D'jinni - pytania i odpowiedzi

+
Witam.Stworzyłem szablon ghula i dodałem mu do inwentarza jako drop krew ghula, limfe abominacji i trupi jad no i mam problem, aby pozyskać z niego krew ghula ( zaznaczyłem, że item jest Dropable). Trupi jad i limfę mogę pozyskać bez problemu nawet jak mam wpis o ghulu w dzienniku i jak go nie mam. Taki sam problem jest jak dodam krew ghula do szafki lub skrzyni ( z innymi skladnikami alchemicznymi nie próbowałem ). Drugim problemem jest to, że nie mogę znaleźć skryptów na pełną wiedzę na temat potworów, alchemii.
// Wiedza ExecuteScript("rec_potion_002", oPC); // Biala mewa ExecuteScript("rec_potion_003", oPC); // Puszczyk ExecuteScript("rec_potion_004", oPC); // Jaskolka ExecuteScript("rec_potion_010", oPC); // Decot Rafarda Bialego ExecuteScript("rec_potion_013", oPC); // Kot ExecuteScript("rec_potion_023", oPC); // Grom ExecuteScript("rec_grease_007", oPC); // Olej przeciw trupojadom ExecuteScript("rec_grease_008", oPC); // Olej przeciw trupojadom ExecuteScript("rec_bomb_001", oPC); // Krol i krolowa ExecuteScript("wolf_s_1", oPC); // Wilki ExecuteScript("arch_s_1", oPC); // Archespor ExecuteScript("scolo_s_1", oPC); // Skolopenfromorf ExecuteScript("basil_s_1", oPC); // Bazyliszek ExecuteScript("wiver1_s_1", oPC); // Wywerna ExecuteScript("wiver2_s_1", oPC); // Wywerna ExecuteScript("je_ingr_053", oPC); // Jaskółcze ziele ExecuteScript("je_ingr_054", oPC); ExecuteScript("je_ingr_063", oPC); ExecuteScript("je_ingr_067", oPC); ExecuteScript("je_ingr_071", oPC); ExecuteScript("je_ingr_073", oPC); ExecuteScript("herbs_onareaen", oPC); AddAbility("Dexterity1 Upgrade1", oPC); AddAbility("Intelligence1 Upgrade1", oPC); AddAbility("Intelligence1", oPC); AddAbility("Intelligence2", oPC); AddAbility("Intelligence2 Upgrade1", oPC); ExecuteScript("herbs_onareaen", oPC); // Uaktywnienie ziolAddJournalEntry("alchemy", "potions_basics");AddJournalEntry("alchemy", "alchemy_basics");AddJournalEntry("alchemy", "ingredients_basics");// eliksiry AddJournalEntry("recipe", "it_potion_002"); AddJournalEntry("recipe", "it_potion_003"); AddJournalEntry("recipe", "it_potion_004");//składniki AddJournalEntry("vitriol", "vitriol1"); AddJournalEntry("vitriol", "vitriol2"); AddJournalEntry("vitriol", "vitriol3"); AddJournalEntry("vitriol", "vitriol4"); AddJournalEntry("vitriol", "vitriol7"); AddJournalEntry("vitriol", "vitriol8"); AddJournalEntry("vitriol", "vitriol11"); AddJournalEntry("rebis", "rebis1"); AddJournalEntry("rebis", "rebis3"); AddJournalEntry("rebis", "rebis7"); AddJournalEntry("rebis", "rebis8"); AddJournalEntry("rebis", "rebis9"); AddJournalEntry("rebis", "rebis10"); AddJournalEntry("aether", "aether1"); AddJournalEntry("aether", "aether2"); AddJournalEntry("aether", "aether5"); AddJournalEntry("aether", "aether8"); AddJournalEntry("aether", "aether11"); AddJournalEntry("quebrith", "quebrith1"); AddJournalEntry("quebrith", "quebrith3"); AddJournalEntry("quebrith", "quebrith5"); AddJournalEntry("quebrith", "quebrith6"); AddJournalEntry("quebrith", "quebrith9"); AddJournalEntry("quebrith", "quebrith13"); AddJournalEntry("quebrith", "quebrith16"); AddJournalEntry("hydragenum", "hydragenum1"); AddJournalEntry("hydragenum", "hydragenum6"); AddJournalEntry("hydragenum", "hydragenum9"); AddJournalEntry("hydragenum", "hydragenum11"); AddJournalEntry("vermilion", "vermilion1"); AddJournalEntry("vermilion", "vermilion2"); AddJournalEntry("vermilion", "vermilion3"); AddJournalEntry("vermilion", "vermilion4"); AddJournalEntry("vermilion", "vermilion5"); AddJournalEntry("vermilion", "vermilion6"); AddJournalEntry("vermilion", "vermilion7"); AddJournalEntry("vermilion", "vermilion8"); AddJournalEntry("vermilion", "vermilion9"); AddJournalEntry("vermilion", "vermilion10"); AddJournalEntry("vermilion", "vermilion11"); AddJournalEntry("vermilion", "vermilion12");
Znalazłem takie skrypty które posklejałem w jeden, ale nie jestem pewny czy nie brakuje paru eliksirów, a potworów to na pewno.Pozdrawiam.
 
Witam.Mam pytanie. Mianowicie, jak dodać dolinę Kaer Morhen z Ceny Neutralności do własnego modułu?
 
Witam.Jak mogę zrobić, aby po skończonej rozmowie przeniosło mnie do innej lokacji ?Edit. Znalazłem funkcję ActionMoveToLocation ale nie wiem jak jej użyć przy konkretnej creaturze
#include "nwscriptdefn"void main(){object oDemon= GetObjectByTag("Demon_tag")ActionMoveToLocation("jaskinia", FALSE);}
 
Można na końcu rozmowy ustawić skrypt:void main(){AssignCommand(GetFirstPC(), JumpToObject(GetObjectByTag("tag_waypointa")));}
 
Witam.Mógłby mi ktoś poradzić jak zrobić tarczownika? Niby zrobiłem postać, dodałem miecz i tarcze, ale na pewno coś źle zrobiłem przy stylach walki (zdolności też złe?), bo gdy dochodzi do walki to postaci znika tarcza, wyciąga 1h miecz i tylko z niego bije. To samo jest przy animacji treningu. Chciałbym, aby postać trenowała za pomocą tego co ma przy sobie (1h miecz + tarcza) i druga postać z halabardą.Pozdrawiam.edit.Postać z tarczą dochodzi do pachołka, znika jej tarcza i wyciąga miecz z pleców, który się pojawia (podstawowy miecz ma przy pasie), a jak skończy trenować to chowa treningowy miecz na plecy, ten znika, a tarcza jak zniknęła przed treningiem tak jej dalej nie ma. Może mi ktoś poradzić jak ją przywrócić po tym ?
 
A ja mam prośbę mógł by ktoś zrobić dla mnie rzeczywistych rozmiarów triss(zwykłą z kaer Morhen) by podmienić pod Geralda ? Pawrob@poczta.onet.pl
 
@Talarkovsky, już sam wiesz jak niektóre rzeczy zrobić. Podaj potem tylko dla potomnych rozwiązanie, co by ułatwiło im modderowanie. ;)@pawrob, zainstaluj sobie Esencję Dopplera (znajdziesz w listach modów). Ponadto będziesz mógł zmienić Geralta nie tylko w Triss. ;)
 
Tuszu said:
@Talarkovsky, już sam wiesz jak niektóre rzeczy zrobić. Podaj potem tylko dla potomnych rozwiązanie, co by ułatwiło im modderowanie. ;)@pawrob, zainstaluj sobie Esencję Dopplera (znajdziesz w listach modów). Ponadto będziesz mógł zmienić Geralta nie tylko w Triss. ;)
mam esencje Dopplera,ale i tak wszystkie dziewczyny są mniejsze Shani,Triss,Adda
 
Witam. Znalazłem na forum link do wątku o wypowiadaniu dialogu przez Geralta, ale okazało się, że nie istnieje lub nie mam praw.http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=22346.msg473706#msg473706 Mógłby mi ktoś powiedzieć mi jak mam zrobić, aby po wejściu na trigger, Geralt powiedział "Niezłe ziółko z tego sołtysa" ?I jak mogę zrobić, że po zakończeniu zadania 1 mogę porozmawiać u kogoś w sprawie zadania 2, czy lepiej zrobić z tego jedno zadanie, ale rozbudowane w wiele faz? Pozdrawiam.EDIT. Widziałem na forum post o robieniu dialogów między NPC, ale nie mogę zrobić, aby to działało. przygotowac wpisy w dlgcategories.2da : odpowiednio : Label - plik z dialogiem, OwnerTag - wlasciciel dialogu, InterlocutorTag - drugi rozmowca, DialogMask - tagi postaci (templateów) biorących mogących brać udział w rozmowie ( jak się dwie postaci o tym tagu spotkaja gdzies na lokacji - zaczna dialog). Więc u mnie: Label: mel_cm2cf OwnerTag: mezczyzna InterlucatorTag: kobieta DialogMask: mezczyzna2kobieta mel_cm2cf - nazwa dialogu mezczyzna - tag postaci mezczyzny ( mam 3 szablony postaci, które początkowo miały tagi _1 do _3 , ale nie wiedziałem jak tu zrobić, aby każda postać mezczyzny rozmawiała z kobietą więc tag ustawiłem bez cyfry) kobieta - tag postaci kobiety ( mam 3 szablony postaci, które początkowo miały tagi _1 do _3 , ale nie wiedziałem jak tu zrobić, aby każda postać kobiety rozmawiała z mezczyzna więc tag ustawiłem bez cyfry) DialogMask - tu ma być nazwa szablonu czy tag postaci jw. ? Szablony postaci to odpowiednio mezczyzna_1 do _3 oraz kobieta_1 do _3 . Chciałbym zrobić 3 dialogi polegajace na rozmowie (M)ezczyzny i (K)obiety, M i M oraz K i K.Mógłby ktoś mi pomóc zrozumieć działanie dlgcategories.2da ?EDITJak mogę zrobić, aby NPC coś powiedział bez ingerencji Geralta lub na określoną sytuację (np. walka lub deszcz) ?
 
