Aktualizacja 2.0

+
Wam też po włączeniu trybu foto klatki lecą w dół o jakieś 50%? Niezależnie czy gram na PT i RR. Przykładowa gra chodzi w 100 fps, odpalam tryb foto i wydajność spada tam do 60.
Też tak macie? Bo na starej wersji nie było czegoś takiego.
 
Mogę się mylić ale moim zdaniem np. uzbrojone pojazdy z których można strzelać to pozostałości po anulowanym trybie wieloosobowym także uważam, że dodanie czegoś takiego miałoby sens gdyby gra była dalej wspierana natomiast bez dalszego wsparcia można postrzelać raz, dwa i tyle więc uważam, że byłyby dużo ciekawsze elementy do dodania niż coś takiego, oczywiście mógłbym wymienić więcej przykładów.
 
Moim zdaniem akurat uzbrojone auta bardzo się udały, wyglądają kozacko po uzbrojeniu i efektywność strzałów również jest niezła. Niektóre karabiny zamontowane w zderzaku, niektóre z boku drzwi pasażerów lub na masce - to też plus, że nie wszystko na jedno kopyto. Trzeba się dobrze ustawić i nie można przeładować magazynka pojazdu w trakcie, ale wystrzelać do końca, mimo to jest miód malina.
Szczególnie miodna jest Galena Aldecaldos z wyrzutnią rakiet. Z karabinu rzadko można ustrzelić więcej jak jednego wroga, który akurat nie chowa się za przeszkodą, ale osiem rakiet naraz kosi dywanowo całe grupy - bardzo efekciarskie. Trzy doładowujące się salwy, można lecieć przez dzielnię six streetów i cisnąć rakietami gdy bawią się w ogródkach. Rzeźnia aż do znudzenia.

A'propo trybu foto, ja nie zauważyłem spadku wydajności.
 
Mogę się mylić ale moim zdaniem np. uzbrojone pojazdy z których można strzelać to pozostałości po anulowanym trybie wieloosobowym także uważam, że dodanie czegoś takiego miałoby sens gdyby gra była dalej wspierana natomiast bez dalszego wsparcia można postrzelać raz, dwa i tyle więc uważam, że byłyby dużo ciekawsze elementy do dodania niż coś takiego, oczywiście mógłbym wymienić więcej przykładów.
Wydaje mi się, że uzbrojone wozy będą bardziej przydatne w dodatku, szczególnie w tych nowych misjach od El Capitana, gdzie będzie dużo więcej walki z wykorzystaniem pojazdów.
 
Co do ekonomii, to mam wrażenie, że nie opłaca się kupować broni, ale, jak wyżej wspomniałam, wszczepy już tak. Przynajmniej te niskopoziomowe. Łatwiej się wzbogacić, więc podejrzewam, że zanim będę mieć poziom, by kupić V generację (złotą), to kasy będzie jak lodu.
Wszystkich zadowolić się nie da.

Jak to "łatwiej się wzbogacić"? Konkretnie na czym jest łatwiej? Zauważyłem jedynie, że co jakiś czas (niezbyt często) wpada drzazga z kasą od martwego npca? Na 49 poziomie to przeciętnie 9000 €$.

Ja zacząłem 2.0 będąc na początku fabuły, grając po raz drugi (pierwszy raz skończyłem grę punkiem, teraz rozgrywam nomadę). Jeszcze niedawno przed 2.0 miałem 46. poziom, zakupione wszystkie auta, ok 800,000 €$, po ok. 2500 matsów każdej jakości (zbierałem bardzo długo i systematycznie), tonę wyprodukowanych przedmiotów zużywalnych i innych fantów. Połowy z tego już nie mam - twórcy bez pytania zabrali. Albo wiele zużyłem do produkcji broni na handel, nie wiedząc wtedy jeszcze, że tych matsów w 2.0 już nie kupię w sklepie jak kiedyś.
Przez 2 lata nikomu nie przeszkadzało, wszyscy świetnie się bawili z zapasem 200 apteczek i 300 granatów, a teraz nagle się nie podoba.
Zmiana jest słaba także dlatego, że przed załadowaniem 2.0 miałem na pokładzie inny model złotego Sandevistana niż twórcy łaskawie zostawili mi w 2.0. Zostawili jakieś badziewie o dużo gorszych statystykach - dzięki za nic (n) .
Tego nie kumam, w grze single player zabierają zdobywane mozolnie wyposażenie gracza - toż to niemal świętokradztwo. W grach multiplayer MMO tego nie doświadczyłem (zabierają jak zdobędziesz coś nieuczciwe), a tam bardziej można się tego spodziewać. Nigdy nie spodziewałbym się tego po grze SinglePlayer, która istnieje na rynku 2 lata.
 
