Hotfix 1.06 w drodze (lista zmian)

+
Dołączam się do prośby odnośnie mutagenów przy umiejętnościach. Po wczytaniu oraz szybkiej podróży ( ale chyba nie każdej tylko między poszczególnymi obszarami [ a'la Novigrad>Skellige ] ) mutageny na umiejętności NIE BIORĄ pod uwagę bonusu z ich samych - czyli gdy mutagen daje 10% i 3 umiejętności dają 30% to mamy tylko te 30%. Potrzeba go wyciągnąć i włożyć aby premia z samego mutagenu była liczona.

Ja to się nawet do tego już przyzwyczaiłem ( po 100 godzinach grania już musiałem ^^ ) ale jest to irytujące tym bardziej że musimy ściągać i zakładać 4 przedmioty naraz.
 
A ja mam chyba coś z expem.. przechodzę grę 2 raz i na 6 lvl zrobilem questa złoto głupców czy jakoś tak ( to z ostatniego DLC) i exp.. był hmm mały.. 80...no ale ok mówie to z DLC.. dzis zrobiłem "po omacku" fakt podczas zadania dostalem raz czy dwa po 200 exp.. ale na koncu znowu 80 exp'a..
 
U mnie po patchu 1.05 kamień czernobóg już daje bonusy, ale cały crafting z nimi związany jest jakiś popsuty. Tzn. mogę tworzyć nowe kamienie, ale te znalezione już nie są kompatybilne. Jak by to ująć... np. taki nieszczęsny czernobóg - wyśmienity daje +5% do siły ataku, a zwykły +3%. Rzecz w tym, że znajdowałem też takie, które dawały +5% mimo że nie były wyśmienite. Podbnie z Glifem np. Aard - miałem w ekwipunku kilkanaście pomniejszych, a mimo to w rzemiośle uparcie pokazywało mi 0, więc nie mogłem ich ulepszać. W ogóle po stworzeniu kamienia czy glifu, nazywają się one nie np. Pomniejszy Glif Quen, tylko Schemat: Pomniejszy Glif Quen. WUT?

Identyczne błędy. Mimo posiadania np. 10 pomnijeszych glifów igni u rzemieślnika nie moge ulepszyć do glifu igni bo pokazuje mi w ekranie tworzenia przedmiotu brak (0/2). Inne typy glifów mimo iż mam kilka pokazuje mi że mam tylko 1. Wygląda jakby randomowo okreslało ile tych glifów mam. Pomnijeszy Aard: mam 5 pokazało 2, ulepszyłem do "zwykłąego" aardu ale drugiego zwykłego już nie moge zrobić bo mimo posaidania kolejnych 3 teraz pokazuje 0. Starszne to jest.......
 
Potwierdzam problem z mutagenami. Posiadam np. w ekwipunku 1 większy czerwony mutagen i 6 czerwonych mutagenów i nie ma możliwości utworzenia kolejnych większych czerwonych mutagenów.

Przyłączam się również do prośby o jakąś skrzynkę dla Geralta na ekwipunek. Coś jak skrzynia w Diablo III, albo może miejsce w banku u Vivaldiego - tak jak to jest w World of Warcraft. Proste i praktyczne rozwiązania które się przydadzą ponieważ szkoda wyrzucać wszystkie znalezione bronie i zbroje, a jest ich całkiem sporo.
 
Byłbym wdzięczny za usunięcie problemu w trzech zadaniach pobocznych w Velen: "Krwawe złoto", "Z deszczu pod rynnę" oraz "Nie igraj z bogami". W "Krwawe złoto" oraz "Nie igraj z bogami" z ekwipunku samoistnie usunęły mi się klucze, przez co nie mogę otworzyć skrzyń (i nie mogę zakończyć tych zadań). W "Z deszczu pod rynnę" za to znalazłem skrzynię i ją otworzyłem, ale zadanie mimo to nie zostało zaliczone. Jak to naprawić? Dodać każdemu kto ma aktywne te zadania klucze do skrzyń (najwyżej ci co jeszcze nie zaczęli robić tych zadań, będą mieli parę kluczy). W przypadku "Z deszczu pod rynnę" sprawa będzie trochę trudniejsza, ale na pewno też można ją jakoś rozwiązać. Musicie to jakoś naprawić, bo nie dość, że w tych skrzynkach zapewne są jakieś schematy (alchemiczne lub rzemieślnicze), to dodatkowo chcę mieć zaliczone wszystkie zadania.
PS. Forum czytam dosyć regularnie i wiele osób ma problemy z tymi zadaniami, także nie jestem odosobnionym przypadkiem.
 
