Płynność animacji jest fatalna.

+
Płynność animacji jest fatalna.

Niestety ale płynność animacji w Wiedźminie 3 na PS4 to jakiś "przykry żart". Najgorsze jest to że jeszcze przed premierą zapewnialiście graczy że wersja na PS4 będzie dobrze zoptymalizowana. Że patch premierowy rozwiąże największe problemy. Czas pokazał że niestety tak nie jest. Czuję się oszukany.

Problemy z animacją występują podczas walki z duża ilością przeciwników kiedy używa się znaków, szczególnie igni, lub petard. Gdy walczy się podczas deszczu lub na bagnach to już całkiem nie da się grać. W miastach, szczególnie nocą również jest źle z płynnością animacji. Wszędzie gdzie jest dużo "efektów cząsteczkowych" typu ognień/mgła, są problemy. Dziwne że podczas testowania nikt tego nie zauważył.

Mam nadzieje że kolejny patch poprawi płynność animacji.
 
Last edited:
Ukończyłem grę i nie maiłem żadnych spadów animacji. Czasami lekko przytnie ale to jest mało zauważalne. Polecam przeinstalować grę i pobrać łatkę na nowo!
Jak to nie pomoże to coś masz nie tak z konsolą może? Jak działają inne gry?
 
Ukończyłem grę i nie maiłem żadnych spadów animacji. Czasami lekko przytnie ale to jest mało zauważalne. Polecam przeinstalować grę i pobrać łatkę na nowo!
Jak to nie pomoże to coś masz nie tak z konsolą może? Jak działają inne gry?

Nie pomogło. Inne gry dobrze działają. Konsola dobrze pracuje. Najlepsze jest to że głównie z myślą o Wiedźminie 3 kupiłem PS4.
 
Ja też potwierdzam że nie mam problemów ze spadkami animacji - nie wiem skąd te plotki.

Ogólnie co do odbioru gry na ps4 - jest naprawdę nieźle. Jeżeli chodzi o pc to jedyna zauważalna różnica to inna kolorystyka i lepsze (moim zdaniem) cienie co sprawia że gra nie wygląda tak kolorowo ale bardziej realnie (dla niektórych może to być wada)

A ii te mityczne 60 fps - na 30 wygląda dobrze, jedyną różnice między klatkami w ps4 a pc widziałem dopiero gdy znalazłem film na YT który porównywał jednocześnie obie animacje.
W trakcie normalnego grania raczej bez wielkiego znaczenia.

Jedyne co zauważam to po około 15-17 godzinach ciągłego grania konsola zaczyna się męczyć tzn troche hałasuje i potrafi się zacinać nawet na przeglądaniu mapy. Ale to już problem raczej konstrukcji ps4 niż samego wiedzmina.
 
Ja też potwierdzam że nie mam problemów ze spadkami animacji - nie wiem skąd te plotki.

Ogólnie co do odbioru gry na ps4 - jest naprawdę nieźle. Jeżeli chodzi o pc to jedyna zauważalna różnica to inna kolorystyka i lepsze (moim zdaniem) cienie co sprawia że gra nie wygląda tak kolorowo ale bardziej realnie (dla niektórych może to być wada)

A ii te mityczne 60 fps - na 30 wygląda dobrze, jedyną różnice między klatkami w ps4 a pc widziałem dopiero gdy znalazłem film na YT który porównywał jednocześnie obie animacje.
W trakcie normalnego grania raczej bez wielkiego znaczenia.

Jedyne co zauważam to po około 15-17 godzinach ciągłego grania konsola zaczyna się męczyć tzn troche hałasuje i potrafi się zacinać nawet na przeglądaniu mapy. Ale to już problem raczej konstrukcji ps4 niż samego wiedzmina.

To nie są plotki, tylko fakty. W tego typu grach na konsolach nie oczekuję 60fps. Problemem jest to że w W3 (PS4) nie ma stałych 30fps. I nie są to małe dropy, ale duże często nawet do +/- 20fps. PS4 nie jest jakimiś super mocnym sprzętem do gier, ale wina leży po stronie CD Projekt RED. Problemem jest fatalna optymalizacja, a nie konsola.
 
Ok. To co chciałem powiedzieć to to że jeżeli ktoś ma słaby pc (albo przeciętny) to relacyjnie/kosztowo lepiej jest zakupić ps4.

Obecnie mam za sobą 5 dni i 4 godzin (wg liczydła wieśka) i do tej pory osobiście nie zauważyłem nic co jakoś bardzo utrudniło grę.
Więc jeżeli ktoś się boi kupować ps4 dla wieśka - to moim osobistym zdaniem nie ma powodu.

Ale szczerze powiem że kilka razy (może z 5) zauważyłem znaczny spadek fpsów. Ale to były kilka chwil w ciągu wielu godzin gry.
Bardziej może denerwować fakt że gra potrafi się wysypać bez żadnego powodu. Ale słyszałem że to też problem innych platform.

Tak teraz się zastanawiam że może problem leży w tym na czym się gra, tzn nie konsoli a monitorze, telewizorze.
Ja grałem na monitorze della 24 cale. Może np problem znacznie częściej się powtarza na telewizorach np 4k?

Jeżeli napisałem głupoty to sorrki :p nie znam się aż tak po prostu zastawiam się.
 
Ciężko mi uwierzyć, że faktycznie masz tak mało tych spadków. Serio, nie czułeś tych 20-paru fpsów na Krzywuchowych Moczarach? Może Twoja PS4 jest wyjątkowa ;) U mnie za to gra ani razu się nie wysypała. Ale spadki są, w Białym Sadzie praktycznie nie ma, ale w Velen jest już tego sporo.

Mam nadzieję, że będzie lepiej po kolejnych patchach, bo gra jest ultra miodna.
 
Akurat na Skellige jeszcze nie dotarłam, więc ciężko mi porównać. Na razie najbardziej hardkorowym fragmentem były te moczary, w zalinkowanym wyżej filmiku jest to widoczne. Digital Foundry też robiło testy i wyglądało to podobnie. Chyba możesz się nazywać szczęściarzem :p
 
Ukończyłem grę i nie maiłem żadnych spadów animacji. Czasami lekko przytnie ale to jest mało zauważalne. Polecam przeinstalować grę i pobrać łatkę na nowo!
Jak to nie pomoże to coś masz nie tak z konsolą może? Jak działają inne gry?
Dopiero dotarłem do Kaer Moren ile mi jeszcze fabuły zostało ?
 
Potwierdzam wyspy są dobrze zoptymalizowane (lekkie dropy), a przy tym wyglądają świetnie.

Velen i Novigrad to tragedia.
 
Velen i Novigrad to tragedia.
W takim razie powinienem czuć się szczęściarzem bo jedyne poważne spadki (pomijając jakieś pojedyncze gdy wokoło dużo przeciwników, a ja rzucam Igni czy inne ustrojstwo) zarejestrowałem na Krzywuchowych Moczarach (i to tylko w rejonach sierocińca).
W Bloodborne na przykład były bardziej zauważalne i uciążliwe.
 
Ogólnie to zależy kiedy dotarłeś tam bo w czasie ważnym fla fabuły odwiedzasz kilka razy to miejsce.
jak za 1 razem - to jesteś w tutorialu
jak za 2 razem - to na oko 40-50% fabuły
jak za 3 razem na oko jakieś 70%

Mówie na oko bo jeszcze nie zakończyłem fabuły natomiast widzę jak się ona układa, rozmawiam z osobami które ją przeszły.
 
W takim razie powinienem czuć się szczęściarzem bo jedyne poważne spadki (pomijając jakieś pojedyncze gdy wokoło dużo przeciwników, a ja rzucam Igni czy inne ustrojstwo) zarejestrowałem na Krzywuchowych Moczarach (i to tylko w rejonach sierocińca).
W Bloodborne na przykład były bardziej zauważalne i uciążliwe.

U mnie zauważalne były spadki na moczarach i w Novigradzie podczas burzy.
Pierwsze słyszę za to żeby w Bloodborn framerate leciał w dół. Ja się z tym nie spotkałem.
 
Top Bottom