[PC] Gra w wersji 1.21 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
tak na szybko: statek radowida- czuję się jak ant-man w tym pomniejszonym świecie-same niesamowite figury geometryczne, zniknął most w novigradzie, koło kowala z mieczami, podczas polowania na wiwrenę królewską w okolicy, gdzie są jej młode przechodzi się przez jaskinię; jedna z jej odnóg prowadzi w nicość??? ale najgorsze jest, że zniknęły wszystkie skrzynie, w których mozolnie gromadziłem różny sprzęt... na mapie są wskażniki, ale ani u barona, ani w knajpie jaskra ani na skellige ich nie ma... to tyle na szybko, słabo... a i mogłoby wrócić szybkie sortowanie
 
Last edited:
Tym którzy jeszcze nie próbowali polecam przepuścić grę przez Weryfikacje/Naprawę na GOG Galaxy/Steamie - część problemów opisanych w tym temacie naprawia (znikający ogon płotki i inne błędy graficzne dla przykładu).
 
Last edited:
Tym którzy jeszcze nie próbowali polecam przepuścić grę przez Weryfikacje/Naprawę na GOG Galaxy/Steamie - część problemów opisanych w tym temacie naprawia (znikający ogon płotki i inne błędy graficzne dla przykładu).

Moja Płotka wciąż bez ogona...niby to nie jest jakiś ogromny bug, że grać się nie da ale jednak trochę denerwuje.
 
A dla ludzie grających w wersje drm-free pobrane przez przeglądarkę bez galaxy też ?
Jak masz grę zarejestrowaną na GOGu, to oznacza, że automatycznie masz ją dostępną w Galaxy - jak odpalisz Galaxy to od razu powinno ci wykryć, że gra jest zainstalowana i będziesz mógł ją spokojnie zweryfikować.

Moja Płotka wciąż bez ogona...niby to nie jest jakiś ogromny bug, że grać się nie da ale jednak trochę denerwuje.
Dziwne, bo u mnie ogon jest - acz nie sprawdzałem jak się sprawa ma po wczytaniu sejwa z przed łatki (bo takowego nie posiadam).
 
Ja mam oprócz opisanych problemów wcześniej (bitka na pięści po użyciu szybkiej podróży za pomocą znaków drogowych, braku skrzyń w "starych lokalizacjach", bugach graficznych) mam taki iż nie mogę użyć eliksiru oczyszczenia, ani z poziomu ekwipunku, ani z paska szybkiego wyboru. Dodatkowo nie zaliczyło mi misji skarb pechowca (to ta z gryfem lvl48 na skelige) mimo zabicia gryfa i opróżnienia rzeczonej skrzynki.
 
Nareszcie i mi się udało odpalić grę i choć na początku wszystko było w niby w porządku, to szybko się okazało, że tak nie jest. Mianowicie zniknęła mi ogromna większość schematów alchemicznych, w tym tak podstawowe jak jaskółka i puszczyk i ich ulepszone wersje, z petard został mi tylko Północny Wiatr, olejów i odwarów też mam znacząco mniej.Drugi błąd, to do niezaliczonych trafiło zadanie Gangi Novigradu, za to jakieś inne, które miałem też mylnie niezaliczone wcześniej, wróciło do zaliczonych. Ale to jest szczegół, zupełnie nieistotny w porównaniu z alchemią. Gra jest po dwukrotnej weryfikacj/naprawie plików (drugą robiłem tylko dla pewności), a nie używam żadnych modów zmieniających parametry alchemii.
 
Last edited:
W moim przypadku w czasie ok. 30 minut grania zauważyłem że praktycznie wcale nie pojawiają się przeciwnicy (np. przy misji Z dobrodziejstwem inwentarza, czy przy opuszczonych miejscach). Zauważyłem to badając północno wschodnią część mapy Novigrad/Velen. Tam też ciągle rzucające się w oczy bugi tekstur podłoża, które znikają pod nogami płotki w promieniu ok. 10 metrów, pozostawiając jedynie elementy roślinności. Jest też jedno miejsce w którym kompletnie urwało kawałek mapy, nie pamiętam jakie to zadanie (na pewno na 38 poziom z ukrytego skarbu mamy tam klucz i list) ale powinno być tam chyba jakieś laboratorium, po prostu nic nie ma, tylko podzielona kwadracikami granica do której można chodzić i która jest wypełniona teksturami. Po jej przekroczeniu Geralt zaczyna nurkować w nicość. Niestety nie udało mi się zrobić screenu tego elementu. Inną rzeczą która rzuciła mi się w oczy to przy rozpoczynaniu jednej z pierwszych misji z Serc z Kamienia, coś z uczniem zielarza, gdzie wchodząc do domu zleceniodawcy zauważamy że stoi on na ziemi otoczony roślinkami, w domu bez ścian czy dachu jedynie z wyposażeniem domu, oknami itp. mimo że z zewnątrz to miejsce wygląda normalnie. Ogólnie bardzo dużo bugów graficznych, proszę naprawcie to bo na razie, przynajmniej w moim przypadku to jest niegrywalne.
 
Last edited:
Kolejny duży błąd w ekwipunku.
Ekwipunek jest podzielony na bardziej szczegółowe lokacje i to ok.
Tylko że np w panelu zbroje i broń gdy sprzedajemy przedmioty zebrane w lewym panelu i dochodzimy do ostatniego w rzędzie to on przechodzi z panelu broń do panelu pancerze zamiast linijkę niżej w panelu broń. Spowodowało to to że sprzedając miecze zdobyte sprzedałem też 10 wartościowych glifów na pancerz i musiałem save wczytywać.


Dodatkowo u mnie zniknęły ikony zleceniodawców wiedźmińskich zadań nad npc. Wcześniej nad npc, które miały wiedźmińskie zadania była taka ikonka dodatkowa a teraz jej nie widzę.
 
Last edited:
Wiem, że pewnie 100 osób przede mną to zgłosiło, ale Płotka nie ma ogona, o jak to wkurza…
Istnieją jakieś spekulacje, kiedy można się spodziewać patcha?
 
Nie mam receptur na ulepszenie kilku broni z rynsztunku. M. in. Mistrzowskiego miecza cechu gryfa, przez co nie mogę zrobić arcymistrzowskiego. Grę z SzK zakończyłem w 100% (tylko Gangi Novigradu z niepowodzeniem, bo wybrałem inną ścieżkę). Wszystkie rynsztunki na 100%, a nie mogę ulepszać. Dla próby zacząłem nową grę i już na samym początku błąd. Mianowicie w Białym sadzie są dwa miecze cechu żmii. Wszedłem do krypty i wziąłem srebrny. Wchodzę do ekwipunku i go nie ma....
Dodam, że zrobiłem Sprawdź/napraw w GOG.

Znalazłem. Schemat był w skrzynce, tam gdzie powinien. Dziwne jest to, że zadanie poszukiwania zaliczone, a schemat dalej w skrzynce.... Trzeba będzie chyba na nowo szukać schematów.
 
Last edited:
Mam duży spadek fpsów po wydaniu patcha chwilo gra działa płynnie po chwili zaczyna sie wieszać szczegulnei podczas walki i po wyjsciu z okna np postaci
 
Jak masz grę zarejestrowaną na GOGu, to oznacza, że automatycznie masz ją dostępną w Galaxy - jak odpalisz Galaxy to od razu powinno ci wykryć, że gra jest zainstalowana i będziesz mógł ją spokojnie zweryfikować.


Dziwne, bo u mnie ogon jest - acz nie sprawdzałem jak się sprawa ma po wczytaniu sejwa z przed łatki (bo takowego nie posiadam).
Niestety ale mylisz się kolego ponieważ GoG Galaxy ma problemy z rozpoznawaniem wersji instalowanej ręcznie ze stronki gog.com i występuje często problem (sam jestem ofiarą) niekończących się aktualizacji. Więc po raz kolejny powtórzę GoG Galaxy na chwilę obecną nie jest żadnym rozwiązaniem problemów.
Co do bugów to pograłem troszkę i uświadczyłem tylko laga przy przechodzeniu pomiędzy kartami menu, podbicia poziomu z 39 na 40 i najbardziej uciążliwy ze wszystkich czyli braki w polskim pliku strings (oczywiście chodzi tylko o Krew i Wino) co objawia się słówkiem DEBUG z uzupełnieniem angielszczyzny w niektórych opisach. Płotka zachowała ogon, FPS bez większych zmian a i gra wyraźnie szybciej się wczytuje.
 
Witam!
Nie wiem dlaczego, ale nie zalicza mi niektórych osiągnięć np.:
- zebrałem wszystkie karty do gwinta z tali Skellige (zrobiłem quest i nawet w książce od gwinta jest napisane, że mam wszystkie), a osiągnięcie się nie odblokowało
- wykupiłem wszystkie ulepszenia w Corvo Blanco i nic + ten bug związany ze stajnią (wygląda jak przed renowacją)
- zająłem 1 miejsce w turnieju rycerskim, a osiągnięcie dalej zablokowane

Poza tym mam problem związany z misją "Ostatni skok gangu Seliny": zabrałem ten skarb w kryptach pod cmentarzem jeszcze przed aktywowaniem tejże misji i jest taki mankament, że nie zalicza mi tego questu. Misja nadal jest aktywna w dzienniku, a wskaźnik wskazuje miejsce skarbu, który wcześniej zabrałem.
 
Niestety ale mylisz się kolego ponieważ GoG Galaxy ma problemy z rozpoznawaniem wersji instalowanej ręcznie ze stronki gog.com i występuje często problem (sam jestem ofiarą) niekończących się aktualizacji. Więc po raz kolejny powtórzę GoG Galaxy na chwilę obecną nie jest żadnym rozwiązaniem problemów.
Cóż, u mnie nigdy takich problemów nie było także nie zdawałem sobie sprawy, że program ten może sprawiać takie kłopoty - grę z reguły instaluję z DVD, a resztę roboty odwala zawsze Galaxy (aktualizacje i dodatki). Później jeszcze puszczam weryfikację dla pewności.
 
Trzy błędy po instalacji patcha i dodatku :

1. Brak odgłosów walki, uderzeń mieczy podczas jednej z cut-scenek w bitwie Kaer Morhen, kiedy to wiedźmini walczą z dzikim gonem - charakterystyczna scena kiedy kamera patrzy pionowo w dół na ich walkę. Słychać muzykę ale brak odgłosów. Przed instalacją patcha i dodatku wszystko było w porządku.

2. Totalnie czarne budynki na parterze pod daszkami na północy wyspy świątynnej w Nowigradzie podczas zbliżania się do nich. To są trzy budynki zaraz przy zejściu na ścieżkę prowadzącą do jaskini gdzie odkrywamy pierwsze schematy rynsztunku kota.

3. Przed wspomnianą bitwą w Kaer Morhen, kiedy wchodzimy do kuli w której czesze się Keira i wybraniu opcji "sklepu" oraz wyjściu z niego, nie widać napisów ani interfejsu. Nie można wyjść z opcji dialogowej. Trzeba "na czuja" wcisnąć strzałkę w dół i wybrać wyjście.
 
Ok mam błąd dotyczący Płotki. Od czasu aktualizacji albo dodatku, sam nie jestem pewien. Ale moja Płotka nie ma grzywy... I ma tiki głowy czasem. Wiecie o co chodzi i jak to naprawić?
 
@VarDenSar napisał, że nie kończy się energia. U mnie podczas walki z Bestią z Beauclair byłem nieśmiertelny. Podczas pierwszej walki nie radziłem sobie najlepiej i gdy nie miałem życia uruchomiła się kutscenka, jakbym to ja wygrał i wszystko byłoby w porządku, ale chciałem zobaczyć, co by było, gdybym to ja zabił bestię. Szybko pospieszyłem wszystkie dialogi, by wczytać zapis sprzed walki. Akurat był szybki zapis, gdzie zaczęła się walka i w drugim podejściu mogłem stać jak słup soli a obrażenia zadawane przez bestię nie robimy mi szkody.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom