Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Nars said:
W wywiadzie, którym zapodał kolega Rivo, jest nieco ogólnych informacji. Generalnie Wiesław Czy ma być porównywalnie wymagający względem sprzętu, jak Wiedźmin 2 w momencie premiery.

Ale, że... Czyli, że mam szansę na grę na bardzo-wysokich skoro tak?
 
NapoleonPL said:
Ale, że... Czyli, że mam szansę na grę na bardzo-wysokich skoro tak? />

Nie, to znaczy tyle, że w dniu premiery nie będzie sprzętu który uciągnie grę w jej pełnej krasie (przy grywalnym "frame rate" ).
Jak było z Wiedźminem 2 i ubersampling ...

Jednym zdaniem - statystyczny Kowalski zobaczy grę w pełnej krasie tak z 3 lata po premierze.
 
Obecnie bezpiecznie można założyć jedynie, że... wymagania będą wyższe niż w przypadku Wiedźmina 2 .
 
IwaN said:
Nie, to znaczy tyle, że w dniu premiery nie będzie sprzętu który uciągnie grę w jej pełnej krasie (przy grywalnym "frame rate" ).
Jak było z Wiedźminem 2 i ubersampling /> ...

Jednym zdaniem - statystyczny Kowalski zobaczy grę w pełnej krasie tak z 3 lata po premierze.

Ehhh, a już miałem nadzieje... Teraz zaczynam myśleć czy u mnie pójdzie...

IwaN said:
Napoleon, zejdź na ziemię i zacznij trzeźwo myśleć :p/>

No to będą ciekawe te wymagania^^

Daj pomarzyć! :p
 
Reguła zazwyczaj jest prosta. W stosunku do wieku swojego kompa obniżasz ilość detali jakimi możesz się cieszyć. Technologia nie stoi w miejscu. Ale pocieszenie jest takie, że na rocznym i dwuletnim kompie spokojnie da się pograć na "w miarę wyśrodkowanych detalach" ;]
 
Sylvin said:
Reguła zazwyczaj jest prosta. W stosunku do wieku swojego kompa obniżasz ilość detali jakimi możesz się cieszyć. Technologia nie stoi w miejscu. Ale pocieszenie jest takie, że na rocznym i dwuletnim kompie spokojnie da się pograć ;]

To, to wiem, dlatego do dzisiaj miałem nadzieje, że pójdzie na średnio-wysokich skoro do tej pory gry chodzą na bardzo-wysokich+... :p
 
Sylvin said:
Reguła zazwyczaj jest prosta. W stosunku do wieku swojego kompa obniżasz ilość detali jakimi możesz się cieszyć.

Problem zaczyna być wówczas gdy kończy się ilość detali które możesz zredukować.

Pamiętam, że osobiście przy obu Wiedźminach miałem powyższy kłopot.
 
Skoro tak gry chodzą to ciężko się spodziewać czegokolwiek, bo podobno W3 ma mieć niesamowite wodotryski, a ja z niemałym moim zdziwieniem uruchomiłem AC4 na takich ustawieniach na tym prawie 3 letnim staruchu. W sumie przy premierze W3 będzie miał ze 3 lata i 2/3 miesiące zakładając, że gra wyjdzie na jesień. :)
 
AC4, co by o nim nie mówić, był stosunkowo dobrze zoptymalizowanym portem. Poza tym, gra UBI powstawała na stare konsole i została tylko "upudrowana" (nie było chyba nawet żadnej tesselacji) w wersji na PC (i "nextgen'y" ).

Wiedźmin 3 powstaje już JEDYNIE z myślą o nowych maszynach. Tutaj więc może być problem.
 
Z optymalizacją problem, rzecz jasna, bo ruszyć wszystko i wszędzie, tylko żeby to wyglądało...
No i mam teraz znak zapytania pod nisko-średnie. :(((
 
Moja herbata mówi raczej o odpaleniu i to z wielkim znakiem zapytania.

Ale do premiery jeszcze (pewnie) 10 miesięcy.
 
Taaa... 10 miesięcy.... odejmij od tego jeszcze z dwa :)

DOWN - Popracuj nad językiem pisanym ;)
 
Trzeba brać po uwage że wiesiek 2 też na premiere miał problemy. Potem wyszedł patch gra dostała dobry zastrzyk fps następnie wyszły sterowniki. Gdzie redzi nie dadzą rady tam nvdia z amd pomorze, ja mam nadzieje że skoro mogłem w wieśka 2 na ultra mucić bez uber z 50-60 fps ciągle a z uber 28-35 to 3 też pociągne na ultra mieszanych :D/>/>/> bo pewnie niektóre fajerwerki to tylko promocja i fps killer jak ten silnik od nvidi ale takie mieszane fajerwerki mam nadzije że karta pociągnie jak nie to się dodatkowo podkęci.. a jak to nie pomorze to trzeba będzie sie wykosztować :C

UP - sami poloniści wśród nas. Bardzo przepraszam Mości polonisto.
 
Wiedźmin 3 powstaje już JEDYNIE z myślą o nowych maszynach. Tutaj więc może być problem.
W3 ograniczają konsole. Myśle, że jednak stanie na 30fps w 720p.
I mogą to być wymagania minimalne.
Co do PC to pewnie 4 rdzenie i coś pokroju HD7770.
Jak mniej więcej porównać wydajność konsol a grafik w piecach?

Też czekam na oficjalne wymogi bo nie wiem co kupić...
 
Yakin said:
A ja nie widzę żadnej różnicy. A dokładnie taką mam różnicę w fps-ach kiedy gram z włączonym/wyłączonym ubersamplingiem. Dla mnie gra wygląda identcznie pod względem płynności.
Myślę, że różnicę bez problemu zauważysz (albo chociaż wyczujesz) - pytanie zasadnicze brzmi: czy Ci zależy na 60 kl./s?

Bardzo polecam TEN FILMIK, który dość przystępnie przedstawia aspekt "30 kontra 60".
 
Swoją drogą ja przeszedłem całego Deus Exa Human Revolution na 30 FPSach, bo nie wiedzieć czemu zablokowało mi się na tylu i tylko czasem troszkę podskoczyło, ale nic więcej. :p
 
Nie wiedziałem, gdzie to wstawić, ale z racji że jest w newsie mowa o sprzęcie to wstawiam tutaj. Jest to cytat z facebookowego fanpage'a ''Wiedźmin: Warownia Starego Morza''
WIELKIE INFO!

Marcin Iwiński, podał właśnie parę istotnych szczegółów dotyczących W3! OGŁOSZENIE DATY PREMIERY I PREORDERA W CIĄGU 2 MIESIĘCY!

WYMAGANIA SPRZĘTOWE BĘDĄ NA TAKIM SAMYM POZIOMIE CO W2! JEŚLI W2 WAM CHODZIŁ NA ULTRA TO W3 URUCHOMICIE PŁYNNIE NA ŚREDNICH-WYSOKICH DETALACH!

Tyle, już niedługo dowiemy się kiedy poznamy ostatni rozdział historii Geralta z Rivii Ale na 100% wiemy, że nie trzeba się bać o wymagania
 
Ja do tej redakcji należę, wszystko oparte na tym co pisał Booraz i co powiedział Marcin Iwiński w wywiadzie :) Tam nie ma nic złego ;)
 
Top Bottom