znacznie szybciej bez tej animacji. Nie dziwota, jak sama animacja potrafi trwać ze 20 sekund, a po niej i tak widnieje ekran wczytywania (wczytuje od początku).
Nie wczytuje od początku, wczytuje równolegle. Wystarczy wcisnąć dwa razy spację i wtedy animacja zostaje pominięta, jeśli gra się już załadowała.
 
Poprawcie jeszcze zdolności - Techniki szkoły kota - Każdy element lekkiego rynsztunku dodaje +25% do obrażeń krytycznych i 5% do obrażeń od szybkich ciosów.
Nie mam pojęcia czy tak ma być, ale patrząc na inne szkoły i ich zdolności to wszystkie dają 5% do bonusów np. szkoła cechu niedźwiedzia 5% do max. żywotności i 5% do obrażeń silnych ciosów. Być może to literówka jest tylko.
 
Czy będzie poprawione żeby się dostawało expa za questy na szarym i czerwonym tle?
 
Czy będzie poprawione żeby się dostawało expa za questy na szarym i czerwonym tle?

To już, zdaje się, dawno poprawione.
Fakt, że za te questy dostaniesz 5 expa to swoją drogą - ale to nie jest błąd.
 
Wczoraj znalazłem czy dostałem kuszę, która dodaje 68HP - po jej wyekwipowaniu oczywiście HP mi sie ie dodaje :(
Ponadto KATASTROFA !!! mam 3 PREKI od broni i odpowiedni mutagen, poniżej znów 3 perki od broni oraz mutagen = atak zwykłym mieczek 1104
czyli mam 6 perków od walki + 2 odpowiednie mutageny, i co ciekawe po wywaleniu jednego z perków i zmianie go na zielony lub niebieski moje obrażenia WZRASTAJĄ z 1104 na 1141 !!! _ No ludzie to jakaś kpina jest :( CDP Ja Was PROSZĘ - zajmijcie się bugami w grze na początek a nie pseudo darmowymi DLC czy skrzyniami na przedmioty. Poza tym, przestawiając różnie same perki w "kwadracikach też dzieją się cuda:)
9 pozycji na umiejętności to tragicznie mało rozwinięte drzewko umiejętności jak na ten typ gry, i mimo to takie błędy w skryptach ?? Czy ktoś w ogóle to testował ???:(
KIEDY WYJDZIE TEN PATCH ??? - bo już niebawem to dość nieprecyzyjne określenie...
U druidów na skelige mam pytajnik nad jednym z nich, siedzi sobie cały czas na krześle, interakcja zawsze kończy się tak samo, czyli coś tam powie typu "Geralt" i nic, nie da się aktywować zadania !!! A wszystkie inne u druidów mam już zalatwione:/

---------- Zaktualizowano 08:59 ----------

Rustine, nie upieraj się tylko czytaj ze zrozumieniem, u mnie też wczytywanie zaczyna się dopiero PO odtworzeniu animacji !!!
Gdyby wczytywało się bez względu na to czy animacja trwa czy nie, to czas wczytywania po wyłączeniu animacji był by taki sam, a WSZYSTKIM co zastosowali te modyfikację wczytuje się SZYBCIEJ !!! DYSK zaczyna pracować dopiero gdy skończy się video wprowadzająco przypominające :D Czego tu można nie qmać ?:D

mattin - To ja o tym pisałem, i aż dziwne, ze tego NIE zrobili PRZED wydaniem gry, przecież te jacksony :D są obecne wszędzie !!! :D
 
Top Bottom