[FAQ] Gwint: błędy, pytania, porady - "gracze pytają, Lexor odpowiada"

+
W przypadku Krwawego Orła w opisie jest napisane ,że wojownik o werbunku poniżej 8 .Akurat wtedy sam grałem Skelige wiec akurat takie pojedynki i tak wygrałem niemniej mocno się zdziwiłem jak dwukrotnie mój rywal zagrał coś takiego

Tak, ale jest jeszcze dodatkowy warunek (albo Żądza Krwi 3 czyli aktywacja Śmiertelnego Ciosu albo po prostu Śmiertelny Cios za 2 pkt. obrażeń). Wtedy można zagrać Wojownika z talii (a więc dowolnego).

P.S. Swoją drogą to Krwawy Orzeł pozwala teraz "normalnie" zagrać Wojownika o koszcie werbunku 7 lub niżej (był hotfix co to zmienił) :)
 
No ale karta zdradzająca ma od razu status zdrady nikt jej nie nadaje nowego wiec tak jakby nie został nadany nowy status - to tak jak zagrywam kartę z tarczą to nie nadaje nowego statusu bo on już miał w opisie karty. A opis Damy jest taki ,że jeśli wroga jednostka ma nadany nowy status. Na logikę jak ktoś ma status zdrady w opisie to nie został mu nadany
Spragniona dama - "Za każdym razem, gdy wróg otrzymuje status, wzmocnij tę kartę o 1." - tam nie ma nic o otrzymywaniu "nowego statusu". Obecnie statusy na jednostkę posiadającą je w swoim w opisie są nakładane po zagraniu owej jednostki, więc Dama się uaktywnia.

W przypadku Krwawego Orła w opisie jest napisane ,że wojownik o werbunku poniżej 8.
Opisałeś tylko pierwszy warunek, a Krwawy Orzeł ma też inne ("Śmiertelny cios: Zamiast tego zagraj Wojownika ze swojej talii." oraz "Żądza krwi 3: Zawsze aktywuj umiejętność śmiertelnego ciosu."), które powalają na zagranie dowolnego wojownika, bez ograniczeń w ilości prowizji.
 
No ale karta zdradzająca ma od razu status zdrady nikt jej nie nadaje nowego wiec tak jakby nie został nadany nowy status - to tak jak zagrywam kartę z tarczą to nie nadaje nowego statusu bo on już miał w opisie karty . A opis Damy jest taki ,że jeśli wroga jednostka ma nadany nowy status. Na logikę jak ktoś ma status zdrady w opisie to nie został mu nadany

W przypadku Krwawego Orła w opisie jest napisane ,że wojownik o werbunku poniżej 8 .Akurat wtedy sam grałem Skelige wiec akurat takie pojedynki i tak wygrałem niemniej mocno się zdziwiłem jak dwukrotnie mój rywal zagrał coś takiego

Tak ogólnie to dzięki za szybkie wyjaśnienie
Nie wiem czy mogę ale odpowiem. Mam nadzieję że się nie obrazisz ;)
Bazowo żadna karta nie ma nadanego statusu(karty na ręce, w talii są "czyste"). Status jest nadawany dopiero po rozmieszczeniu karty. Tak samo jest z obrońcom, tarczą, veilem i każdym innym statusem.
Co do krwawego orła nie opisałeś problemu dokładnie. Bez śmiertelnego ciosu zagrywasz wojownika o koszcie werbunku 7 natomiast Z śmiertelnym ciosem dowolnego.
Jeszcze do poprzedniej wypowiedzi obrońca nie ma żadnych "dziur" w swoim działaniu. Działa tak jak ma działać chroni przed targetowaniem innych jednostek w rzędzie. Wszystkie inne działania które nie biorą ręcznie na cel konkretnych jednostek w rzędzie są jak najbardziej właściwe. Tak to ma działać wg zamysłu developerów.
Edit. Forum nie pokazało mi od razu pozostałych postów z odpowiedziami. Przepraszam za powielanie tego samego.
 
Nie obrażam się - akurat wtedy nie było ani śmiertelnego ciosu ani Żądzy Krwi bo była dopiero 1 jednostka po mojej stronie

Co do statusu to może mi się tylko wydawało ,że kiedy wystawiam kartę obrońcy to nie robi +1 Spragnionej . Również jak wystawiam kogoś kto ma tarczę w opisie ale ze szpiegiem już tak. Tak samo wystawienie karty z zasłoną nie nadaje +1

Po prostu zastanawia mnie czym się różni wystawienie karty ze statusem zdrady od wystawienia karty ze statusem tarcza ,że ten pierwszy dodaje +1 a ten drugi nie
 
@Hod74: O ile dobrze zauważyłem, to statusy Obrońca / Tarcza aktywują Damę. Natomiast masz rację co do Zasłony - też zwróciłem na to uwagę, że Dama nie reaguje na Zasłonę. Przypuszczam, że jest to błąd gry - Zasłona jest nowym statusem i prawdopodobnie jej interakcje nie zostały jeszcze tak do końca "odpowiednio zaprogramowane".
 
Zaktualizowałem niektóre rzeczy oraz wprowadziłem nowy tag [ARCHIWALNE] (więcej napisałem o nim w pierwszym poście).
 
