Forum 3.0 - sugestie i propozyzje zmian

+
Status
Not open for further replies.
usiłując dać Kethowi orena zakliknałęm jego link i przeszedłem do profiluproponuję żeby teraz wszyscy to zrobili, będize łatwiej tłumaczyć - http://tw1.thewitcher.com/forum/index.php?action=profile;u=336Keth ma sygnaturkę. z poziomu widoku profilu możemy dostrzec, ze jest ona pisana czcionką BIAŁĄi jakież wnioski? służę. wygląda to po prostu ŁADNIEJ. lepszy kontrast sprawia, ze jest to estetyczne i łatwiejsze do przeczytania. śmieszne chińskie znaczki ze sztuki wojennej wyglądają ŁADNIE i chętniej się je czyta. to raz.teraz dwa.Keth jest na tyle rozwiniętym i dojrzałym użytkownikiem, że w sygnaturce miał też grafikę. spójrzmy na nie (odsyłam ponownie na stronę profilu Ketha)i co?ŁADNIE.polska flaga na tym pieprzonym szarym tle wygląda ŁADNIE. grafika z diablo 3 (ładna sama w sobie, nie o to chodzi) wygląda ŁADNIE. WYRÓŻNIA się. w tym momencie patrząc na forum chce się prawie rzygać, wybierając z szarości, szarości ultra i szarości plus. witajcie w PRL.kulturalnie sformułowany wniosek do przedstawicieli CD Projekt REDRozumiem koncepcję utrzymania forum w tonach szarości (doceniam ukłony i oczko do użytkowników najpierwszejszego forum, nawiasem mówiąc jeszcze brzydszego niż to). Jednakże, apeluję, by wziąć pod uwagę sugestie użytkowników, którzy o powrót sygnaturek proszą od momentu wprowadzenia forum. I teraz - pamiętam, rozumiem argument, że RED obmyślił sobie, ze to forum będzie bez sygnaturek. Jak rozumiem, to miało być takie fajne.Otóż, nie jest.Nigdy nie byłem wielkim fanem pokracznych obrazków pod postami (w 90% są one obrzydliwe i odrażająco amatorskie), jednakże, z dwojga złego (forum nie dość ze smutnego, to jeszcze szarego jak przysłowiowa p1zd@ a forum z paskudnymi sygnaturkami), wybieram to drugie.Rzygać mi się chce tą szarością. Jeśli nie powrót obrazków, to niech chociaż tekst będzie na biało. Mała rzecz, a ucieszyłaby choć trochę.skończyłem(nazwy użytkowników i w ogóle większość tekstu mogłaby być biała)
 
A w angielskiej części forum się skarżą, że literki są za jasne w stosunku do tła i ich bolą oczy. Dogódź teraz każdemu.
 
no to w takim razie przejebanedzieki za link.ejej, ale zaraz ja mówię o obszarze posta, który jest SZARY i o czcionce na nim, która jest SZARA.nie o tle, które jest czarne, a tekście, który jest biały.poza tym, mnie znacznie lepiej pisze się posta, niż później go czyta. bo miejsce na pisanie est czarne.ale to się sprowadza do początku posta, tak czy siak przejebane. oni>soczi.
 
Co tu dużo pisać. Z jednej strony rozumiem pomysłodawców tego Forum w aspekcie sygnaturek, na poprzednim Forum często irytowały mnie feerie barw ze 150 pikselowych sygnaturek. Jednakże z drugiej strony umożliwienie wrzucenia jakichś niewielkich grafik do sygnaturki (ograniczonych wielkościowo do xx pikseli) chyba nikomu nie zaszkodzi, a może trochę ożywić to Forum. Pogadam z Alkiem.Ed: nie wiem, gdzie ludzie z intera widzą biały tekst na czarnym tle (poza okienkiem z pisaniem posta), ja wszędzie widzę mniej szary na bardziej szarym ;)
 
Co do cytatu z internationala to strach sugerować ale może użytkowniczkę boli głowa, ale źle interpretuje przyczynę. To teraz trzeba się wpatrywać, wytrzeszczać, wyginać kark i stąd bóle głowy. A jeśli tekst jest dla kogoś zbyt jaskrawy zawsze można zmniejszyć jasność i kontrast monitora.
 
Flash said:
Flash said:
Some people like how the forum looks, but many of us have said that the white text on a black background hurts our eyes. I find it difficult to read, and it gives me a headache if I read it for very long, so I don't read it for very long anymore. I am not the only person who has said this.
Załamałeś mnie xD Oczywiście mogę się mylić, ale z cytowanego tekstu można wywnioskować raczej, że Corylea woli czytać czarne napisy na białym tle, a nie białe na czarnym. Twój odbiór jego wypowiedzi mnie zdumiewa.Widać, że można każde słowa rozumieć opacznie - można np. kasować posty, bo skoro ludziom kiepsko się czyta, to postów powinno być jak najmniej, żeby było mniej do czytania - sytuacja jeszcze mniej absurdalna niż ta prawdziwa, gdzie ktoś narzeka na białe napisy na czarnym tle, więc robi mu się jasnoszare na ciemnoszarym.Jeżeli zaś chodzi o design forum - spojrzałem na niego w inny sposób. Mam dowód na to, że jest beznadziejny - beznadziejny, ponieważ sam bez problemu potrafiłbym taki zrobić. (nie chodzi o układ CSS, ale o dobór kolorów i obrazków czy ich stworzenie)
 
TWJPRZYJACIEL said:
Twój odbiór jego wypowiedzi mnie zdumiewa.
Jaki odbiór? Sam dopowiadasz sobie możliwe rozwiązania.
TWJPRZYJACIEL said:
Jeżeli zaś chodzi o design forum - spojrzałem na niego w inny sposób. Mam dowód na to, że jest beznadziejny - beznadziejny, ponieważ sam bez problemu potrafiłbym taki zrobić.
Fakt, to niezbity dowód. Jesteś genialny. Czemu nie zarabiasz na tworzeniu stron?
 
Flash said:
Fakt, to niezbity dowód. Jesteś genialny. Czemu nie zarabiasz na tworzeniu stron?
Cytując klasyka: Twój odbiór jego wypowiedzi mnie zdumiewa.Czy ktoś ma patent (oprócz zmiany przeglądarki) na zmniejszenie czcionki wyświetlanych cytatów? Bo mi Firefox uparcie wyświetla je większe od treści właściwej posta (stąd moje narzekanie, ale przypadkiem sprawdziłem to na IE i tam wygląda to znacznie lepiej).
 
Radze wam , nie cieszcie się z sygnatur . Znów będziecie musieli mnie znosić :p Na starym forum maksymalna wysokość sygnatury to chyba 130 px , to dość spore pole do popisu ale myślę ,że za duże jak na to forum .
 
Flash said:
Flash said:
Jeżeli zaś chodzi o design forum - spojrzałem na niego w inny sposób. Mam dowód na to, że jest beznadziejny - beznadziejny, ponieważ sam bez problemu potrafiłbym taki zrobić.
Fakt, to niezbity dowód. Jesteś genialny. Czemu nie zarabiasz na tworzeniu stron?
Bo nikt by moich dzieł nie kupił - chyba, że jakaś spółka, w której osobą odpowiedzialną za decyzję byłby mój dobry znajomy.EDYCJA: albo może inaczej. OK. Za 200 zł w tydzień czasu dorobię funkcjonalność forum, w której wszystkie rollovery są widoczne na stałe, tak jak w requeście:
Flash said:
And still it would be desirable in options that it was possible to choose that online\offline it was displayed at everything, instead of at cursor prompting.
Tyle czasu i tak drogo, bo to robota jednorazowa (więc będę nowy w kodzie forum) i mam już inne źródło utrzymania, więc nie pracuję za psie pieniądze - to tak na wszelki wypadek, chroniąc się przed kontrargumentem dygresyjnym.
Flash said:
Flash said:
Twój odbiór jego wypowiedzi mnie zdumiewa.
Jaki odbiór? Sam dopowiadasz sobie możliwe rozwiązania.
Nie wiem jak mam to rozumieć. A dwa posty pod tym, który zacytowałeś jest taki:
Flash said:
Changing font colour would only help if you stop using black as background colour. Otherwise it´s no help at all. Using e.g. red wouldn´t make it more readable. The best result for reading is black font on white/offwhite background. And that´s not a subjective thing either.
 
TWJPRZYJACIEL said:
Nie wiem jak mam to rozumieć. A dwa posty pod tym, który zacytowałeś jest taki:
TWJPRZYJACIEL said:
Changing font colour would only help if you stop using black as background colour. Otherwise it´s no help at all. Using e.g. red wouldn´t make it more readable. The best result for reading is black font on white/offwhite background. And that´s not a subjective thing either.
Wiadomo że czarne na białym odpada. Możemy poprawiać stronę, ale nie tworzyć ją od nowa.
 
A ja osobiście nie lubię białego tła, za bardzo daje po oczach, szczególnie przy siedzeniu w nocy. Jasna czcionka, ciemne tło jest optymalnie. Jak widzicie, każdemu się nie dogodzi ;)
 
Szukaczka forumowa nie podaje linków do konkretnego postu.Przy każdym wyniku mam tylko link do tematu i do ostatnich postów, a do postu nie. Nie powiem, przydałby się...
 
Flash said:
Flash said:
Nie wiem jak mam to rozumieć. A dwa posty pod tym, który zacytowałeś jest taki:
Flash said:
Changing font colour would only help if you stop using black as background colour. Otherwise it´s no help at all. Using e.g. red wouldn´t make it more readable. The best result for reading is black font on white/offwhite background. And that´s not a subjective thing either.
Wiadomo że czarne na białym odpada. Możemy poprawiać stronę, ale nie tworzyć ją od nowa.
No dobrze, ale rozumiesz do czego piję? Jest źle, bo jest białe na czarnym, zamiast czarne na białym, ktoś o tym pisze, więc zamiast białego na czarnym robimy szare na szarym. Z taką logiką daleko się nie zajdzie.Keth, mi nie przeszkadza (albo nie zauważam tego) to szare na szarym. Ale ostatnie zdanie w cytowanym tekście sugeruje, że można obiektywnie udowodnić wyższość czarnego na białym. Ja się tego nie podejmuję, tym bardziej, że i tak nic to nie da. Do forumowania w nocy radzę natomiast zmniejszyć kontrast i jasność monitora, a nie zmuszać wszystkich forumowiczów do męczenia wzroku, tym bardziej, że większość chyba czyta forum w dzień.
 
TWJPRZYJACIEL said:
Ale ostatnie zdanie w cytowanym tekście sugeruje, że można obiektywnie udowodnić wyższość czarnego na białym.
No właśnie nie obiektywnie. To kwestia gustu. To że parę osób napisze, że czarne na białym jest lepsze i to obiektywna opinia, nie czyni tego obiektywną opinią.
 
Ba, można obiektywnie udowodnić, że białe na czarnym jest lepsze. Generalnie od czytania na monitorze wzrok się męczy. Dzieje się tak dlatego, że monitor świeci. Mając czarne (ciemne) tło monitor z założenia nie świeci (lub świeci mniej) a światło pochodzi tylko od białych literek. Sumarycznie oczy mniej się męczą niż gdyby świeciła do oczu cała duża płaszczyzna z małymi czarnymi punktami.
 
Otaku said:
Ba, można obiektywnie udowodnić, że białe na czarnym jest lepsze. Generalnie od czytania na monitorze wzrok się męczy. Dzieje się tak dlatego, że monitor świeci. Mając czarne (ciemne) tło monitor z założenia nie świeci (lub świeci mniej) a światło pochodzi tylko od białych literek. Sumarycznie oczy mniej się męczą niż gdyby świeciła do oczu cała duża płaszczyzna z małymi czarnymi punktami.
Tak, wszystko można udowodnić i jeszcze zanim to napisałeś rozumowałem w ten sam sposób.Można też udowodnić przeciwnie, ludzie są przyzwyczajeni do czytania książek, więc ich wzrok świruje podczas czytania białego tekstu na czarnym tle.Ważne jest jednak to co mówią profesorowie stanowiący autorytet i co oparte jest na badaniach - ktoś, kto mówił o obiektywności, zapewne to właśnie miał na myśli - namacalną naukę, a nie filozoficzne teorie, które zaprezentowaliśmy. A nauce na pewno nie sprzyja cytowanie fragmentów w wykonaniu Flasha (sorki, że się tak uczepiłem, ale nie rozumiem czemu inni nie załapali jak zabawna to sytuacja :D)
 
@UpNie wiem, czemu masz takie duże zaufanie do zacytowanego jegomościa z Internationala. Znasz go osobiście? Ja na stwierdzenia typu "Legia rządzi i nie jest to moja subiektywna opinia" reaguję jak na klasyczne wymądrzanie się nastolatków (bo tym najczęściej takie stwierdzenia są). Możliwe, że w tym przypadku jest to poparte jakimiś badaniami, ale, szczerze mówiąc, wątpię...
 
^No jak dlaczego? Żeby można się było znowu czepić moderatorów, standard w wykonaniu Bredzia ;)I bardzo pochlebia mi to, że sądzisz, Bredziu, że całe Forum zostało zaprojektowane pod mój gust ;)
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom