[FAQ] Gwint: błędy, pytania, porady - "gracze pytają, Lexor odpowiada"

+
Jeśli chcecie grać sezonówkę, to niedźwiedzi rytuał rozwala wszystko. Starczy w r1 mieć Cerys a w r2 Gudmunda. Wszyscy grają szajskimi brązami a tutaj same mocne zagrania.
 
Ok. Historia bugów ciąg dalszy. Po wygraniu meczu i przyznaniu koron, liczba koron nie zmniejsza się na liczniku podróży. Prawidłową liczbę dostępnych bonusowych koron widać na ekranie wyniku meczu i po zresetowaniu gry. Jednak gdy po zresetowaniu znowu zagramy 1 - 2 mecze to znowu licznik koron na ekranie podróży znowu się zbuguje. Mi pokazywał że mam 14 bonusowych koron do wykorzystania jak miałem ich realnie 3. Ktoś też tak ma?
 
Jednak gdy po zresetowaniu znowu zagramy 1 - 2 mecze to znowu licznik koron na ekranie podróży znowu się zbuguje. Mi pokazywał że mam 14 bonusowych koron do wykorzystania jak miałem ich realnie 3. Ktoś też tak ma?

Potwierdzam, mam dokładnie tak samo... licznik bonusowych dziennych koron błędnie wyświetla wartość (14), a poprawną ilość pokazuje dopiero po ponownym wejściu do gry.
 
Po wygraniu meczu i przyznaniu koron, liczba koron nie zmniejsza się na liczniku podróży. Prawidłową liczbę dostępnych bonusowych koron widać na ekranie wyniku meczu i po zresetowaniu gry. Jednak gdy po zresetowaniu znowu zagramy 1 - 2 mecze to znowu licznik koron na ekranie podróży znowu się zbuguje. Mi pokazywał że mam 14 bonusowych koron do wykorzystania jak miałem ich realnie 3.
Czy dobrze rozumiem, że teraz za każdym razem jak chcemy zobaczyć poprawną ilość koron to trzeba restartować grę?
Poprzednio mając ten błąd wystarczyło raz.
 
Niestety zamiast poprawy, mamy tu pewien krok wstecz :( na początku się bałem, że te bonusowe korony się nie doliczają, ale przynajmniej to działa jak należy :)
 
Może to głupie pytanie, ale czy gdy promocja się zakończy to plansza tawerny zniknie czy powróci do poprzedniej ceny?
 
Ja uważam, mając doświadczenie na poprzednich przecenach to zniknie ze sklepu, to samo było ze skinem Radovida czy Ukrytego. Aczkolwiek to były bibelotki za $$ i były one odpowiednio opisane, że znikni. Jak jest w przypadku tawerny? Więc albo zniknie lub na określony czas i powróci z powrotem za 1600.
 
@Iorweth15 @MichalG666 Czy macie ten błąd z niszczeniem kart bez otrzymywania surowców?

Specjalnie otworzyłem przed chwilą beczkę i u mnie działa normalnie (zarówno skrawki jak i pył zostały naliczone prawidłowo).

Może to był tymczasowy błąd albo nie u wszystkich występuje (lub zależy od typu automilla).
 
U mnie występuje błąd, ale tylko wizualny - nie przesuwa się niebieska linia doświadczenia po meczu, ale nalicza dobrze.

Może to nieładnie, ale chciałem się pochwalić :) Wygrałem wczoraj w grze sezonowej 14 razy... z rzędu.
 
@Lexor

Błąd z pułapką i Cantarellą jest jeszcze bardziej zabawny z perspektywy gracza któremu wyciągasz pułapkę. Bo on widzi jaką pułapkę zagrywasz ale Ty grając Cantarellą nie masz pojęcia
 
Być może znalazłem kolejny błąd. Mianowicie mam 5 bonusowych koron, wygrałem 1 grę na arenie. Według moich obliczeń powinienem dostać 2 korony za wygranie 2 rund + 2 bonusowe korony czyli w sumie 4. Po zakończeniu partii oczywiście muszę zrestartować grę i patrzę że dostałem tylko 2 korony i to te bonusowe bo mam 3 bonusowe korony do wykorzystania. Czyżby arena nie dawała postępu z koronami?
 
Być może znalazłem kolejny błąd. Mianowicie mam 5 bonusowych koron, wygrałem 1 grę na arenie. Według moich obliczeń powinienem dostać 2 korony za wygranie 2 rund + 2 bonusowe korony czyli w sumie 4. Po zakończeniu partii oczywiście muszę zrestartować grę i patrzę że dostałem tylko 2 korony i to te bonusowe bo mam 3 bonusowe korony do wykorzystania. Czyżby arena nie dawała postępu z koronami?
Kurcze, dzięki za wyłapanie - szczególnie teraz, gdy mamy ten poważny błąd z wyświetlaniem bonusowych koron i w tym świetle takie "dodatkowe" rzeczy łatwo umykają. Na pewno jest to "do sprawdzenia". Myślałem, że programiści Gwenta już osiągnęli dno swoich możliwości, ale okazuje się (jak w popularnym powiedzeniu), że pod tym dnem chyba mają swój kolejny pokój.
 
Powiem szczerze , ta cała afera z crunchem przy CP77 to jest pikuś przy tym, co odwala się przy Gwincie. Takiego olewania klienta nie widziałem przy żadnym innym tytule. Najlepsze, jak zmieniają umiejętność 10 kart po miesiącu i to jest wielki patch :D Tam siła ludzka to chyba 2 osoby, z czego jedna została oddelegowana do CP przed premierą.
 
W hotfixie 7.3.0.1 być może naprawili ten bug z niezaliczeniem koron w grze na arenie. Nie wiadomo co ten hotfix naprawia. Fakt faktem że dziś normalnie zaliczyło mi grę na arenie do codziennego chomikowania koron. Jednakże błąd związany z koronami i restartem gry nadal istnieje.

Edit: Awansowałem z 157 na 158 poziom podróży i znowu mi nalicza za wygraną na arenie 2 bonusowe punkty (miałem 4 a mam 2). Problem jest bardziej skomplikowany niż się wydaje. Przy awansie na kolejny poziom podróży znowu błędnie nalicza mi te korony. Ten problem jednak nie został rozwiązany.

Normalnie nie zwróciłbym na to uwagi gdyby nie fakt że dzisiaj powinienem mieć 160 a mam 158. Prawdopodobnie dlatego że grałem wyłącznie areny. Być może na rankedach to działa normalnie, chociaż i tu nie można być pewnym.

Edit 2: I znowu mi poprawnie nalicza. Już sam nie wiem, czy ten błąd jest czy go nie ma. Jeśli trzeba za każdym razem włączać i wyłączać grę żeby ci się poprawnie naliczało korony (w przypadku gry na arenie) to GRATULUJĘ :giveup:
 
Last edited:
Top Bottom