Postulat do CdProjekt o zmianę zasad Matchmakingu. Ważne!!!

+
Doszedłem do 9 rank i jest problem z doborem przeciwników (problem zaczął się od 19 rank)

Matchmaking jest +- 1 rank ... oznacza to, że 9 randze mogę grać z graczami rank 10-8

efekt ... długie oczekiwanie na przeciwnika i bardzo częste dobieranie tych samych graczy.

Sprawia to, że nowi gracze mogą zniechęcić się do Homecoming, a bez napływu nowych graczy gra umrze śmiercią naturalną.

Moje propozycje:
Ranga 30-25 Matchmaking +-1 rank
Ranga 24-15 Matchmaking +- 2 rank
Ranga 14-8 Matchmaking +-3 rank
Ranga 7-1 Matchmaking +- 4 rank

Wiem, że większość graczy grając w open becie ma automatycznie rangę 0 i tam nie ma problemu z doborem przeciwników.
Niestety na niższych rangach jest z tym duży problem.


Jeśli zbagatelizujecie Państwo ten problem, zniechęci to nowych graczy, a to oznaczałoby z czasem koniec Homecoming.
 
Serio, na 9 jest tez ten problem? A myślałem, że tylko na 5-ce ja muszę czekać po 5-10 minut. To faktycznie odpływ graczy po HC musiał być spory.
 
Serio, na 9 jest tez ten problem? A myślałem, że tylko na 5-ce ja muszę czekać po 5-10 minut. To faktycznie odpływ graczy po HC musiał być spory.
Może nie odpływ, ale nie każdy gra rankedy. Po HC gram tylko potyczki i nie muszę czekać długo na przeciwnika. Przed HC na potyczkach było dużo gorzej.
 

luk757

Forum veteran
Widocznie po prostu mało ludzi doszło do tej 10 rangi czy niżej. Nie mają rozegranych wystarczająco dużo meczów albo wbijają mmr i mają problem z rangą. Ja dużo później zacząłem, zagrałem 11 meczy i na 18 randze szuka przeciwnika max 20 sekund.
 
Na pro ranku nie czekam dłużej niż 30 sekund. Pewnie jak, o ile, przyjdą nowi gracze to problemu nie będzie.
 
Na pro ranku nie czekam dłużej niż 30 sekund. Pewnie jak, o ile, przyjdą nowi gracze to problemu nie będzie.

Na PRO jest luz, bo tam matchmaking kojarzy ze sobą jakichkolwiek graczy z rank 0, a tę rangę dostali z automatu wszyscy z wcześniejszego proladdera. Problem jest na rangach 10-1, bo wpierw trzeba było tam "doczłapać", a póki co zrobiła to garstka graczy. Co gorsza matchmaking z tego co widzę kojarzy graczy z różnicą tylko +/- 1 rangi.
 
Pełna zgoda do tego co napisał _Niebieski

Dziś na 9 randze zagrałem 5 gier z 3 przeciwnikami ... z każdym już grałem wcześniej min 3 razy. Z jednym graliśmy już po raz 8 w ciągu kilku dni (dobrze, że obaj zmieniamy decki)

teraz mam problem jestem na 8 rank ... i nie mogę znalezść przeciwnika. (musi być z rangi 9-7 ... i lipa)

Matchmaking +-1 rank jest stanowczo za wąski, należy go rozszerzyć.
 

MaRIB1

Forum veteran
Dlatego to testowy sezon i sprawdzają, czy nie dali za bardzo wymagającej drabinki. Będzie korekta później,
 
Last edited:
Musi być korekta matchmakingu ... bo czarno to widzę.

Godzina 20-22 niedziela ... gdzie sporo osób w Europie powinno grać,
a nie można znalezść przeciwnika na 9-8 randze.
 
Może tez być tak, że ci co są wysoko w randze grali netdeckami, zanim były popularne. Szybko wbili rangi, gdy inni dopiero raczkowali ze swoimi taliami :D, a teraz trudniej jest się przebić wyżej, bo teraz każdy gra OP taliami =]
 
Patrząc na siebie to wydaje mi się, że problem wynika z faktu, że po prostu wielu graczy postanowiło najpierw powbijać 40 meczy 4 frakcjami, a dopiero potem zając się za rangi. Sam tak zrobiłem i od tygodnia siedzę na 14/15 randze. Dopiero jak wbiję ostatnią frakcją 40 meczy przy okazji testując sobie różne buildy zacznę grać o wyższe rangi.

A swoja drogą to nie miało być tak, że teraz paruje graczy nie rangami tylko poziomem MMR frakcji jaką w danej chwili gra? Kojarzy mi się, że nawet coś takiego jest napisane w opisie MMR w profilu graczy (nie mam teraz dostępu do gry by to sprawdzić).
 
Większość graczy z open bety z automatu dostała rangę 0 i grają tylko w randze 0. I tam nie ma problemu z doborem czy powtarzaniem się przeciwników.

Niestety CdProjekt zdaje się nie dostrzegać problemu z wąskim matchmakingiem +-1 rank. na niższych rangach.

Który sprawia, że od około 10 rangi jest problem z znalezieniem przeciwnika, a im lepsza ranga tym gorzej.

Brak możliwości doboru przeciwnika - zniechęca do Gwinta.
Granie w kółko z kilkoma tymi samymi przeciwnikami - zniechęca do Gwinta
a brak dopływu nowych graczy oznacza koniec Gwinta.

W tej chwili Gwint powyżej 10-8 rangi jest praktycznie niegrywalny.

Mam nadzieje, że CdProjekt nie zignoruje problemu i podejmie kroki aby temu zaradzić
Post automatically merged:

Rozwiązanie problemu według CdProjekt

Na oficjalnym forum została przekazana informacja o tym, na jaką rangę spadniemy po zakończeniu obecnego sezonu rankingowego. (koniec 30 listopada)


Będzie to wyglądać następująco:
  • 500 najlepszych graczy Pro Rank pozostaje w Pro Rank, pozostali zaczynają od rangi 5
  • Gracze z rang 1-4 zaczynają od rangi 5
  • Gracze z rang 5-9 zaczynają od rangi 10
  • Gracze z rang 10-15 zaczynają od rangi 15
  • Gracze z rang 16-20 zaczynają od rangi 20
  • Gracze z rang 21-25 zaczynają od rangi 25
  • Gracze z rang 26-30 zaczynają od tej samej rangi
Czyli po 30 listopada bardzo dużo graczy z pro rank wyląduje na 5 randze i zniknie wtedy problem z doborem przeciwników.

link
https://gwint24.pl/z-pro-rangi-do-5-o-ile-rang-spadniemy-po-zakonczeniu-sezonu-wszystko-wyjasnione
 
Last edited:
Po pierwsze: rozwiązanie gdy słabszy gracz z poziomem np. 25 trafia na 20 też mogło by zniechęcać nowych graczy.

Po drugie: będąc na rangach "nastych" zupełnie nie dostrzegam opisywanego problemu (jakoby zaczynał się on od 19?).

Imho o wiele lepszym rozwiązaniem by było "bieżące rozszerzanie" zakresu poszukiwanej rangi w przypadku gdyby czas oczekiwania się znacznie wydłużał - takie rozwiązanie jest spotykane w innych grach. Np. zakres +/- 1 ranga przy oczekiwaniu np. do 1 minuty*, potem zakres by się poszerzał co jakiś czas o kolejną +/- 1 rangę.

*Określenie czasu oczekiwania przed wzrośnięciem rangi też mogłoby być zależne od rangi gracza - np. przy niższych następowałoby wolniej, przy wyższych szybciej.
 

ghs

Forum veteran
top1000 ladera (bez znaczenia jaka ranga, po prostu bieżące top1000) powinno mieć już matchmaking z graczami z proladera
 
Top Bottom