Last edited:
A działają większe glify do znaków? miałem powsadzane z 5 kamyków +10% do Queen i nie zauważyłem żadnej różnicy, a niskolvlowe mglaki jak zdejmowały Queen na hita tak zdejmują. I uniżony błagam o poprawienie systemu walki w jakimś większym patchu, może jak będzie 1.1 A mianowicie, śmieszne jest to, że zwykli bandyci, którzy dostają potężny cios w plecy i są w tym samym czasie podpaleni, są w stanie tak szybko i skutecznie parować nasze ataki z refleksem czasem lepszym od wiedźmińskich. To samo tyczy się parowania młynka (umiejętność nabyta w drzewku szybkich ataków) Też trzeba nadludzkich refleksów, żeby sparować każdy atak młynka aż do wyczerpania naszej energii. I dosyć irytujące jest kiedy mamy nałożony znak Queen i używamy młynka w tłumie o obija się o tarczownika, tarcza wybucha wtedy z prędkością kilku wybuchów na sekundę, a że te wybuchy są bardzo głośne to aż uszy bolą. Odgłos wybuchu powinien zostać stanowczo przyciszony.
 
No dobra, właśnie zauważyłem, że po skończeniu zadania Jaskinia Snów na Skellige, w dzienniku jest ono pięknym czerwonym kolorem oznaczone jako nieukończone (tzn. nieudane). Czary jakieś? :p
 
No dobra, właśnie zauważyłem, że po skończeniu zadania Jaskinia Snów na Skellige, w dzienniku jest ono pięknym czerwonym kolorem oznaczone jako nieukończone (tzn. nieudane). Czary jakieś? :p
Mam to samo a jak klikniesz w to zadanie to wszystkie fajki sa na zielono :D co najlepsze w zadaniu, gdzie miałem dwie zielone fajki i jedno czerwone x zadanie i tak ukonczyłem gdzie pewnie normalnie by od razu powedrowało do nieukonczonych. Co do tych zadan powinno byc w opcjach mozliwosc niepokazywania zadan nieukonczonych - mam tam jedno takie co mnie drazni i chciałbym zeby dało sie schowac - zadanie polegało na sprawdzeniu (dam w spoiler bo moze ktos nie trafil jeszcze na to zadanie :D
co zabija drob jednej z kobiet
 
Dobra i ja coś dołożę bo dalej nie ma efektu a było o tym wspominane A co z oznaczeniem ze daną książkę przeczytaliśmy albo ze już posiadamy dany schemat jakoś dalej tego brak... a jednak to utrudnia życie, szczególnie jeszcze ze w poprzedniej części było to w miarę dobrze rozwiązane...
 
Jest również bug bomby dwimerytowej, która uniemożliwia Geraltowi rzucanie znaków. Użyłem tej bomby walcząc z golemem w komnacie Myszowora i potem w miejscu anomalii magicznej z Yennefer nie mogłem rzucać znaków. Myślałem, że to celowo, z powodu tej anomalii magicznej w lesie, ale jak zacząłem podróżować do innych miejsc (w tym Velen i Novigrad) aby to sprawdzić, to nadal znaki nie działały. Wyczytałem w internecie, że pomaga rzucenie na siebie kolejnej bomby dwimerytowej. I rzeczywiście to zadziałało. Była jeszcze recepta, żeby w konsoli wpisać "RestInput", ale to u mnie nie zadziałało.
 
I że mamy daną kartę do gwinta.
Dalej i tak największy błąd, który irytuje (nie bug - błędne myślenie twórców) to malutki exp za szare zadania (wcześniej 0). Gdyby to była chociaż połowa z zadania, a takto latam po mapie i szukam po tablicach, a i tak w skelige będe miał 90% szarych zadań.
Gdyby dobrze rozstawiono lvlowo zadania, t okey... ale tak, jak jest teraz czuję się, jak w nieprawdziwym RPG oraz uważam lekko tą grę za taką :< Otwarty świat, ale nie ma tej swobody eksploracji, bo jest się karanym... A takie rozwiazanie, jak 5 xp niczego nie daje - jedyne marne doświadczenie, które jest potem odbierane w innych zadaniach, w których dawniej dawało 10, a teraz 8 doświadczenia. Dobra, rozumiem widełki i tak dalej, ale co przeszkodzilo w początkowym projektowaniu gry, by te widełki były większe? Moze nie miałbym żalu,, gdyby nie schematy na lvl 46, co jest chyba żartem. Jeśli miało to być do dlc albo NG+ to niech dopiero w tamtych trybach się to pojawia!
Zresztą wiem, że to co pisze nawet nie dotrze do twórców, a co dopiero wzięcie sobie to do serca... ale wolę "wyżyć" się i dać do zrozumienia, że komfort z "Gry roku" spada o połowę. I powiem, że za wysokie noty ddano.
 
Last edited:
bardzo ale to bardzo brakuje jakiejs skrzynki na przedmioty, które przepałnaiją ekwipunek a nie wszystko można sprzedać / albo nie wiedzieć co się przyda na przyszłość. W rpg'ach grająć zawsze takie coś spotykamy czy to w Oblivionie czy też Skyrimie albo BGate itp.
 
