Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
"Skrzypce" kojarzą mi się bardzo z tym nagraniem:


A bo:
"It's finally here! ‪#‎TheWitcher‬ Launch Cinematic! This little project was very intense, but we had a lot of fun doing it smile emoticon It was very demanding as well - It features nice lullaby I composed and "A Hole in the Sun" by Two Steps From Hell I arranged exclusively for this trailer. I hope you like it!"
Marcin Przybyłowicz na FB
 
CGI niesamowite, najlepiej jak dotąd, oddające klimat z opowiadań :D To CGI nie było robione przez Platige image? Piękna pieśni śpiewana przez piękną rudowłosą, od razu skojarzyła mi się z pieśnią z Beowulf'a. Świętna, szkoda że Polskiej wersji nie będzie :(
Czekamy do wtorku :D
Chyba, będę musiał się zastanowić, nad moją słabością do rudych
 
Czas na moje wrażenia :)
Genialny trailer, robi wielkie łup z moją szczęką. Realizm aż przeraża. Trochę efekciarska walka, ale jest "supcio" ;) Jednakże zajmuje czwarte miejsce w moim osobistym rankingu.
1. Intro i Outro do W1. Geralt idealny - zimny, pewny siebie profesjonalista. Genialny popis fechtunku i rozpoznania bojem, by znaleźć słaby punkt. Świetne ujęcia, muzyka i klimat.
2 Sword of Destiny. Głównie przez pierwsze wrażenie. Nie chodzi o grafikę, a o Ciri. Pojawiła się po raz pierwszy, w taki sposób, z cudowną muzyką w tle. Fantastyczny Emhyr. Synchronizacja obrazu z muzyką i teksty Gonu wymiatają. Efekt - ciary i niemalże brak snu w nocy.
3. Killing Monsters. Znów zimny Geralt, fajniejszy niż w A Night to Remember, bardziej jak w W1. Niesamowite emocje i iście "Sapkowska" scena.
4. A Night to Remember
 
Witam! Posiada ktoś link do wywiadu/wypowiedzi jak to będzie z przenoszeniem save wiedźmin 2 > wiedźmin 3? Przeniesie się kasa, jakiś % kasy, lepsze itemy z aktu III jak to było w improcie wiedźmin 1 > wiedźmin 2 czy nic z tych rzeczy? Nie wiem czy teraz pod koniec oszczędzać by zachować oreny na trójkę czy kupowac najlepszy rynsztunek by przeszedł mi na trójkę, czy wg się tym nie przejmować bo nie przejdzie nic? :D Jeżeli ktoś ZNA ODP. na to pytanie, a linku nie posiada to prosiłym o odpowiedź. :)
 
Przyznaje się, że ostatnio tak duże wrażenie na mnie zrobiło killing monsters, a teraz osobiście uważam że to CGI przebija nawet KM, coś niesamowitego, najszczersze gratulacje!
 
Trailer świetny :) Chyba nikt by się nie powstydził ;)

Chciałbym polską wersję piosenki :/ Dla mnie to bardzo dużą różnice by zrobiło. Tak czy siak, poezja! :)
 
Hmm powiem, że piosenka w wersji angielskiej jest świetna, trailer to po-kur...-ezja ! ;) Najlepszy imo potem killing monster reszta szczerze mi się nie podobała nie zrobiła takiego hype, takich momentów, że chce śpiewać tą piosenkę (zamiast tego ją ciągle nucę ) .
 
Blokowanie wiedzminskiej klingi przedramieniem az iskry leca.. Aard mi sie wyjatkowo nie spodobal. taka dziwna kula. Ale to szczegoly. Nareszcie dobre CGI po slabym " The Trail"
 
Last edited:
Witam! Posiada ktoś link do wywiadu/wypowiedzi jak to będzie z przenoszeniem save wiedźmin 2 > wiedźmin 3? Przeniesie się kasa, jakiś % kasy, lepsze itemy z aktu III jak to było w improcie wiedźmin 1 > wiedźmin 2 czy nic z tych rzeczy? Nie wiem czy teraz pod koniec oszczędzać by zachować oreny na trójkę czy kupowac najlepszy rynsztunek by przeszedł mi na trójkę, czy wg się tym nie przejmować bo nie przejdzie nic? :D Jeżeli ktoś ZNA ODP. na to pytanie, a linku nie posiada to prosiłym o odpowiedź. :)

