Hotfix 1.05 — lista zmian

+
Tak bardzo nie ogarniam tego hejtu na tą grę. Póki co gram praktycznie bezproblemowo, jedynie dzisiaj miałem błąd w którym nie mogłem zmienić kamery z tryb pierwszoosobowego w trakcie jazdy. A było tyle gier przed, które działały o wiele gorzej na premierę. Łatajcie dalej, dobra robota
 
Tak czytam o tych wszystkich błędach na jakie trafiacie i zastanawiam się w jaki sposob je wywołujecie :)
miałem 2 które wymusiły wczytanie wcześniejszego save
1) w samouczku po zebraniu "apteczki" nie mogłem jej użyć
2) nie mogłem wyjść z trybu skanowania

To były dwie takie sytuacje
Inne:
wybuchające auta same z siebie
Policja jak i inne służby mundurowe które same z siebie atakują jak tylko pojawiam się w zasięgu ich wzroku
to dość irytujące bo czasem start misji jest w polu ich widzenia i zaczynam zabawe z ostrzałem w plecy :)

i w zasadzie to tyle a gram dość długo i nie miałem żadnych problemów z rozpoczęciem misji czy ich zakończeniem.
Mam więc wrażenie, że z błędami w tej grze jest jak ze skutkami ubocznymi na ulotce z leków na receptę :p mogą wystąpić ale nie muszą i zazwyczaj jest to spowodowane dodatkowymi czynnikami

a co można by poprawić/dodać
mechanika jazdy motocyklem, tu by się przydało się ją urealnić nieco :)
Fryzjer/operacje plastyczne
delikatna i z humorem mechanika survivalowa :p czyli żywimy się zdrowo to zyskamy +ileś do HP i Kondycji żremy Fast food to postać tyje kondycja spada i ogólnie jakiś minus do statystyk :) Plus komentarze od NPC (fabularnych i tych na ulicy) że jesteśmy spaślakami hahaha i inne złośliwości :)
AI zdecydowanie do naprawy, więcej skryptów odnośnie zachowań czy to npc czy aut ale to na bank jest juz zaplanowane i będzie poprawione :)

więcej animacji przy zabawie z wszczepami tak jak w przypadku tej pierwszej
fajnie by było zobaczyć jak są modyfikowane nasze nogi, ręce czy np w odbiciu w szybie / lustrze jak ripperdoc grzebie przy kręgosłupie (chyba że coś pod narkozą by było)
Mechanika zarabiania na braindance czyli możliwość (po zainstalowaniu wszczep odpowiedniego) nagrywania swoich misji, a następnie odsprzedaży

Możliwosc kupna oglądania braindanców w tym tych z czarnego rynku (a co trzeba sobie poryc psychikę gra i tak jest 18+)

Ale to tylko lista życzeń :) tych by było w sumie jest więcej ale kto wie :) może w jakimś dlc coś sie z tego znajdzie :) i rozbuduje świat o nowe detale

Gry nie mam zamiaru zwracać, gra mi się fajnie (wersja PC) mniejsze błędy wywołują bardziej śmiech niż irytacje :)

i teraz pytanie czemu te błędy nie sa powtarzalne w przypadku graczy pc-towych?
jedni nie mają prawie żadnych albo ledwie kilka nie przeszkadzających błędów jak ja
A u innych jest ich zatrzęsienie, pytanie gdzie tkwi problem?

mój PC to:
procek i7 8700K (4Ghz sztywno ustawione czyli poniżej możłiwości proca)
płyta aorus z370 gaming 5
ram 16GB 3200 cl16
rtx 2070 super
dysk 1 (SSD system)
dysk 2 (HDD różne gry i śmieci)
dysk3 (HDD rózne gry i śmieci)
dysk 4 (NVME tylko CP2077 jest na nim)
Zasilacz 650W
i wszystkie temperaturki nie przekraczają 67 stopni

w zatłoczonym miejscu miałem średnio 50fps w miejscach z mniejszą ilością npc około 65-70 a na zadupiach nawet 80
minus że po około 2h a czasem dłużej w grze zaczynają spadąc fpsy :) i grę trzeba było restartować
 
