Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
nowak.99.pl;n7878530 said:
A co sądzicie o tym pomyśle?

Gdyby Bagińskiemu udało się stworzyć film i wyszedłby on przynajmniej na mocną 7, a aktor grający Geralta dałby radę.

I tu mój pomysł. Redzi mogliby stworzyć, współpracując z Platige Image, serial ale nie oparty na książkach a jako uzupełnienie serii gier. Mogliby zacząć od pościgu Geralta za Gonem, następni uzupełnić historie które działy się między grami. Ja bym też z chęcią dowiedział się także, co stało się z growymi postaciami np. Historia Alvina po zniknięciu w Odmętach, i koniecznie musiałaby być walka z mantikorą :).

Nie , nie i jeszcze raz nie . Historia w grach redów powstała taka a nie inna ponieważ sama saga kompletnie nie pasowała do robienia gry . Jakieś tam krótkie filmiki promocyjne jak intra Bagińskiego - owszem to było dobre , ale gra swoją drogą film/ serial swoją i tyle .... A Potem Sapkowski mówi , że gry narobiły sporo gówna bo wiedźmin jest kojarzony tylko z grami....
 
Masz trochę racji z tym, wyszło to trochę tak jakbym sugerował olanie książek, a nie o to mi chodziło. A jakby trochę to zmienić i stworzyć kilka krótkich filmików, w komiksowym stylu aby uzupełnić luki w historii? Nie jako pełnoprawny serial a bardziej w stylu youtubowych serii.
 
Last edited:
nowak.99.pl;n7889950 said:
Masz trochę racji z tym, wyszło to trochę tak jakbym sugerował olanie książek, a nie o to mi chodziło. A jakby trochę to zmienić i stworzyć kilka krótkich filmików, w komiksowym stylu aby uzupełnić luki w historii? Nie jako pełnoprawny serial a bardziej w stylu youtubowych serii.

Najwyraźniej nikomu to na rękę , ale taką serię filmików można właśnie nazwać filmikami Tomka Bagińskiego do W1 , W2 i W3 . Lepiej wydać kasę na porządny pełnometrażowy film o wiedźminie ,
 
Z FB Tomka " 25 marca w Łodzi będę na Śniadaniu Artystycznym z Andrzej Sapkowski, Maćkiem Parowskim i Wojtkiem Siudmakiem. Nie obiecuję, że coś nowego powiem o "W", ale może." wg mnie musi coś nowego powiedzieć bo to już za długo to trwa . Platige notuje nie wielkie spadki na giełdzie , warto coś powiedzieć chociaż kto jest w kręgu notowań do ról .
 
Twarzyczkę można mu "oszpecić" (to nie problem) ale sam aktor zdaje się średnio do roli pasować (posturą i w ogóle).
 
Last edited:
Hmm, a są jakieś nowe wieści w sprawie ekranizacji? Bagiński jeszcze niedawno pisał, że wkrótce będzie mógł udzielić nowych informacji. Ruszyło się coś?
 
Na canal+discovery dzisiaj oglądałem program o Bagińskim . " Pokolenie mistrzów " co do wiedźmina nic właściwie nowego nie powiedział
1 . Budżet 35 mln dol
2 Wszystko sie przeciąga przez to , że produkcja filmu znacznie większa , trudniejsza niż się spodziewali , ale wszystko idzie w dobrym kierunku .
3 . Bagiński dotarł do grona ludzi co na film wydają 100 mln dol . Podkreślił , że bardzo trudno jest tam komuś dojść .
4 . Duże studia są w to wplątane .
Moim zdanie wszystko się rozgrywa o tą ustawę o dofinansowaniach twórców od rządu co chcą kręcić duże filmy w PL . Ustawa jednak cały czas powstaje
 
michalek12345;n8439080 said:
wszystko idzie w dobrym kierunku .

To już coś, przynajmniej wiadomo, że dalej nad tym pracują o ile oczywiście nie jest to robienie dobrej mini do złej gry. Fajnie byłoby jednak usłyszeć coś nowego, cokolwiek.

michalek12345;n8439080 said:
Moim zdanie wszystko się rozgrywa o tą ustawę o dofinansowaniach twórców od rządu co chcą kręcić duże filmy w PL .

Masz na myśli to dofinansowanie z PISFu? Z tego co wiem to kasa została już przyznana, poza tym to było tylko 100 czy 200 tys. zł., a więc kropla w morzu potrzeb biorąc pod uwagę, że budżet ma wynieść ponad 30 mln. Wątpię żeby właśnie to było głównym problemem gdyby się okazało że jednak tej kasy nie dostali.
 
HuntMocy;n8456910 said:
Masz na myśli to dofinansowanie z PISFu? Z tego co wiem to kasa została już przyznana, poza tym to było tylko 100 czy 200 tys. zł., a więc kropla w morzu potrzeb biorąc pod uwagę, że budżet ma wynieść ponad 30 mln. Wątpię żeby właśnie to było głównym problemem gdyby się okazało że jednak tej kasy nie dostali.
Nie . Tu chodzi o znaczny zwrot kosztów produkcji filmów zagranicznych nakręconych w Polsce .

Efektem ustawy będzie poprawa warunków funkcjonowania przemysłu audiowizualnego w Polsce i stworzenie nowoczesnego systemu zachęt finansowych, które wzmocnią pozycję polskiego sektora audiowizualnego na rynku międzynarodowym, podniosą konkurencyjność polskich firm działających w branży, a w dłuższej perspektywie przyciągną do Polski poważne inwestycje w tym sektorze. Wpłynie to więc korzystnie na szeroko rozumianą twórczość audiowizualną oraz wiele innych dziedzin gospodarki i życia społecznego”.
Ustawa powołuje do życia Polski Fundusz Audiowizualny, który będzie zarządzał budżetem na zachęty produkcyjne w wysokości 100 milionów złotych rocznie. Wsparcie będą mogły otrzymać filmy polskie, koprodukcje oraz serwisy zagraniczne wykonywane przez polskie podmioty. Dofinansowane będą mogły być filmy fabularne, dokumentalne, animowane oraz wysokobudżetowe seriale telewizyjne. Producenci będą mogli ubiegać się o refundację 25% polskich wydatków kwalifikowanych. System będzie możliwie najbardziej automatyczny, oparty na spełnieniu odpowiednich warunków testu kulturowego, produkcyjnego oraz poniesieniu określonych kosztów na realizację produkcji na terenie Polski"
 
Netflix, Platige Image i Sean Daniel Company tworzą serial na podstawie Wiedźmina!!!

- Tomasz Bagiński jednym z reżyserów.
- Fabuła na podstawie opowiadań.
- Sean Daniel (The Expanse), Jason Brown (The Expanse), Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko będą producentami serialu.
- Andrzej Sapkowski będzie współpracować z twórcami serialu jako konsultant kreatywny.

https://www.facebook.com/platigeimag...type=3&theater

https://www.facebook.com/netflixpols...94067640803882

https://naekranie.pl/aktualnosci/netflix-robi-wiedzmina-bedzie-serial-1863182
 
Last edited:
Właśnie przyszłam tutaj wkleić tego newsa, ale ktoś mnie uprzedził. Normalnie aż nie mogę uwierzyć, marzenia się spełniają :D
 
No tak, ale od razu pojawia się mała obawa o budżet, aktorów, zachowanie klimatu, itp.:hmm:
Tak czy tak, czekam! :D
 
Podejrzewam, że to będzie zamiast filmu.

Emppu666;n8541950 said:
No tak, ale od razu pojawia się mała obawa o budżet, aktorów, zachowanie klimatu, itp.

Jeżeli to wyjedzie od Netflixa to o budżet bym się w ogóle nie martwiła, bardziej o to zachowanie klimatu (dalej zgrzytam zębami, że to będzie po angielsku...) i aktorów właśnie. No i ciekawa jestem jak daleko odjadą scenariuszem od książek, bo są pewne rzeczy, które przełknę i takie, których zdecydowanie nie zaakceptuję. Ciężko będzie tutaj fanów zadowolić.
 
Ithlinne_Aegli;n8541820 said:
Właśnie przyszłam tutaj wkleić tego newsa, ale ktoś mnie uprzedził. Normalnie aż nie mogę uwierzyć, marzenia się spełniają :D
Trza będzie tego Netfliksa w końcu Wziąc.
Tak jak wyżej: z jednej strony się cieszę i o budżet się nie martwię, ale że po szekspirowsku, to kapkę mi zgrzyta.:( Ale cóż...

 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom