Wątek o bugach - tu zgłaszajcie zabserwowane błędy w kartach

+
Sempik;n7843540 said:
Po zagraniu karty Uzdrowienie ( na polu nie pojawiła się żadna złota karta) Płotka pojawiła się na polu.

Play on a random row from your deck or graveyard whenever a Gold card appears on your side.
Napisane jest, Gold card a nie Gold unit, więc Płotka zadziałała poprawnie.
 
Podczas gry na SI przeciwko Eradin po drugiej rundzie jednostki będące pod wpływem mrozu pozostały na stole do trzeciej rundy (bez statusu WYTRZYMAŁOŚĆ). Mróz również pozostał.
 
Talia: Potwory
W momencie gdy gracz używa Ghul w związku z czym pojawiają się krabopająki, PASYW potworów powinien przenieść Krabopająka zamiast Ghula. Tak samo jak ma się sprawa z Mglakiem przywołanym mgłą.
 
Od wczoraj (po ostatnim patch/fix ?) przycisk "Następna strona" losowo przestaje mi działać
- grałem tylko gry rankingowe (30-50? gier, 3-4 razy problem wystąpił)
- wydaje mi się, że w wszystkich przypadkach przeciwnik poddał grę
- mam ekran wygranej, przycisk "Następna strona" nie działa na dole, analogiczny przycisk "Wyjdź" działa
- za to bez problemów działało menu na górze (te 4 pozycje od podsumowania wygranych dziennie do zmiany rankingu), po kliknęciu odpalały sie animacje np przyrostu punktów

 
Parę dni temu zacząłem grać. Miałem pierwszy poziom i otwierałem paczki. Z trzech kart do wyboru wybrałem Eredina, ale nie pojawił mi się jako duplikat w kolekcji.
 
Olgierd odrzucony z talii przez Króla Brana wyskakuje z cmentarza w następnej rundzie. Wiem, że zgadza się z opisem karty, ale może należałoby dodać zapis o wcześniejszym zagraniu na stół.
 
Dzisiejsze błędy podczas grania:

1) Gra Nilfgardem. Rzucając Stefana Skellen'a korzystam z jego umiejętności i przesuwam dowolną kartę z talii na początek (przypływ adrenaliny - brązowa karta), następnie zagrywam kartę Emisariusz, która ma umiejętność zagrywania PIERWSZEJ brązowej karty w talii z wierzchu. I ku mojemu zdziwieniu nie była to karta przypływu adrenaliny :D Albo źle działa, albo zły opis (np zagrywa pierwszą brązową kartę jednostki z talii).

2) Jednostka Brygada Impera ma umiejętność zwiększania siły tej jednostki o 3 za każdą jednostkę szpiegującą po przeciwnej stronie. U mnie nie działa, a rzuciłem nie jedną ale dwie takie jednostki i 4 szpiegów było po przeciwnej stronie. mam screena zrobionego, ale nie mogę załączyć na forum (czyżby bug forum ;>). Spróbuję później załączyć screena. - UPDATE: Mój błąd po sprawdzeniu wychodzi, że działa ale inaczej niż przed ostatnią aktualizacją i przed tym co zapamiętałem :>


blad brygada impera nie dziala.jpg
 
Last edited:
No Title

Mam taki o to (zdj) dziwny problem z talią północy, problem pojawił się również z kartą biedna poczciwa piechota.
 

Attachments

  • photo114300.jpg
    photo114300.jpg
    133.8 KB · Views: 26
Kilka razy mi się zdarzyło że jak chciałem widzminów rzucić w drugiej rundzie to jeden z nich utykał w talii.....podobny problem "rundowy" miałem z myszoworem. Nie dobiera kart w 3 rundzie..pomimo że są karty w talii
 
Zaobserwowałem jakiś błąd przy obliczaniu punktów doświadczenia - po wygranej 2 do 1 bitwie (potyczka), pokazało mi w wynikach bitwy, że awansowałem na 20 lvl doświadczenia (i następnie przekroczyłem go o kilkadziesiąt punktów) - ale nie dostałem związanej z tym nagrody za level (Atrapy). Dostałem za to, bo akurat tak wypadło, nagrodę dzienną za 12 wygranych rund. Po wyjściu z ekranu informacji po bitwie okazało się, że na ekranie głównym menu nadal mam 19 level. Po restarcie gra nadal pokazywała 19 poziom - dopiero kolejna gra (przegrana 2:1) sprawiła, że nastąpił awans i związana z tym nagroda.
 
Karta Krowie Truchło pochodząca od Siewcy Zarazy z talii Nilfgaardu ma podpis "po upływie 2 tur zniszcz najsłabsze jednostki (inne niż złote) w rzędzie (remisy są rozwiązywane losowo)", co jest niezgodne z prawdą ponieważ remisy nie są rozwiązywane losowo - w przypadku więcej niż jednej jednostki o tej samej sile giną wszystkie z nich.
 
ej....a my te bugi zgłaszamy sami sobie, czy coś jest z nimi robione? Bo o Myszoworze i Wiedzminach to chyba już od dawna wiadomo....a cały czas jest to samo.
 
Keira Metz to ta co daje tarczę co dwie tury? Otóż zdarzyło mi się wczoraj, że dała tarczę natychmiast po jej zagraniu w tej samej rundzie, tej samej sekundzie co znalazła się na stole. Chyba bug
 
Talia: Skellige
Karta: Drakkar Bojowy
Sytuacja:
Czasami gdy dorzucę kartę z Birny Brann lub po prostu jakaś inną kartę(najczęściej Svanrige z pasywki lub np. z Myszowora) Drakkar nie strzela i tak, wiem że jak się odrzuca kartę jednostki to wtedy strzela, ale taki Svanrige chyba jest kartą jednostki w przeciwieństwie do, np. Piotuna Alzura. Czasami te 2 pkty siły potrafią przegrać grę :/
edit właśnie przegrałem grę, bo Drakkar nie strzelił po zabiciu przeze mnie krowiego truchła, które też jest zbugowane, i przeciwnik wygrał 1 punktem. :^) *bugs* *90 mmr w d. gdzie za wygraną dostaje się 10-20*
 
Last edited:
U mnie występują podobne błędy jak u niektórych z was. Opiszę je i będę miał nadzieję, że wpłynie to jakoś na siłę naszych zgłoszeń. :D

Talia: Skellige
Karta: Drakkar Bojowy/Kapitan Piratów Klanu Dimun
Opis: Po zagraniu Myszowora i odrzuceniu przez niego kart jednostek, umiejętności pasywne obu kart nie są aktywowane.

Talia: Skellige
Karta: Myszowór
Opis: Po zagraniu Myszowora w trzeciej rundzie, nie dobiera on dwóch kart z talii pomimo tego, że jest taka możliwość. Ponadto po tym jestem zmuszony do odrzucenia dwóch kart z ręki.

Talia: Nilfgaard
Karta: Siewca Zarazy
Opis: Po zagraniu krowiego truchła i upływie dwóch tur giną wszystkie najsłabsze jednostki w rzędzie. Opis karty mówi o tym, że w przypadku remisu ginie losowa jednostka.
 
Dotyczy karty Fałszywa Cirilla z talii Nilfgardu:
W jednej z gier przeciwnik nie poddał się, ale był "afk" co skutkowało tym, że po upływie odpowiedniego czasu na każdy ruch tracił losową kartę z ręki. Ja spasowałem, wcześniej jednak zagrawszy Fałszywą Cirillę, która rosła po stronie przeciwnika. Gdy doszło do tego, że przeciwnik został z jedną kartą (kartą dowódcy) gra zamiast wykonać jego turę, odrzucić kartę i następnie wymusić spasowanie przeciwnika zakończyła rundę (była to pierwsza runda). W efekcie Cirilla nie wróciła do mnie, ponieważ nie doszło do spasowania przez przeciwnika, co jest wymagane dla zadziałania tej umiejętności, i ostatecznie przegrałem tę rundę.
 
Nie wiem, czy problem wystąpił dopiero po aktualizacji, w każdym razie wystąpił dzisiaj:
Moja Margarita Laux-Antille stała we mgle z 1 punktem siły (wcześniej była rzucona przy użyciu atrapy, z 9 siły bazowej). Przeciwnik użył mardroeme, żeby ją zabić. W czasie rzucania karty Margarita najpierw wróciła do siły bazowej 9, została jej obniżona o 2.. I tak mam Margaritę we mgle z nieobniżoną siłą. Ewidentny bug.
 
windhalm;n8200260 said:
Nie wiem, czy problem wystąpił dopiero po aktualizacji, w każdym razie wystąpił dzisiaj:
Moja Margarita Laux-Antille stała we mgle z 1 punktem siły (wcześniej była rzucona przy użyciu atrapy, z 9 siły bazowej). Przeciwnik użył mardroeme, żeby ją zabić. W czasie rzucania karty Margarita najpierw wróciła do siły bazowej 9, została jej obniżona o 2.. I tak mam Margaritę we mgle z nieobniżoną siłą. Ewidentny bug.

DOKŁADNIE BUG TOTALNY!!!
mardroeme najpierw niszczy boofa a potem odejmuje siłę podstawową brawo za tak dobrą kartę na boofy :D Najgorsze, że ludzie co o tym wiedzą używają tego buga do wygrywania gier rankingowych ;/
Ogólnie bardzo sporo błędów widać w grze: Grafika przy powielaniu potworów z roju jakaś pikselowata, brak obrazka rozgrywki rankingowej jak się wychodzi z niej do menu itp, ale najgorszy ten z oszustwem mardroeme...
 
Top Bottom