E3 2014

+

E3 2014

  • Jest idealna!

    Votes: 144 44.4%
  • Może być, ale przydałoby się parę zmian.

    Votes: 155 47.8%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 4 1.2%
  • Nie podoba mi się!

    Votes: 21 6.5%

  • Total voters
    324
Status
Not open for further replies.
Rozumiem, ze tutaj jest taki poziom fanowstwa, że chcecie wiedzieć absolutnie wszystko o grze, ale szczerze czy to jest na prawdę takie ważne? IMHO jeśli po premierze ludzie będą się bawić w obliczenia wielkości mapy świata przedstawionego i porównywać go z innymi tytułami, to będzie to bardzo źle świadczyło o samej grze. Nawet jeśli porównania wielkości wypadną na plus Wiedźmina 3.

Ej Maciekw, taki stary (przynajmniej stażem) , a masz wątpliwości, że policzą każdy krzaczek i utopca. Są tu tacy, co to znajda takie rzeczy o jakich się REDom nie śniło.
 
a. szczerze móiąc, ani mnie to ziębi, ani parzy. alchemia, choć fajnie przełożona z książek, zawsze mnei cholernie nudziła.
Z kronikarskiego poczucia obowiązku muszę zaznaczyć, że w tej kwestii mam dokładnie takie samo zdanie jak ty. Jeżeli to będzie się powtarzać, to zacznę się bać. Albo leczyć.
Zresztą, ani mnie to ziębi, ani grzeje, alchemię przełknę w każdej wersji, w Wiedźminie 2 już niewiele się nią bawiłem ;P

Powiem (w miarę) krótko:
Jeżeli chodzi o alchemię w Wiedźminie 3, to najbardziej pragnąłbym jej w takiej wersji, jak była w Wiedźminie Pierwszym. Jeżeli miałaby być taka, jak w Wiedźminie 2, to z góry za nią podziękuję i już wolę tą "uproszczoną" z nowego pomysłu Redów, czyli z automatycznie odnawialnymi miksturami. Przypomina mi się sytuacja z zeszłej niedzieli, kiedy grałem sobie po dłuższej przerwie w W2, w poszukiwaniu Cieniokostu do eliksiru Mangusta przebrnąłem przez hordę Nekkerów czających się w jaskini, następnie wykosiłem stado Endriag, odruchowo zbierając wszystko, co się podświetla i nagle otrzymuję informację, że Geralt jest przeciążony. Zaglądam do ekwipunku, a tam: 30 kg skór Endriag, 16 kg ich płodów, 9 kg zębów Nekkera i cała masa innego całkowicie niepotrzebnego tałatajstwa, która to obciążyła mojego wiedźmina. I pytanie: doczołgać się z powrotem do miasta, by posprzedawać to całe dziadostwo czy wywalić to wszystko w pierony? ;P Oczywiście, że wywalić, tym bardziej, że do mikstur większość całkowicie się nie przydaje, bo nawet na poziomie dark używałem jedynie Jaskółek, czasem Gromu, Puszczyka i dwa razy w grze Kota (przy poszukiwaniu śladów Cedrica i w kopalniach pod Vergen - jedynym miejscu w grze, gdzie naprawdę było ciemno ;P). Bawieniu się w zbieracza pierdółek (bo się świecą), które na nic się nie przydadzą mówię stanowcze nie, z wielką chęcią przyjmę więc system, który ten problem eliminuje. A wszystkim tym, co takie posunięcie uważają za infantylizację i każualizację gry dostosowywujące ją do poziomu przeciętnego idioty, gratuluję poczucia dobrej samooceny - klinięcie na ikonkę "Uwarz", by z automatycznie dobranych składników sporządzić zaznaczoną miksturę jest doprawdy przejawem przebłysku geniuszu i posiadania nieprzeciętnego Ajkju. Ale skoro wielu przez całe targi niecierpliwie czekało na to, by w końcu trafić na jakąś drobnostkę, dzięki której można by było wylać na forum morze żalu (narzekając w międzyczasie na słoneczniki kwitnące w złym miesiącu, znikające konie, downgrade'y graficzne gry dostrzeżone w kiepskiej jakości filmikach czy używanie przez Geralta wyjątkowo niewiedźmińskiej mini-kuszy), to wreszcie dostali mega-bombę, dzięki której mogą swobodnie i bez wyrzutów nawet bojkotować całą grę. Świetnie zapowiadającą się grę. Pięknie.

A najbardziej mnie zaczyna bawić to, że zaczyna się szukać dziury w całym, szerząc wyssane z palca niepokojące pogłoski o rzekomym braku dynamicznej pogody i pór dnia (które miały być przecież elementem popisowym gry), dzięki czemu na zasadzie głuchego telefonu urastają do miana conajmniej doktryny. Ale cóż, tak było zawsze na tym forum przed premierą każdej gry/jej Edycji Rozszerzonej, a później i tak się wszyscy przy niej dobrze bawili. Co flejm, to flejm.
 
Last edited:
O matko... Nie ma to jak wymyślać jakieś bzdury i wyduszać je od Redów... Dlaczego niby miałoby zabraknąć cyklu dobowego, dynamicznej pogody, skoro są praktycznie w każdym erpegu z otwartym światem?:facepalm:
Ba! Nawet w Gothicu z 2001 roku to było! :yes:
Teraz do premiery będziecie tak chwytać za słówka, wymyślać różne banialuki i domagać się ich wyjaśniania?
Może niektórzy powinni odpocząć od forum, zamiast siać ferment ze zwykłej nudy? Chyba sam to zrobię, bo trzeba przyznać, że zrobiło się tutaj nieco nerwowo i gorąco...
Jeśli chodzi o podsumowanie tegorocznego E3, to zobaczyłem sporo gameplayu z W3 (Szczerze mówiąc takiej dawki się nie spodziewałem. Ba! Nie wierzyłem, że zobaczymy jakikolwiek gameplay.) i dowiedziałem się nowych rzeczy o grze. Jestem jak najlepszej myśli i póki co nic nie budzi moich większych wątpliwości. Po takiej dawce informacji trzeba odetchnąć, tym bardziej, że i tak zagramy dopiero za 8 miesięcy i nie ma co się dodatkowo nakręcać.:hatsoff:
 
Last edited:
Z kronikarskiego poczucia obowiązku muszę zaznaczyć, że w tej kwestii mam dokładnie takie samo zdanie jak ty. Jeżeli to będzie się powtarzać, to zacznę się bać. Albo leczyć.

 
Mógłby ktoś przybliżyć o co chodzi z tym cyklem pogodowym, bo nie bardzo ogarniam o co teraz się spinacie.
Właśnie o nic nie chodzi - jest i ma się dobrze. Ale skoro na pokazywanym na targach demie pogoda się nie zmieniała, to wielu uznało, że go nie ma - ot, cała historia ;P

BTW @marcelik: ty lepiej biegaj za piłką i graj, a nie siedź na forum, bo samobóje swojej drużynie ładujesz xD
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom