[FAQ] Gwint: błędy, pytania, porady - "gracze pytają, Lexor odpowiada"

+
"Graczom z dłuższym stażem" po pewnym czasie przestaje zależeć aby odzyskiwać "takie drobne ilości surowców", bo mają ich wystarczająco sporo z innych źródeł.
Ja się zgadzam. Wszak mnie bardziej chodzi o "przejrzystość" talii. Dla mnie to bardziej kwestia estetyki - po co mi cztery te same karty. Stąd ponawiam pytanie czy jest miejsce gdzie mógłbym twórcom rzucić taką sugestię?
 
Ja się zgadzam. Wszak mnie bardziej chodzi o "przejrzystość" talii. Dla mnie to bardziej kwestia estetyki - po co mi cztery te same karty. Stąd ponawiam pytanie czy jest miejsce gdzie mógłbym twórcom rzucić taką sugestię?
Estetyka jest subiektywna - inny gracz powie, że to właśnie dobrze, że ma cztery, bo ma "komplet".
Co do "miejsca" - na forum masz dział "sugestie". Nie widziałem, żeby ktoś z CDPR się tam udzielał, ale może czytają.
 
Estetyka jest subiektywna - inny gracz powie, że to właśnie dobrze, że ma cztery, bo ma "komplet".
Co do "miejsca" - na forum masz dział "sugestie". Nie widziałem, żeby ktoś z CDPR się tam udzielał, ale może czytają.
Jak ma komplet to niech nie kasuje ;)
W każdym razie dziękuję za odpowiedzi.
 
Wczoraj były ostatnie zadania. Teraz jest czas na nadrobienie zaległosci czy dokończenie podróży. :)
 
Przewijało się to już w różnych wątkach na forum, ale nie było to dla mnie za jasno wyrażone - ile najwyżej beczek muszę otworzyć by dostać kartę epicką? A ile by dostać kartę legendarną?
 
Przewijało się to już w różnych wątkach na forum, ale nie było to dla mnie za jasno wyrażone - ile najwyżej beczek muszę otworzyć by dostać kartę epicką? A ile by dostać kartę legendarną?
Oficjalna wypowiedź, która padła rok temu, mówiła o, odpowiednio, 20 i 40 beczkach.

PS. Przy okazji dzisiejszej reorganizacji działów FAQ, dodania kolejnych błędów gry, dodałem do niego i Twoje pytanie.
 
Last edited:
Hej dobrzy Ludzie :) mam błąd - co powinienem zrobić? Ukończyłem wszystkie zadania z podróży, natomiast nie zaliczono mi kontaktu na wykonanie wszystkich zadań :(
 

Attachments

  • Błąd1.png
    Błąd1.png
    1.1 MB · Views: 56
Siema Lexor mam pytanie gdzie znajdę temat o syndykacie jakieś porady taktyki talie bo nie mogę znaleźć z góry dziękuję
 
Bug : zagranie Sklep czarodziej -> przemień skrajną prawą kartę w ręce każdego gracza w losowa karte specjalna PO zagrania przez przeciwnika Maty powoduje błąd serwera i kończy partie remisem lub zawiesza grę

Wystąpiło 3 /5 partii ( 2x błąd serwera, 1x wywaliło grę, 2x zagrało poprawnie)

Platforma : Android

Może ktoś sprawdzic czy blad występuje tez na innych platformach ?
 
@Azer098: Sprawdziłem jak to wygląda na PC: zarówno z Mattą, jak i bez jej wcześniejszego zagrania, przy zagraniu Sklepa zmieniającego kartę pojawia się zauważalne kilkusekundowe opóźnienie - być może to samo opóźnienie na komórce zamienia się (z powodu np. słabszej mocy?) w opisany przez Ciebie błąd?

Tak czy siak, tego opóźnienia też nie powinno być, bo wyraźnie odstaje od innych akcji i, jak widać, może powodować błędy gry.

EDIT: Jakby ktoś jeszcze chciał sobie potestować: przykładowa talia.
 
Last edited:
@Azer098: Sprawdziłem jak to wygląda na PC: zarówno z Mattą, jak i bez jej wcześniejszego zagrania, przy zagraniu Sklepa zmieniającego kartę pojawia się zauważalne kilkusekundowe opóźnienie - być może to samo opóźnienie na komórce zamienia się (z powodu np. słabszej mocy?) w opisany przez Ciebie błąd?

Tak czy siak, tego opóźnienia też nie powinno być, bo wyraźnie odstaje od innych akcji i, jak widać, może powodować błędy gry.

EDIT: Jakby ktoś jeszcze chciał sobie potestować: przykładowa talia.

To kilkusekundowe opóźnienie raczej jest spowodowane jakimś błędem w mechanice zamiany karty (z której również będzie korzystała karta nowego Gauntera w dodatku Pan Lusterko) na inną losową.
Nawet jeśli jest to spowodowane nizsza mocą obliczeniową telefonu, niz PC to problem w dalszym ciągu leży gdzieś w kodzie vel. Mechanice tej umiejki - jest źle napisana - czyt. Jej wykonanie wymaga zbyt dużo oblicz.

Masz możliwość sprawdzenia również na androidzie lub Ios'ie ?
 
To kilkusekundowe opóźnienie raczej jest spowodowane jakimś błędem w mechanice zamiany karty (z której również będzie korzystała karta nowego Gauntera w dodatku Pan Lusterko) na inną losową.
Nawet jeśli jest to spowodowane nizsza mocą obliczeniową telefonu, niz PC to problem w dalszym ciągu leży gdzieś w kodzie vel. Mechanice tej umiejki - jest źle napisana - czyt. Jej wykonanie wymaga zbyt dużo oblicz.
Dokładnie też tak myślę, że za owo opóźnienie (i w konsekwencji za możliwość występowania błędów) może odpowiadać źle napisany kod, bowiem kod to pięta achillesowa Gwinta. Widać to przy każdej aktualizacji, gdzie często pojawiają się "znikąd" dziwne błędy, nawet związane z kartami, które nie były w uaktualnieniu wspominane.

Masz możliwość sprawdzenia również na androidzie lub Ios'ie ?
Niestety nie. :(
 
Dokładnie też tak myślę, że za owo opóźnienie (i w konsekwencji za możliwość występowania błędów) może odpowiadać źle napisany kod, bowiem kod to pięta achillesowa Gwinta. Widać to przy każdej aktualizacji, gdzie często pojawiają się "znikąd" dziwne błędy, nawet związane z kartami, które nie były w uaktualnieniu wspominane.


Niestety nie. :(

Zdaje się, że błąd nie występuje w wersji na PC. Można zgłosić albo poczekać na premierę dodatku. Gaunter najprawdopodobniej też będzie zbugowany, dev szybko się o tym dowie ... ;-) w pierwszym hotfixie pewnie naprawia
 
Top Bottom