@Lexor
Za wcześnie wypuścili aktualizację z podróżą. Nie wiem czy serwery tej wersji działały, ale Reddit już huczy ekranami ładowania podróży. Nie za bardzo się na tym znam, ale myślę że należało się tego spodziewać.
Edit: Tak sobie przeglądałem internet i wygląda na to że wraz z podróżą dodadzą nowe systemy mielenia o których mówili wcześniej.
 
Last edited:
Tak sobie przeglądałem internet i wygląda na to że wraz z podróżą dodadzą nowe systemy mielenia o których mówili wcześniej.
Tak, dodadzą. A ja mam nadzieję, że będę mógł wybrać system mielenia zanim owo pierwsze mielenie po aktualizacji nastąpi, a nie ze wejdę do ekranu budowy talii, system najpierw zmieli mi karty, a dopiero potem "grzecznie zapyta" czy może chciałbym zmienić sposób mielenia.
 
@Lexor Dobrym rozwiązaniem byłoby gdyby gra od razu po pierwszym starcie zapytała się ciebię jaką opcję chcesz wybrać. Jeśli któraś miała by być domyślna to ta jaka jest teraz, bo nikt nic nie traci a jak chce to może zmienić. Ale jak rozwiąża to zobaczymy już niedługo...
 
@Lexor

A ta aktualizacja na Androida jest w ogóle dostępna bo ja od soboty jej nigdzie nie widzę

Przy okazji mam kilka pytań

Czemu zdolność Hochsztaplera nie aktywuje zdolności Asymilacji a aktywuje ją Letho Królobójca choć tam zagrana jest oryginalnie karta która istnieje w talii początkowej a potem się przemienia.
Zgodnie z definicją Asymilacji to prędzej to pierwsze powinno dawać +1 w asymilacji bo po stronie gracza jest tworzona nowa karta. Czym się to różni od zagrania szpiega i stworzenia kopii brązowej jednostki ?

Czy jest możliwe zagranie dwukrotnie w jednej rundzie joachima de Wett bez użycia Coup de Grace?
Bo dziś na Arenie dwukrotnie ktoś zagrał w jednej rundzie właśnie Joachima
A w innej rozgrywce zagrał dwa razy pod rząd Dagura dwa Ostrza i potem Cynę jako ostatni ruch
 
@Lexor

A ta aktualizacja na Androida jest w ogóle dostępna bo ja od soboty jej nigdzie nie widzę

Przy okazji mam kilka pytań

Czemu zdolność Hochsztaplera nie aktywuje zdolności Asymilacji a aktywuje ją Letho Królobójca choć tam zagrana jest oryginalnie karta która istnieje w talii początkowej a potem się przemienia.
Zgodnie z definicją Asymilacji to prędzej to pierwsze powinno dawać +1 w asymilacji bo po stronie gracza jest tworzona nowa karta. Czym się to różni od zagrania szpiega i stworzenia kopii brązowej jednostki ?

Czy jest możliwe zagranie dwukrotnie w jednej rundzie joachima de Wett bez użycia Coup de Grace?
Bo dziś na Arenie dwukrotnie ktoś zagrał w jednej rundzie właśnie Joachima
A w innej rozgrywce zagrał dwa razy pod rząd Dagura dwa Ostrza i potem Cynę jako ostatni ruch
Aktualizacja wychodzi jutro...
Hochsztapler nie aktywuje asymilacji ponieważ karta przez niego przejęta nie jest zagrywana, działa tak samo jak swers czy amnestia. Co do Leto tu prawdopodobnie daje o sobie znać dziwna kolejność odpalania poszczególnych umiejętności/akcji w gwincie z jakiegoś powodu gra odczytała że leto w chwili zagrania był już zmieniony. W tej kwestii niech wypowie się ktoś mądrzejszy ode mnie. Co do areny tam mamy wielki misz masz trzeba sprawdzać czy jakaś karta nie nilfgardzka lub dowódca ma taką możliwość. Jeśli i ty miałeś którąś z tych kart na ręce mogli zagrać ją z dowódcy "Przechera" jest też ostrze Hen Gaidth które takie zagranie umożliwia da się też za pomocą zaklinacza słów i jego kumpla teoretycznie kilka możliwości jest. Areny gram rzadko i tu pytanie do kogoś mądrzejszego istnieje szansa dobrania na arenie 2 razy tego samego golda ?
 
Last edited:
Mam pytanie bo pobraniu aktualizacji włącza mi się gra do interfejsu czyli obrazku animowanego gościa z koleżanką i klepsydra się ładuje ładuje i tak 10 minut i nie mogę wejść A jeszcze wczoraj jak nie pobralem aktualizacji normalnie mi się wczytalo i mogłem wejść i zagrać. Proszę o pomoc
Do tego teraz pokazuje się błąd wczytywania profilu... Normalnie jaja jakieś
 

Attachments

  • Screenshot_20200804-092612_Gwent.jpg
    Screenshot_20200804-092612_Gwent.jpg
    894.5 KB · Views: 32
Na jakim urządzeniu grasz ? ja na androidzie jeszcze jej nie widzę. Odliczanie do podróży jeszcze trwa nie zdziwił bym się gdyby problem ustąpił w okolicach godziny 12:00. Także na razie sugeruje poczekać. No i lepszy byłby do tego chyba nowy temat coś w stylu aktualizacja 7.1-bugi.
 
Otóż napisałem po raz pierwszy do działu wsparcia technicznego i tu pytanie mogę liczyć na odpowiedź jeśli tak to gdzie na mailu ?
 
Top Bottom