Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+

Guest 2686910

Guest
Odnośnie biegania to nie wiem, natomiast przewroty faktycznie miały pozostać jako jedna z form uniku, tyle że stosowane będą rzadziej.
Jestem niemal pewien, że o tym bieganiu była mowa - z tym, że jakoś wcześnie. Widać je zresztą w trailerze z E3 2013, kiedy Geralt unika ciosu Lodowego Olbrzyma - nabiega, po czym robi przewrót (znaczy bardziej to się do niego szykuje, ale widać o co chodzi).
 
Chyba się starzeję... ;) A tak na serio, to w był Gamescom i zatrzęsienie materiałów. Cwana, przeszła test na oryginalność. Tak czy inaczej trzeba będzie uważać w przyszłości.
 
Developers from CD Projekt Red will be on hand to play through the game's latest build in a large theatre area on the event's show floor so you can see it in action up close
Hmm... Na EGX London (25-28 Września 2014) REDzi będą pokazywać gameplay z najnowszego buildu. Ciekawe czy będzie to ten sam (gameplay, nie build) co na E3, SDCC, GC i PAX.
 
Hmm... Na EGX London (25-28 Września 2014) REDzi będą pokazywać gameplay z najnowszego buildu. Ciekawe czy będzie to ten sam (gameplay, nie build) co na E3, SDCC, GC i PAX.

Raczej na tym etapie nie mamy co liczyć na inny gameplay - skoro na wszystkich imprezach tego typu CDP RED pokazuje jeden fragment - nie sądzę by w tym wypadku uczynili wyjątek.
Może bliżej premiery.
 
Raczej na tym etapie nie mamy co liczyć na inny gameplay - skoro na wszystkich imprezach tego typu CDP RED pokazuje jeden fragment - nie sądzę by w tym wypadku uczynili wyjątek.
Może bliżej premiery.
Najpewniej tak, jednak chciałbym zobaczyć jaka jest różnica pomiędzy najnowszym buildem gry a tym, który dostaliśmy...Może się skuszę i pojadę do tego Londynu na EGX.
 
Sam jestem ciekawy, ponoć przygotowanie dema to kawał roboty i wrzód na dupie dla developerów. Dlatego raczej wątpie że zobaczymy coś nowego bardziej bym się skłaniał ku VGX w grudniu, tymbardziej że to będzie ostatnia impreza przed premierą i w dodatku gra będzie prawie ukończona dzięki czemu moglibyśmy zobaczyć build najbliższy temu co ujrzymy podczas premiery.
 
http://www.nag.co.za/2014/08/29/lets-talk-to-cd-projekt-about-the-witcher-3/
Bardzo ciekawy wywiad z Michałem Stecem. Wypiszę tylko najważniejsze według mnie informacje:
Wynika z niego, że prawdopodobnie nie zagramy w kościanego pokera.
Michał wyjaśnia również kwestię nazwy potwora, która wyświetla się w prawym górnym rogu ekranu.
NAG: Then the last question from Ruan West you actually answered earlier, so we just have one question from the demo we just watched. We noticed that the HUD now displays monster names on the top right-hand corner. Those names change from time-to-time. What’s that for?
MS: So we have a 24 hour day cycle in the game; it’s something I’m really proud of as the environment art producer. We also have weather changes. So monster activity is different during different times of the day, so werewolves as you saw in the demo, came out at night and the name appeared there [on the HUD] at night. Werewolves are stronger at night and can morph into a bigger, stronger version of werewolf. You can affect that by using the Silver Bomb like you saw in the demo – it stops him from morphing anymore and stops him regenerating health. So you have to learn your opponents and know what their strong sides and weak sides are, and then approach them at specific times. So it is better to fight werewolves during the day.
NAG: Alright so basically it’s like a tip about which monster will be most active at that particular time in that particular area of the world? So that will change as you move from area to area?
MS: Yes. It tells you the state of the immediate environment, and if you’ve already learnt about the monster, it’ll tell you what their status is.
Opisuje bardzo obrazowo system dynamicznej pogody, z czego jest bardzo dumny.
NAG: So as the art producer for the game, what has been your most enjoyable part of creating this game?
MS: The open and living world aspects, and the day cycle and weather system. It’s great when you’re riding a horse by a cliff near the ocean and you can see a storm coming far away with black clouds and blizzards. You know that something is happening; the world is alive because other characters are running and escaping to their homes and taking their animals back to the village. So it’s a completely dynamic weather system. Every time I see testers playing the game, and they’re climbing to the top of mountains just to look around, that for me is it! That’s it! We made it!

