Pracujemy nad edytorem modów do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon!

+

Vattier

CD PROJEKT RED


Z radością ogłaszamy, że pracujemy nad edytorem modów do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon!

Ten edytor to przerobiona wersja edytora REDengine 3, w którym stworzyliśmy Wiedźmina 3 — pozwoli Wam on tworzyć własne przygody w grze, zarówno od zera jak i poprzez przerabianie istniejących zadań i materiałów.

Edytor będzie dostępny za darmo dla każdego posiadacza gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC. Planujemy go opublikować w 2024 roku.

Na pewno macie mnóstwo pytań, ale na ten moment prosimy o cierpliwość. Więcej informacji przekażemy w przyszłym roku.
 
Świetna wiadomość :ok:
Historia zna przypadki utalentowanych osób będących autorami fanowskich przygód do poprzednich gier z serii, więc jest nadzieja że ich inwencja twórcza objawi się również w modyfikacjach fabularnych do Wiedźmina 3. Liczę też na wysyp nowych zdolnych modderów. Oby poskutkowało to przedłużeniem życia W3 bo ta gra zdecydowanie na to zasługuje.
 
Świetna wiadomość, zresztą z tego co pamiętam zapowiadana jeszcze przed premierą gry.

Lepiej późno niż wcale :beer:
 
Kurde, ale czemu tak późno. Pożegnanie Białego Wilka mogło być na tym zrobione jakby wyszło to jakoś w 2016.
 
Wydaje mi się, że to oznacza brak oficjalnych przygód Geralta w przyszłości...
W sensie? Bo nie bardzo rozumiem. Chodzi ci o oficjalne dodatki do W3? Przecież od dawna wiadomo, że Redzi już cykl produkcyjny W3 zamknęli definitywnie.
 
Swoją drogą, ktoś tu ma jakieś pomysły na to, jakie mody/przygody chcielibyście zrobić za pomocą tego edytora, jakbyście mieli czas, chęci i umiejętności?
 
Swoją drogą, ktoś tu ma jakieś pomysły na to, jakie mody/przygody chcielibyście zrobić za pomocą tego edytora, jakbyście mieli czas, chęci i umiejętności?
Nowa lokacja i zadanie - Wiedźmin z wizytą w Lipcach sprawdza czy oby Jagna nie jest sukkubem :)
 
Swoją drogą, ktoś tu ma jakieś pomysły na to, jakie mody/przygody chcielibyście zrobić za pomocą tego edytora, jakbyście mieli czas, chęci i umiejętności?
Odtworzenie opowiadania "Trochę poświęcenia" albo "Ziarno prawdy".
 
Przygarnę wszystko w stylu fanowskich przygód do W1. Zwłaszcza w bardziej luźnych i komediowych klimatach jak "Wesele".
 
Piaski Ofiru :)
Ha, akurat tak się składa że ktoś tworzy moda "Zemsta Ofiru" używając narzędzi Raddish.

bandicam 2023-11-20 09-20-53-777.jpg
bandicam 2023-11-20 09-21-00-283.jpg
Teraz tylko pytanie, czy facet będzie kontynuował projekt, czy będzie wolał poczekać na narzędzia, nauczyć się ich obsługi i zacząć wszystko od nowa,
Przygarnę wszystko w stylu fanowskich przygód do W1. Zwłaszcza w bardziej luźnych i komediowych klimatach jak "Wesele".
Ech, tęsknie za nimi, nie mogę z tego że w Wiedźminie 2 prawie nikt nie próbował takich robić.
Ja bym w sumie chciał by ktoś odtworzył przygody, które nigdy nie powstały:
"Droga ku chwale" - przygoda miała opowiadać historię drobnego rzezimieszka z Wyzimy Klasztornej, który miał dorobić się wielkiego majątku i pozycji szlacheckiej. Specjalnie na potrzeby tej przygody jej autor stworzył działającą ikonkę kradzieży kieszonkowej i zmienioną animację walki mieczem (Używało się go jak sztyletu). Projekt padł bo autorowi spalił się dysk i nie udało się jego pracy odzyskać, a szkoda bo wyglądało mi to na jedną z potencjalnie najlepszych przygód, która swoje największe trudności miała już za sobą.
"Świat według Kiepskich (Tytuł roboczy: Dupa XD)" - przygoda, której jak nazwa wskazuje, miała opowiadać jak Geralt trafił do Kamienicy ćwiartki 3/4 i miała mieć charakter czysto komediowy. Ponoć była wykonana w 60%, ale jej autor porzucił projekt.
"Square cośtam (Nie pamiętam nazwy) Zemsta Wilka" - Przygoda która miała dziać się w Kovirze (Autorzy stworzyli nawet nową, działającą lokację co jest ponoć karkołomne w Dinnijni) a opowiadać miała o aferze kryminalno-politycznej, w której oprócz Geralta miało być zamieszanych jeszcze kilku wiedźminów, miała się ona kończyć wielką masakrą, a jednym z jej bohaterów miał być odchudzony, brodaty Dijkstra. Chyba najbardziej ambitny projekt ze wszystkich wiedźmińskich przygód jakie nigdy nie doszły do skutku.

Also, zawsze zazdrościłem Gothicowi, że w tej grze powstało sporo filmów i machinim (Niektóre z nich są moim zdaniem autentycznie dobrymi produkcjami) a w wiedźminie nigdy nie dało się czegoś takiego stworzyć, przez to jak jest zrobiony. Powstały tylko dwa filmy w silniku tej gry, o Bukaj Ksumie, postaci z przygody Król Żebraków.
W 2008 roku były plany zrobienia filmu "Pogrom Rivski", opowiadający właśnie o tym zdarzeniu, ale film nigdy nie doszedł do skutku przez trudności tworzenia czegokolwiek w wiedźminie. A w sumie byłem ciekaw, jak mogłyby wyglądać modele Ciri i Yennefer w wersji tych pokracznych modelów z jedynki.
Ja sam zaś chciałem w wiedźminie zrobić własną adaptację Hobbita, z humorem godnym Gothic Historia Prawdziwa, przeszkodził mi kompletny brak rozumienia jak działa Dinnijni XD
 
Swoją drogą, ktoś tu ma jakieś pomysły na to, jakie mody/przygody chcielibyście zrobić za pomocą tego edytora, jakbyście mieli czas, chęci i umiejętności?
-Letho - po zakonczonym ataku na KM jeśli powiemy mu że moze zostać: za dnia łowi ryby z pomostu w chatce nad jeziorem. na wieczór wraca przekimać się w głównej sali Siedliszcza. Wreszcie byłby ktoś w tym miejscu po opuszczeniu KM przez Eskela i Lamberta, w Kedwen też są potrzebni wiedźmini zamiast zwiewać do Zerrikanii
-bugfix Keiry jaka niby z lambertem jedzie a i tak zostaje w miejscu gdze odbywała się kremacja Vesemira
-alternatywne zakończenie Racji Stanu - przekonanie Djikstry by zaoferował Rochowi i Talarowi to samo co Emhyr, oraz wyjaśnienie k-synowi i szewcowi że jednak lepiej dla temerii by była lennem redanii niż nilfgardu (temeria trafia pod rządy Addy/Anais i zostaje 'księstwem bluszczowym' Redanii)
-świat gry zmienia się zależnie od epilogu (Emhyr/Djikstra/Radowid) zamiast wracać do stanu sprzed ataku na KM po Coś sie kończy cos się zaczyna - nie po to człowiek pozwala Fil nadziać Radowida na sztylet żeby potem i tak oglądać łowcw czarownic i stosy na głównym rynku...
-dodanie Iorvetha zwykłego s... na południowy wschód od Oxenfurtu (nieoznaczony obóz Wiewiórek do jakiego wraca uwolniony elfi kupiec) , byćmoże z niewielkim zadaniem by wypełnić pustkę tamtych okolic. info na temat tego jak ewakuował się z okolic Vergen między W2 a W3...
- drobne mini zadania/questy/smaczki na skellige zamiast tony "?"

tak na początek :D
 
Top Bottom