Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
W temacie z linkami pojawiło się sporo zagranicznych wrażeń po ostatnim zwiastunie. Opinie są zawsze pozytywne, ale całość przypomina mi sytuację z Pieśnią Lodu i Ognia i fanami serialu którzy jej nie czytali :p "O ja, co to za postać? Czy to o niej mówili w poprzedniej grze? Cóż to będzie!" :D
 
Ale jednocześnie wiele postów z pytaniami o dostęp do książek, a także zalecających przeczytanie sagi. Jeszcze trochę do premiery gry, więc jest szansa, że grono osób znających uniwersum się powiększy.
 
Takie właśnie cisną się na usta komentarze: przeczytajcie książki. Tak samo jak w przypadku Gry o tron ;) Sęk w tym że niestety Wiedźmin nie wyszedł jeszcze cały po angielsku więc wielu fanów zachwyconych grami, którzy sięgnęli po książki teraz nie mają jak skończyć. Nawet jakby wydawcy nagle ruszyli z kopyta to i tak wątpię żeby do premiery Dzikiego Gonu wyrobili się ze wszystkim skoro zatrzymali się drugim tomie w Wlk. Brytanii i pierwszym w USA.
 
To na oficjalnej stronie mają chyba nieaktualne informacje :p Nie zmienia to jednak faktu że kiedy Wiedźmin zaczął zyskiwać popularność na zachodzie po pierwszej grze i wydali pierwszy zbiór opowiadań to potem nagle wszystko stanęło. Od tamtej pory mija siedem lat, a oni są w połowie wydawania książek.
 
Those hoping for an expansion of the game's lore will be pleased to hear that you can drastically alter the course of the game's plot using simple, yellow dialogue options, a helpful addition that prevents players from unwittingly locking themselves into certain storyline paths.

Intryguje mnie te zdanie.
 

Guest 2686910

Guest
Those hoping for an expansion of the game's lore will be pleased to hear that you can drastically alter the course of the game's plot using simple, yellow dialogue options, a helpful addition that prevents players from unwittingly locking themselves into certain storyline paths.

Intryguje mnie te zdanie.
A nie było tak już przypadkiem w W2? Ważne kwestie zaznaczone taką żółtawą czcionką właśnie?
 
Jak kiedyś dużo o tym mówili, że w W2 tak będzie to myślałem, że będzie to wielki plus W2. Jednakże wg mnie się to nie sprawdziło, bo tylko w bardzo niewielu dialogach to było, a poza tym były to wybory, że tak powiem zero-jedynkowe. Mam nadzieję, że w W3 będzie trochę więcej opcji. A to czy będzie ograniczony czas czy nie to szczerze mówiąc jest mi obojętne.
 

Guest 2686910

Guest
Taki system dialogów jest dobry, ale wymaga dopasowania do niego mechaniki gry. I prezentowania opcji dialogowych w telegraficznej formie. W Alpha Protocol to działało. W Wiedźminie? Jakoś tego nie widzę, ale nie płakałbym w sumie gdyby się pojawiało - byle rzadko, i w sytuacjach naprawdę tego wymagających - jak w poprzedniej części. Dać Iorvethowi miecz, azali w mordę dać? Decyduj, i decyduj szybko.
 
W niektórych momentach powinno się coś takiego pojawić. Mamy np. sytuację w której cała wieś płonie, ludzie giną, dzieci płaczą, mleko się kwasi i Geralt wybrać jakąś opcję, a my idziemy sobie zaparzyć herbatę, bo przecież gra poczeka. Jeśli w określonych sytuacjach bohater ma odczuwać presję czasu to gracz też powinien ją odczuwać tak samo jak odczuwamy wagę wyborów kiedy mamy zadecydować np. kto przeżyje a kto nie podejmując jakąś decyzję. Wybierzemy źle albo nie wybierzemy wcale? Trudno, takie życie i dlatego uważam że nie powinni z tego rezygnować.
 
W niektórych momentach powinno się coś takiego pojawić. Mamy np. sytuację w której cała wieś płonie, ludzie giną, dzieci płaczą, mleko się kwasi i Geralt wybrać jakąś opcję, a my idziemy sobie zaparzyć herbatę, bo przecież gra poczeka. Jeśli w określonych sytuacjach bohater ma odczuwać presję czasu to gracz też powinien ją odczuwać tak samo jak odczuwamy wagę wyborów kiedy mamy zadecydować np. kto przeżyje a kto nie podejmując jakąś decyzję. Wybierzemy źle albo nie wybierzemy wcale? Trudno, takie życie i dlatego uważam że nie powinni z tego rezygnować.

Wieś w cale tak szybko się nie spali ;) ale jesli Geralt nie będzie "uwięziony" wtarcie rozmowy i pójdziesz sobie herbatę zrobić, to pewnie nie zdążysz jej ugasić ;)
Czym innym jest widok na jakąś sytuację, czym innym dialog (i kurs szybkiego czytania) ;)

Poza tym coś takiego będzie - Redzi już wspomnieli, e brak decyzji będzie decyzją samą w sobie... Decyzja należy do Ciebie ;)
 
Z tą płonącą wsią to był tylko taki przykład :p Po prostu uważam że w pewnych kluczowych momentach presja czasu powinna być odczuwalna. Jeśli taki system ostatecznie się nie pojawi to płakał nie będę, jeśli jednak się pojawi to bardzo fajnie ;)

Aha, taka mała uwaga, nie zaśmiecajcie tematu z linkami postami, które są jedynie komentarzem. Wiem że czasem korci żeby coś skomentować, zasygnalizować błędny albo zdublowany link, ale przez to powstaje śmietnik. Post w tamtym temacie powinien zawierać link + parę słów wyjaśnienia o czym to, wtedy jest przejrzyście i nikt nie musi cały dzień wisieć na forum żeby być na bieżąco z materiałami, bo tam wszystko znajdzie. Błędy w linkach można zgłosić w PW osobie, która posta napisała, a do komentarzy jest m. in. ten temat ;)
 
http://www.chip.pl/news/rozrywka/gr...3-nowy-material-ukazuje-ogrom-novigradu-wideo
Może już zaczynam się powtarzać, ale jeżeli mamy powierzchnię Novigradu i okolic 72km^2 (prawie dwa razy więcej niż skyrim) to jak REDzi cały czas powtarzają, że W3 jest większy od W2 o 35 razy. Świat rośnie a proporcje nie? Liczb się nie da oszukać... Nie, że hejtuje czy boję się o wielkość świata, tylko nie rozumiem polityki. Dlaczego w każdym wywiadzie dostajemy inne dane?
 
http://www.chip.pl/news/rozrywka/gr...3-nowy-material-ukazuje-ogrom-novigradu-wideo
Może już zaczynam się powtarzać, ale jeżeli mamy powierzchnię Novigradu i okolic 72km^2 (prawie dwa razy więcej niż skyrim) to jak REDzi cały czas powtarzają, że W3 jest większy od W2 o 35 razy. Świat rośnie a proporcje nie? Liczb się nie da oszukać... Nie, że hejtuje czy boję się o wielkość świata, tylko nie rozumiem polityki. Dlaczego w każdym wywiadzie dostajemy inne dane?

Plus Ziemie Niczyje i wyspy Skellige. Jeśli założymy, że mają podobną powierzchnie, to rozmiar świata może osiągnąć 216km2. Było mówione, że ten duży obszar jest dla projektantów itp. zaś sam teren do eksploracji będzie ''niewiele'' mniejszy.
 
Top Bottom