Mardroeme - za i przeciw

+
Zaczęło się od błędu, ale wykluła się z tego ogólna dyskusja o samej karcie Mardroeme więc zmodyfikowałem nazwę tematu na bardziej adekwatną.
 
Szincza;n7406840 said:
Rozumiem frustrację i złość, wierzcie mi - ale ustalmy jedną rzecz.
Forum nie jest miejscem do publicznego piętnowania innych graczy, niezależnie od waszych podejrzeń.

Tutaj się nie zgodzę. Publiczne piętnowanie graczy zachowujących się haniebnie i wykorzystując błędy w grze dla własnych korzyści w trakcie betatestów jest jak najbardziej na miejscu. Będę kontynuować takie piętnowanie i zachęcam do tego innych użytkowników forum.
 
poYar;n7411290 said:
Tutaj się nie zgodzę. Publiczne piętnowanie graczy zachowujących się haniebnie i wykorzystując błędy w grze dla własnych korzyści w trakcie betatestów jest jak najbardziej na miejscu. Będę kontynuować takie piętnowanie i zachęcam do tego innych użytkowników forum.

Błędnie zinterpretowałeś mój post jako prośbę.

Publiczne piętnowanie graczy nie jest na forum mile widziane i w każdym kolejnym przypadku spotka się z ostrymi konsekwencjami.
Do zgłaszania podejrzanych zachowań służy wyłącznie oficjalna - podlinkowana wyżej - droga komunikacji.

Wszelkie uwagi w tej kwestii proszę zgłaszać via PW, posty nie na temat będą usuwane.
 
Gram praktycznie od rozpoczęcia bety dlatego też pozwolę sobie na kilka uwag na temat grzybów:

1. Grzyby są zbyt mocne, w ogólnym rozrachunku daje nawet +12 siły na przestrzeni całej gry ( nie licząc oczywiscie BPP)
2. Zwiększają siłę w szczególnosci dla frakcji mogących wskrzeszać jednostki ( KP, Skellige)
3. W frakcjach potworów i SK opierają się głównie tylko na kontrach
4. Jest praktycznie mus trzymania ich w talli, ograniczając w ten sposób wiele różnych taktyk oraz zajmując cenne sloty
5. Mogą niszczyć bezpowrotnie legendy nawet jednym uzyciem ( patrz. ocvist) co uważam za śmieszne

Teraz moje propozycje zmiany:

1. Zmiejszenie mocy na +2,-3. Dlaczego nie równo? Powód jest prosty, obecnie grzyby dają nam więcej korzyści z używania ich na "samym sobie" (nie licząc zbijania kluczowych kart, dlatego siła pomniejszona do -3)
2. Zmiana TYLKO na mutagen o mocy +3 i zarezerwowanie ich tylko dla frakcji skellige, jako iż od początku ich siłą było zwiększanie mocy bazowej
3. Usunięcie grzybów z gry

Co o tym myślicie? Zachęcam do popierania jak i negowania mojego zdania jak i do owocnej dyskusji.
 
Zaznaczam raz jeszcze, że wszelkie uwagi odnośnie decyzji moderacji zgłaszamy via PW.

poYar post poleciał.

paku93 to samo.
Ostrzegam ostatni raz, przy kolejnym posypią się warny.
 
Last edited:

Ukash

Forum veteran
Wypierdzielić gdzyby w kosmos.
To nie jest płakanie jakie to grzyby nie są OP ( a przez takie płakanie rozpierdzeliliśliście Redzi już nie jedną kartę na dziś dzień - bo ten płakał że to jest OP a tamten że tamto jest słabe), to jest fakt - grzyby psują grę.
 
Last edited:
Ukash;n7412090 said:
Wypierdzielić gdzyby w kosmos.
To nie jest płakanie jakie to grzyby nie są OP ( a przez takie płakanie rozpierdzeliliśliście Redzi już nie jedną kartę na dziś dzień - bo ten płakał że to jest OP a tamten że tamto jest słabe), to jest fakt - grzyby psują grę.

Póki co starczyłoby na start żeby błąd naprawili. Bo od wczoraj nie grałem i ledwo pierwsza gra dzisiaj a już zostałem pokarany kolejnym oszustem, którego nicku nie podam, bo wiadomo, nie chciałbym oszusta napiętnować. Ale paczka oczywiście screenów już poszła do supportu.

Co do samych grzybów za dużo kart niszczą, głównie srebrnych, 4 punktowych które są ważną częścią składową decków i nie da się już ich wskrzesić. Także jestem za tym, żeby buffowanie bazowe hp pozostało póki co w skellige a usuwanie punktów bazowych w ogóle nie istniało.
 
Gomola, jak już pisał Marcin Momot w tym temacie, błąd jest znany i trwają prace nad jego naprawą. Nie wystarczy jednak że ktoś pstryknie palcami i pojawi się patch, trochę cierpliwości.
 
Zaznaczę ostatni raz, uwagi odnośnie decyzji moderacji zgłaszamy wyłącznie via PW. To, że zajmą one tylko część posta, podczas kiedy jego pozostała treść odniesie się do innego zagadnienia nie ma znaczenia.

Eri94;n98993 said:
Każdy użytkownik jest indywidualnie informowany o dotyczącej go decyzji. Decyzje nie będą omawiane publicznie ani z użytkownikami, których nie dotyczą. Jeśli chcesz uzyskać informacje o dotyczącej Ciebie decyzji, skontaktuj się z moderatorami.
 
HuntMocy;n7412830 said:
Gomola, jak już pisał Marcin Momot w tym temacie, błąd jest znany i trwają prace nad jego naprawą. Nie wystarczy jednak że ktoś pstryknie palcami i pojawi się patch, trochę cierpliwości.

Oczywiście że nie, ale czy to oznacza że do czasu usunięcia o błędzie niemożna rozmawiać?

Mam także pytania (bo moje posty są usuwane, bez podania przyczyny, więc nie wiem nawet w który miejscu łamią regulamin, osobiście nie znalazłem pkt, które by łamały).

Czy za wykorzystanie błędów są przewidziane jakieś kary? Pytam dla własnej informacji.

I drugie pytanie dotyczy kwestii "napiętnowania graczy" czy samo wrzucenie screna/filmiku którzy przedstawia błąd, bez komentarza, tudzież domniemywania czy błąd został wygenerowany przypadkowo, czy użyty umyślnie, również podlega pod "napiętnowanie graczy"?
 
HuntMocy;n7412830 said:
Gomola, jak już pisał Marcin Momot w tym temacie, błąd jest znany i trwają prace nad jego naprawą. Nie wystarczy jednak że ktoś pstryknie palcami i pojawi się patch, trochę cierpliwości.

Spoko, ja nikogo nigdy nie popędzam, w pełni to rozumiem, tylko stwierdzam fakt. Raczej mnie smuci, że ludzie oszukują wykorzystując krytyczne błędy i w kolejnych partiach zamiast grać czeka się patrząc jak ktoś mizia grzybami swoje lub twoje jednostki. Swoją drogą nie wiem co to za frajda, zdaję sobie sprawę, że niektórzy farmią w ten sposób paczki ale pomija się w ten sposób zabawę a dostaje suche numerki w tabeli rankingowej. No nic poczekam na jakiś mikroupdatej z graniem i tyle. Bo cała zdrowa rywalizacja poszła nie powiem w co :p
 
Moim skromnym zdaniem grzybki są ok, chociaż faktycznie to trochę przesada, że zwykła karta za 30 skrawków może całkowicie wyeliminować z gry kartę legendarną np. Ocvista i to bez możliwości kontry.
Może faktycznie powinny działać tylko na brązowe jednostki. Poza tym nie rozumiem czemu nie mogę rzucić mutagenu na przeciwnika, w niektórych sytuacjach typu Villen było by to przydane.
 
xtrin44;n7413810 said:
Moim skromnym zdaniem grzybki są ok, chociaż faktycznie to trochę przesada, że zwykła karta za 30 skrawków może całkowicie wyeliminować z gry kartę legendarną np. Ocvista i to bez możliwości kontry.
Może faktycznie powinny działać tylko na brązowe jednostki. Poza tym nie rozumiem czemu nie mogę rzucić mutagenu na przeciwnika, w niektórych sytuacjach typu Villen było by to przydane.

Rewelacyjny pomysł, żeby grzyby działały tylko na brązowe karty. Wiele kart srebrnych powróciło by do łask i innych specjalnych obrażeniowych. I nie trzeba by było grzybów w jakiś dziwny sposób balansować.
 
Ta karta jest spoko ale wiadomo, że wymaga lekkiej zmiany.

Może zmniejszyć wartość z 5 do 2 ?

Ewentualnie, żeby działały czasowo przez 3 tury np? Potem efekt by się ulatniał?

Ograniczenie tylko do Skellige i nie zrekompensowanie tego każdej frakcji jakimś innym fajnym efektem nie byłoby ok :)
 
Draagoon;n7416490 said:
Ta karta jest spoko ale wiadomo, że wymaga lekkiej zmiany.

Może zmniejszyć wartość z 5 do 2 ?

Ewentualnie, żeby działały czasowo przez 3 tury np? Potem efekt by się ulatniał?

Ograniczenie tylko do Skellige i nie zrekompensowanie tego każdej frakcji jakimś innym fajnym efektem nie byłoby ok :)


Wartość chyba z 4 na 2 jeśli już ;) Dla mnie te grzyby pasują tylko pod Skellige, każda próba rekompensaty dla innych talii będzie ponawiać problem z BPP. Niech każda talia bazuje na czymś innym, a nie wszystko na jedno kopyto....
 
Emdzey;n7417120 said:
Niech każda talia bazuje na czymś innym, a nie wszystko na jedno kopyto....

Mam nadzieję, że to się nigdy nie zmieni. Im bardziej podobne będą talie tym gorzej :)

Fakt z 4 nie 5 :D Niemniej i tak by były silne ;)

 

Vattier

CD PROJEKT RED
Widzę, że dyskusja już wróciła na właściwe tory, ale dla oczyszczenia atmosfery czuję, że wciąż jest potrzebna konkretna odpowiedź od moderacji na podniesione wcześniej kwestie.

paku93;n7412940 said:
Oczywiście że nie, ale czy to oznacza że do czasu usunięcia o błędzie niemożna rozmawiać?

Mam także pytania (bo moje posty są usuwane, bez podania przyczyny, więc nie wiem nawet w który miejscu łamią regulamin, osobiście nie znalazłem pkt, które by łamały).

Czy za wykorzystanie błędów są przewidziane jakieś kary? Pytam dla własnej informacji.

I drugie pytanie dotyczy kwestii "napiętnowania graczy" czy samo wrzucenie screna/filmiku którzy przedstawia błąd, bez komentarza, tudzież domniemywania czy błąd został wygenerowany przypadkowo, czy użyty umyślnie, również podlega pod "napiętnowanie graczy"?

Rozmawiać oczywiście można, ale niech rozmowy skupiają się na grze i kartach, a nie na piętnowaniu użytkowników.

Wasze zdenerwowanie na graczy, którzy wykorzystują błąd jest zrozumiałe, ale nie możemy pozwalać na urządzanie publicznego pręgierza. Przypadki graczy, którzy wykorzystują błąd w celu uzyskania korzyści należy zgłaszać oficjalną drogą komunikacji ze studiem. Umieszczanie takich zgłoszeń publicznie na forum jest niezgodne z regulaminem i nie będzie tolerowane.

Powyższe zasady nie oznaczają, że jako moderacja popieramy wykorzystywanie błędów w celu osiągnięcia korzyści. Wręcz przeciwnie - zawsze będziemy promować uczciwą grę w przyjaznej atmosferze. Jednakże publiczne piętnowanie oszustów niczemu nie służy, a jedynie wprowadza przykrą atmosferę. Takie praktyki niewiele różnią się od ataków personalnych i mogłyby łatwo przerodzić się w wyśmiewanie innych graczy z byle powodu.

Na pytanie o kary nie jestem w stanie odpowiedzieć. Decyzja o ewentualnym ukaraniu nieuczciwych graczy należy do studia. Jednakże biorąc pod uwagę, że w przeszłości zdarzyło się już, że studio ukarało nieuczciwych graczy, którzy zamiast grać opuszczali rozgrywkę i liczyli na GG, jestem pewien, że i w tym przypadku studio nie przejdzie obok problemu obojętnie. Jeszcze raz zaznaczam - to moje prywatne przekonanie.

Odnośnie przyczyn usuwania postów - sugeruję kontakt przez PW z jednym z moderatorów (wliczając mnie). Zgodnie z regulaminem decyzje moderatorów nie będą omawiane publicznie na forum.

Co do wrzucania screenów - tutaj wszystko zależy od intencji z jakimi screeny czy nagrania są wrzucane. Jeżeli są częścią dyskusji i służą jako argument lub ilustracja argumentu, to nie powinno być problemu. Jeżeli jednak moderatorium oceni, że celem wrzucenia screena jest napiętnowanie gracza, a nie udział w dyskusji, to screen lub post ze screenem może zostać usunięty. Zgodnie z regulaminem ostateczna decyzja w takich sytuacjach należy zaakceptować decyzje moderatorów.

Mam nadzieję, że mój post choć odrobinę wyjaśnił sytuację i że w przyszłości unikniemy takich problemów. Jeżeli macie jeszcze jakieś wątpliwości o których chcielibyście porozmawiać - piszcie śmiało do mnie na PW :)

Miłego forumowania :)
 
Jesteśmy jeszcze stosunkowo we wczesnej fazie bete, więc na pewno zobaczymy w następnych patchach próby z balansowania Mardroeme, czy skuteczne to się okażę.
 
Top Bottom