Dawno było mówione już, że do W3 przejdą jedynie decyzje z W2 i tylko i wyłącznie decyzje, żadnych itemów i oszczędności. No i obiecali jeszcze tatuaż, który można było zdobyć w misji Na Kacu w W2, jeżeli się go potem magicznie nie pozbyłeś. Masz farta, bo dzisiaj kanał PlayStation w ramach tygodnia z Wiedźminem pokazało całą rozmowę w prologu, która określa stan świata w W3, bo jeżeli nie masz ochoty przechodzić W2, bądź nie masz sejwa, czy odinstalowałeś grę to jest możliwość ustalenia stanu świata i bez tego. Jeżeli nie masz nic przeciwko lekkim spoilerom to zapraszam do materiału: https://www.youtube.com/watch?v=X_INEnvuPnk
 
Chyba jestem jedynym komu najnowszy trailer się nie spodobał.
Niestety mimo iż wykonanie jest świetne, początek bardzo klimatyczny, to niezgodność z lore, jak dla mnie niszczy wszystko.
Do zbroi zdążyłem się już przyzwyczaić, więc bardzo nie raziła. Za to kucyk i kusza całkowicie mnie odrzucały.
Podobało mi się przedstawienie alchemii w troszkę "niekonwencjonalny" sposób, było to zmyślne i pokazuje jak wymagająca i trudna jest walka z wampirem wyższym, za to plus. Dalej jednak jest już gorzej, do "bomby" nie mam zastrzeżeń, mimo iż również nieco wyrwana z lore, to jednak jakoś z niewidzialnymi przeciwnikami trzeba sobie radzić, a ta fiolka do mnie trafia. Plus za pokazanie znaków, imho dobrze to wszyło.
Dziwne za to było parowanie miecza gołymi rękoma przez nosferata? ktoś już rozgryzł co to za wampir był? No i całkowicie niepotrzebna kusza na końcu, dla mnie zepsuła cały efekt, już nieco podniszczony przeklętym kucykiem ^^.
Bardzo jest mi szkoda że Redzi przy trzeciej części tak daleko odchodzą od lore, w samej grze to jeszcze można przeboleć, brodę ogolić, fryzurę zmienić, zbroi nie zakładać, kusze wyrzucić, itd. Ale z trailerami nie da się nic zrobić. Jak dla mnie postać wiedźmina, konkretnie Geralta zostaje wypaczona, jedyne co z niego zostaje to to że "poluje na potwory". Dla tego dla mnie ocena, mimo iż wykonanie i początkowa piosenka są świetne, spada na łeb na szyję.

