[W1][mod] Scabbard Mod wersja 1.04

+
Póki co nie mam jeszcze pomysłu skąd taki miecz w Wiedźmine ale myślę że byłoby to ciekawe,wszyscy wiedzą że katana to bardzo skuteczna broń a Wiedźmin to uniwersalny zabójca,nie widzę powodów dla których taki miecz nie mógłby się znaleźć na plecach czy przy nodze Wiedźmina.Wygląda bardzo dobrze i pasuje do wiedźmińskich stylów walki a już na pewno ucieszyłby graczy.Można zrobić sondę/głosowanie kto jest ZA takim mieczem,tylko by się podjął zrobienia takiego moda?
 
zuber84coolmoże i norma ale w takich temperaturach żywotność nawet najlepszych kondensatorów drastycznie spadau mnie jest maks 64 na grafie i muszę wyczyścić chłodzenie/przerobić nawiew. ale wracając do temat, w teorii nie powinno byc problem wiec moze gryzie sie z jakimis innymi modami etc. kombinujco do katany to chociaż pomysł nie pasuje bo as opierał sie na rycerskosci i arturiaństwie to tez chętnie zobaczyłbym jak Geralt wywija;)na moddb dalej jest wersdja 1.0:/
 
Flash said:
Wersja 1.01 jest gotowa do ściągnięcia na moddb.Wszystko co dało się poprawić (a niewiele się dało) poprawiłem. Zostało kilka błędów ale póki co nic na to nie poradzę. Nie planuję dalszej pracy nad Scabbard Modem. FCR 1.0.1.6 raczej nie będzie wymagać tworzenia nowej wersji. Katany nie pasują do uniwersum wiedźmina. Jeśli ktoś znajdzie jakieś dobre wyjaśnienie skąd taki miecz mógłby się znaleźć w klimatach gry to przekażę pomysł do grafików Ifritu.
Jak to nie? Przecież w serialu Wiedźmin, wiedźmini walczyli katanami? ;D Moim zdaniem Ifrit wydał już sporo modów. Czekam na nowe przygody. :)
 
wieh said:
na moddb dalej jest wersdja 1.0:/
Jest nowa wersja już od kilkunastu godzin http://www.moddb.com/mods/scabbard-modKatany?No właśnie czemu Nie? Większość by pewnie była przychylna do takiego moda,tylko ktoś się musi podjąć takiego zadania,potem głosowanie nad wyglądem/modelem oraz pochwą np czarną ze zdobieniami ;D
 
Katany mimo wszystko nie pasują do uniwersum świata Wiedźmińskiego.No można by stworzyć historyjkę że zostały przywiezione w czasie dalekiej wyprawy z jakiegoś kraju znajdującego się za Zerrikanią ale to strasznie naciągane tym bardziej ze (jeśli dobrze pamiętam) nikt nie zbadał nawet dokładnie samej Zerrikanji a co dopiero krajów które są dalej :)
 
Flash said:
Katany nie pasują do uniwersum wiedźmina. Jeśli ktoś znajdzie jakieś dobre wyjaśnienie skąd taki miecz mógłby się znaleźć w klimatach gry to przekażę pomysł do grafików Ifritu.
Może to takie moje zboczenie, ale poniższy opis jak ulał pasuje moim zdaniem do katany:[quote author=http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Gwyhyr]Gwyhyr - Miecze wykuwane przez gnomy, uznawane za najlepsze na świecie. Gnomy zaprzestały produkcji tej broni ponad dwieście lat przed wydarzeniami z sagi. Gwyhyry były wykuwane z ciemnego żelaza, klinga była bardzo lekka i ostra jak brzytwa. Charakterystyczny był też falisty szew ostrza. Rękojeść zwykle pokrywano skórą płaszczki. Z bardziej znanych gwyhyrów należy wymienić Jaskółkę, którą otrzymała Ciri od płatnerza Esterhazego. Przygotował on miecz na zamówienie Bonharta.[/QUOTE]
 
Otaku said:
Otaku said:
Katany nie pasują do uniwersum wiedźmina. Jeśli ktoś znajdzie jakieś dobre wyjaśnienie skąd taki miecz mógłby się znaleźć w klimatach gry to przekażę pomysł do grafików Ifritu.
Może to takie moje zboczenie, ale poniższy opis jak ulał pasuje moim zdaniem do katany:[quote author=http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Gwyhyr]Gwyhyr - Miecze wykuwane przez gnomy, uznawane za najlepsze na świecie. Gnomy zaprzestały produkcji tej broni ponad dwieście lat przed wydarzeniami z sagi. Gwyhyry były wykuwane z ciemnego żelaza, klinga była bardzo lekka i ostra jak brzytwa. Charakterystyczny był też falisty szew ostrza. Rękojeść zwykle pokrywano skórą płaszczki. Z bardziej znanych gwyhyrów należy wymienić Jaskółkę, którą otrzymała Ciri od płatnerza Esterhazego. Przygotował on miecz na zamówienie Bonharta.
[/QUOTE]No i już coś mamy,świetna broń dla świetnego zabójcy ;).Nie no katana/lub Gwyhyr musi znaleźć się w Wiedźminie.
 
