Pomoc w tworzeniu talii Królestw Północy

+
Pomoc w tworzeniu talii Królestw Północy

Doradzicie co zrobić z moją talią, już mi się nią fajnie gra (ostatnie 14 meczy-3 porażki) lecz czuję pewien niedosyt, coś mi w tej talii brakuję.
http://imgur.com/a/8poF9
 
Reniek;n7569730 said:
Doradzicie co zrobić z moją talią, już mi się nią fajnie gra (ostatnie 14 meczy-3 porażki) lecz czuję pewien niedosyt, coś mi w tej talii brakuję.
http://imgur.com/a/8poF9

Po pierwsze zmniejszyć ilość kart do 25, wywaliłbym redańskich rycerzy, bo wg mnie ograniczają użycie pożogi. Trololo zamieniłbym na atrapę. Ciri albo Geralta zmieniłbym na Igni, a Radowida na Foltesta. Używanie zwiadowców bez Foltesta jest stratą potencjału.
 
Piwus;n7570680 said:
Po pierwsze zmniejszyć ilość kart do 25, wywaliłbym redańskich rycerzy, bo wg mnie ograniczają użycie pożogi. Trololo zamieniłbym na atrapę. Ciri albo Geralta zmieniłbym na Igni, a Radowida na Foltesta. Używanie zwiadowców bez Foltesta jest stratą potencjału.

Zgadzam się, polecam ;)
Pytanie, czy trebusze wciąż się opłacają? Mało ich widuje ostatnio.

Reniek Jeśli coś Ci brakuje w Talii, to w trakcie kilku meczów poobserwuj, które karty dają Ci najmniejszą przewagę, dają słąbą synergię lub nie dają zwycięstwa/były zbędne/ wolałbyś mieć inną na ręce, bo ta się nie przydała itp. I wtedy po prostu zmień je na coś innego. Najfajniejsze są własne pokombinowane, niestandardowe talie.
Już nie mogę patrzeć na ten sam build Wiewiórek (już nawet znam po kolei ich ruchy), albo coraz popularniejszy Geels z mglakami, gonem i przerazą jako ostatnią kartą... I wszyscy grają tak samo :(
 
Nyggat nie tworz teraz nic. 6.02 wchodzi patch, który sporo pozmienia (przykładowo za pomocą Barona nie będziesz mógł wskrzeszac), więc tylko stracisz jeśli będziesz chciał w coś teraz ładować strzępki
 
A ja zadam Wam pytanie, jak Wam się podoba nowa Keira Metz i czy uważacie, że znajdzie dla siebie miejsce w prawdopodobnym pogodowym patchu ?;)
 
Malakth Moim zdaniem ma szanse. Chodzi mi po głowie deck właśnie z Keirą, BPP, Jaskrem, Yen i może Trenerem jak nic lepszego w złotych kartach mi nie przypadnie do gustu. Nie wiem tylko czy Keira (i Quen) będą chroniły przed Bombą dimerytową co jest istotne dla tej koncepcji. Jakby nie patrzeć z powodu jej zagrania nastąpi zmniejszenie siły wśród moich jednostek.
 
No Title

Czy ktoś umie podpowiedzieć co poprawić w tej talii?
W założeniu ma się opierać na ozłacaniu.
 

Attachments

  • photo107310.png
    photo107310.png
    555.8 KB · Views: 100
molaki Płotka z nowymi grzybami da Ci 9 punktów. Trochę mało jak na 3 karty. Zwłaszcza, że nie masz buildu kontrolnego. Ja bym za Talara wsadził Prisc (robi realne odchodzenie decku, pozwala wybrać zagrywaną kartę i nigdy nie ma rozterek co z ręki odłożyć), za Posiłki Króla Żebraków (masz tylko dwie jednostki w 3 kopiach więc Posiłki raczej rzadko zagrasz z optymalnym skutkiem), za Płotkę Nennekę (by dwa razy móc użyć Prisc, Jaskra, Ritę lub Króla Żebraków), a za kartę wymieniającą 2 karty (zapomniałem nazwy) wsadź Bombę dimerytową (bez niej może być ciężko w obecnej mecie). Z brązów za 2x grzyby wsadź 2x czyste nieba tak by mieć ich 3, a za 1x Nobilitacja wsadź trzecią Medyczkę (jako dowódca Henselt zniweluje małą ilość Nobilitacji). Jeśli chodzi o machiny to ja gram na 3 wzmocnionych trebuszach i 3 wzmocnionych balistach, bo nie mam zaufania do buffowania jednostek, ale to już zależy od subiektywnego podejścia wiec Twoja szóstka też powinna być OK. Do tych nowych mistrzów oblężniczych (czy jak im tam) nie mam jeszcze wyrobionego zdania. Sam zamierzam ich przetestować. Jeśli chodzi o złota to skoro grasz na Djikstrę warto zastanowić się nad graniem RNR zamiast Barona choć ja nie polecam bo wolę uniwersalne złota które mogę zagrać w dowolnym momencie w każdej rundzie, a nie tylko w odpowiedniej kolejności.
 
Last edited:
Tu podsyłam swoją wersję:
http://www.gwentdb.com/decks/10937-dijkstra-deck

Fil może szokować, ale sprawdza mi się całkiem nieźle szczególnie na NG.
Duckingman RNR moim zdaniem w decku z Dijkstrą sprawdza się mocno średnio. Gigni jest uniwersalne i świetnie odpowiada na nabuffowane potworki/NG/Cerys ze zdjętym złotem.

Talara można wywalić i zamienić na cokolwiek. Czasem się przyda, a czasem jest martwą kartą.

Edit: Deck jest niczym jeśli trafi na miśki.
 
Last edited:
PacyfistaX Fill moim zdaniem jest jeszcze mniej przydatna niż przed patchem (kiedy miałem ją w talii). Obecnie ją wymieniłem na Borcha bo przeciwko Skellige się nie sprawdza (Płatnerze negują jej efekt), przeciwko Wiewiórka też nie powinna (nowy kransal, możliwość kilkukrotnego zagrania Bomby), przeciw KP również (nie działa przeciwko złotym karta, a sama daje przeciwnikowi 12). Jedynie przeciw potworą potrafi coś zrobić, ale zazwyczaj więcej wycisnęłoby się z GIgni lub Borcha. A co do misków to co takiego robią, że nie ma z nimi szans? Ja grając Henseltem nie dostrzegłem wczoraj ich potęgi.
 
Duckingman Cóż wywalenie się z balist i ozłocenie czegokolwiek prowadzi jedynie do powiększenia przewagi przeciwnika zamiast go osłabić.
W efekcie trzeba grać tak, żeby w ogóle ich nie kłaść na stół. Wygrać wygrasz jedną rundę, ale żeby całą grę to już gorzej. Szczególnie jak Igni nie podejdzie.
A Fill potestuję trochę więcej w tym patchu, jak się nie sprawdzi to Borcha lub Roche'a(?) wrzuce.
 
PacyfistaX Źle na to patrzysz. Ja się w ogóle nie przejmowałem, że oni rosną w sile. Spokojnie grałem swoje, a w odpowiednim momencie rzuciłem Bombę i było po zawodach. Topornicy mają ten minus, że jak ktoś idzie na ostrą wymianę w 1 rundzie i zejdzie większość kart z ręki to już w kolejnych turach nic nimi nie ugrasz.
 
PacyfistaX Ja stosuję Bombę + Borcha bo w razie czego są też dobrą kontrą na Kejrana (jeśli tylko uda się mieć ostatnie zagranie w grze). Bomby za Nobilitację nie włożysz bo Bomba niestety jest srebrna. Zresztą jeśli Topornicy opanują metę (w co osobiście wątpię ale różnie może być) zawsze można zamienić Wzmocnione Balisty na Balisty. Mimo wszystko Wież oblężniczych nie polecam bo ich dotyczyć teraz będzie dokładnie ten sam problem co Toporników (dostaną bombę pod koniec rundy i po zawodach).
 
Duckingman To nawet lepiej, że bombka jest srebrna. Talara i tak chciałem za coś zamienić, a podwójna nobilitacja z Margaritą i Dijkstrą działa ślicznie.
Wież nie ma za bardzo czym zastąpić. Ziutki, które buffują maszyny przy 3 maszynach brzmią śmiesznie. Bura chorągwia? Bleh. Balisty? Niby wartość 8 punktów, ale wolę chyba mieć niepewne 20-30 niż pewne 8. Temerskie piechury? Niby deck thinning, ale to jakieś ni w pinć ni w dziwinć. Zobaczymy jak się meta ukształtuje.
 
PacyfistaX Temerski piechur to imo jeden z lepszych brązów w grze. Nie dość, że 12 siły z jednej karty to jeszcze oczyszcza deck z dwóch kart (oczywiście pod warunkiem że ma się jednego na ręce). Nie wiem czemu ludzie tego nie grają...
 
Last edited:
pacyfista Ja gram na 3x Wzmocniony Trebusz i 3x Wzmocniona Balista. Potem Rita i Henselt na 3 rząd. Zazwyczaj robię takie spustoszenie, że przeciwnik odpuszcza 1 rundę. Ale z Wieżą dałeś mi do myślenia bo te 8 punktów (z Balist czy Trebuszy) to istotnie niewielka różnica w porównaniu do 4 punktów Wież, a z kolei Wieże można wykorzystać do wyciągnięcia od przeciwnika Bomby dimerytowej. Wsadzę 1 za 1 Wzmocnioną balistę i przetestuję jak to będzie działało. Co do reszty kart oblężniczych to jak sam zauważasz, ani Ciężka Bura, ani Redańska Elita szału w takim decku nie będą robić (i tak idzie ozłocenie z Henselta na 3 rząd). Również oba typy inżynierów (stary i nowy) mnie nie przekonują do siebie. Ten nowy byłby OK (na zasadzie 1 w talii dla zróżnicowania siły) gdyby można było go zagrywać tak jak starego na 3 rząd, a skoro nie można jest dla mnie bez wartości. Natomiast co do BPP to jest w tym potencjał. Wczoraj większość gier nim wygrałem, ale wyraźnie brakowało Keiry. Z nią byłoby zdecydowanie lepiej.

GODLIK3R Ja gram. Zamieniłem ich za Zwiadowców z Crinfrid. Sprawdzają się o niebo lepiej, a są słabsi tylko o 3 punkty. Zupełnie nie rozumiem decyzji Redów by tworzyć tą kartę osłabiając jednocześnie Zwiadowców z Crinfrid. Również nie rozumiem ich braku w taliach KP jakie spotykałem od wczoraj przy pozostawieniu Zwiadowców z Crinfrid lub Zwiadowców Rębaczy (tych również uważam po patchu za słabszą kartę od Temerskiego Piechura).
 
Last edited:
Top Bottom