@raison d'etre
Bomba jest dla mnie czymś co porównał bym do łańcucha z walki ze strzygą, takie niestandardowe wiedźmińskie wyposażenie, sytuacyjne że tak powiem. Pancerz dalej razi, raził od początku, we wszystkich promocyjnych materiałach i z tego względu pewnym było że się pojawi, więc można na niego przymknąć oko. Ale tutaj posunięto się dalej. Co prawda kusza była już przy reklamie tv z gryfem, ale to reklama tv, nie podobała mi się, zbyłem milczeniem.
Tu mamy trailer w którym imho Wiedźmin nie jest już Wiedźminem jakiego znam z książek, czy nawet pierwszej i drugiej części gry.
Kucyk jest lore-breaker, bo Geralt zawsze chodził z opaską (której z resztą też próżno szukać), jedyny moment gdzie jej nie miał to bal na Thanedd, za "prośbą" Yen. Z kuszą jest już gorzej, dużo gorzej, całkowicie zaprzecza wizji wiedźmina którą wykreowałem w swojej wyobraźni podczas czytania sagi, a także przechodzenia pierwszych część gry.
Dla mnie niszczy całkowicie końcówkę trailera, a co za tym idzie cały efekt i zbudowany klimat. Po prostu wiedźmin z trailera, nie jest już wiedźminem Geraltem, zbyt dużo różnic. To jakiś nowoczesny wiedźmin przeznaczony dla mainsteamu, dla zachodniego odbiorcy. A szkoda bo przez to przestał się wyróżniać.
Nie ma już tutaj wiedźmina który nosi dwa miecze, srebrny i stalowy, nie ma wiedźmina którego przewagą jest niesamowita szybkość i refleks zawdzięczane mutacją, nie ma tańca śmierci jak np. w intrze W1 ze strzygą.
Mamy trochę efekciarstwa, chociaż akurat znaki wyszły imho fajnie. Jednak jest to przekombinowane, z wiedźmina zrobiono zbyt "uniwersalnego" wojownika. Zatracił się dla mnie motyw mistrza miecza. Teraz to sztuczki grają pierwsze skrzypce, Geralt nie wygrał bo był lepszy, nie widać jego kunsztu w walce, ale cóż to bym jeszcze przyjął. W końcu walczył z jednym z najgroźniejszych przeciwników jakich można spotkać, chyba tylko smok mógłby być bardziej wymagający. Jednak końcowa kusza jest dla mnie tak całkowicie anty-wiedźmińska że po prostu nei jestem wstanie tego przetrawić. Inne elementy, jak kucyk, zbroja, po prostu przeszkadzają, są jak skazy na diamencie, kusza jest jak uderzenie młotkiem w ten diament.
Tyle ode mnie, po wcześniejszych wpisach widzę że większości to nie przeszkadza. Mi natomiast bardzo, ot inny punkt widzenia.
Może problemem jest u mnie to że gry traktuje jako kontynuację sagi, a nie osobny twór, jak np. w przypadku ekranizacji Pieśni Lodu i Ognia, której drugiego sezonu przetrawić również nie mogłem, przy trzecim zaniechałem całkowicie jakichkolwiek porównań do książki. Jednak bardzo w moich oczach serial na tym stracił.
 
Last edited:
Bez przesady. To nawet ja odróżniam trailer gry od trailera książki. Trochę konsekwencji by się przydało. Nie można pisać, że do czegoś się już przyzwyczaiłeś, więc jest w miarę ok, ale coś innego ci nie podchodzi, więc to już lore-breaker. Pancerz i bomba mogą być, ale kucyk niszczy wszystko.
Wybacz, ale moim zdaniem napisałeś bardzo kiepsko uargumentowany post.
 
Niektóre opcje były wyłączone z prostego powodu: streaming pożera sporo fps, a chcieli zapewne zachować płynność rozgrywki. Nie powiedzieli tego wprost, ale w tym tonie wypowiadały się na różnych forach osoby obeznane w temacie.
Bullshit za przeproszeniem, profesjonaliści( a ten stream tacy niewątpliwie robili) używają sprzętowych kart do streamingu, a te jak wiadomo wpływu na fps nie mają. A co do opcji - nie włączyli bo te parę ficzerów od Nvidii zarżnęło by ich sprzęt. Niestety ale 90% pakietu GameWorks to bardziej prototypy niż gotowe technologie i nawet na sprzęcie z GPU Nvidii działają kiepsko.

Anyway, gdyby nie musieli walczyć z tym badziewiem mogli byśmy mieć ciut bardziej rozbudowaną mechanikę np. Tak czy siak, w Wiedźmina zagram z sentymentu( jak już pierwszy hype opadnie i gra trochę stanieje). Bardziej niż na wieśka napalam się na Kingdom Come - też słowiańska produkcja (zza południowej granicy) i bardziej brutalna i realistyczna ;)
 
 
Dziwne za to było parowanie miecza gołymi rękoma przez nosferata? ktoś już rozgryzł co to za wampir był?
To nie był nosferat. To był wampir wyższy. Jak Regis.
Parowanie miecza przedramionami dla takiej istoty to raczej nic wielkiego - zwłaszcza przez zatruciem eliksirem Geralta, kiedy była w pełni mocy.

Widać było, że gdyby nie Czarna Krew, to rozerwałaby Geralta na strzępy.
 
Top Bottom