Ale żeby nie było, że wszystko jest do bani:p, to naprawdę bardzo spodobało mi się to użyteczne auto w wersji Aldecaldos, którą znalazłem przypadkowo gdzieś na zadupiu Badlandów, do wyboru karabiny lub... dachowa wyrzutnia rakiet 8 w salwie :love: .
Można je mieć na własność, czy tylko pożyczyć? (nie zapisuje się jako twoje do wyboru)
Jest druga darmowa fura z karabinami w jakimś hangarze, jako hołd dla jakiegoś prawdziwego kierowcy co zmarł w wypadku.
 
A czy orientuje się ktoś, czy zdobywanie punktów respektu zostało jakoś zbalansowane w wersji 2.0? Uważam, że obecne punktowanie pozwala na zbyt szybkie dobicie do 50 poziomu. Osobiście maksymalny level szacunku nabiłem po oczyszczeniu Watson i Japantown z kontraktów i kronik kryminalnych i jakichś 14 misji zadań głównych i kilku pobocznych. Czułem, że zbyt szybko zostałem legendą :D
 
Jak to "łatwiej się wzbogacić"? Konkretnie na czym jest łatwiej?
Na zbieractwie i sprzedaży szpeju? Broni z przeciwników dalej leci mnóstwo, a kasy z niej jest dużo więcej, niż było. Do tego z uwagi na skalowanie, również lootu, im wyższy masz poziom tym więcej zarabiasz.

Zmiana jest słaba także dlatego, że przed załadowaniem 2.0 miałem na pokładzie inny model złotego Sandevistana niż twórcy łaskawie zostawili mi w 2.0. Zostawili jakieś badziewie o dużo gorszych statystykach - dzięki za nic (n) .
A czego się spodziewałeś? Od miesięcy twórcy trąbili, że praktycznie wszystkie systemy w grze zostaną przebudowane - jak mieli pogodzić zupełnie nowe podejście do rozgrywki z przedmiotami, które całkowicie by ją psuły?
To samo z wspomnianymi przez ciebie w innych tematach granatami i apteczkami.
Patrzysz na to jednostkowo i krótkowzrocznie - miałeś i zabrali - podczas kiedy wszystkie zmiany wynikają z siebie nawzajem i są dla siebie komplementarne.

Zawsze można zrobić rollback do poprzedniej wersji gry, jak komuś zmiany nie odpowiadają i się przywiązał do dwustu apteczek w ekwipunku.
 
Pzdr dla punko-nomado-korposek.pl. W mojej opinii symulator rzeczywistości w NC 2.0 daje radę. Miło i niemiło poczytać, co tam kogo boli, cieszy ale także wyłapać troskliwe głosy z pomysłami na lepszą zabawę. Wygrzebałam się raptem ze sterty złomu na wysypisku więc, co ja tam wiem jednak moja opinia o przyjętych rozwiązaniach jest bardzo na TAK. Z całym szacunkiem dla forumowiczów, nie kieruję tej opinii do nich tylko do obserwujących forum twórców. Popieram wywrócenie starego Cymbergaja do góry nogami i z prawej na lewo. W pewnych aspektach naturalnie. To, co dla mnie jednak naprawdę ważne to mocniejsze wsparcie dla dokonywania zmian wymyśl osobistego smaku, zachcianek i takich tam. Redmod to jedno ale podzielam podsłuchaną opinię, że przygotowanie przyjaznego w użyciu pliku optymalizującego stosowne parametry pozwoliłby szybko JE dobrać do smaku i widzimisię większości i także w mojej opinii byłoby dobrze odebrane. Teraz poszukiwania w folderze redmod irytujących albo mierżących danego użytkownika wielkości trwają długo, a kolejne uaktualnienia często-gęsto niweczą te wysiłki dodatkowo wkurzając - NO, bo czemu ONI tego czy tamtego nie widzą - albo inne tego typu dyrdymały. O kilkunastu takich parametrach można przeczytać powyżej. Życzliwe podejście dałoby szansę każdemu osobiście zdecydować czy Dane Coś ma trwać 5 czy 10sek., uzupełniać tyle a może nie tyle albo kosztować mniej lub więcej. Czy ma spowalniać czy wprost przeciwnie, itp. itd. To tyle. Oklaski dla Ekipy i siemka.
 
Po wejściu do Ripperdoca już nie można z niego wyjść, tzn. ESC nie działa. Do modyfikacji są tylko dwa szczepy, twarz i ręka. Masakra nie zamierzam grać od nowa, mam 40 poziom i chciałbym móc dalej grać. Jak będę musiał grać od nowa to żenada i tyle.
 
Masz poinstalowane mody? Czy grasz od zawsze na czysto?

Redzi uprzedzali, że ze starszymi sejwami mogą być kłopoty, ta gra ma w końcu kilka lat i po drodze leciały różne patche, a i gracze na własną rękę grzebali w plikach i chyba trudno o to obwiniać twórców, hm?
 
