Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Chodak said:
@Eskel: Przecież nie mówię o tym, żeby Kaer Morhen istniało normalnie jako część mapy świata. Chodziło mi o odrębną lokację, dostępną przez szybką podróż.

Przy czym sam nie mogę się zdecydować czy by mi takie coś pasowało. Właściwie mam podobnie do RaV47a, w końcu Kaer Morhen było odwiedzane przez wiedźminów głównie zimą, raz do roku albo nawet nie. Trochę by to psuło wczuwkę w samotnego wędrowca na szlaku, jeśli co chwila skakalibyśmy w teleport na Białą Mewę z Vesemirem.

Wg. Kaer Morhen do którego nie trzeba się przedzierać przez gąszcz i bacznie uważać by nie zgubić drogi to nie to samo, ale cię rozumiem. Podejrzewam też że będzie w nim akcja, w końcu skądś musimy Vesemira wytrzasnąć by nam pomógł Ciri odnaleźć :p
 
A kojarzycie siedzibę Vilgefortza? Nie pamiętam dokładnie gdzie to było, ale wydaje mi się, że mogło to być niedaleko. Sama twierdza była miejscem gdzie się wszyscy odnaleźli (i nie żyli długo i szczęśliwie), więc może REDzi cś z tym wykombinują? Wiem, że trochę to wyłapane na siłę, ale jakoś tak mi wpadło do głowy :)
 
Ja bym rozwiązał kwestie Kaer Morhen W następujący sposób:

Wiedźmin 2 kończy się w Loc Muine, znajdującym się w Kadwen na południe od Kaer Morhen. Między 2 i 3 wiedźminem jest podobno 9 miesięcy różnicy. (W2 kończy się w siepniu) Kaer Morhen znajduję się relatywnie blisko Luc muine. Jak wiemy wiedźmini tradycyjnie warcali do kaer morhen na zimę i zapadali w sen zimowy tudzież chlali różne świństwa. W związku z powyższym, po zakończeniu W2, Geralt mógłby wrócić na zimę do Kaer Morhen, spotkać się z Vesemirem, i wiosną wyruszyć na szlak. Gra mogłaby zacząć się w Kaer Morhen gdzie mielibyśmy tutoriale dotyczące rozgrywki oraz poznali podstawowe info dotyczące Świata. Następnie, Geralt udał by się już we właściwy rejon gry
 
Booraz said:
Ja bym rozwiązał kwestie Kaer Morhen W następujący sposób:
(..)

Rozwiązanie całkiem fajnie i całkiem prawdopodobne. Możliwe że będzie to tak wyglądać i mam taką nadzieję, bo chce zobaczyć Warownie Starego Morza na nowym silniku :p
 
ESCooly said:
A kojarzycie siedzibę Vilgefortza? Nie pamiętam dokładnie gdzie to było, ale wydaje mi się, że mogło to być niedaleko.
Zamek Stygga w Ebbing, a to dość sporo na południe, w głębi Cesarstwa - za Jarugą, trzeba przejść Cintrę, Nazair i Metinnę. Sapkowski zupełnie ominął podróż ekipy Geralta pomiędzy Toussaint a zamkiem, więc owa odległość nie zapadła w pamięć.

Co jednak najważniejsze, zamek Stygga już nie istnieje:
- A ów zamek? - przerwała Sabrina Glevissig. - Nie zapomniałaś aby o czymś, Filippo? - Nie, nie zapomniałam. Legenda, o ile powstanie, powinna mieć wersję jedną i prawomyślną. Chciałam prosić o to właśnie ciebie, Sabrino. Weź ze sobą Keirę i Triss. Załatwcie tę sprawę. Tak, żeby śladu nie pozostało.

Huk eksplozji słyszano aż w Maecht, błysk - albowiem miało to miejsce nocą - widoczny był nawet w Metinnie i Geso. Seria wywołanych wybuchem wstrząsów tektonicznych wyczuwalna była jeszcze dalej. Na naprawdę odległych krańcach świata.
 
Ktoś miał taki pomysł i ja również później ten pomysł powieliłem, że Kaer Morhen byłby w retrospekcjach jako oddzielna mała lokacja. Geralt w trakcie gry powracałby wspomnieniami do lat młodości, treningów i nauk jakie tam przechodził.

Poza tutorialem byłoby to dobrą formą wprowadzenia nowych graczy w świat wiedźmiński.