Uwaga, uwaga!Sprawa najwyższej wagi, od której zależą losy całej Rzplitej. Mianowicie jaki jest Model Name tyczki używanej przez przewoźnika do wiosłowania?Za odpowiedź serdecznie dziękuję.
 
Witam.Chciałem ostatnio dodać parę commonerów, ale mam problem z "byciem" ich w grze. Otóż gdy dochodzę do miejsca gdzie powinni być to za pierwszym razem są, a następnym już nie. To samo się tyczy jeśli ćwiczą od 18 do 10, a od 10 do 18 powinni spać to robią tylko to co "widzę jako pierwsze", czyli przychodzę o 9.50 to widzę jak ćwiczą do 10 po czym idą do SP i znikają po czym nie chcą już się pojawić. W Game Object Inspector mam, gdy widzę:Slots: 6Spawned: 6A gdy ich nie ma:Slots: 6Spawned: 0Nie wiem o co może w tym chodzić, problem pojawił się dopiero z tymi postaciami, a Tuszu mówił, że szablony i spawn sety są dobrze zrobione.LOG z Aurory, jak mam widzieć pewnego kupca:
Trying to fade-in creature that's not invisible [kupiec, 0x80000511], alpha: 1.000000!Trying to fade-in creature that's not invisible [kupiec, 0x80000511], fade state: 1!
Proszę o pomoc z rozwiązaniem tego problemu.Pozdrawiam.
 
Teraz mi tak przyszło do głowy. A może wyłączasz ich spawnsety skryptem gdzieś, ale sam nie wiesz gdzie?Ciężko w sumie tak określić, najlepiej jakbyś zapodał plik adv, to można by zrobić parę testów, żeby się dowiedzieć w czym problem. Bo może nawet na innym komputerze zadziała. Wtedy byłoby wiadomo, że to przyczyna jakiś podmienionych plików.
 
Skryptem na pewno ich ni wyłączałem, gdyż jedyny skrypt do nich to ten co z grą się odpalaEnableSpawnPhase("zakon_oboz_s", TRUE);Teraz trochę to pozmieniałem, scaliłem niedziałające spanie z czuwaniem, które działało oraz dodałem NPC u którego wszystko działa. Zrobię to do poprzedniej wersji to podeślę ci przygodę.
 
Hej!Zrobiłem właśnie 3 szablony najemników i ustawiłem im odpowiednio profile:- Attitude_Friendly- Behaviour_Aggressive- Enemy_order- Enemy_temeria- Enemy_moster_undead- Enemy_moster_magic- Enemy_moster_experiment- Enemy_moster_animal- Affilation_Local1Mimo, że każdy należy do Local1, a jako wrogów mają Order i Temeria to się naparzają między sobą ( nawet te same szablony ). Gdy nie ma wroga w pobliżu to sobie normalnie stoją, a gdy przyjdzie zakonnik to zaczyna im się w głowach mieszać i biją zakonnika i siebie. Wiesz może w czym tu jest problem? Testowałem to tylko w formie DEBUG - Spawn Creature Near Player, ale po spawnie z SP nie powinno być różnicy.Pozdrawiam.
 
Witam.Jak mogę dodać kury i inne ptaki tak, że jak będę obok nich przechodził to sobie polecą w górę lub po prostu uciekną?Pozdrawiam.
 
Kury, ptaszki i inne zwierzątka to Waypointy. Skopiuj do folderu templates\waypoints wszystkie pliki z rozszerzeniem UTW, jakie znajdziesz po rozpakowaniu Bifów.
 
Top Bottom