Aktualizacja Świąteczna jest już dostępna!

+
Na początku zaznaczam że pierwszy raz pisze tutaj na forum, gram od samego początku otwartej bety i wszystkie kolejne łaty uważałem za mniej lub bardziej udane. Natomiast to co zobaczyłem dzisiaj to jest katastrofa. Nowa szata graficzna jest tak tandetna i nieczytelna że ręce opadają, każda nowa animacja, grafika, układ, buildeck, słowem wszystko jest kiczowate jak z najgorszej apki pod androida, klimat gwinta padł, zdechł i nie żyje. Dodajcie jeszcze więcej kolorków i rózowych rameczek, może małolaty z Ameryki to łykną, ja w każdym razie odpadam. Na pocieszenie dodam że nie miałem problemów technicznych jak co niektórzy, choć dla mnie marne to pocieszenie bo przestaje grać w gwinta, nie potrzeba mi kolejnego HS, szkoda bo gwint był jedna z moich ulubionych gier, plany zakupu kampani dla jednego gracza też odkładam.
 
Ale ty bzdury chłopie opowiadasz, 20 kart bez RNG... samych goldów naliczyłem z 15...
 
Co do nowego wyzwania - kpina. Poprzedniego w trybie mistrzowskim nie zrobiłem żadnego, a to w 15 minut... Co do aktualizacji - masa nowych kart, ciężko sie w tym połapać. Tworzenie talii jako iż jestem wzrokowcem jest PO PROSTU KURWA NIE WYGODNE. Wcześniej na decku widziałem, co juz mam.. Teraz muszę przewijać jakąś listę i patrzec "aha, to juz mam" .. Co do grywalności - poszło to w kierunku HS nie tego sie spodziewałem, lewitujące karty najebane kolorków i efektów nawet slyszę, ze komputer głośniej pracuje... I na ten moment sam nie wiem, co o tym mysleć mam mieszane uczucia. Muligan na plus (zdarzalo mi sie robić missclicki i wymienić coś czego nie chciałem z rozpędu).
 
Mi się gra bardzo fajnie.....Ja podejrzewam że problem nie jest z gwintem, tylko z GwentDB. Po ostatnim patchu swim w ciągu 3 godzin publikował swoje spelldecki.
Jak można dołączyć do forum w 2008?
 
Evald;n10041371 said:
Witam, czy karty z blyszczacem rogiem sa premium czy to tylko taki efekt? Nie ma pelnej animacji tylko blyszczacy rog...

Zauważyłem że 2 karty premium mają nieruchome obrazki... Tak powinno być?
 
Wszyscy którzy czepiają się, że pokazywanie zmian punktów na karcie uraża ich intelektowi chyba jednak nie mają tak wielkiego intelektu jak się szczycą, bo naprawdę inteligenty człowiek nie denerwuje się na próbę pomocy mniej inteligentnemu. Z kolei, osoba która tylko w swoim mniemaniu uważa się za inteligentną, a i owszem ;)

I ogólnie śmieszą mnie ci wszyscy "kompetetywni gracze", którzy w kółko i w kółko i w kółko jęczą na wygląd i dodanie kart rng, ale ani słówkiem nie wspomną o zmianach w balansie jak buff dla egzekutora impera czy nerf Trololo.

Polecam też ten wątek na reddicie (inb4 ktoś zacznie jęczeć, że na reddicie tylko jęczą/hejtują/wazeliniarze [niepotrzebne skreślić[) https://www.reddit.com/r/gwent/comments/7kt5uw/comment_reaction_by_rhetaz_copied_into_this_thread/

I filmik merchanta, który zdroworozsądkowo wystąpił naprzeciw szalejącej gunwoburzy https://www.youtube.com/watch?v=34osVFjYJEk
 
Może Merchant dostał dodatkowo z 20 beczek więcej, albo zaproszenie na kolejny event w charakterze komentatora:) Niektórym takie prezenty zaburzają odbiór rzeczywistości.
 
el_ah;n10044441 said:
Nie wiem czy tak jest tylko u mnie, ale przy próbie wymiany kart przed rozgrywką widzę ich jedynie 10 sztuk.

Mówisz o mulliganie początkowych kart? No to ile chciałbyś widzieć, jak ręka startowa wynosi 10 kart właśnie?
 
Bez sensu, brzydkie szybkie animacje, bugi, niedopracowane nazewnictwo, całkowita zmiana mechaniki większości talii.. Podsumowując: Rezygnję...
 
smykPL;n10042931 said:
Nie rozumiem jaki macie problem. Gra zmieniła się chyba dla wszystkich jednakowo czyż nie? Teraz właśnie macie okazję wykazać się kreatywnością i zaskoczyć innych łatwo idąc do przodu W ogóle jak ktoś pisze że teraz "strach grać rankedów" to chce mi się śmiać ;d

Stworzenie talii nie mając dostępu do wielu nowych kart, która byłaby stabilna, dobra pod względem tempa, finishera, czy odchudzania to kwestia wielu prób i błędów. Lubię kombinować z tworzeniem własnych talii i graniem nimi na rankedach, ale to nie znaczy, że muszę lubić to robić w takim momencie sezonu i na tych "próbach i błędach" w kilka gier zaprzepaścić dorobek punktowy kilku wcześniejszych dni. Co nie znaczy, że rankedów nie zamierzam grać w ogóle w tym sezonie- najpierw trzeba dopracować własne pomysły i wyeliminować problemy swojej talii

Solace97;n10043651 said:
W końcu jest chwilowa różnorodność i niespodziewane talie to ludzie tęsknią za metą, bo "strach" grać rankedy

Nie tęsknie za metą, wręcz przeciwnie. Właśnie dlatego nie chce grać rankedów, bo ta meta wciąż istnieje szczątkowo- np. tacy szpiedzy Emhyra, którzy z zupełnie niezrozumiałych mi powodów dostali buffa, czy maszyny Henselta. To są talie stabilne i trafiając na nie nieprzygotowaną talią możemy szybko tracić punkty rankingowe.

Po prostu tak duży patch pod koniec sezonu nie jest imo najlepszym pomysłem i tyle.
E: Najlepszym, pod względem tryhardu na ladderze, bo ogólnie mam raczej pozytywne odczucia.
 
Last edited:
Odpaliłem Gwinta po patchu i oczom nie wierzę. Co to jest? Tokeny zamiast kart, tandeta i szmira gdzie nie spojrzysz, na stole wszystkie przytłumione i zamulone tylko te fajerwerki widać. Gra się zamyka w ostatniej rundzie zanim się człowiek spostrzeże co było ostatnie zagrane. Komu przeszkadzały też te minimalne carryovery. Przecież to kanon, a kolejny zarżnięty. Gdyby nie choinka w domu to bym pomyślał, że to 1 kwietnia. To nie patch to jest Rozpacz. Jak się komuś podoba to niech se w to gra. Ja nie chcę takiego Gwinta. Ja tu jestem z Uniwersum Wiedźmina, a nie z jakiegoś światka hs.
 
Last edited:
Nie będę powielał większości tego, co już wielokrotnie napisano, ale dopóki, i o ile w ogóle szata graficzna nie powróci do poprzedniej zostawiam Gwinta. Jeśli miał to być test interfejsu na komórki, żeby użytkownicy posprawdzali skalowanie na różnych konfiguracjach, to można było napisać wprost, i zostawić to na innym serwie.

O co natomiast chcę zapytać, to zwrot skrawek. Zrobiłem wczoraj kartę "Isengrim: Uciekinier", do tego premium. Karta w opisie ma tworzenie specjala, albo srebrnej jednostki Scoia'tael. NIC nie jest napisane, że
dobranie jednostki będzie polegać na wyborze jednej z trzech LOSOWYCH jednostek. WIedziałbym, nie tworzyłbym
 
RyziuK;n10047521 said:
Bez sensu, brzydkie szybkie animacje, bugi, niedopracowane nazewnictwo, całkowita zmiana mechaniki większości talii.. Podsumowując: Rezygnję...

trzymaj się

TraN999
A ja ci powiem, że to jest najlepszy moment na rankedy. Wszyscy się jarają nową Ciri za 25, nowym Olafem(trzeba przyznać że jest super:)) no i ogrywają nowy/stary Nilfgard.
Ja wrzuciłem do wiewiórek pożogę, nowego Shiru i nowego Iorweta medytującego:) i po prostu jestem zachwycony. Rekord Iorweta to 40 pkt i czuję że długo go nie uświadczymy, także bawcie się puki można. W talii mam nawet doplery i wbiłem właśnie 20 rangę robiąc 300 mmr w pewnie coś koło 15/20 gier.

Aha...i co do grafiki. Ja już jej nie dostrzegam. Poważnie wam mówię. Początkowo też mnie w oczy kłuło i wiele rzeczy mi nie pasowało, ale teraz po jednym dniu ja już nawet nie pamiętam jak to wyglądało 2 dni temu. Dajcie sobie czas, pograjcie pare dni i wtedy może wam przejdzie i będzie ok.
 
Last edited:
Rozegrane ze 20 meczy, może nawet więcej więc pora jakoś te zmiany skomentować ;) Oczywiście podzielam zdanie, że gwint poszedł w stronę taniego efekciarstwa i mobile ale... daleko mi do histerii, myślałem, że będzie gorzej po tym co przeczytałem na forum. To co mi naprawdę przeszkadza: ta sławetna deska do krojenia - masakra, kompletnie to nie pasuje do całej reszty, nowe efekty dźwiękowe i wizualne - niestety widać inspirację HS, wcześniej było skromniej ale bardziej klimatycznie. No i to to co było wspominane czyli skrócone nazwy oraz ekran tworzenia talii z tymi "paseczkami" po lewej zamiast normalnie prezentujących się kart. Co do samej rozgrywki moim zdaniem jest obiecująco ale to co zrobili z Nekkerami czy Dorregarayem, porażka, pewnie więcej jest tego ale jeszcze naturalnie nie doszedłem do tego.

2jacks;n10043631 said:
Ja tam nie widzę żeby ludzie grali stare talie.....a szkoda. Bardzo mi brakuje Nilfgardu na szpiegach i spellteli. Nie widziałem też nic na pożeranie...To były bardzo popularne talie. Jest za to stary gon i widziałem też kilka foltestów. A sam grałem nowym insengrimem i kamieniem runicznym. Jednak z tymi kartami na razie dałem sobie luz. Gram za to doplerki.
Wczoraj sporo grałem królową z nowymi jednostkami - deck za bardzo podatny na pożogę i masakrycznie stracił przez brak carry over z nekkerów.
 
Akuumo;n10046811 said:
I filmik merchanta, który zdroworozsądkowo wystąpił naprzeciw szalejącej gunwoburzy https://www.youtube.com/watch?v=34osVFjYJEk

Właśnie. Filmik Merchanta i jego pytanie z końcówki filmu "WHY?". Pisałem o Moreen i jej zmianie i jak widac jest więcej zmian, których nikt. Absolutnie nikt nie potrafi pojąć.

luk757
Odnośnie Dorregaray...to samo pytanie. WHY? Odnośnie tarczowniczek Skelige to samo pytanie. WHY? Odnośnie tych jednostek z 4 pkt z Nilfgardu które zostały zamienione na standard 3...WHY? Regis WHY? Można go było osłabić w dobie nowych złotych kart, ale czemu zupełnie go "zabito" nie wiem.
 
Last edited:
burza1982;n10039351 said:
Nie przejmuj się, ja dostałem jedynie 2 złote na 100 beczek, nowych kart też wcale niewiele bo pierwsze 4 karty po otworzeniu w ponad 80% to starsze brązowe karty..ale co zrobisz - świąteczna oferta specjalna ma swoje zadanie w tym wszystkim. Przypominana kilkukrotnie na streamach, wyskakująca na środek ekranu po włączeniu wydarzenia "Zimowe łowy" Prawie jak EA...ale zaraz, zaraz co CD RED powiedziało ostatnio w wywiadzie "Chciwość zostawiamy innym." czy jakoś tak.

Kwestia szczęścia przysłowiowego.. Ja np. dostałem z około 70 beczek jakieś 10 złotych kart, dokładnie nie liczyłem. Z czego największe zdziwienie, że przy jednej beczce trafiłem 3 legendy.. Dwie mi się zdarzały, ale trzy jeszcze nie :)
 
Top Bottom