Tyle że ta walka odbywała się poza granicami Świata Wiedźmina wiec i broń nie pochodziła z tego świata.
 
Flash said:
(...) Jeśli ktoś znajdzie jakieś dobre wyjaśnienie skąd taki miecz mógłby się znaleźć w klimatach gry to przekażę pomysł do grafików Ifritu.
Uważam jednak, że nawet gdyby ktoś znalazł genialne wytłumaczenie, skąd miałaby się znaleźć katana w klimatach gry, to graficy Ifritu mają jednak ważniejsze rzeczy do roboty. ;)
 
Death13 said:
Death13 said:
(...) Jeśli ktoś znajdzie jakieś dobre wyjaśnienie skąd taki miecz mógłby się znaleźć w klimatach gry to przekażę pomysł do grafików Ifritu.
Uważam jednak, że nawet gdyby ktoś znalazł genialne wytłumaczenie, skąd miałaby się znaleźć katana w klimatach gry, to graficy Ifritu mają jednak ważniejsze rzeczy do roboty. ;)
Bo poprostu ktoś sobie coś takiego wymyślił.
 
I tak pewnie cały pomysł z nowym mieczem pójdzie w niepamięć,bo no przecież kto by brał pod uwagę pomysł podsunięty przez gracza :wall:
 
Nie jestem grafikiem. Nie mogę też nikogo zmusić do pracy po godzinach (graficy mają inne zadania), mogę tylko rzucić pomysł i liczyć na dobre chęci.
 
CiV said:
Flash, mam pytanie, czym różni się mod w wersji 1.01 od starego? Czy zostały wprowadzone jakiejś istotne zmiany?
Zmiany w wersji 1.01:- Dodana zalecana opcja instalacji pochew tylko dla Geralta, bez NPCów.- Dla zgodności pomiędzy wersjami do FCR, Flash Moda i podstawową przywrócono oryginalne modele miecza dla mieczy wykuwanych.- Poprawiony błąd z wykuwanym mieczem, który po podniesieniu nie tworzył pochwy.- Poprawiony błąd z Yeavinem w 3 akcie, który nosił miecz na plecach zamiast przy pasie.
Poszukać samemu nie łaska? Przecież to wszystko pisze
 
hm, mam wreszcie czas protestować moda i jeżeli chodzi o bugi to narazie zaobserwowałem:miecz srebrny wystawał ze swojej pochwy tzn model przy czubku przebijał się przez model pochwy.czyli wnioskuję z wcześniejszych rozmów pochwy działają na tej zasadzie, że dodano 2 dodatkowe sloty na plecach które zasłaniają gołe ostrza, zamiast podmieniać skórkę, nie chciałbym się czepiać ale nie dało się tego rozwiązać w inny sposób?w przerywnikach czasem widać same lewitujące puste pochwy, czasem są to pochwy z mieczami, czasem puste pochwy na postaciach
 
Nie ma dodatkowych slotów. Pochwy na miecze to efekt specjalny, taki jak igni, aard i wiele innych, tyle że efektem jest pochwa na miecz. Oczywiście, że pochwy zasłaniają miecz. Chciałbyś tylko zmianę skórki? Reteksturę udającą pochwę na miecz? Pokolorowane ostrze na brązowo? A jak miałoby wyglądać wyciąganie miecza z pochwy?Bugi które wymieniłeś są znane i opisane w pierwszym poście i readme moda. Nie da się ich naprawić, tak działa gra.
 
Mniejsza o błędy. Najważniejsze jest to że Ifrit ma szczere chęci i wydaje te wszystkie mody dla nas abyśmy mieli większą frajdę z Wiedźmina. Pozdrawiam wszystkich członków Ifritu i życzę sukcesów w innych projektach. A swoja drogą to jak możecie dajcie jakieś nowe info na temat powstających przygód bo mnie tak ciekawość zżera ;)
 
Top Bottom