Skoki z wysokosci

+
Skoki z wysokosci

Tak, użyłem funkcji "szukaj", ale nic mi nie przyniosła.
Obrażenia otrzymywane po spadkach z najmniejszych wysokości są po prostu śmieszne. Przecież nawet w trailerze z pierwszego Wiedźmina Geralt zachowywał się jak sprawna małpka, skacząc z budynków itd.
Teraz jest na tyle stary, że spadając z piaszczystej skarpy wysokości 3 metrów Geralt prawie łamie sobie nogi.
Czy coś przeoczyłem? Dlaczego nasz super szybki i super silny wiedźmin raptem, po raz trzeci, zapomniał jak się walczy i skacze, a może go zabić wysoka skrzynka? Byl taki moment w fabule, że goniąc coś tam w jaskini z utopcami, z pewną osobą musiałem zeskoczyć z podwyższenia gdzie kiedyś były schody. Było ono wysokości Geralta. Taki upadek kosztował mnie 1/4 HP. Serio? Mam nadzieje, że są na to jakieś kody albo będą na to jakieś mody.

I jeszcze kilka pytań.
Dlaczego eliksiry działają tak krótko? Dla mnie to jest zmiana na gorsze i jest bardzo dziwna. Nie ma "przygotowań do walki", którymi się szczyciliście w W1 i W2.
Teraz łykam to wszystko podczas walki jak Pijany Mistrz.
Widziałem, że dziesiątki graczy pytali, czy jest opcja medytowania i picia eliksirów by działały dłużej ale przez 200 stron wątku nie było na to żadnej odpowiedzi.

Oprócz tego - gra jest majstersztykiem. Jade teraz na 2 tygodnie wczasów, ale czuję się jakbym jechał tam za kare, bo posmakowałem W3. Te krajobrazy przypominają mi dom na Podlasiu. Prawie czuję zapach tego deszczu i wiatru. Uzależniłem się od pierwszego włączenia. Męczę się z tęsknoty.
 
Ano ten skok jest dziwny, kara za to nie wiadomo z czego wynika.
Czasem Gerlat stęka po spadnięciu z pół metra :/ Nie mówiąc już o wysokości 2 metry gdzie zabiera nam połowe życia.
Chyba że jest jakiś perk na to bo widziałem na filmiku jak wiedzmin skacze z przewrotką
 
Chwilę przed lądowaniem naciśnij SKOK (domyślnie spacja). Geralt wykona fikoła do przodu po lądowaniu a HP nie ubędzie.
 
Wczoraj reklamowałem grę lokatorowi. Pro walka z harpiami na wieży. Zabiłem wszystkie po 5 minutach, dostałem pochwałę od kolegi i raptem... bęc. Spadłem z krawędzi wieży. Miała może 5 metrów. Nie złamałem nóg itd, po prostu od razu umarłem. Cały szacun poszedł.
 

Scani

Forum veteran
Ano ten skok jest dziwny, kara za to nie wiadomo z czego wynika.
Czasem Gerlat stęka po spadnięciu z pół metra :/ Nie mówiąc już o wysokości 2 metry gdzie zabiera nam połowe życia.
Chyba że jest jakiś perk na to bo widziałem na filmiku jak wiedzmin skacze z przewrotką

Przewrotka jest jednym z najważniejszych elementów systemu eksploracji - niweluje znaczną część obrażeń powstałych na skutek upadku i pozwala kontynuować bieg. Nie trzeba jej wykupywać - wystarczy po prostu nacisnąć ponownie klawisz skoku tuż przed kontaktem z podłożem.

Innym ciekawym trikiem jest np. to, że Geralt potrafi wykonać podwójny skok poprzez odbicie się od ściany. Ale to już zostawię Wam do odkrycia. :)
 
Wow, niezle.
Przeczytalem manual do gry ale był bardzo skąpy. Dzięki za info. To wiele wyjaśnia.
Jest jakiś sekret do picia eliksirów, czy te krótkotrwałe podczas walki to jedyna opcja?
 
._.

Kombinuję i kombinuję no i nie potrafię odkryć jak ten podwójny skok zrobić. Może ktoś już do tego dotarł?
 
Raz udało mi się to zrobić, żeby dostać się do latarni morskiej z questa z ekwipunkiem gryfa. Ale nie wiem, jak to zrobiłem :D
 
To ja jestem chyba jedyna osoba ktorej fakt, ze upadek z "malej" wysokosci zadaje spore obrazenia sie podoba. Jak dla mnie jest to realistyczne, a ja lubie realizm (inb4: to jest gra fantasy hurr durr). W wiekszosci gier mozemy spadac z niesamowitych wysokosci i nic nam nie jest. Ktos moze powiedziec, ze to ma sens, bo jak mozemy przyjac 15 ciosow mieczem na klate to upadek z 5 metrow tez nam nie powinien zaszkodzic. I konczy sie to tym, ze tworcy gier tworza te piekne lokacje po to tylko, zeby gracze wyskakiwali na skroty przez okna bo po co marnowac czas na schodzenie po schodach. Mi sie akurat ten element Wiedzmina 3 bardzo podoba i mam nadzieje ze, zaden patch tego nie zmieni.
 
To ja jestem chyba jedyna osoba ktorej fakt, ze upadek z "malej" wysokosci zadaje spore obrazenia sie podoba. Jak dla mnie jest to realistyczne, a ja lubie realizm (inb4: to jest gra fantasy hurr durr). W wiekszosci gier mozemy spadac z niesamowitych wysokosci i nic nam nie jest. Ktos moze powiedziec, ze to ma sens, bo jak mozemy przyjac 15 ciosow mieczem na klate to upadek z 5 metrow tez nam nie powinien zaszkodzic. I konczy sie to tym, ze tworcy gier tworza te piekne lokacje po to tylko, zeby gracze wyskakiwali na skroty przez okna bo po co marnowac czas na schodzenie po schodach. Mi sie akurat ten element Wiedzmina 3 bardzo podoba i mam nadzieje ze, zaden patch tego nie zmieni.

Wybacz ale powinieneś wyjśc na dwór i skoczyć z 2 metrów. Na pewno nie będziesz ranny, nawet bez przewrotki. W grze 2 metry potrafia zabrac 1/4 HP.
 
Wybacz ale powinieneś wyjśc na dwór i skoczyć z 2 metrów. Na pewno nie będziesz ranny, nawet bez przewrotki. W grze 2 metry potrafia zabrac 1/4 HP.

Jak źle wyląduje to nawet tymi dwoma metrami sobie krzywdę zrobi. Jak się nauczysz lądować Geraltem to skoki z sensownych wysokości przestaną być Ci straszne.
 
Wybacz ale powinieneś wyjśc na dwór i skoczyć z 2 metrów. Na pewno nie będziesz ranny, nawet bez przewrotki. W grze 2 metry potrafia zabrac 1/4 HP.

Skacząc z 1 metra, można sobie złamać nogę w kilku miejscach. Widziałem na własne oczy. To jednak nie zmienia faktu, że Wiedźmin 3 to gra akcji, a nie symulator organizmu ludzkiego i obrażenia za upadki są niepotrzebnie zawyżone.
 
@Keth ok, fajnie, że opcja taka jest... ale nie sądzisz, że tak ważny element systemu eksploracji powinien być gdzieś wspomniany (samouczek lub instrukcja?) a nie - odkrywamy niewiadomokiedy?
Dla mnie to spore przeoczenie. Możesz powiedzieć czy są jeszcze jakieś opcje ruchu/walki/magii, którą trzeba "odkryć"? Może jest opcja np. skradania, o której nie wiemy?
 
Odkrył ktoś, jak wykonać ten podwójny skok? Wydawało mi się, że udało mi się to zrobić przy pewnym wysokim murze naciskając drugi raz spację, ale w innych miejscach nie byłem w stanie tego powtórzyć.
 
Próbowałem wielokrotnie, też mi się wydaje że to działa w jakiś określonych okolicznościach ;)
Chyba że pan z CDprojekt nas strolował hehe
 
Top Bottom