Po wejściu do Ripperdoca już nie można z niego wyjść, tzn. ESC nie działa. Do modyfikacji są tylko dwa szczepy, twarz i ręka. Masakra nie zamierzam grać od nowa, mam 40 poziom i chciałbym móc dalej grać. Jak będę musiał grać od nowa to żenada i tyle.
To część samouczka mającego na celu wprowadzenie nowego systemu wszczepów. Zainstaluj Kiroshi w slocie na twarz, koprocesor balistyczny w ręce, wtedy pojawi się slot na szkielet, gdzie musisz zainstalować pancerz. Potem wszystko będzie normalnie.
 
To część samouczka mającego na celu wprowadzenie nowego systemu wszczepów. Zainstaluj Kiroshi w slocie na twarz, koprocesor balistyczny w ręce, wtedy pojawi się slot na szkielet, gdzie musisz zainstalować pancerz. Potem wszystko będzie normalnie.
A faktycznie, a ja już się zafiksowałam na możliwych błędach, dzięki!
 
Ja tam z zupełnie innej beczki napiszę, bo jakoś nikt nie wspomina przy ogromie zmian. Przed 2.0 w trybie Overdrive 2k owszem wyglądało obłędnie i nawet grywalne było ( ok. 50 FPS )ale teraz to inna bajka, DLSS 3,5 i CP2077 wreszcie pokazują na co je stać :) standardowo ok 80-90 FPs, w piku pod 120 dobija, nawet sam test syntetyczny to pokazuje :) Brawo, jeszcze chyba nikomu nie udało się tak wprowadzić nowej technologii :)
 
To część samouczka mającego na celu wprowadzenie nowego systemu wszczepów. Zainstaluj Kiroshi w slocie na twarz, koprocesor balistyczny w ręce, wtedy pojawi się slot na szkielet, gdzie musisz zainstalować pancerz. Potem wszystko będzie normalnie.
Dzięki, faktycznie tak zrobiłem i działa. Mogli to jakoś zasugerować co by się człowiek sam zorientował. Dobrze, że nie muszę grać od nowa. Chociaż teraz jak gram to coraz bardziej mi się te zmiany podobają, ciekawe by było zacząć od nowa, no ale na pewno nie teraz. Może z tym nowym (płatnym) dodatkiem? Pożyjemy zobaczymy.
 
Witam mam procesor intel 2x 3.5ghr 4 wątki 16 ram pamieci karta grafiki 1050ti 4g i dysk hdd , i cyber 2.0 mi działa tak jak wczesniej przed aktualizacją wiec niewiem skad te wymagania z kosmosu ja gram i jestem zadowolony , dodatku nie kupiłem jeszcze gram na podstawce ale na wersji 2.0 pozdrawiam . wymagania to sa chyba podawane do gier teraz za wysokie po to aby kupowac podzespoły tylko. ps. strimer Dobrodziej ma kompaza ponad 20k i musiał obnizyc taktowanie procesora sztucznie bo mu wywalało ciagle gre xd a na kompie co niespełnia minimalnyvh mi gra działa . wiec......
 
Dzięki, faktycznie tak zrobiłem i działa. Mogli to jakoś zasugerować co by się człowiek sam zorientował. Dobrze, że nie muszę grać od nowa. Chociaż teraz jak gram to coraz bardziej mi się te zmiany podobają, ciekawe by było zacząć od nowa, no ale na pewno nie teraz. Może z tym nowym (płatnym) dodatkiem? Pożyjemy zobaczymy.
wydaje mi się, że zrobili odpowiednio przejrzyście. Ja na przykład załapałem bez problemu. Sam Viktor mówi, że zaprasza na aktualizację rzeczy xD
Plus jak nie było wiadomo co robić, to starczyło przeklikać (nawet na pałę) przez to, co było dostępne.
 
Last edited by a moderator:
Efekt bledu chipu relic. Szukalem po forach, Mam efekt bledu cipu ktory nie chce sie wylaczyc. Gra z tym efektem jest dosc meczaca. Stalo sie to po ukonczeniu misji Domu Lalek... Skaczacy obraz i mapa GPS. Nie wiem co robic. Kombinowalem w ustawieniach ale to nic nie daje, zastanawiam sie co dalej bo zal mi juz cofac sie z rogrywka.
 

Attachments

  • Cyberpunk 2077 Screenshot 2023.09.26 - 15.30.36.60.png
    Cyberpunk 2077 Screenshot 2023.09.26 - 15.30.36.60.png
    4.1 MB · Views: 48
Nie chce zapeszać, ale na ten moment gra działa bez problemów. Widać małe błędy, na przykład samochód po wezwaniu potrafi się zatrzymać i następnie wskoczyć jednym bokiem na okoliczne beczki. Dodaje to do waloru humorystycznego gry na ten moment.
 
Top Bottom