Tomb Raider

+
Gdyby ktoś mnie jakiś czas temu zapytał co będę robić, to powiedziałbym:
- Będę grał w grę. :p
Niestety muszę powiedzieć, że ta gra ma jeden poważny minus. Kończy się :(
Normalnie, Lara mnie na nowo zauroczyła. Jest rewelacyjna !!!111oneone
Czemu ja się z nią wcześniej nie spotkałem? Znaczy się z grą :p
 
Skoro piszę, że na nowo mnie zauroczyła, to myślę naturalnie o nowej.
Wszystkie poprzednie części, to gry mojego dzieciństwa praktycznie, @Kuboniusz 'u ;)

Być może wcześniej za mało dokładanie to napisałem :p
 
Last edited:
Hehe wreszcie udało mi się wyhaczyć nową Larcię na allegro za rozsądną cenę. 35 zł to bardzo korzystna cena. :) Teraz tylko czekać na przesyłkę. Już wiem co będę robił w Sylwestra. :p W sumie to tak sobie myślę, że trochę głupio postąpiłem, bo kilka miesięcy temu widziałem bodajże Tomb Raidera za jakieś 40 zł. Ale co tam. :)
Co do samej serii to to będzie tak naprawdę mój pierwszy Tomb Raider. Z wcześniejszymi częściami jakoś mi było nie po drodze i nie miałem okazji w nie zagrać. Trochę grałem w "jedynkę" na DosBoksie, w demko Underworld i jeszcze jakiejś innej części i nie przekonałem się do tego stylu rozgrywki. Kto wie, może jakbym dał szansę to przypadłyby mi do gustu? Ale już chyba daruję sobie nadrabianie tej serii, tym bardziej, że nastąpił jej reboot. Kiedyś żałowałem, że nie ma Uncharted na PC, ale wedle niektórych nowy TB jest od nich lepszy. Zobaczymy, już nie mogę się doczekać.
Z tego co widziałem na gameplayach czy czytałem w recenzjach, wiem, że podobnie jak w serii Uncharted jest tam rozdźwięk między gameplayem a historią. Na początku twórcy próbują "uczłowieczyć" Larę i uczynić ją bezbronną. Najpierw płacze przy jelonku, później przeżywa swoje pierwsze zabójstwo, a potem już bez mrugnięcia okiem morduje kilka setek ludzi. :D Myślę, że jakoś bardzo mi się będzie to przeszkadzać, choć sam śmiałem się z Nathana żartownisia, który bez żadnego problemu w każdej części likwiduje kilka armii najemników.
 

Attachments

  • 263-cover-reveal-spread-600x355.jpg
    263-cover-reveal-spread-600x355.jpg
    66.5 KB · Views: 36
  • rise_of_the_tomb_raider_in_game-600x337.jpg
    rise_of_the_tomb_raider_in_game-600x337.jpg
    68.9 KB · Views: 43
Wydawanie tej gry na obie generacje równocześnie to jeszcze większa pomyłka niż czasowa ekskluzywność Microsoftu. Twórcy jak zwykle będą musieli iść na ustępstwa.
 
Można się bać tego rozkroku nad dwoma generacjami platform, ale z drugie strony pamiętajmy co było z AC:U, który był jedynie na "next-gen" oraz PC.
 
@HuntMocy

Ale wówczas zawsze możemy dostać wersję z Xbox 360, a wówczas przynajmniej nie będzie problemu z optymalizacją wymaganiami (nawet jakby tylko na PC chamską emulację zapuścili).*

Czekam co pokaże Game Informer.

*taki żarcik
 
Huh? Popatrz sobie na wersję past genową Cienia Mordoru, zupełnie inna gra i to w negatywnym sensie. Nie tylko gorsza jakość oprawy wizualnej, ale też mocno wykastrowany system Nemesis. Za taki port podziękuję. A jeśli pijesz do Assassin's Creed Rogue, które było tylko na past genach i nie robiło takich problemów jak Unity to też chybione porównanie, bo była to kwestia silnika. Rogue to de facto klon Black Flag, przy Unity zrobili nowy silnik, ale mieli za mało czasu żeby wszystko ogarnąć.
 
No i na tym powyższym screen'ie jest znowu ,,kwestia oświetlenia'' :)
Bo to, moim zdaniem, ono robi prawie całą robotę - ładne światło zachodzącego słońca.
 
Poczekamy jak to będzie wyglądać w materiałach odpowiedniej jakości - bo to ujęcie klimatyczne ale jakieś takie nieco "last-gen'owe"...
 
Jaka różnica w jakości twarzy, pomiędzy Larą, a Jonah:)

Co poradzisz, że Lara ładniejsza :p...

A tak nieco poważniej to na pewno wszystkie materiały są retuszowane, a na obecnym stadium zapewne mamy jeszcze do czynienia z sytuacją znaną z Watch Dogs, czy Wiedżmin 3 (VGX). Jeszcze wiele się zmieni,
 
Top Bottom