E3 2014

+

E3 2014

  • Jest idealna!

    Votes: 144 44.4%
  • Może być, ale przydałoby się parę zmian.

    Votes: 155 47.8%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 4 1.2%
  • Nie podoba mi się!

    Votes: 21 6.5%

  • Total voters
    324
Status
Not open for further replies.
Parę słów na temat systemu alchemii, bo widzę, że wywołał żywą dyskusję.

Obecnie pijemy eliksiry podczas walki, tak jak to miało miejsce w pierwszym Wiedźminie. Ich efekty nie trwają długo, ale zważając na toksyczność, można je pić w dowolnym momencie. Do stworzenia nowego eliksiru lub do ulepszenia już posiadanego zawsze będziemy musieli znaleźć składniki. Dawki posiadanych eliksirów natomiast, Geralt automatycznie uzupełnia w trakcie medytacji.

Oprócz eliksirów mamy też mutageny, które są wyjątkowo toksyczne. Ze względu na to, można je pić tylko w trakcie medytacji w przeciwieństwie do eliksirów, z których można korzystać w trakcie jej trwania. Efekty mutagenów są permanentne i trwają do momentu ich przerwania w ekranie medytacji lub do zastąpienia ich innym mutagenem.

Design łączy wg nas najlepsze strony alchemii z Wiedźmina 1 i 2 i pozwala na 2 style gry. Jedni gracze mogą bawić się w maksymalizowanie efektów zarządzając mutagenami i eliksirami. Drudzy mogą po prostu wypić kilka mutagenów i nie przejmować się pilnowaniem toksyczności eliksirów w walce. Mutageny będą działać permanentnie.

Chcieliśmy w ten sposób rozwiązać problem, który pojawia się w każdym RPGu - czyli oszczędzanie przedmiotów jednorazowego użytku na lepszy moment, który nigdy nie nadchodzi. Czekamy i czekamy, aż wreszcie kończymy grę z dziesiątkami, czasem setkami miksturek/granatów/naboi w ekwipunku. Wydaje nam się, że to rozwiązanie położy kres temu zjawisku.

Świetnie!!
dla mnie najważniejszą wiadomością jest to, że ten system niczego nie upraszcza, a na wyższym poziomie wręcz komplikuje.
Na prezentacji dostrzegłem na pasku zatrucia, że zdaje się tym razem będzie można zażyć więcej niż 4 jak to miało miejsce w W2.
Pytanie moje dotyczy tylko tego, czy po Geralcie będzie można poznać, czy zażył jakiś mocny eliksir. Zmiana źrenic, skóry, może przesadzam, ale np. głosu (filtr) ?
P.S. Po pokazie jestem zachwycony waszą pracą. Wszystko w bardzo dobrym kierunku, oby tak dalej!!,
 
Aha, czyli teraz każdą drobnostkę Redzi muszą potwierdzać, bo inaczej tworzą się bzdurne pogłoski o braku oczywistych elementów....

No oczywiście. :)

Zresztą zważ na to, że jeszcze kilka dni temu niektórzy pewnie dali by sobie rękę uciąć, że alchemia będzie klasyczna dla wiedźmińskiej serii..
 
Aha, czyli teraz każdą drobnostkę Redzi muszą potwierdzać, bo inaczej tworzą się bzdurne pogłoski o braku oczywistych elementów....
Jak się dzieją takie dziwy jak magiczne pojawianie się eliksirów nie wiadomo skąd no to już wszystko może być możliwe :p
 
Nie ma to jak tworzyć elaboraty odnośnie elementów gry(która, może przypomnę, jest ciągle na w miarę wczesnym etapie produkcji), o których ktoś powiedział jedno czy dwa zdania.
 
Nie ma to jak tworzyć elaboraty odnośnie elementów gry(która, może przypomnę, jest ciągle na w miarę wczesnym etapie produkcji), o których ktoś powiedział jedno czy dwa zdania.
Etap szlifowania jest etapem wieńczącym produkcję. We wczesnym etapie to ona była 2 lata temu.
 
Niektórzy z Was to naprawdę straszni narzekacze... Tylko znajdziecie jakieś nie sprawdzone informacje z wywiadu i już siejecie zamęt. Wszystkie te Wasze chore przypuszczenia zostały rozwiązane. Proszę nie wzniecajcie następnym razem takich zamętów bo nie idzie ogarnąć normalnej dyskusji.
 
Niektórzy z Was to naprawdę straszni narzekacze... Tylko znajdziecie jakieś nie sprawdzone informacje z wywiadu i już siejecie zamęt. Wszystkie te Wasze chore przypuszczenia zostały rozwiązane. Proszę nie wzniecajcie następnym razem takich zamętów bo nie idzie ogarnąć normalnej dyskusji.

Nie ma sensu im nawet tego pisać, ja swoje zdanie już wyraziłem na ten temat i szkoda że przez takie osoby , śmietnik się na forum robi.
 
@dani1234
Ubiegłeś mnie o 2 minuty już miałem wstawiać, a tu,,,
Ten dobry wywiad to nie tylko zasługa Jose, również Brad się spisał, sagę zna dobrze.
Wywiad który przeprowadził w tamtym roku z Konradem uważam za jeden z lepszych z E3 2013 (jeśli nie najlepszy)
 
@Marcin Momot Chciałbym się jeszcze zapytać, co z tą wielkością świata ? Przed targami była mowa o 35 razy większym świecie niż w w2, oraz, że podróż z północy na południe galopem zajmie ok. 45min. Natomiast w ostatnich wypowiedziach dowiadujemy się o świecie 20 razy większym niż w w2, a podróż z 45min. (północ- południe) zmniejszyła się do 20min. Jak to jest z tymi liczbami ?
 
Natomiast w ostatnich wypowiedziach dowiadujemy się o świecie 20 razy większym niż w w2, a podróż z 45min. (północ- południe) zmniejszyła się do 20min. Jak to jest z tymi liczbami ?
Jakie północ-południe? Była mowa o odległości z Novigradu do miejsca z Bożątkiem...
 
@Marcin Momot Chciałbym się jeszcze zapytać, co z tą wielkością świata ? Przed targami była mowa o 35 razy większym świecie niż w w2, oraz, że podróż z północy na południe galopem zajmie ok. 45min. Natomiast w ostatnich wypowiedziach dowiadujemy się o świecie 20 razy większym niż w w2, a podróż z 45min. (północ- południe) zmniejszyła się do 20min. Jak to jest z tymi liczbami ?
20 minut trwa podróż z Novigradu do No Man's Land w "okolice Velen". Nikt nie mówił o 20 minutach na przejazd północ-południe. I jeden z developerów powiedział "co najmniej 20 razy".

W wywiadzie z jakiegoś powodu po wstępnej muzyczce nie działa mi audio :(.
 
@''-''MOORWEN''-'' W jednym z najnowszych wywiadów znowu padła wielkość "ok. 35 razy większy on W2"


:D:D:D
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom