Patch 1.6 (Co powinien zawierać?)

+
Patch 1.6 (Co powinien zawierać?)

Od wydania patcha 1.5 minęło już sporo czasu jednak w Wiedzminie wciąż pozostało parę błędów, które uprzykrzają życie graczy. Będą one jeszcze bardziej widoczne i irytujące po wydaniu Wiedzmina 2, który będzie oczywiście bardziej zaawansowany i dopracowany niż pierwsza część gry. Wiedzmin 1 jest gra do której będziemy wracać wielokrotnie dlatego uważam, że należy się temu tytułowi kolejny patch eliminujący pozostałe błędy.

Chciałbym abyście w tym temacie wymienili wszystkie niedoskonałości gry, które są obecne w patchu 1.5

Prosiłbym także aby każdy zainteresowany tym tematem uważnie go czytał i nie dublował wymienionych wcześniej uwag i błędów. (Uważajcie też na potencjalne błędy, które wynikają nie z winy gry, a niewłaściwszych ustawień w komputerze typu sterowniki i inne)

Moje uwagi to:

1. Problem z grafiką przy wysokiej rozdzielczości tj. 1440 x 900 i większej. Poziome paski (zakłócenia) w filmiku na początku gry jak jej końcu. Pojawiają się także w cut scenkach. W dialogach na twarzach bohaterów pojawiają się pasy i pikseloza. Pomaga ustawienie detali na full z wyjątkiem oświetlania (średnie)

2. Przerywanie tła muzycznego w filmiku na początku gry i na jej końcu. Nie pomaga podmiana bibliotek dźwiękowych z patcha 1.3, ustawienia wyjątku w kodekach, jak również zmiany dynamiki dźwięku.

Mam nadzieję, że CDP przyjrzy się temu tematowi, w końcu jak samo mówi W1 wciąż świetnie się sprzedaje. Pierwszy Wiedźmin zasługuje na naszą i Redów uwagę oraz małe tchnienie świeżości.

NAJNOWSZE INFORMACJE (FRAGMENT WYWIADU Z POLYGAMII)

Jakiś czas temu były wzmianki o małej niespodziance na koniec roku związanej z Wiedźminem pierwszym. Mówiliście, ze nie należy spodziewać się czegoś wielkiego ale warto żebyście o tym teraz wspomnieli. (Co to będzie, płatne czy za darmo, itp.). Bo raczej Wiedźmin pierwszy na konsole to nie.

Odp.
Sprawa jest w toku, niemniej nie jest to dla nas teraz priorytetem. Proszę pamiętać, że nie planujemy nic spektakularnego i niestety rzecz zmaterializuje się raczej w przyszłym roku. Dla nas to bardziej dowód i gest, że o grze nie zapominamy. I oczywiście, jeśli coś udostępnimy, to będzie to za darmo, zgodnie z naszą polityką, że aktualizujemy nasze produkty bez kosztów dla klientów.
 
Za pasem Wiedźmin 2, po co komu teraz Patch 1.6 ? A poza tym Redzi skupiają swoją uwagę na tworzeniu W2 niż 'pachowaniu' W1.
 
Wiedzmin to tytuł do którego się wraca. Ludzie będą w niego jeszcze grać z sentymentu, aby sobie przypomnieć fabułę przed zagraniem w drugą częścią gry, jak również sięgną po niego osoby, które zagrają w Wiedzmina 2, a nie miały wcześniej styczności z pierwszą częścią gry.Zdaje sobie sprawę, że Redzi są teraz mocno zajęci Wiedzminem 2, jednak wzorem takich firm jak Blizzard nie powinni zapominać o starszych tytułach, które wciąż cieszą się dużą popularnością. Przykładem niech będzie Diablo 2
 
Sebii said:
Za pasem Wiedźmin 2, po co komu teraz Patch 1.6 ? A poza tym Redzi skupiają swoją uwagę na tworzeniu W2 niż 'pachowaniu' W1.
Naprawdę traktujesz robienie cokolwiek w temacie W1 za stratę czasu i niepotrzebne fanaberie? Ja tam na pewno będę wracał do jedynki tak samo jak do Gothica 1 i wtedy chciałbym grać w grę pozbawioną błędów. A co do samego patcha. Tu niestety muszę się zgodzić z Sebim. Parę poprawek by się przydało, ale spójrzmy na to trzeźwym okiem. REDzi już raczej nie wrócą do udoskonalania W1, druga część też będzie ich potrzebowała i na pewno to będzie dla nich priorytetem. Jedyną możliwością byłby tu chyba community patch, ale na to chyba nie znajdzie się wielu chętnych.
 
genNighty said:
Naprawdę traktujesz robienie cokolwiek w temacie W1 za stratę czasu i niepotrzebne fanaberie? Ja tam na pewno będę wracał do jedynki tak samo jak do Gothica 1 i wtedy chciałbym grać w grę pozbawioną błędów.
Nie patrzę tak na wszystkie rzeczy lecz tylko na takie, które mają sens.
 
Wiesz, jak już będzie ten W2, to każdy będzie miał tak wyrąbanego w kosmos kompa, że nawet błędy w 1.5 nie przeszkadzałyby przy ogromnym komforcie z gry, nie uważasz :)?Ale jeżeli miałyby pomóc, czyli nie wiem, dodanie kilku gratek, np. mieczy, nowa zbroja, to tak. Ale jeżeli tylko błędy, to nie mają się już co chędożyć, bo i tak gra się bardzo dobrze :)
 
Ja myślę, że patch 1.6 jest całkowicie zbyteczny, skoro w patchu 1.5 nic nie poprawili względem 1.4 (na którym gram, bo po prostu nie opłaca się ściągać 1.5) , to co miałby zawierać patch 1.6? To co w patchu 1.5 + kilka przygód jak to było z patchem 1.5? Lepiej niech zajmą się dopracowywaniem W2 bo premiera już za niecałe 2 miesiące ;)
 
prywatnie myślę, że patch 1.6 jest niepotrzebny, jestem zadowolony z efektu patcha 1.5, pozatym teraz projektem numer 1 jest W2 na PC
 
Nowy patch jak najbardziej by się przydał bo jak by nie było trochę denewujacych błędów jeszcze zostało, a Edycja Rozszerzona oprucz naprawy dodała także kilka nowych. Waro też przypomnieć że twórcy obiecywali że patche będą wydawane dopóki będą potrzebne, a są potrzebne bo ich gra nadal ma błędy.
 
Oprócz wymienionych wyżej błędów czasem zdarza się, że Geralt biegnie i nie rusza nogami.Takie błędy źle dla nowych graczy działają, więc najlepiej je wyeliminować (na pewno tak dużo czasu nie zajmie), a gra zostanie w jak najlepszym stanie :)
 
No właśnie!
Pojawiały się plotki przez ostatnie miesiące, że patch do Wiedźmina 1 zostanie wydany! Czy ktoś może potwierdzić, zaprzeczyć...? ;)
 
Cytat z Polygamii

"25. Co z Wiedzminem 1?


Szykujemy drobiniutką (proszę nie oczekiwać cudów) niespodziankę na drugą połowę roku. Tym bardziej, że gra wciąż się doskonale sprzedaje!"
 
Jestem ciekaw co będzie zawierać ten patch.Mam nadzieję że w końcu poprawią rozmazujące się cut-scenki.Fajnie by było gdyby dodali też wybór nadpisywania quicksave`a.
 
Ja bym całował po nogach REDÓW jakby poprawili w grze zgodność z procesorami Atlhon X2 4000+ Jest to procesor lepszy niż ten podany w minimalnych (do tego jeszcze wykręcony do 2,61 GHz), a gra tnie się tak samo na minimalnych jak i na wysokich. Najbardziej to dokucza w Wyzimie Handlowej i na Brzegu w IV akcie. O dziwo Stara Wyzima, wg niektórych najbardziej sprzętożerna, chodzi całkiem płynnie, ścina się tylko na początku podczas walk Wiewiórek z Zakonem, ale to już przez to, że procek jest jednak za słaby i nie wyrabia przy takiej ilości postaci ;p Pomoc techniczna na to nic nie poradziła, wujek google nic nie poradził, formaty, defragmentacje nic nie poradziły, więc myślę, że gra po prostu się z tymi prockami nie lubi.
 
janisz86 said:
1. Problem z grafiką przy wysokiej rozdzielczości tj. 1440 x 900 i większej. Poziome paski (zakłócenia) w filmiku na początku gry jak jej końcu. Pojawiają się także w cut scenkach. W dialogach na twarzach bohaterów pojawiają się pasy i pikseloza. Pomaga ustawienie detali na full z wyjątkiem oświetlania (średnie)

Tak dokładnie. Dałem Ci plusa za ten temat bo masz świętą rację. Gram w Wiedźmina 1 do dziś i pod paroma względami wolę go od 2 i chciałbym normalnie na Windowsie 7 się nim delektować :)
 
Path 1.6 z mojego punktu widzenia jest KONIECZNY.
Wiedźmina ER kupiłem gdy tylko pokazał się na sklepowych półkach.
W owym czasie nie odnotowałem ŻADNYCH problemów technicznych.
Oczywiście gdy tylko w sklepach pojawił się Wiesio 2 pobiegłem spełnić mój obywatelski obowiązek Po pierwszym ukończeniu dwójeczki postanowiłem odgrzać pierwszą część zanim dosiądę znów "zabójców królów". I tutaj właśnie pojawia się problem.
Wcześniej ER śmigało bez żadnych problemów a teraz??
Regularne crashe, zawiechy, program nie odpowiada. WTF?!?!
Oczywiście mam najnowszy path 1.5 i podejrzewam, że to właśnie jego wina. Można go jakoś odinstalować, czy trzeba reinstall całego wieśka robić?
Mam nadzieję, że 1.6 (o ile będzie w ogóle) będzie stabilniejsze.
 
Ja chce móc nazywać savy.Albo mógłby ten patch dodać jakieś profile ala warcraft 3.

Ten mankament nie został zlikwidowany od czasu premiery.
 
Patch do W1 jest niezbędny. Po pierwsze W1 (1.5) jest grą, którą nigdy nie usuwam z dysku (jak Gothic 1, Unreal, OFP czy ONI) i podobnie jak wielu z was często do niej wracam. Premiera W2 spowodowało, że wielu nowych fanów kupuje W1. Gdyby CDPR wydał teraz patcha byłby to świetny chwyt marketingowy pokazujący wręcz niespotykany szacunek do graczy, którego brakuje wszystkim innym developerom.
Prawdziwy problem to eksport save do W2. Nie wiem na jakiej zasadzie on działa, ale wydaje mi się, że ma on związek z dziennikiem. Przydało by się dodać adnotacje do dziennika o ewentualnej śmierci Talara, oraz o tym czy w epilogu (na ścieżce neutralnej) zabiliśmy Zygfryda i Yeavinna.
Poza tym osobiście znalazłem zaledwie kilka mikrobugów:
1.Nie da się podnieść szytnaćców w jaskini druidów w akcie V tych zaraz koło wejścia, gdyż opuszcza się jaskinię.
2.W domu Baraniny w akcie III w piwnicy znajdują się Beczki, stojące powyżej głowy Geralta, których z racji ich położenia nie da się przeszukać. To samo dotyczy Beczki nieopodal domu Shani, która jest wciśnięta między murkami i nie da się jej dosięgnąć. Na głównej ulicy dzielnicy handlowej znajduje się kosz również znajdujący się poza zasięgiem ramion Geralta.
3.W akcie IV naprzeciwko domu Aliny między domami znajduje się beczka, której nie da się dosięgnąć.
4.W jednej z krypt w Wyzimskich kanałach znajdują się szytnaćce prawdopodobnie są one umieszczone pod podłogą dlatego widać tylko ich napis i nie można ich podnieść.
Podsumowując sami widzicie, że są to minimalne błędy, widoczne tylko wtedy gdy włączy się podpisywanie obiektów z daleka i przeszkadzające tylko graczom "chomikom". Poprawienie tych problemów zajęło by mało czasu i wysiłku i świetnie wpłynęło na wizerunek firmy.
 
Top Bottom