Ogólnie sporo ciekawych informacji
 
Last edited:

Guest 2686910

Guest
Wreszcie potwierdzenie systemu dobowego. Może skończy się to biadolenie i wątpliwości :p
Nie skończy, jestem pewien.
 
Nie wiem jak ktoś mógł mieć wątpliwości co do systemu dobowego, czy taki będzie. Przecież w W1 i W2(chociaż tutaj noce wyglądały przeważnie jak poranki lub dnie :p ) to było, to jak takiego ważnego elementu mogło zabraknąć w W 3? :)
 
A kościany poker nie był już potwierdzony? Póki co mamy gwint, rzucanie toporem/nożem, walkę na pięści i chyba siłowanie się na rękę. Do tego wyścigi konne i fregaty. Nie jest tego mało, ale poker musi się pojawić.
 
A kościany poker nie był już potwierdzony? Póki co mamy gwint, rzucanie toporem/nożem, walkę na pięści i chyba siłowanie się na rękę. Do tego wyścigi konne i fregaty. Nie jest tego mało, ale poker musi się pojawić.
Nie będzie siłowania się na rękę, a kościany poker będzie, jestem tego pewien (na 99% ;D)
 
Skąd Wy macie to info o siłowaniu na rękę, a raczej jego braku? Pamiętam że kiedyś z dnia na dzień pojawiło się to na forum (chyba po pierwszym Q&A), ale oficjalnego potwierdzenia ze strony REDów nie pamiętam (choć mogłem coś przeoczyć)...
 
Skąd Wy macie to info o siłowaniu na rękę, a raczej jego braku? Pamiętam że kiedyś z dnia na dzień pojawiło się to na forum (chyba po pierwszym Q&A), ale oficjalnego potwierdzenia ze strony REDów nie pamiętam (choć mogłem coś przeoczyć)...
Jestem pewien, że gdzieś było, chyba w jakimś wywiadzie.Niestety nie jestem w stanie podlinkować teraz tego wywiadu.
PS.
Gamersaurs:
The mini games will be back, and yes – dice poker amongst them. The other ones have been improved and new ones added.
Z Nieoficjalnego FAQ.Niestety wiadomość jest już trochę stara i może być nieaktualna...
PPS.
fanktoy said:
Siłowanie na rękę akurat jak dla mnie też było spoko.
Ta, jak grałeś na myszce i klawiaturze to może i było spoko...
 
Ciekawi mnie kwestia wyścigów konnych. Wszystko będzie zależało od posiadanego konia i umiejętności wchodzenia w zakręty, czy jak? :D
Była może mowa o możliwości upgrade'u konia? Czy raczej jak się chce lepszego to trzeba wymienić na nowego? Tak w sumie byłoby realistyczniej, ale parę parametrów konia byłoby spoko móc podwyższać. A najlepiej jakby była umiejętność jeździectwa Geralta. I sprawa załatwiona. Dobry koń to raz, ale najważniejszy jest skill.
 
Last edited:
Czy ja dobrze zrozumiałem z tego wywiadu, że KAŻDY potwór potrafi przekształcać się w silniejszą wersję (jak wilkołak lub ghulopodobny alien czy syrena) ??
Czy może raczej chodziło o to, że w obrębie każdego gatunku potworów można wytypować osobniki odznaczające się masywniejszą posturą, większą siłą, sprawnością itp. ?
 
Na razie widzieliśmy to u wilkołaka i chyba ghula. Gryf w walce nie morfował, tak jak i baby oraz utopce.
 
Top Bottom