Przedstawiamy zestaw dodatków Cena Władzy!

+
Najlepszym przykładem z bety jest Rębacz An Craite, który jeśli był ranny - uzdrawiał się po 2 turach i ulepszał siłę bazową o 2. Czyli zalóżmy ze miał 8 siły... zraniłeś go o 1 to po 2 turach miał siłę 10 na stole i tak + 2pkt co 2 tury.
Nie wiem może to ja źle myślę ale ten przykład w żaden sposób nie potwierdza teorii @Ely74. Pójdę nawet o krok dalej. Skoro piszesz że podnosił siłę bazową PO zranieniu a więc zadaniu obrażeń skłania się to przychylnie do mojego założenia. Czyli PO zranieniu siła na stole 7 i dopiero po tym spadek siły bazowej do 8. Ponieważ w tym twoim przykładzie tak samo ten Rębacz jeśli dobrze rozumiem najpierw był raniony potem podnosił swoją siłę bazową a na koniec się uzdrawiał do aktualnej siły bazowej. Co jak najbardziej jest logiczne.
Spadek siły bazowej nie powinien mieć żadnego związku z zadawanymi obrażeniami. O ile spadek siły bazowej nie nastąpi przed zadaniem obrażeń a według opisu karty nie powinien.
Post automatically merged:

Co do Gann Ceann o ile relikty będą grane szykuje się bardzo dobra karta pod ghula.
 
Last edited:
Nie wiem może to ja źle myślę ale ten przykład w żaden sposób nie potwierdza teorii @Ely74. Pójdę nawet o krok dalej. Skoro piszesz że podnosił siłę bazową PO zranieniu a więc zadaniu obrażeń skłania się to przychylnie do mojego założenia. Czyli PO zranieniu siła na stole 7 i dopiero po tym spadek siły bazowej do 8. Ponieważ w tym twoim przykładzie tak samo ten Rębacz jeśli dobrze rozumiem najpierw był raniony potem podnosił swoją siłę bazową a na koniec się uzdrawiał do aktualnej siły bazowej.
Uzdrawiał się i dopiero podnosił silę bazową ale dobrze jak nie ten to inny przykład(być może prostszy):

Ciri Erupcja Mocy
Zmieniała siłę bazową na rozmieszczeniu (kiedyś było tylko rozmieszczenie). Efekt był taki że jej siła aktualna na stole również przeskakiwała w górę.
Generalnie ulepsz(zwiększ siłę bazową) oznacza to samo co wzmocnij tyle, że siła nie zmienia koloru tak w uproszczeniu, łatwiej już nie potrafię wyjaśnić.

Tutaj masz tą Ciri na filmiku.

Co do Gann Ceann o ile relikty będą grane szykuje się bardzo dobra karta pod ghula.
Nekromancja będzie lepsza
- 13 potencjału za 7 vs 10 za 6 u ghula. Do tego nie możesz zresetować karty i masz kolejny relikt na stole.
 
Last edited:
@piotr4440
Ale cały czas ignorujesz ,że ta karta zarówno zmniejsza swoją siłę bazową jak i podnosi jesli na stole pojawi się relikt. I czy Twoim zdaniem wystarczy ,że będzie wzmocniona albo zraniona to pojawienie się nowego relikta nie wzmocni ją? Bo przecież nowa siła bazowa nie ma wpływu na siłę aktualną wg Ciebie
Jak dla mnie działanie tej karty powinno wyglądać tak
Załóżmy ,że ma np 7pkt i 8 siły bazowej czyli jest zraniona..... Wchodzi nowy relikt wiec podnosi o 1 jej siłe bazową i aktualną. Czyli karta jest nadal zraniona tyle ,że teraz będzie mieć 8 aktualnej i 9 bazowej. Przecież to co proponujesz nie ma żadnego sensu bo wystarczy kartę zranić i już podnoszenie siły bazowej nie zmienia jej aktualnej siły

Ogólnie to mocna karta pod Sukkuba i praktycznie myślę ,że Sukkub będzie częściej grany bo nawet Dol Dhu wzmocni Szczurołapkę
 
Last edited:
@piotr4440
Ale cały czas ignorujesz ,że ta karta zarówno zmniejsza swoją siłę bazową jak i podnosi jesli na stole pojawi się relikt. I czy Twoim zdaniem wystarczy ,że będzie wzmocniona albo zraniona to pojawienie się nowego relikta nie wzmocni ją? Bo przecież nowa siła bazowa nie ma wpływu na siłę aktualną wg Ciebie
Tak właśnie myślę zresztą pisałem o tym wyżej. W przypadku zranienia po zagraniu reliktu na stole siła karty pozostawała by bez zmian. Efekt nadal byłby dla nas korzystny większa siła bazowa na cmentarzu pod pochłonięcie, ponowne zagranie\wezwanie lub reset. Karta ma prowizję 7 i 9 siły. sposób działania który popierasz ty według mnie nawet biorąc pod uwagę spełnienie warunku byłby zbyt mocny jak na tą prowizję.
 
@piotr4440 @luk757 @Ely74: Panowie, problem polega na tym, że do tej pory cały czas była mowa o sile bazowej w kontekście karty "zdrowej", bez obrażeń. Rębacz najpierw się uzdrawiał, a potem siła bazowa mu rosła. Ciri w chwili rozmieszczenia też raczej nie bywała ranna. Tu mamy trochę inny przykład i, jak napisałem, wszystko zależy od sposobu w jaki gra zapamietuje obrażenia: czy jako wartość względną czy też niezależną.

W Gwincie mamy przykłady "nielogicznych" zachowań (dwa z nich opisałem w FAQ), więc nie jest wykluczone, że ta karta też będzie działała nielogicznie. Ja może bym nawet lekko obstawił, że karta może w jakiś sposób źle funkcjonować (lub nie tak jak twórcy się spodziewali) i będzie wymagała poprawki.

Mam pewien pomysł jakby to obecnie spróbować przetestować - zobaczymy czy wypali. ;)
 
@piotr4440 @luk757 @Ely74: Panowie, problem polega na tym, że do tej pory cały czas była mowa o sile bazowej w kontekście karty "zdrowej", bez obrażeń. Rębacz najpierw się uzdrawiał, a potem siła bazowa mu rosła. Ciri w chwili rozmieszczenia też raczej nie bywała ranna.
To nie miało znaczenia dla keyworda "ulepsz", który odpowiadał za wzrost siły bazowej. Bez względu czy karta była wzmocniona czy zraniona zawsze wartość była dodawana na zasadzie takiej jak w przypadku wzmocnienia.
 
To nie miało znaczenia dla keyworda "ulepsz", który odpowiadał za wzrost siły bazowej. Bez względu czy karta była wzmocniona czy zraniona zawsze wartość była dodawana na zasadzie takiej jak w przypadku wzmocnienia.
Dokładnie. Tu sprawa jest banalna, jednostka ma siłę bazową 9. Zostanie zraniona o 1, więc straci punkt życia, a jej siła bazowa spadnie z 9 do 8.
Skellige i ich czary bijące po 6 razy, czy Północ i Nilfgaard strzelające po 1, dość szybko mogą tu bazową siłę zbić, jeśli zdolność Sabatu nie będzie działała. Ale tak czy inaczej, bazowe 9 za 7 prowizji nie jest złe, z możiiwością wzrostu dzięki reliktom.
 
Wzmocniłem Wszechbogiem kartę ze zdolnością weterana i między rundami siła bazowa tej karty wzrosła +1, wzmocnienie pozostało +2. Z tego wynika, ze zmiany siły liczone są dookoła siły bazowej, co oznaczałoby ze zadanie podmiotowej karcie potworów jednego obrażenia powinno zmniejszyć jej widoczną na polu bitwy siłę łącznie o dwa punkty: z 9 do 7.
 
Tak właśnie myślę zresztą pisałem o tym wyżej
No to podam ci największy teoretyczny absurd Twojej teorii. Zadajesz ranę dokładnie 1 i siła bazowa spada o 1 więc karta wg Ciebie nie jest zraniona tylko nadal ma pełną moc tyle ,ze teraz ma 8 ... Czyli ranisz kartę ale wg Ciebie jej nie ranisz. Moim zdaniem Gwent najpierw policzy rany a potem robi ruch z obniżeniem siły bazowej ale zostawia 2rany więc zawsze od siły bazowej odejmuje ilość ran.
 
No to podam ci największy teoretyczny absurd Twojej teorii. Zadajesz ranę dokładnie 1 i siła bazowa spada o 1 więc karta wg Ciebie nie jest zraniona tylko nadal ma pełną moc tyle ,ze teraz ma 8
Ale to nie jest jakiś absurdalny przykład, bo to też tak mogłoby w teorii działać i też o tym pisałem - wszystko zależy od kodu, jaki został (lub zostanie) umieszczony w grze do liczenia / rozpatrywania tego typu przypadków.
 
Karta ma prowizję 7 i 9 siły. sposób działania który popierasz ty według mnie nawet biorąc pod uwagę spełnienie warunku byłby zbyt mocny jak na tą prowizję.
To jest swojego rodzaju odmiana kart takich jak Bracia Więksi czy Skjall tyle, że one mają silę 10 przy tej samej prowizji a tutaj mamy zamiast tego aspekt silnikowy. Karta wydaje się ciut lepsza ale tak to już jest z dodatkami mającymi rozruszać jakiś archetyp, że nowo wprowadzone karty są mocne na tle podobnych.
 
Last edited:
Nie wiem dlaczego dla ciebie to jest absurd dla mnie to logiczne działanie jeśli rozdzielimy te dwie siły. Pomimo tego że karta nie jest ranna tracimy ten 1pkt
@Lexor Dziękuję za sprawdzenie
Mam w jeszcze jedno zagranie które mogło by pomóc w rozwiązaniu problemu. Mianowicie zagranie Shilarda w Veterana znajdującego się na ręce.
Jeśli już się w tym nie pogubiłem wg @Ely74 i tego co ustaliłeś(?) zarówno siła bazowa jak i aktualna powinna wzrosnąć o 1
Natomiast jeśli to ja mam rację wzrośnie tylko siła bazowa
W sumie jestem też ciekaw czy wynik będzie ten sam.
 
Wzmocniłem Wszechbogiem kartę ze zdolnością weterana i między rundami siła bazowa tej karty wzrosła +1, wzmocnienie pozostało +2. Z tego wynika, ze zmiany siły liczone są dookoła siły bazowej, co oznaczałoby ze zadanie podmiotowej karcie potworów jednego obrażenia powinno zmniejszyć jej widoczną na polu bitwy siłę łącznie o dwa punkty: z 9 do 7.
Ok, no to argument mniej merytoryczny, a bardziej logiczny. To jest nowy dodatek. Karty w nowym dodatku muszą być mocniejsze od dotychczasowych, by tym bardziej zachęcić do zakupu. (a że w przyszłości osłabią, jak będzie coś zbyt silne, to inna sprawa). Gdyby tracił więc 2 punkty za każdy ping obrażeń, to byłaby to dość słaba karta, bez szału. A nowe karty muszą mieć jakiś element 'wow'.
Ale cóż, sprawdzi się to w praktyce niebawem.
 
Ja tylko dodam przykład dawnego Dzika Morskiego z bety, ten okręt zwiększał co turę siłę bazową karty po lewej stronie i ta siła była zawsze dodawana do aktualnej siły (oczywiście, jeśli karta była wzmocniona, to pozostawała wzmocniona, a jeśli była ranna, to pozostawała ranna). Potwierdził też to poniekąd @Lexor swoim testem.

Dodatkowo, był jeszcze Goliat, który za każdym razem gdy był raniony, to dostawał dodatkowe obrażenia (w tym przypadku, myślę, że będzie podobnie, tylko zmiana będzie dotyczyła także siły bazowej). No ale zobaczymy, może w tym przypadku będzie wykorzystany jakiś inny algorytm...
 
Mam w jeszcze jedno zagranie które mogło by pomóc w rozwiązaniu problemu. Mianowicie zagranie Shilarda w Veterana znajdującego się na ręce.
O ile poprzednie mogłem przetestować w miarę szybko w trybie treningowym* to tego już raczej sam nie przetestuję. ;)

*) Tu małe zastrzeżenie: to że tak to mi zadziałało w trybie treningowym niestety nie oznacza, że tak to zadziała normalnie, ponieważ już nie raz zauważyłem różnice w sytuacjach "treningowych" i "normalnych".
 
O ile poprzednie mogłem przetestować w miarę szybko w trybie treningowym* to tego już raczej sam nie przetestuję. ;)
Mogę więc się zaproponować jako jedną z stron testu.
Problem jest jeden w gwinta gram głównie na urządzeniach mobilnych z androidem. Obecnie nie mam go pobranego na PCta więc nie wiem jak to będzie z zaproszeniem.
 
Piotr nie wiem co na celu miałby taki test ale wartość karty, na którą zadziałałby shilard czyli veterana zmieniła by się na 1 i nie wiem co tu ma do rzeczy siła bazowa. :)

Edit: Ok chyba rozumiem. Chodzi o zrobienie tego w r1 i sprawdzenie siły w r3? To będzie 3 pkt siły.
 
@piotr4440: Zaproszenie powinno zadziałać. Korzystasz z konta na GOGu? Tam jest możliwość czatu z drugim użytkownikiem.
@luk757: Ma. Chodzi o to żeby zobaczyć czy siła weterana miedzy rundami wzrośnie do 2 czy też zostanie na 1.
 
Razem z @Lexor sprawdziliśmy działanie Shilarda na karcie z umiejętnością weterana. Po zredukowaniu siły takiej jednostki do 1 pkt W rundzie 2 i 3 rośnie zarówno aktualna siła jak i siła bazowa.
Tak więc "Rat Catcheress" będzie prawdopodobnie działała tak jak twierdził @Ely74. Oczywiście o ile Karta będzie działała na obecnych zasadach oraz jej działanie będzie pozbawione błędów.
 
Top Bottom