MINUSY Wiedźmina 3 & niedotrzymane obietnice

+
Czyli wątek
sierocińca na bagnach został dodany bez przemyślenia i w pośpiechu? Bo to tam właśnie dowiadujemy sie o Janku
Dla niektórych lepiej byłoby zamiast tego porozmawiać z Dijkstrą i zabic gryfa z prologu? Przecież ten gameplay ma równie mało wspólnego z grą faktyczną pod względem graficznym jak i fabularnym. Tak ciężko to zrozumieć, że to była zwykła pokazówka przygotowana na targi? Chcieli pokazać walkę z gryfem i połączyć to z jednym z ciekawszych questów i lokacji jakimi są bagna + Novigrad w którym siedzi Dijkstra. Nie dałoby się tego wszystkiego pokazać płynnie, musieliby skakać po questach i lokacjach. Ot cała tajemnica.

Ciekawi mnie też jak pogorszone sterowanie można stwierdzic po tym jak gra ktos inny. Grafikę, interfejs rozumiem. Chyba że czegoś nie wiem i na E3 była możliwość pogrania samodzielnie w ten fragment.
 
Last edited:
a nie jak ktoś próbuje mi wmówić, że wcześniejsza wersja była robiona specjalnie pod prezentacje na targach gier komputerowych.
Boże, człowieku.
Nikt ci nie mówi, że ta wersja była robiona SPECJALNIE pod targi.
Po prostu przedstawiono cutscenę i konstrukcję zadania inaczej - bo tak się robi. Na takie imprezy często trafia content stworzony na jej potrzeby, żeby jak najlepiej i przy okazji najprościej przedstawić mechanikę gry.

Widzę, że jakakolwiek polemika z tobą, próba wyjaśnienia czegokolwiek, czy nawet przedstawienia faktów mija się z celem, bo TY wiesz najlepiej i nie ma najmniejszej szansy, żeby ktoś inny miał rację. Życzę powodzenia w forumowej egzystencji.
 
Detrioux

A ja proszę raz jeszcze, tym razem po polsku.

Trolowe i ripostowe odpowiedzi prosze zostawic sobie pod filmikami youtube nie tutaj. Mój tekst czyta się z wyczuciem a jak nie rozumiesz przetłumacz sobie w translate google.

Co do E3 po co gdybać i płakać. Wchodzą niedługo dodatki i prawdopodobnie cholernie duże patche które poprawią sporo co myśmy napisali na tym forum od sterowania po Triss aż kończąc na interfejsie i grafice niskich tekstur. Trzeba poczekać do nowego roku gdzie wyjdzie ostatni dodatek i dostaniemy finalnie ulepszoną i naprawioną grę. Ja oprócz sweetFX nie zamierzam nic żadnych modów dodawać bo to jeszce po poźniejszych patchach źle wpłynie na gre.
 
Last edited:
Boże, człowieku.
Nikt ci nie mówi, że ta wersja była robiona SPECJALNIE pod targi.
Po prostu przedstawiono cutscenę i konstrukcję zadania inaczej - bo tak się robi. Na takie imprezy często trafia content stworzony na jej potrzeby, żeby jak najlepiej i przy okazji najprościej przedstawić mechanikę gry.

Widzę, że jakakolwiek polemika z tobą, próba wyjaśnienia czegokolwiek, czy nawet przedstawienia faktów mija się z celem, bo TY wiesz najlepiej i nie ma najmniejszej szansy, żeby ktoś inny miał rację. Życzę powodzenia w forumowej egzystencji.
Zgoda może Redzi poświęcili napięty do granic możliwości termin na stworzenie KOMPLETNIE nowego questu (tak, tak - animacje i dialogi z Dijkstrą w "Szałwi", tropienie i walka z Gryfem) tylko dla E3.
Ale najważniejsze - odbiegamy od tematu. Jak już pisałem zmiany w demie E3 widać wszędzie i nie chodzi mi tutaj o fabułę (najmniejszy problem) ale o to że finalna wersja gry prezentuje się gorzej pod niemal każdym względem (walka, animacje, sterowanie, interfejs o grafice nie wspominając) więc łaskawie proszę dyskutanta o nie wyrywanie zdań z kontekstu by w rzeczywistej "egzystencji" nie stać się przypadkiem ignorantem.
edit
Pisząc wcześniej o zmianach fabularnych miałem na myśli również informacje o szeroko wyciętej zawartości gry o czym można przeczytać w dedykowanym temacie.
 
Last edited:
Jak już pisałem zmiany w demie E3 widać wszędzie i nie chodzi mi tutaj o fabułę (najmniejszy problem) ale o to że finalna wersja gry prezentuje się gorzej pod niemal każdym względem (walka, animacje, sterowanie, interfejs o grafice nie wspominając)...

Ja to jednak mam szczęście, bo w ogóle nie widzę tego, że finalna wersja w tych wszystkich względach jest gorsza :). Nic, a nic. Nawet jeśli chodzi o grafikę. Chwalę sobie tutaj mój niewyrobiony wzrok, bo dzięki temu mogę się rozkoszować grą, a nie krzywić się co chwila na widok jakiegoś niedopracowanego kamienia, czy listka (podobno są takie). Zastanawiam się jak może sprawiać przyjemność granie w grę, w której sądząc z prezentowanych opinii (również w innych postach) absolutnie wszystko jest skopane. I bynajmniej nie twierdzę, że wszystkie rozwiązania przyjęte przez Redów mi się podobają, bo tak nie jest. Np. system przyznawania punktów doświadczenia i levelovania bohatera. Nie oznacza to jednak, że są one z założenia słabe i źle wykonane. Po prostu ktoś miał inną wizję. Dlatego korzystam sobie z modów, które to zmieniają. Ale nie wieszam psów na Redach, którzy uznali, że nie powinno się robić z Geralta superherosa i wprowadzili wyszarzanie questów, aby tego uniknąć.
 
Last edited:
Innych prezentowanych fragmentów jakoś nie starali się ukrywać i maskować. Scena z Dijkstrą jest chyba jedyną odmienną z tych pokazywanych w zapowiedziach. Przynajmniej jeśli brać pod uwagę te w miarę nowe.
Brakuje jeszcze spotkania z zielarką.

skoro na SoD mamy scenę z ucięciem głowy w karczmie.
A to nie byla scena z Karczmy na Rozstajach, tzn. rozmowa z zoldakami Barona?
 
Brakuje jeszcze spotkania z zielarką.


A to nie byla scena z Karczmy na Rozstajach, tzn. rozmowa z zoldakami Barona?

W Karczmie na Rozstajach nie ma żadnej cutscenki walki z żołdakami.
Scena z SoD i cutscenka z Białego Sadu są za to identyczne (nie licząc oświetlenia i innych niezoptymalizowanych rzeczy).
 
Właśnie sprawdziłem, gwiazdka w prawym górnym rogu jest obecna.

Chyba gorzej jest ze schematami? Nie wiem, ale zaraz po otrzymaniu schematu nie da się go sprawdzić. Później u kowala nie wiem już, który to był schemat, bo miesza się z innymi. Czy jest możliwość od razu sprawdzenia nowych schematów?

---------- Zaktualizowano 01:28 ----------

Brakuje mi pewnej spójności w grze, immersji. Wiedzmin po wykonaniu zadań w Kaer Trolde staje się tam znany i szanowany, ale dziwnym trafem niechcący wziąłem coś niepotrzebnego/bezużytecznego z beczki, po to by strażnicy, którzy mnie chwalą/szanują, zaraz mnie zabili? Jaki jest w tym w ogóle sens?
 
Last edited:
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Redzi po prostu nie chcą w żaden sposób odnieść się do tych zarzutów, które fani stawiają im praktycznie od dnia premiery (śledzę na bieżąco forum polskie i angielskie), tak jakby te dziesiątki postów o wadach gry w ogóle nie istniało. Jedynie raz wspomnieli o tym, że rozumieją że Eredin im trochę nie wyszedł i że w Krwi i Winie mają się bardziej postarać. Reszta ich wypowiedzi jest albo bardzo ogólnikowa, albo traktują nasze stękanie na forum jak głupią gadkę tępawych dzieci, co to się na niczym nie rozumieją i nie są warci by cokolwiek im powiedzieć. Ignorują to, że garstka fanów, która jest z nimi od premiery 1 części próbuje uzyskać od nich jakiekolwiek wyjaśnienie podjętych decyzji.
Mnie osobiście bardzo poraził biedny wątek Gonu i Eredina, bo był to dla mnie ważny temat budowany od 1 części serii i liczyłem na ciekawe opowiedzenie co Geralt robił podróżując z Gonem i Generałami. Taka szansa na ciekawe postacie tak zaprzepaszczona.
Ale zanim mi ktoś wypomni że reszta gry jest na wysokim poziomie chcę przypomnieć że gra ma podtytuł Dziki Gon a nie Krwawy Baron. Gra była promowana tym tematem i jako fan będący z redami od początku (choć wcześniej nie miałem konta na forum) jestem bardzo zniesmaczony tym co dostałem.
 
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Redzi po prostu nie chcą w żaden sposób odnieść się do tych zarzutów, które fani stawiają im praktycznie od dnia premiery (śledzę na bieżąco forum polskie i angielskie), tak jakby te dziesiątki postów o wadach gry w ogóle nie istniało. .

A co mają odpowiadać na każdy zarzut? Z wątkiem głównym w W3 jest no można powiedzieć że nie za dobrze... Ale bez przesady też ma swoje mocne momenty, nie da się stworzyć czegoś co będzie podobało się wszystkim. Redzi teraz skupili się nad dodatkiem i jak sam zaznaczyłeś teraz mają się lepiej postarać. Głównego wątku narzekania nie zmienią, bo nie da się zmienić gry która już wyszła...
 
A co mają odpowiadać na każdy zarzut? Z wątkiem głównym w W3 jest no można powiedzieć że nie za dobrze... Ale bez przesady też ma swoje mocne momenty, nie da się stworzyć czegoś co będzie podobało się wszystkim. Redzi teraz skupili się nad dodatkiem i jak sam zaznaczyłeś teraz mają się lepiej postarać. Głównego wątku narzekania nie zmienią, bo nie da się zmienić gry która już wyszła...

Ależ ja nigdy nie twierdziłem że cała gra jest jakimś oceanem beznadziei czy toś w ten deseń.
Głównym błędem wszystkich ludzi odpierających zarzuty o wady gry jest to że odgórnie zakładają, że nam się nic nie podobało. To nie prawda. Wiedźmin 3 to gra niezwykła, szokująca jakością i zawartością w czasach, gdy odgrzewane kotlety serwowane są jako danie główne w restauracjach wielkich firm Bethesdy i Ubisoftu. Ale ja nie patrzę na wiedźmina jako człowiek, który to pierwszy raz na oczy widzi paskudną gębę mistrza polowań a pokoniunkcyjne stwory. Ja znam i uwielbiam to uniwersum, dlatego nie mogę być obiektywny (nikt tak na prawdę nigdy nie jest w 100% obiektywny).
Wystarczyłoby, żeby Redzi potraktowali tą niewielką grupkę fanów z jakimkolwiek szacunkiem (bo jak wiemy od premiery 1 części gry przybyło niemało osób), a nie z pogardą jakbyśmy byli wstydliwą przeszłością firmy czy coś. Jeszcze 4 lata temu nawet przez myśl by mi nie przeszło, że mogę oskarżać o brak szacunku taką firmę jak CDP RED. Na prawdę wystarczyło by zwykłe "przepraszamy, że nie udało nam się dotrzymać obietnic, bardzo się staraliśmy bla bla itd". To zamknęło by praktycznie temat, a tak to sobie jesteśmy, szczekający margines mający czelność oskarżać o cokolwiek arcymistrzów sztuki growej.
Przepraszam jeśli powiedziałem coś za ostro, ale zbyt długo dusiłem to w sobie.
 
Żałuję że się o to zapytałem, mogłem pozwolić ci żyć w tej niewiedzy, przynajmniej był by spokój na jakiś czas.
 
Top Bottom