Last edited:
Witam serdecznie wszystkich cyberfanów!(y):)

Super, że są już pierwsze jaskółki efektów działań nad dokończeniem pracy nad grą, która według mnie, została wydana w stadium nieukończonym. :( Każdy fix jest mile widziany. Ale lista poprawek niestety zawiera nie tylko ją samą, ale przy okazji, także cały szereg spoilerów. :censored::( Żałuję, że będąc na aktualnym poziomie rozgrywki, zacząłem ją czytać. Niestety to co zdążyłem przeczytać nie da się już odzobaczyć...:oops:

Prośba serdeczna: drodzy deweloperzy sprawcie, że lista Waszych wpadek będzie wreszcie zakończona.:ohstopit:
 
Ryzen 7 2700@ 4GHz + Vega 64 od łatki 1.04 wywala do pulpitu. sterowniki AMD sprawdzane zarówno 20.11.2 jak i 20.12.1
w obu przypadkach to samo. Niespatchowana gra działa normalnie na moim konfigu.
Żeby chociaż jakiś błąd wyskakiwał czy inna informacja, to można by się na coś nakierować, a tak to tylko do pulpitu i zero informacji z jakiego powodu...
 
Hej,

podpowie może ktoś co się dzieje? Od kilku godzin aktualizacja tkwi w miejscu.. Poniżej screen. Generalnie mam ponad 200 GB wolnego miejsca, na dysku gdzie jest GOG. Próbowałem anulować i pobrać od nowa, ale wciąż bez zmian. Napisałem do pomocy GOG, ale pewnie szybko nie odpowiedzą..
Aktualizacja.png
 
Wydaje mi się, że musisz po prostu czekać, aż komputer przemieli te 100 GB, przy poprzedniej aktualizacji było to samo. Wiele osób pisało, że zatrzymywała im się na 56% bodajże i długo, długo nic widocznego się nie działo.
 
Hej,

podpowie może ktoś co się dzieje? Od kilku godzin aktualizacja tkwi w miejscu.. Poniżej screen. Generalnie mam ponad 200 GB wolnego miejsca, na dysku gdzie jest GOG. Próbowałem anulować i pobrać od nowa, ale wciąż bez zmian. Napisałem do pomocy GOG, ale pewnie szybko nie odpowiedzą.. View attachment 11101925

U mnie było podobnie, czekałem ok. godzinę, po czym gog przestał się wyświetlać (czarne tło), zreatartowałem pc i gra była już zaktualizowana.
 


Hotfix 1.05 jest już dostępny na konsolach i PC! Poniżej lista zmian:

Zadania
  • Jackie nie znika już w trakcie zadań Bilet wstępu i Skok na głęboką wodę.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego nie można było wylądować helikopterem w zadaniu Operacja Firestorm.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego Takemura nie dzwonił do V w zadaniu Przerwane milczenie.
  • W zadaniu Numer jeden! ten sam dialog nie może już zostać wywołany wielokrotnie.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego Delamain pojawiał się do góry nogami pod koniec zadania Delamain: Reanimacja.
  • W zadaniu Kto sieje wiatr Saul poprawnie dociera do vana.
  • Szybka podróż przed starciem z Tyger Claws nie anuluje już postępu w zadaniu Stróże bezprawia.
  • Naprawiono błąd uniemożliwiający postęp w zadaniu Na rozdrożach jeśli został załadowany autozapis z przybycia Raffen Shiv.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego gracz nie otrzymywał wiadomości i połączeń jeśli zadanie Gdy patrzysz w otchłań nie powiodło się ze względu na rozpoczęcie walki.
  • Elizabeth Peralez nie jest już tak natarczywa jeśli jej oferta została odrzucona.
  • Po opuszczeniu kliniki Viktora scena z Misty i Jackiem rozpoczyna się poprawnie.
  • Dialogi Wakako nie blokują się już po zakończeniu zadania Mieszkanie nr 303.
  • Odejście od Stefana w zadaniu Ekstremalne wrażenia nie uniemożliwia już otrzymywania połączeń od innych postaci.
  • Poprawna interakcja z detonatorem Bricka jest już możliwa. Możesz go wysadzić. Lub dezaktywować. Jak uważasz.
  • W trakcie zadania Skok na głęboką wodę windy otwierają się poprawnie.
  • W zadaniu Kto sieje wiatr Saul poprawnie wysiada z samochodów.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego gracz nie otrzymywał wiadomości i połączeń po odejściu za daleko od Franka w zadaniu Kolega po fachu.
  • Jackie poprawnie opuszcza fabrykę po zakończeniu walki w zadaniu Bilet wstępu.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego posiłki Militechu nie pojawiały się jeśli gracz przejechał przez bramę za szybko w zadaniu Linia oporu.
  • Przewijanie czasu w klubie, w trakcie zadania Na czarną godzinę nie skutkuje już problemami z postępem.
  • Naprawiono problemy z rozpoczynaniem Kontraktu: ciepło, cieplej...
  • Naprawiono błąd, wskutek którego gracz nie otrzymywał wiadomości i połączeń jeśli zadanie W topieli zostało porzucane w trakcie wykonywania go.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego rdzeń Delamaina mógł zostać zniszczony zanim gracz dotarł do pokoju, który go zawiera w zadaniu Delamain: Reanimacja.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego w zadaniu Skok na głęboką wodę Delamain mógł nie pojawić się pod Afterlife lub interakcja z nim nie była możliwa.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego cel zadania Miasto Snów mógł utknąć na "Porozmawiaj z Viktorem".
  • Naprawiono błąd uniemożliwiający rozmowę z bramkarką przed Lizzie's w zadaniu Cherchez la femme.
  • Dodano opis zadania Delamain: Reanimacja do Dziennika.
  • Naprawiono błąd uniemożliwiający zapis stanu gry, szybką podróż i rozmowę z innymi postaciami, jeśli załadowano zapis gry z aktywnym połączeniem od Franka w zadaniu Kolega po fachu.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego Panam nie dzwoniła z żadną inną sprawą dopóki zadanie Ostatnia przysługa nie zostało ukończone.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego Dum Dum podążał za V po zakończeniu zadania Bilet wstępu.
Rozgrywka
  • Poprawiono czas reakcji NPCów chroniących się podczas walki.
  • Poprawiono ilość strzałów potrzebnych do zabicia cywili w walce dystansowej.
Poprawki graficzne
  • Naprawiono błąd, wskutek którego wizerunek Delamaina wyświetlał się ponad aktualnym rozmówcą w trakcie rozmów telefonicznych.
  • Usta V nie pozostają już otwarte po wejściu do śluzy w zadaniu Daleko od domu.
  • Naprawiono nachodzące na siebie elementy interfejsu.
  • V jest teraz odrobinę skromniejszy w menu Ekwipunku po 6-miesięcznym montażu z Night City ;)
  • NPCe pojawiają się teraz szybciej na terenie zadania Umarł boss, niech żyje boss.
  • Dodano trochę ciepła do HDR.
  • Naprawiono NPCe w "pozie T' w zadaniach Podejrzenie przestępczości zorganizowanej: Fabryka nielegalnych doznań i Kontrakt: Zabawy z bronią.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego po sesji braindansu można było utknąć w widoku z trzeciej osoby bez głowy.
  • Ikony tłumików poprawnie wyświetlają się w Ekwipunku.
Interfejs
  • Naprawiono błąd, wskutek którego celownik broni nie znikał z ekranu.
  • Menu Ekwipunku nie zamyka się już natychmiast po otwarciu go po raz pierwszy po opuszczeniu samochodu.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego po wejściu w terminal z szybką podróżą przycisk w prawym górnym rogu, zachęcający do otwarcia Dziennika, nie działał.
Wydajność i stabilność
  • Liczne poprawki stabilności, w tym zawieszania się gry.
Różne
  • Pozaekranowe eksplozję mają teraz dźwięk.
PC
  • [AMD SMT] Zoptymalizowano domyślne zużycie rdzeni w procesorach 4- i 6-rdzeniowych AMD Ryzen (tm). Procesory 8-, 12- i 16-rdzeniowe pozostają bez zmian i działają jak zamierzono. Ta zmiana została zaimplementowana we współpracy z AMD, bazując na obustronnych testach, które wykazały poprawę wydajności wyłącznie na procesorach posiadających 6 lub mniej rdzeni.
  • Naprawiono błąd w sposobie zbierania surowych danych wejściowych (Raw Input).
  • Usunięto wykorzystanie instrukcji AVX, dzięki czemu gra nie będzie się już zawieszała pod koniec prologu na procesorach nie posiadających obsługi AVX.
  • Usunięto konsolę debugową aby zapobiec funkcjom mogącym doprowadzić do zawieszeń gry i zablokowania zadań. Nie oznacza to jednak, że nie chcemy wspierać społeczności moderskiej. Czekajcie na dalsze informacje na ten temat ;)
  • Odbicia z ray tracingu nie powinny już być zbyt jasne w porównaniu do otoczenia.
  • Naprawiono błąd powodujący zawieszanie się nakładki Steam przy wyłączaniu gry.
  • Usunięto plik memory_pool_budgets.csv, który nie był połączony z finalną wersją gry i nie miał na nią wpływu (stanowił pozostałość po procesie tworzenia gry i szacowaniu zużycia pamięci - nie miał wpływu na to ile pamięci było faktycznie wykorzystywane). Wrażenie poprawy wydajności gry po edycji tego pliku mogło wynikać z restartu gry.
Konsole
  • Poprawiono ostrość obrazu przy włączonej aberracji chromatycznej i ziarnie filmowym.
  • Ustawienia nie powinny się już resetować do domyślnych po kilku restartach gry.
  • Naprawiono błędy wizualne w trakcie przejścia między zadaniami Skok na głęboką wodę i Operacja Firestorm.
  • Poprawiono wygląd niektórych pojazdów.
  • [Xbox] Rozpoczęcie walki gdy akcelerator synaptyczny jest aktywny nie skutkuje już brakiem wyświetlania paska życia gracza.
  • [Xbox] Gra nie staje się już nieresponsywna jeśli wylogujesz się ze swojego profilu kiedy wyświetlana jest wiadomość o rozłączeniu kontrolera.
  • W związku z problemem z resetem ustawień, ponownie pojawi się prośba o akceptację telemetrii.
  • Naprawiono błąd umożliwiający wpadnięcie do szybu windy w megabudynku H8 w zadaniu Dom lalek.

Niestety 1.05 ma negatywny impact na GeForce Now. W wersji 1.04 dało się grać w przy ustawieniach ultra z obniżony raytracing. Miejscami spadały klatki, ale było to do przeżycia.

Niestety teraz przy ustawieniach wysokie, co jakiś czas wygląda jakby gra coś musiała doładowywać i na parę milisekund się freeze'uje.
GeForce Now płatny używa procka Intel.


Dodatkowo momentami rozwalał się ux podczas jazdy autem.

 
A ja chciałem powiedzieć, że przykro mi z uwagi na cały zamęt po wydaniu gry. Rzecz w tym, że gra jako taka jest niezwykła i autentycznie momentami wprawia w osłupienie, cały czas jestem pod wrażeniem, nawet jeśli raz na 3 może 4 godziny wywali się do pulpitu. Gram na PC i jak dla mnie - mimo wszystkich mankamentów - jest to mistrzostwo świata. Nie jestem fanem takich gier, dla mnie Wiesiek to było w punkt, ale mimo tego bardzo chętnie wskakuję do Night City i sobie oglądam. Nie lubię tylko jeździć autem bo jest jakieś nieresponsywne, ale mimo zamętu wokół wersji na PS4 ta gra jest wybitna. Z czasem błędy znikną i zostanie już tylko przyjemność. Gratuluję wszystkim, którzy brali udział w tej ciężkiej pracy i raz jeszcze mi przykro, że zamiast cieszyć się tym jak gracze śmigają po grze słyszą same narzekania. Ta gra mimo obecnego stanu nie zasługuje jedynie na krytykę. Niech ktoś wreszcie opisze i doceni wszystko co jest w niej fajne. Myślę, że warto.
 
Opcje hakowania kamer zostały na HUDzie, nie pomaga załadowanie stanu gry ani ponowne jej uruchomienie. Co więcej, w przypadku ponownego hakowania kamer nie ma opcji przejścia do kolejnego urządzenia
 
Hej,

podpowie może ktoś co się dzieje? Od kilku godzin aktualizacja tkwi w miejscu.. Poniżej screen. Generalnie mam ponad 200 GB wolnego miejsca, na dysku gdzie jest GOG. Próbowałem anulować i pobrać od nowa, ale wciąż bez zmian. Napisałem do pomocy GOG, ale pewnie szybko nie odpowiedzą.. View attachment 11101925
Jak instalujesz na HDD to musisz trochę poczekać.. mi po pobraniu instalowało jakieś 10min na SSD.
dodatkowo moc obliczeniowa procesora też ma wpływ na czas dodawania łatki.
 
Jak instalujesz na HDD to musisz trochę poczekać.. mi po pobraniu instalowało jakieś 10min na SSD.
dodatkowo moc obliczeniowa procesora też ma wpływ na czas dodawania łatki.
Hej, no właśnie nie wiem w czym jest pies pogrzebany, bo używam dysku SSD, a procesor ryzen 5 5600X.
 
Wydaje mi się, że musisz po prostu czekać, aż komputer przemieli te 100 GB, przy poprzedniej aktualizacji było to samo. Wiele osób pisało, że zatrzymywała im się na 56% bodajże i długo, długo nic widocznego się nie działo.
Zastanawiam się skąd wzięło się 100GB jeśli na zrzucie ekranu widzimy 9GB?

Hej, no właśnie nie wiem w czym jest pies pogrzebany, bo używam dysku SSD, a procesor ryzen 5 5600X.
Na czas aktualizacji (pobierania) wyłącz antywirusa. Komp nie wybuchnie.
 
Niestety 1.05 ma negatywny impact na GeForce Now. W wersji 1.04 dało się grać w przy ustawieniach ultra z obniżony raytracing. Miejscami spadały klatki, ale było to do przeżycia.

Niestety teraz przy ustawieniach wysokie, co jakiś czas wygląda jakby gra coś musiała doładowywać i na parę milisekund się freeze'uje.
GeForce Now płatny używa procka Intel.


Dodatkowo momentami rozwalał się ux podczas jazdy autem.



W trakcie jazdy u góry na krótko pokazuje się znaczek Autosave'a w 1.04 też to było tylko nie zwróciłeś na to uwagi.
Każdy jest teraz przewrażliwiony i szuka błędów :)
 
Patch już u mnie. Trzeba było 2 razy ręcznie sprawdzić spójność plików ale jest.
Jak na rozczarowanie roku to musze przyznać, że dawno się tak dobrze nie bawiłem. Pękło już prawie 40h i wiem, że na tym się nie skończy.
Aaa i zapomnieliście napisać, że na myszkach MX Master scroll działa już prawidłowo :)
 
Last edited:
Top Bottom