I że mamy daną kartę do gwinta.
Dalej i tak największy błąd, który irytuje (nie bug - błędne myślenie twórców) to malutki exp za szare zadania (wcześniej 0). Gdyby to była chociaż połowa z zadania, a takto latam po mapie i szukam po tablicach, a i tak w skelige będe miał 90% szarych zadań.
Gdyby dobrze rozstawiono lvlowo zadania, t okey... ale tak, jak jest teraz czuję się, jak w nieprawdziwym RPG oraz uważam lekko tą grę za taką :< Otwarty świat, ale nie ma tej swobody eksploracji, bo jest się karanym... A takie rozwiazanie, jak 5 xp niczego nie daje - jedyne marne doświadczenie, które jest potem odbierane w innych zadaniach, w których dawniej dawało 10, a teraz 8 doświadczenia. Dobra, rozumiem widełki i tak dalej, ale co przeszkodzilo w początkowym projektowaniu gry, by te widełki były większe? Moze nie miałbym żalu,, gdyby nie schematy na lvl 46, co jest chyba żartem. Jeśli miało to być do dlc albo NG+ to niech dopiero w tamtych trybach się to pojawia!
Zresztą wiem, że to co pisze nawet nie dotrze do twórców, a co dopiero wzięcie sobie to do serca... ale wolę "wyżyć" się i dać do zrozumienia, że komfort z "Gry roku" spada o połowę. I powiem, że za wysokie noty ddano.

Taki system jest bardzo mądry i przemyślany, grasz i rozwijasz postać przechodząc główny wątek fabularny, cała reszta to dodatek. Ja wyczyściłem Velen i teraz trochę żałuję Skellige zostawiam sobie na później. Zresztą będąc na 29 poziomie muszę tak kombinować by inwestować w umiejętności 5/5 bo dodatkowe 1/1 i 3/3/ powodują że zostają mi wolne punkty, miejsca mocy, dwa punkty z pewnego nasionka powodują że maksymalnie około 35 mój build będzie kompletny, na 31 uzyskam dostęp do mistrzowskiego zestawu niedźwiedzia, a te 3-4 miecze z tego jeden unikatowy na 47 poziomie nie sa dla mnie powodem by kwestionować zasadność takiego a nie innego podejścia twórców do przyznawania nagród doświadczenia, nie zapominaj że taki system jest zapewne reakcją na zarzuty wobec DA:I gdzie ludzie narzekali na banalność ostatniej walki - wszystkim nie dogodzisz. Zresztą wiedźmin gdzieś od 15 poziomu i tak jest trochę OP z powodu kilku bugów na przykład z eliksirem Grom tak że nawet na najwyższym poziomie trudności grę przechodzi się z marszu. Nagrodą w takiej grze ma być jej ukończenie. Komu sie pochwalisz swoim "levelem" ? To nie MMO.
 
Taki system jest bardzo mądry i przemyślany, grasz i rozwijasz postać przechodząc główny wątek fabularny, cała reszta to dodatek. Ja wyczyściłem Velen i teraz trochę żałuję Skellige zostawiam sobie na później. Zresztą będąc na 29 poziomie muszę tak kombinować by inwestować w umiejętności 5/5 bo dodatkowe 1/1 i 3/3/ powodują że zostają mi wolne punkty, miejsca mocy, dwa punkty z pewnego nasionka powodują że maksymalnie około 35 mój build będzie kompletny, na 31 uzyskam dostęp do mistrzowskiego zestawu niedźwiedzia, a te 3-4 miecze z tego jeden unikatowy na 47 poziomie nie sa dla mnie powodem by kwestionować zasadność takiego a nie innego podejścia twórców do przyznawania nagród doświadczenia, nie zapominaj że taki system jest zapewne reakcją na zarzuty wobec DA:I gdzie ludzie narzekali na banalność ostatniej walki - wszystkim nie dogodzisz. Zresztą wiedźmin gdzieś od 15 poziomu i tak jest trochę OP z powodu kilku bugów na przykład z eliksirem Grom tak że nawet na najwyższym poziomie trudności grę przechodzi się z marszu. Nagrodą w takiej grze ma być jej ukończenie. Komu sie pochwalisz swoim "levelem" ? To nie MMO.

Ech... RPG to otwarty świat - własna droga. Tutaj mogę zwiedzić wszystko, ale po co, jak potem chociażby bedę miał za wysoki lvl na wątek główny? Rozumiem, ze wprowadzili szare zadania, mogli. Ale dlaczego zadań mie rozstawili mądrze, tylko jest pelno na lvl 10-20 a na 20-30 juz znacznie mniej? To przykład, z samej fabuły nie będzie się zyło. Twój argument, że gra staje sie łatwa pdobonie jest słaby. Jeśli chcę silną postać, to gram i robię grę na 100%, a nie jedynie fabułę. Jak lubisz robić tylko questy główne - to leć ciurkiem. Bronię Ci? Dlatego chociażby seria Gothic jest lepsza pod tym względem, tam zwiedziałeś co i jak chciałeś bez karania Cię.
Po prostu - od konca do początku zwalano tutaj tą linię questów.
 
Top Bottom