Problemy z grą - Windows 7

+
U mnie na Win7 działa i u ciebie też musi. Nie ma innej opcji. Sprawdź pod kątem literówek. Komenda jest dokładnie taka, jak napisano poniżej:

1) Proszę otworzyć menu "START" i przejść do "Wszystkie Programy", a następnie "Akcesoria"
2) Kliknąć prawym przyciskiem myszy na "Wiersz polecenia"
3) Z menu wybrać polecenie "Uruchom jako Administrator"
4) W okienko Wiersza Poleceń wpisać komendę: bcdedit /set IncreaseUserVA 3072

Jakbyś miał XP, to: http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/dl/item?siteID=123112&id=9583842&linkID=9240697
 
wiem że odkop lecz ja mam nowy problem gdy juz zainstalowałem wiedźmina 1 na moim lapku to pokazał się jakiś błąd o brakującym pliku ;/ gdy spróbowałem uruchomić jako administrator wyskoczyło mi okienko że nie spełniono minimalnych wymagań systemowych a to specyfikacja mojego lapka:
-Windows 7 Home Premium 64 bit
-Intel Core i7 2gen 2670QM
-8 gb ram
-Geforce GT 540m
a bardzo se chciałem pograć w 1 bo na moim starym pc pod koniec gry na minimalnych było 10 fps i się grać nie dało to zostawiłem save'y i poczekałem aż będzie lapek doczekałem sią i dupa ;/
 
O ile podczas instalacji coś się nie skopało (vide komunikat o brakującym pliku), to pewnie winić tu trzeba kartę graficzną - bo w grze jest system, który sprawdza wydajność systemu (a potem wywala właśnie komunikat o niespełnieniu wymagań). I rzeczony mechanizm kart mobilnych nie lubi, oj nie lubi :p

Przeinstaluj sterowniki do karty graficznej - do najnowszych możliwych.
Jeśli wtedy nie odpali, użyj - http://www.gog.com/en/forum/the_witcher/graphics_card/post3
 
nie wypalił pierwszy pomysł to chciałem spróbować drugi i co się okazało że wiedźmin nie ma swojego folderu jest tylko ikonką wiedźmin która ma ponad 6 gb .... właśnie go reinstaluje jak się skończy instalować napisze czy wszystko ok

EDIT. reinstal pomógł wiedźmin działa
 
Witam. Panowie mam pytanie następujące, jak w temacie mam Windows 7 Enterprise 64bit posiadam Wiedźmina Edycja Rozszerzona (kupiona parę lat temu) i mam pytanie czy mogę zainstalować te patche 1.4 i 1.5i czy to będzie mi hulać na moim kompie (chodzi o system) a jesli tak to: jesli teraz gram i zainstaluje te dwa pache to będe musiał grać od nowa?? No i pytanie najważniejsze czy te patche to to samo co Wiedźmin który wychodzi pod koniec czerwca : Mój link
Bo nie wiem czy warto ściągać te patche czy kupić platynową kolekcje.

Scaliłam. Wystarczyło zajrzeć do Mapy działu i znaleźć właściwy temat :) Co sugeruję na przyszłość robić - czyli przed założeniem nowego wątku, sprawdzić, czy podobny już nie istnieje. Poruszanie się po forum bardzo ułatwia samouczek, zrobiony przez Vatta.
zi3lona
 
djmaxkg said:
Witam. Panowie mam pytanie następujące, jak w temacie mam Windows 7 Enterprise 64bit posiadam Wiedźmina Edycja Rozszerzona (kupiona parę lat temu) i mam pytanie czy mogę zainstalować te patche 1.4 i 1.5i czy to będzie mi hulać na moim kompie (chodzi o system) a jesli tak to: jesli teraz gram i zainstaluje te dwa pache to będe musiał grać od nowa?? No i pytanie najważniejsze czy te patche to to samo co Wiedźmin który wychodzi pod koniec czerwca : Mój link
Bo nie wiem czy warto ściągać te patche czy kupić platynową kolekcje.

Jeżeli śmiga Ci podstawowa edycja to i ER nie powinna sprawiać problemu. Mam edycje premierową, więc nie wiem czy to jest to samo. Najprawdopodobniej i tak byś musiał pobrać patch 1.5, choć pewności nie mam. Jak masz pieniądze to kupuj, zawsze lepiej mieć wersje pudełkową.
 
Wiemy że wiedźmin jedynka chodzi na xp ale dla nowych posiadaczy systemu jest to problem otóż gram już rok w wiedźmina na windows 7 i chodzi mi wszystko płynnie bez żadnych problemów instalacja na windows 7 wiedźmina polega na instalujemy zwykłą wersję patchujemy później kopiujemy cracka i w tym momencie po jej odpaleniu są błędy z jakimiś sterownikami otóż mam 2 sterowniki na windows 32 i 64 bitowy instalacja tego odblokowuje te sterowniki i gra bez żadnych problemów nie będzie miała błędów tutaj zamieszczam linki
http://www.tagesprotection.com/5.5/TagesSetup.exe wersja 32
http://www.tagesprotection.com/5.5/TagesSetup_x64.exe wersja 64
Po zakończeniu instalacji gry zainstalujcie te sterowniki i będzie działać na 7 bez problemu bez błędów odinstalowanie tego sterownika po prostu najeżdżamy strzałką na instalke tego sterownika klikamy 2 razu jak przy instalowaniu i wyskoczy okienko czy chcemy je odinstalować klikamy tak a później czy usunąć trwale pozdrawiam myśle że pomogłem.

Scaliłam. Wystarczyło zajrzeć do Mapy działu i znaleźć właściwy temat :) Co sugeruję na przyszłość robić - czyli przed założeniem nowego wątku, sprawdzić, czy podobny już nie istnieje. Poruszanie się po forum bardzo ułatwia samouczek, zrobiony przez Vatta.
zi3lona
 
A ja mam do Ciebie pewne pytanie. Otóż po zainstalowaniu v1.4 zaktualizowałem odrazu do v1.5 i pisze mi tak "minimalne wymagania nie zostały spełnione" mam win7 wersje 64b.
 
djmaxkg said:
Witam. Panowie mam pytanie następujące, jak w temacie mam Windows 7 Enterprise 64bit posiadam Wiedźmina Edycja Rozszerzona (kupiona parę lat temu) i mam pytanie czy mogę zainstalować te patche 1.4 i 1.5i czy to będzie mi hulać na moim kompie (chodzi o system) a jesli tak to: jesli teraz gram i zainstaluje te dwa pache to będe musiał grać od nowa?? No i pytanie najważniejsze czy te patche to to samo co Wiedźmin który wychodzi pod koniec czerwca : Mój link
Bo nie wiem czy warto ściągać te patche czy kupić platynową kolekcje.
Gra na Win7 hula bez zarzutu, choć przy odpaleniu mogą pojawić się problemy z zabezpieczeniem Tages - wystarczy zainstalować łatkę do Tagesa, pisze o tym kamil35 dwa posty wyżej.
Co do patchy - głowy nie dam, bo to dawno temu było, ale po instalacji 1.4 trzeba bodajże zacząć grę od nowa.
Co do sklepu, który zalinkowałeś - w tej chwili najnowszym patchem do Wiedźmina 1 jest 1.5 i jeśli kupisz grę w Platynowej Kolekcji, masz ją już przy zakupie zaktualizowaną do 1.5. A ten produkt w sklepie, to identycznie to samo, tylko że niedługo wyjdzie wersja na Maca.
Jeśli chodzi o zakup Platynowej Kolekcji, to niekoniecznie musisz to robić. Pisałeś, że masz już W1 w edycji premierowej, możesz więc pobrać za darmo z GOG.com W1 w wersji 1.5 (czyli to samo, co Platynowa Kolekcja) - http://pl.thewitcher.com/community/entry/272

djmaxkg said:
A ja mam do Ciebie pewne pytanie. Otóż po zainstalowaniu v1.4 zaktualizowałem odrazu do v1.5 i pisze mi tak "minimalne wymagania nie zostały spełnione" mam win7 wersje 64b.
http://pl.thewitcher.com/support/w1/#q16
 
Witam Mam problem zakupiłem wiedzmina i nie moge go odpalić na windows 7 64bit. wyskakóje błąd ( Unable to proceed error 1275. może ktoś już miał coś podobnego i jest mi w stanie pomóc. A był jeszcze jakis komunikat wyświetlony przez system W7 że sterowniki zoistały zablokowane, i dalej nic wqiecej.

Scaliłam z istniejącym tematem. Proszę, przed założeniem nowego wątku, skorzystać z Mapy działu. Polecam też sprawdzanie pisowni, przed wysłaniem posta :)
zi3lona
 
Polecam użycie Google'a: https://www.google.pl/search?client=opera&rls=pl&q=Unable+to+proceed+error+127&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Inna sprawa, że w najnowszej wersji gry ten błąd nie występuje, bo zostały usunięte zabezpieczenia. Więc albo użyj poprawki do Tagesa (patrz link wyżej) albo spatchuj grę do najnowszej wersji.
 
Dobrze, teraz będzie pytanie od biednego żuczka, który kupił wiedźmina tuż po premierze w wersji 1.0. Chcąc zupdate'ować do edycji rozszerzonej i dopiero zacząć grę, zaciąłem się na ściąganiu polsiej paczki językowej. Link do pliku na sciagnij.pl nie działa, a chyba wszystkie strony i fora odsyłają właśnie do tego serwisu. Pytanie brzmi więć: jest jakieś alternatywne miejsce, z którego można tę paczkę ściągnąć (pomijając chomikuj.pl, ze względu na dodatkową opłatę za 500MB plik)?
 
Najciemniej pod latarnią, znów się potwierdza to powiedzenie. :) Proponuję jeszcze przekleić tego linka tutaj http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/26443-jak-zdobyc-edycje-rozszerzona-instalacja-patchy-14-oraz-15/ a dokładniej do punktu 7 i linka w nim zawartego.


Anyway, wielkie dzięki, bo bym szukał na 7 stronie wyszukiwania google i tak bym nie znalazł.
 
Jako że robię za kjomiuniti menejdżera Powrotu, takie oto pytanie zapytowuję.

Na stronie CDA ktoś ma taki problem - przy Win 7 home premium 64bit i Edycji Rozszerzonej gry nie wyświetlają się intro ze strzygą i karty seksu w grze. To nie jest raczej wina Powrotu, nikt inny tego problemu nie zgłaszał. W czym może kryć się problem?
 
Karty seksu nie były przypadkiem ocenzurowane w pewnych krajach? Są one ulokowane w folderze localized00.
 

Guest 2000802

Guest
@SMiki55 @Eskadro
Mam ten sam system i sam problem. To nie wina cenzury. Gra po zainstalowaniu Powrotu zaczyna mieć jakieś dziwne problemy z odtwarzaniem plików .bik
Są spowodowane przez plik o nazwie witcher z folderu \Wiedźmin Edycja Rozszerzona\System
Zamiana tego pliku na oryginalny u mnie pomogła.
To może być też spowodowane tym, że mam wersje 1.4 i plik gryzie się z tym z nowszej wersji.
Moglibyście też zrobić coś z dezinstalatorem. Po odinstalowaniu Powrotu gra nie ma:
-pliku launcher z folderu ...\Wiedźmin Edycja Rozszerzona
-plików z teksturami launchera z folderu ...\Wiedźmin Edycja Rozszerzona\Launcher
-pliku witcher z folderu \Wiedźmin Edycja Rozszerzona\System
Uniemożliwia to grę i zmusza do przeinstalowania jej po odinstalowaniu moda.
Mnie to nie przeszkadza(świetnego moda się pozbywać z dysku nie będę), ale dla graczy, którym mod nie przypadnie do gustu może to być uciążliwe i irytujące
 
Top Bottom