Jednak podobno ma nie być osobnego tutorialu, a takie retrospekcje w pewnym sensie byłyby jak oddzielny tutorial. Z drugiej strony można rozumieć to tak że nie będzie wybieranego tutorialu w menu, co nie przeszkadza temu by został wpleciony w grę jako wspomniane retrospekcje.
 
W CGI Geralt podróżuje wraz z Vesemirem, sądząc po krajobrazie widocznym na udostępnionych nam fragmentach, jest jeszcze zima. Mogłoby to wyglądać tak, że na początku gry wcielamy się w Vesemira, który jeszcze zimą opuszcza Kaer Morhen żeby odnaleźć Geralta. Powiedzmy, żeby przekazać mu jakieś ważne dla niego wieści, które usłyszał od innych wiedźminów, którzy również jesienią wrócili do Warowni. Geralt nie zimował, wyruszył daleko na zachód, podążając tropem Gonu...
 
W końcu w W1 wszyscy wiedźmini wyszli na szlak ;)
Bardziej byłby skłonny pomyśleć że Geralt pojechał po radę do Vesemira. Może w jakich okolicznościach go znaleziona w W1 czy coś? Bo moim zdaniem gdy znaleziono Geralta szalał Dziki Gon właśnie. A teren wygląda na Ziemię Niczyją bo straszna rozpierducha tam jest chyba że to okolice Warowni.
 
Finał Wiedźmina na murach Kaer Morhen, wiedźmini kontra Dziki Gon, po zniszczeniu upiorów świat staje zostaje oczyszczony z pokoniunkcyjnych stworzeń. Może taki jest jeden z trzech epilogów? Albo chociaż Kaer Morhen jest w jednym z zakończeń.
 
Jak już chodzą teorie na temat zakończeń to może te 3 zakończenia będą bez happy endu
wiemy że w jednym z zakończeń Geralt może zgniąć (odejść z Gonem na dobre?)
Może te 3 zakończenia będą takie że w każdym ktoś ważny ginie
1.
-ginie Yennefer
2.
-ginie Geralt
3.
-ginie Ciri

Ale wyszło jeszcze tylko brakuje trololo - czysta fantazja
Za duża strata na przyszłość aby któraś z tych postaci została uśmiercona
 
Jak dla mnie to może być tak:
1.
-ginie Eredin
-ginie Avallac'h
-giną pozostali przywódcy Gonu
-ginie Emhyr
A potem z głównych pozytywnych to już sobie może ginąć kto chce :p Chociaż jakbym miał wybierać między tymi trzema (Geralt, Ciri, Yen) wybrałbym... żeby zginął Geralt. Czułby się zbyt podle gdyby przeżył, podczas gdy umarła jedna z nich.
 
Chodak said:
Nie rozumiem, aż tak to mało prawdopodobne?
Wcale bym się nie zdziwił, gdyby Kaer Morhen służyło za rodzaj wiedźmińskiej bazy operacyjnej, gdzie moglibyśmy skorzystać z laboratorium, od czasu do czasu może nawet spotkać innych wiedźminów itp.

Jako taka baza mogłoby być ulokowane oddzielnie od wszystkich trzech głównych terenów, z opcją szybkiej podróży z i do każdego z nich.

Ogarnijcie gdzie jest Kaer Morhen a gdzie archipelag Skiellige czy Novigraad, chyba trochę daleko ;p
 
Uśmiercenie jednego z głównych bohaterów, lub bardzo ważnych enpeców, to niemal zawsze droga na skróty.

Ja liczę, że święta trójca Janeczka, Ciri i Geralt pozostaną żywi, bez względu na odpalony epilog.
 
frog67 said:
Jak już chodzą teorie na temat zakończeń to może te 3 zakończenia będą bez happy endu
wiemy że w jednym z zakończeń Geralt może zgniąć (odejść z Gonem na dobre?)
Może te 3 zakończenia będą takie że w każdym ktoś ważny ginie
1.
-ginie Yennefer
2.
-ginie Geralt
3.
-ginie Ciri

Ale wyszło jeszcze tylko brakuje trololo - czysta fantazja
Za duża strata na przyszłość aby któraś z tych postaci została uśmiercona

Hmm... faktycznie, zakończenia dojrzałe, smutne i godne świata stworzonego przez AS-a. Sądzę, że jestem za.

PS: Choć gdyby to AS był scenarzystą, zginęłaby cała trójka ;)
 
Top Bottom