Omówienie planów na przyszłość GWINTA

+
@bTrait orkiestra nadal gra, a chłopaki dobrze się bawią, nie ma im co przerywać szczęścia chwil, dawaj na szalupę, bo T. już grubo idzie pod wodę. Wystarczy po koszulkach, w które chłopcy są ubraniu dowiedzieć się czego roadmapa i przyszłe plany dotyczą, dodam, że na pewno nie Gwinta. Tak jak wiele osób to zauważyło mamy TB: multiplayer. Gwent is dead.
Heh, nawet nie zwróciłem uwagi na kreacje wieczorne a podobno faceci są wzrokowcami.

Jako ratownik wodny jestem zmuszony udzielać pomocy osobom, które uległy wypadkowi lub są narażone na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia na obszarach wodnych. Jestem więc we właściwym miejscu o właściwym czasie. (y)

A tak na poważnie - jak to ładnie mówią - jeśli Ci na czymś zależy to nie ma co patrzeć na innych czy to zaakceptują tylko trzeba o to walczyć.
Tak czy inaczej pierwszy krok za nami i czekam na następny.
Jestem dobrej myśli a "przeszkody", jak to w życiu, trafiają się to tu, to tam i albo je neutralizujesz albo omijasz nadkładając drogi.

Pzdr

edycja: literówki
 
Last edited:
Cieszcie się, że macie Gwinta =]

 
Gwint wylądował w koszu ponieważ urodził sie pomysł o nazwie Thronebreaker. Następnie postanowiono połączyć kampanię dla pojedynczego gracza z multikiem i w ten sposób usłyszeliśmy o projekcie Homecoming. W kwietniu wystosowano list otwarty do graczy Gwinta ferujący fałszywe hasła typu - "powrót do korzeni" oraz "ilość rzędów nie ma większego wpływu na rozgrywkę".
Przecież TB był zrobiony na bazie starego Gwinta i pokazywany na gamescomie w 2017 roku? O lle jestem w stanie się zgodzić, że obecna wersja gwinta lepiej pasuje do TB niż poprzednia i mogło to być jednym z powodów do przerobienia gwinta tak nie sądzę by było to powodem jedynym. Zresztą gwint przez 1,5 roku nie specjalnie się "sprzedawał" ani nie był zdecydowanie bardziej popularny niż teraz na twitchu itd. Redzi jak zwykle wysoko mierzą i uważam, ze nie spełnił ich oczekiwań do końca, stąd decyzja.
 
Przecież TB był zrobiony na bazie starego Gwinta i pokazywany na gamescomie w 2017 roku? O lle jestem w stanie się zgodzić, że obecna wersja gwinta lepiej pasuje do TB niż poprzednia i mogło to być jednym z powodów do przerobienia gwinta tak nie sądzę by było to powodem jedynym. Zresztą gwint przez 1,5 roku nie specjalnie się "sprzedawał" ani nie był zdecydowanie bardziej popularny niż teraz na twitchu itd. Redzi jak zwykle wysoko mierzą i uważam, ze nie spełnił ich oczekiwań do końca, stąd decyzja.
Miał stała widownie na twichu 4,5k jakoś, teraz jest 600.
 
Miał stała widownie na twichu 4,5k jakoś, teraz jest 600.

Kiedy Gwint miał niby 4,5k staałej widowni? Stała widownia to była na poziomie 2-2,5k w szczytowym momencie (po wydaniu aktualizacji grudniowej - aż do zapowiedzi HC).

Teoretycznie była też "średnia" wahająca się w okolicach 3k, ale trwała ona ok. miesiąca po przejściu z CB do OB.

Oczywiście to cały czas lepiej niż teraz, gdzie średnia waha się od ok. 600 do niecłego 1k, średnio 737 w grudniu (pewnie trochę zawyżone przez stream redów). Jednocześnie różnica pomiędzy najlepszym okresem, a obecnym nie jest aż tak miażdżąca i nie wynika z niej, żeby Gwint umierał ;)
 
Czekam na zmiany, które Jason obiecał. Czy tak się stanie, to zobaczymy, bo w Gwincie to wszystko się zmienia bardzo szybko. Pomimo, ze jestem pozytywnie nastawiony, to jednak podchodzę do tego na chłodno. Nadal mam wrażenie, że nie ma wizji i wspólnej koncepcji, ale za to jest mydlenie oczu i zabawa w betę, która była i tak za długo. Uwierzę, że coś się zmieniło na lepsze jak zobaczę zmiany na własne oczy. Do tego czasu przerwa. W dyskusje żadne nie chce mi się wdawać, bo i tak do niczego to nie prowadzi, nikt zdania nie zmieni i zostanie przy swoim, nie ma sensu.

Myślę dokładnie tak samo.
Głównym problemem Gwinta jest to, że nie ma koncepcji na stworzenie stabilnego kręgosłupa podstawowych zasad i w kółko coś się zmienia. Po zapowiedziach Jasona jestem dobrej myśli, ale też spokojnie poczekam jak sytuacja się rozwinie.
Odnośnie TB to nigdy zapewne się nie dowiemy, jak było naprawdę - czy TB zmieniano pod HC czy HC stworzono pod TB.
 
Chyba TB był pierwszy. Z tego co pamiętam miał już efekty, które dopiero miały być w HC.
 
Chyba TB był pierwszy. Z tego co pamiętam miał już efekty, które dopiero miały być w HC.
Chyba chciałeś napisać, że Redzi najpierw pokazali to w kontekście TB, a nie że najpierw tam powstało. Bo przecież mogło powstać najpierw w HC, ale ta zmiana była zbyt kontrowersyjną więc najpierw pokazali te rzeczy w trailerach/screenach homecoming.
 
Chyba chciałeś napisać, że Redzi najpierw pokazali to w kontekście TB, a nie że najpierw tam powstało. Bo przecież mogło powstać najpierw w HC, ale ta zmiana była zbyt kontrowersyjną więc najpierw pokazali te rzeczy w trailerach/screenach homecoming.
Chodziło o jakieś efekty graficzne TB już je miał, a HC miał mieć dopiero, nie pamiętam co to było dokładnie.
 
Chodziło o jakieś efekty graficzne TB już je miał, a HC miał mieć dopiero, nie pamiętam co to było dokładnie.

Tylko to tez nie dowodzi temu, że HC wychodzi od TB. Możliwości jest wiele, mi do głowy na szybko przychodzą dwie:

- Po prostu mogli wpaść na efekt graficzny X i najpierw zaimplementować go do TB, bo gra była w innej fazie rozwoju niż HC.
- Jakiś efekt miał być obecny tylko w TB (np. skórka jakiejś planszy), ale stwierdzili, że jest on na tyle ciekawy, że umieszczą go również w HC. W mojej opinii nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie - Gwint zyskuje dodatkową treść, więc zmiana na plus.
 
Chodziło o jakieś efekty graficzne TB już je miał, a HC miał mieć dopiero, nie pamiętam co to było dokładnie.
Z tego co pamiętam to one wyszły jednocześnie, skąd wiesz że coś na etapie produkcji powstało najpierw w TB a dopiero potem w HC a nie na odwrót?
 
Na ptr nie bylo tego, co już widzieliśmy w TB. Na twiterze, czy w pytaniach do twórców, pamiętam takie coś. I odpowiedź, że też dodadzą. Teraz tego nie będę szukał =].
 
Na ptr nie bylo tego, co już widzieliśmy w TB. Na twiterze, czy w pytaniach do twórców, pamiętam takie coś. I odpowiedź, że też dodadzą. Teraz tego nie będę szukał =].

Co prawda twierdzenie na podstawie tego, że TB był pierwszy to według mnie trochę przesada, ale z pewnością to bardziej sensowny argument niż analiza jakie koszulki zostały założone na streama ;)

Jestem ciekaw o co chodziło, ale też nie na tyle, żeby zacząć szukać :D
 
Ja tez poprosze o możliwość gry w Gwinta może być obojetnie jaka wersja oby były trzy rzedy i pogoda miała jakiekolwiek znaczenie....Homecoming to po prostu karcianka na tablety tego nie da sie juz postawic na nogi.
 
To polecam w3, grajcie tam sobie w prawdziwego gwinta i zostawcie HC. Naprawdę wyjdzie to wszystkim na zdrowie. I skoro nie da się HC postawic na nogi, to nie ma też sensu ciągle tego podkreślać, bo i tak nic to nie zmieni. Nie ma też co siedzieć tu i liczyć na poprawę, bo sami twierdzicie, że nie da się nic zrobić, a mimo to ciągle powtarzacie te górnolotne formułki. To jak w końcu? Da się naprawić czy się nie da?
 
To jak w końcu? Da się naprawić czy się nie da?

Nie prowokuj, dostaniesz odpowiedź, że się da, że trzeba wszystko cofnąć do okresu sprzed zimowego patcha i tak w kółko można. Ludzie napędzają się negatywnymi emocjami, jak tak chcą - ich życie, ich wola.
 
To polecam w3, grajcie tam sobie w prawdziwego gwinta i zostawcie HC. Naprawdę wyjdzie to wszystkim na zdrowie. I skoro nie da się HC postawic na nogi, to nie ma też sensu ciągle tego podkreślać, bo i tak nic to nie zmieni. Nie ma też co siedzieć tu i liczyć na poprawę, bo sami twierdzicie, że nie da się nic zrobić, a mimo to ciągle powtarzacie te górnolotne formułki. To jak w końcu? Da się naprawić czy się nie da?

Nie, niech grają w papierową wersję dołączaną do Wiedźmina ta jest najbardziej prawilna.
Generalnie Ci okropni Redzi, stary Gwint był tak genialny, tak fantastyczny, tak niezwykły, że to tylko czysta podłość i złośliwość może stać za tym, że postawiono stworzyć nową wersję. Na pewno nie było żadnych merytorycznych przesłanek ku temu.
 
Kiedy Gwint miał niby 4,5k staałej widowni? Stała widownia to była na poziomie 2-2,5k w szczytowym momencie (po wydaniu aktualizacji grudniowej - aż do zapowiedzi HC).

Teoretycznie była też "średnia" wahająca się w okolicach 3k, ale trwała ona ok. miesiąca po przejściu z CB do OB.

Oczywiście to cały czas lepiej niż teraz, gdzie średnia waha się od ok. 600 do niecłego 1k, średnio 737 w grudniu (pewnie trochę zawyżone przez stream redów). Jednocześnie różnica pomiędzy najlepszym okresem, a obecnym nie jest aż tak miażdżąca i nie wynika z niej, żeby Gwint umierał ;)
Wiem, że ojciec dwójki dzieci kiedyś sam miał 1.5 k widzów na live tyle że on na YT streamówal, naprawdę on miał prawie tylu ludzi sam co prawie cały gwintowy Twitch razem wzięty?

Nie, niech grają w papierową wersję dołączaną do Wiedźmina ta jest najbardziej prawilna.
Generalnie Ci okropni Redzi, stary Gwint był tak genialny, tak fantastyczny, tak niezwykły, że to tylko czysta podłość i złośliwość może stać za tym, że postawiono stworzyć nową wersję. Na pewno nie było żadnych merytorycznych przesłanek ku temu.
A tak pomijając heheszki, to zamknięta beta była fajna bo była szalona. Miałeś 150 punktów na stole, przeciwnik miał 30? Myślisz, że wygrałeś? Pogoda na rząd z najsilniejszymi jednostkami, zamiast 150 masz 40 pktów. Mi się to bardzo podobało, że do końca się myślało "oby nie miał tej karty... oby nie miał tej karty..." nawet jak się miało dużą przewagę w punktach. Pewnie dużym problemem był balans tego (chyba że balansowaliby tak jak w lolu, co sezon inne karty są op i wokół nich by ludzie grali). Nie ma co się dziwić, że ludzie to kochali, bo tam się naprawdę sytuacja mogła z beznadziejnej zmienić w wygraną jak się udało dociągnąć 3 karty, które były do tego potrzebne. Ja też za tym tęsknie, chętnie bym pograł nawet nierankingowo w tamtą wersję bo dużo frajdy dawała.
 
Last edited:
Top Bottom