[FAQ] Gwint: błędy, pytania, porady - "gracze pytają, Lexor odpowiada"

+
A takie pytanie z innej beczki, czemu początek sezonu musi być we wtorek? Jakby powiedzmy dzisiaj naprawili obecnego buga czemu sezon nie mógłby wystartować np. w piątek?
 
@arthy2704: Po pierwsze: z tego co pisali, to spodziewana naprawa nastąpi dopiero na początku przyszłego tygodnia. Po drugie: lepiej jeśli nowe rzeczy w grach online pojawiąją się na początku tygodnia, bo wtedy jest czas na szybkie hotfixy (w weekend wiele firm ma zmniejszoną obsadę, a CDPR to chyba wcale nie reaguje).
 
@arthy2704: Po pierwsze: z tego co pisali, to spodziewana naprawa nastąpi dopiero na początku przyszłego tygodnia. Po drugie: lepiej jeśli nowe rzeczy w grach online pojawiąją się na początku tygodnia, bo wtedy jest czas na szybkie hotfixy (w weekend wiele firm ma zmniejszoną obsadę, a CDPR to chyba wcale nie reaguje).
Ok brzmi sensownie, ale dopytam jeszcze w takim razie czemu nie poniedziałek albo środa? Czy wtorek był jakąś rocznicą czy coś, czy pewnego dnia ceo wstał z łóżka i autorytatywnie stwierdził - tak to będzie wtorek :)
 
Last edited:
Poniedziałek zwykle w firmach jest traktowany rozruchowo - jest taka niepisana zasada, że nie powinno się zaczynać niczego większego w ten dzień. To raczej czas na upewnienie się czy na pewno wszystko zadziała jak powinno. Środa jest w Gwincie dniem który ma swoje własne, cotygodniowe wydarzenie i może dlatego nie chcą tej środy ruszać pod innym względem.

"Disklajmer": Piszę to z perspektywy osoby, która zwykle współpracuje na codzień z wieloma biznesami (małymi i większymi), a w przeszłosci sama pracowała w różnych firmach (podobnie: małych i wiekszych). W każdej firmie wygląda to oczywiście inaczej, ale ogólnie można wyłapać pewne wspólne mianowniki. CDPR może oczywiście robić to na kompletnie inną, swoją modłę i z kompletnie innych powodów (i zwykle właśnie ja to tak odbieram, że tak to robi, bo często nie łapię w ich zagraniach żadnej "logiki biznesowej").
 
Nie do końca rozumiem kontekst umieszczenia tych danych w tym wątku, ale jeśli już to podsumuję je tylko jednym: widać dlaczego produkty CDPR są jakie są. Oszczędzają na testowaniu a potem wychodzą buble, bo słabo opłacani ludzie są jak niewolnicy - pracują aby tylko odfajkować zrobione zadanie, na czym zdecydowanie traci jakość.
 
Nie wiem czemu odrzucane jest połączenie z filmiku, podaję link ze spacją https:// clips.twitch.tv/CleanBetterNightingaleKappaClaus
:confused:
 
WTF? No to, to "było dobre"... (y)
I takie rzeczy się dzieją po tym jak CDPR tydzień naprawiał aktualizację, która w zasadzie nic nowego nie wnosiła...
 
Wniosła ma$ę pakietów, jeden z nich zawiera błędy:
- Wiedźmini - Paka Posiłkowa nie ma podanej liczby beczek, które oferuje (że jakieś są wynika z obrazka); dodatkowo nie wypisano nazw kart oraz jakiej są wersji (standardowe czy też premium).

Plus dla REDów należy się za zaktualizowanie Potężnej Paki Startowej - jeśli mnie pamięć nie myli (a sprawdzałem to co sezon) jeszcze przed dzisiejszą aktualizacją nie było w niej beczek Pana Lusterko ani też Wiedźminów, teraz się pojawiły.
 
Na reddicie widziałem jeszcze skarżenie się graczy na zaktualizowane zawartości jakichś pakietów o, chyba, nowe rewersy.
Osoby, które zakupiły owe pakiety wcześniej, teraz po aktualizacji nie otrzymały tych nowych rewersów.
 
Pakietom tym została podniesiona cena ze względu na powiększoną zawartość, więc skarżenie się w tym przypadku jest raczej nie na miejscu. Problemem zaistniałym w tej sytuacji jest fakt, że osoba zainteresowana poszczególnym rewersem jest zmuszona do przepłacenia (poprzez zakupienie drugi raz tej samej zawartości powiększonej o rzeczony rewers). Chyba, że nie mają technicznie w ogóle takiej możliwości, nie wiem jak to jest rozwiązane.
Post automatically merged:

Czy ktoś również nie otrzymał dodatkowych fragmentów koron za ostatnie zadania podróży (tryb standardowy i rozszerzony)? Po grze "licznik się nie przekręcił" i pojawiła się nieprawdziwa informacja "następne zadania zostaną odblokowane w przyszłym tygodniu" czy jakoś tak (nie zrobiłem screena, żałuję).
 
Last edited:
nie wiem czy ktoś o to już pytał. W grze sa 3 kontrakty z mistrzostwa na wygrywanie partii konkretnymi umiejętnościami a bardziej chyba pakietami. Chodzi o kontrakty z wygrywaniem umiejętnościami z Wojny Krwi, Żelaznej woli i Roku szczurolaka i teraz moje pytanie orientuje się ktoś jakie umiejętności wchodzą w kolejne pakiety?
 
@Rybson_I: Obok takiego kontraktu na wygrywanie masz też drugi na wygranie 100 gier każdą umiejętnością z grup, o których piszesz - i w tym drugim kontrakcie masz tam je wszystkie wymienione.
 
Last edited:
dzięki wielkie skupiłem sie na tych kontaktach a przegapiłem ze w innych są wyszczególnione umiejętności.
Jeszcze raz dziękuje bo bym szukał do upadku gwinta:p
 
Mam pewną obserwację z ostatniej mojej gry przeciwko skoczkom wiewiórek. Mianowicie Gezras... Zapchałem przeciwnikowi dalszy rząd, żeby Gezras nie mógł skakać a mimo tego co turę wzmacniał rząd (tyle że bliskiego starcia) WTF?! Czy ta karta mimo braku ruchu powinna wzmacniać? Dodam, że nie zadawał obrażeń moim jednostkom. Czy ktoś miał podobnie? Czy ja źle czytam opis karty i ona tak działa? Pozdrawiam.
 
@Citronman: Z tego co zauważyłem to nieudane przejście do drugiego rzędu nie blokuje tej karcie jej drugiej zdolności, zależnej od kierunku przejścia (wzmacniania lub zadawania obrażeń) - aktywuje się ona w jej aktualnym rzędzie.
 
Czy tylko ja nie mam beczek z Wiedźmińskiego dodatku do kupienia w sklepie?
Jeśli tak miało być czy był oficjalny komunikat REDów o tym, że wraz z tą aktualizacją beczki te znikną?
 
Mam pierwszą misję w wydarzeniu: wygraj w wydażebiu sezonowym rundy w liczbie 6. Wygrałem więcej razy i mi ich nie zalicza. To jakiś błąd? Gram na telefonie.
 
Top Bottom